Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Başsavcıya Yargılama, Dinlemeye İptal

Yargıyla, yargıya sızmış Kontrgerillacılar arasındaki mücadelede karşılıklı hamleler geldi. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzalı ´Kontrgerilla Eylem Planı´nı Erzincan´da uygulayarak İsmailağa cemaatini silahlı göstermeye çalışmak ve benzeri suçlarla Adalet Bakanlığı´nca suçlanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Aynı saatlerde gelen diğer bir flaş haber ise Danıştay´ın, Adalet Bakanlığı müfettişlerinin Hakim ve Savcıları dinleme kararnamesini iptali oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Başsavcıya Yargılama, Dinlemeye İptal

Yargıyla, yargıya sızmış Kontrgerillacılar arasındaki mücadelede karşılıklı hamleler geldi. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzalı ´Kontrgerilla Eylem Planı´nı Erzincan´da uygulayarak İsmailağa cemaatini silahlı göstermeye çalışmak ve benzeri suçlarla Adalet Bakanlığı´nca suçlanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Aynı saatlerde gelen diğer bir flaş haber ise Danıştay´ın, Adalet Bakanlığı müfettişlerinin Hakim ve Savcıları dinleme kararnamesini iptali oldu.

Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu dava dosyası, Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderilerek dava açılmıştı. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi de yaptığı duruşma sonucunda Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in görevi kötüye kullanmak, evrakta sahtecilik ve imar kirliliğine yol açmak suçlarından yargılanmasına karar verdi. Dava dosyası, Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ne gönderildi. ( Cihan)

Erzincan´da son örneği yaşanan klasik Özel Harp operasyonu: Cemaatleri silahlı göstermek

Bugünlerde flaş gelişme olarak yaşanan aramalarla yoğun şekilde tartışılmaya açılan Özel Harp Dairesi aslında yakın zamanda da karşımıza çıkmıştı. Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı hazırlayan Kurmay Albay Dursun Çiçek´in çalıştığı Bilgi Destek Dairesi, Özel Harp Dairesi´ne bağlı birimlerden biriydi. Albay Çiçek´in hazırladığı andıçlar da tam olarak bir Özel Harp operasyonuydu. Islak imzalı bu belge gibi daha sonra ortaya çıkan ´Kafes Eylem Planı´ da bir Özel Harp belgesiydi. ´Müslüman Cemaatleri Silahlı Gösterebilmek için Evlerine Silah Yerleştirmek.´ Bu yöntem klasik bir Kontrgerilla taktiği idi. AK Parti´yi ve müslüman cemaatleri topluma tehlikeli gösterebilmek için bu taktiklere başvuran Özel Harp Dairesi´nin ´Kanuna Tabi Olmayan´ yeraltı unsurları, Bu kontrgerilla planlarını sadece hazırlamakla da kalmadılar, uyguladılar. Bunun en son örneği, Erzincan´da İsmailağa Cemaatini silahlandığı konusunda toplumu ikna edebilmek için evlerine silah yerleştirme operasyonları çok yakın zamanda deşifre olunca yaşandı. Erzurum Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Jandarma ve MİT görevlileri, Albay Çiçek´in ´Kontrgerilla Planı´nı Erzincan´da uygulamakla suçlandılar.

İsmailağa Cemaati´ni hedef alan bir başka komploda da Özel Harp Dairesi´nin adı geçmişti. Sauna çetesi lideri Kasım Zengin: Kadı mahkemesi komploydu

Ergenekon operasyonlarından 1,5 yıl kadar önce Sauna Çetesi´ne yönelik ´Küre´ adlı polis operasyonu yapılmıştı ve bu operasyondan sonra İsmailağa cemaati hedef haline getirilmişti. Çete lideri Kasım Zengin´in ifadelerinden yola çıkılarak, İstanbul´un Çarşamba semtindeki İsmailağa Camii´nde bir ´kadı mahkemesi´ kurulduğu ve ´katli vaciptir´ ifadesiyle Zengin´in kafasına silah dayatıldığı iddia edilmişti. Zengin, en büyük pişmanlığı bu konuda yaşıyor: Kadı mahkemesi kurulduğu iddiası tamamen yalandı. İsmailağa cemaatini karalamak için komplo kuruldu. Amaç Müslümanları zan altında bırakmak, tarikatları öcü yuvası, şer odağı gibi göstermek. Hepsinden helallik diliyorum. Kasım Zengin´in bu sözleri, muhatapları tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Medyada şeriat mahkemesi kurmakla suçlanan emekli imam Metin Balkanlıoğlu, Madem attığı iftiradan dolayı pişmanlık duyuyor, hakkım helal olsun. Bir daha ahirette bile karşılaşmak istemiyorum. diye konuşmuştu. Çete lideri Kasım Zengin MİT´in emriyle çeteye sızdığını iddia etmiş ancak MİT tarafından yalanlanmıştı. Sauna çetesi davasında yargılanan çete üyesi sanıklardan Yüzbaşı Nuri Bozkır´ın Özel Harp Dairesi (ÖHD) mensubu olduğu soruşturma sürecinde ortaya çıkmıştı. Nuri Bozkır, çete lideri Kasım Zengin´le askerlik işini halletmek için ilişki kurmuştu. Bir yandan çete üyelerinden istihbarat alırken; diğer yandan da onlara gayri nizami harp (kontrgerilla) eğitimi verdi. Kazım Zengin ifadesinde; Özel Kuvvetler Yüzbaşısı Nuri Bozkır´ın kendisine MİT´çi kimliği ve Yargıtay-MİT-Çakıcı ilişkileriyle gündeme gelen MİT elemanı Kaşif Kozinoğlu imzalı gerektiğinde yardımcı olun yazılı bir belge, içerisinde ´Gayri nizami harp´ eğitim ve istihbarat bilgilerinin yeraldığı 68 CD verdiğini, yüzbaşının Ayaş Tüneli´ni gizli infaz yeri olarak kullandıklarını söylediğini anlattı. Bozkır´ın kendisine istihbarat elemanı olarak çalışma teklifi yaptığını söyleyen Zengin, Ertuğrul Çakır tarafından da Emniyet Genel Müdürlüğü vekilliği sırasında istihbarat elemanı olarak kullanıldı. Kontracı yüzbaşı ise, CD´lere ilişkin sorulara, tanıdık bir şekilde cevap verdi: Devlet sırrıdır. Yine çetenin yöneticilerinden Serdar Yük, mahkeme ifadesinde şunları söylüyordu: Nuri Bozkır yüzbaşı ile Kasım sayesinde tanıştım. Daha sonra bu şahıs, Kasım ve beni Yenikent´te eğitim yaptıkları bir yere götürdü. Eğitim alanının yanında bir tünel vardı. (Ayaş Tüneli). Bize ´onlar TNT parçalarıdır´ dedi. Bol miktarda şırınga, ameliyat eldiveni ve boş kovanlar vardı. Orada eğitim yaptıklarını anlattı. ´Biz gizli infazı burada yapıyoruz. Düzce civarına götürüp bir yere atıyoruz´ dedi. ( Vatan, Zaman, Haber10, Aksiyon)

Özel Harp´çi Bozkır´da ele geçen bilgiler

Kasım Zengin de ifadesinde Bozkır´ın kendisini istihbarat elemanı olarak kullandığını, MİT kimliği ve MİT´çi Kaşif Kozinoğlu´nun imzasının bulunduğu bir yazı ile 68 adet CD verdiğini söylemişti. CD´lerde şu bilgilerin bulunduğu kamuoyuna yansıdı: Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Devlet Bakanı Ali Babacan´ın güzergahları, araçları, siyasi eğilimlerine ilişkin notlar.7 AKP, 7 CHP´li milletvekiline ilişkin bilgiler. Ankara´nınparçalara bölünmüş krokisi ve hangi subayın sorumlu olduğunu gösteren şema. Migros, Armada, Carrefour gibi büyük alışveriş merkezlerinin görüntüleri, krokileri. Askeri dönemlerdeki bildirileri andıran metinler. Etimesgut bölgesindeki askeri tesislerin görüntüleri. ( Milliyet)

Erzincan Başsavcısı, yetki gaspı ve resmi evrakta sahtecilikten yargılanacak

30 Aralık 2009: Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik ve imar kirliliğine neden olmak suçlamalarıyla yargı önüne çıkacak olan Cihaner´in 26 yıla kadar hapsi isteniyor. Duruşma, Yargıtay 11´inci Ceza Dairesi´nde görülecek. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in yargılanmasına karar verdi. Görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik ve imar kirliliğine neden olmak suçlamalarıyla yargı önüne çıkacak Cihaner´in dava dosyası duruşmanın görüleceği Yargıtay 11´inci Ceza Dairesi´ne gönderildi. Bakanlığın 30 Kasım tarihli kovuşturma izni ile hazırladığı iddianamede şüpheli Başsavcı İlhan Cihaner´in 26 yıla kadar hapsi isteniyor. Adalet Bakanlığı, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında görevi kötüye kullanmak, imar kirliliğine neden olmak ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarıyla dava açmıştı. Bazı cemaatlere yönelik soruşturma yürüten ve bunu gizleyen Cihaner, hakkında hazırlanan iddianamede yer alan suçlamalardan en önemlisi yetki gaspı. Cihaner, Erzurum yetkili cumhuriyet savcılığının yetki alanında olmasına rağmen ısrarla sivil gruplara yönelik soruşturmayı sürdürmekle suçlanıyor. Diğer suçlamalar ise şöyle: Yıllık iznini kullanıp döndükten sonra 22 Eylül 2008 tarihinde göreve başlamasına rağmen 20 Eylül Cumartesi günü göreve başlamış gibi 22 Eylül´de bakanlığa telgraf çektirerek resmi evrakta sahtecilik yaptığı, resmi bir ödenek olmadığı halde adliye lojmanlarının bahçesine, yapı izni almadan, imar mevzuatına aykırı ölçülerde kameriye yaptırarak imar kirliliğine sebep olmak.

Baraj gölüne bomba atıldı ve polisin attığının söylenmesi istendi

Erzincan´daki Çatalarmut Barajı´nda suyun çekilmesinin ardından çok sayıda el bombası ve mühimmatın ele geçirilmesi olayıyla ilgili ifade veren iki gizli tanık da Cihaner hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Cunta tarafından cemaatlere ait yurtlara ve okullara silah yerleştirmekle görevlendirilen gizli tanıklar komployu yer, zaman ve kişi göstererek detaylı biçimde Erzurum özel yetkili cumhuriyet savcısına anlatmıştı. Cemaat evlerine silah yerleştirmesi için verilen parayı kabul etmeyince Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner´le görüştürüldüğünü, Cihaner´in kendisini Savcı Hüseyin diye tanıttığını anlatan gizli tanık, Başsavcı´nın kendisini tehdit ettiğini iddia etmişti. Bu arada Cihaner, dün yazılı bir açıklama yaparak CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ile birlikte Merkez Komutanlığı´na giderek belge aldıkları iddiasının doğru olmadığını ileri sürdü. Cihaner, şu görüşleri savundu: Ersin´in ilimizde basın açıklaması yaptığı gün sabah erken saatlerinde adliyeye geldim ve avukatımla birlikte, hakkımda yürüyen bir adli süreçle ilgili olarak hazırlığı müteakiben, saat 10.00 sularında Tunceli´ye hareket ettim. Erzincan´a dönüşüm 17.00 civarıdır. ( Zaman)

Danıştay´dan dinleme ile ilgili iptal kararı

Danıştay 5. Dairesi, Adalet Bakanlığı müfettişlerine, hakim ve savcılar hakkında dinleme ve teknik takip yapma olanağı tanıyan Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 98. maddesinin (ç) bendinin yürütmesini durdurdu. Daire, Adalet Bakanlığının bu konuda yönetmelikle düzenleme yapma yetkisi bulunmadığına, bu konularda yasayla düzenleme yapılması gerektiğine işaret etti. Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV), hakim ve savcılar hakkında inceleme, soruşturma ve araştırma yapılmasını düzenleyen 24 Ocak 2007 tarihli Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin ´İnceleme ve soruşturmanın yapılışı´ başlıklı 98. maddesinin (ç) bendinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay´da dava açmıştı. ( AA)

Abdullah Harun

(29 Aralık 2009, 12:34), son güncel.: (30 Aralık 2009)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1267    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.994.975