Tam
EskidenYeniye
 

Hava Kuvvetleri Mahrem Yapı davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik 76 'mahrem imam' ile 81 askeri personelin yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.03.2018 14:16 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik 76 'mahrem imam' ile 81 askeri personelin yargılandığı davaya devam edildi.

28 Mart'ta Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya sanıklar, avukatları ve yakınları ile TBMM, Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları katıldı.

Sanık Mustafa Aykut Akyol, önceki savunmalarını tekrar ettiğini, FETÖ yapılanmasında görev aldığını ancak karar alma pozisyonunda olmadığını iddia etti.

Kod adının 'Mehmet' olduğunu bildiren Akyol, FETÖ hiyerarşisinde kendisine 'öğretmen' görevi verildiğini, mahkeme süreçlerinde sorulan sorulara ilişkin bilgileri saklamak gibi bir niyetinin olmadığını beyan ederek beraatini talep etti.

Sanık Osman Hançer, özel bir kolejde görev yaptığını, ByLock'u 'haberleşme' programı diyerek indirdiğini, bu yapının mesajlaşması için kullanmadığını ileri sürdü.

Yurt dışında görev yaparken 'tavsiye' üzerine programı telefonuna yüklediğini, daha sonra Türkiye'ye döndüğünde ise telefonun güncelleme yaptığını ancak Türkiye'de kimseyle mesajlaşmadığını belirten Hançer, 'Devletle alakalı mesajlaşmalarda bulunmadım. Bu yapıyı da FETÖ diye bilmezdik.' ifadelerini kullandı.

Heyetin, sanık Hançer'e hakkında silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasının bulunduğunu hatırlatması üzerine Hançer, suçlamaları kabul etmediğini, ByLock'u kullandığı tarihin 2014 yılı olduğunu, yurt dışındayken yabancı arkadaşlarıyla mesajlaştığını, programı 2015'te sildiğini söyledi.

Sanık Mehmet Kucur, aleyhine terör örgütü yöneticiliği suçlamasının hatırlatılması üzerine, önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyleyerek isnat edilen tüm suçlamaları reddetti.

Etkin pişmanlıktan 'suçsuz' olduğunu öne sürerek faydalanmak istemeyen ve Maliye Bakanlığında çalışırken ihraç edildiğini bildiren Kucur, kendisi aleyhine hiçbir tanığın bulunmadığını belirterek, 'Ben kimi yönetmişim anlayamıyorum.' ifadesini kullandı.

Darbenin başarılı olması halinde kendisinin bu yapı tarafından tutuklanacağını ileri süren Kucur, 'Terör örgütünü kuran Gülen, ABD himayesindedir. Ancak biz tutukluyuz.' dedi.

Kendisinin hiçbir subayın imamı olmadığını savunan Kucur, şunları kaydetti:

'Ankara'da bazı zamanlarda durur, sürekli görev seyahatlerine çıkardık. Biz görevdeyken bu yapıyı sürekli eleştirirdik. Ancak biz ihraç olduk. FETÖ yöneticisi falan değilim. 15 Temmuz başarılı olsaydı ilk önce tutuklanacak bürokratlardan olurdum. Yöneticiler 'Çatı davasında' yargılanıyor. Sürekli göreve giderdik. Bu süreçte kimi yönetmişiz, anlamıyorum. Hiç yüz yüze gelmediğim kişilerle de telefon görüşmem olmuştur. Vergi müfettişiydim. Sizin kadar olmasa da bize de enformasyon niteliğinde ceza hukukunu öğrettiler. Şu ana dek, 'Mehmet Kucur, şu subayın imamıdır' diyen de çıkmadı. Hiçbir zaman ezoterik düşünceler içerisinde olmadım. Babasız büyüdüm, şimdi de kızım babasız büyüyor. Tahliyemi talep ediyorum.'

Sanık Alper Küççük, önceki savunmalarını tekrar ettiğini, iddialara ilişkin suç unsuru bulunmadığını, FETÖ'nün sohbetlerine katılmadığını, ByLock listesinde isminin geçmediğini, 20 aydır tutuklu olduğunu söyleyerek, tahliyesini talep etti.

Sanık Emre Kutlu, kendisinin FETÖ'yle iltisakının olmadığını, Kağıthane'de liseyi bitirdiğini ve üniversiteye hazırlanırken bu yapının kurumlarına gitmediğini belirterek, suçlamaları reddetti.

İzmir'de görev yaptığını, 15 Temmuz sürecinde izinli olduğunu, Bank Asya'da hesabı bulunmadığını belirten Kutlu'ya, mahkeme sürecinde 30 Kasım 2016'da çıkartılan yakalama kararı olduğu hatırlatıldı ve neden teslim olmadığı soruldu.

Kutlu, çocuğunun ağır rahatsızlık geçirdiğini, eşiyle beraber babasının evinde kaldığını, tedavi süreciyle hastanelere gidip geldiğini belirterek, 'Yakalama kararını sonradan öğrendim. Polisler babamın evinden bir eczaneye giderken teslim aldılar.' dedi.

Milli Savunma Bakanlığı avukatı Zafer Çoktan'ın, Hava Kuvvetlerinde FETÖ yapılanmasından herhangi bir şekilde haberinin olup olmadığını sorması üzerine Kutlu, şunları aktardı:

'Yapılanmadan haberim olmadı. İstanbul'da oturan 4 arkadaş olarak Çiğli'ye tayin edilmiştik. Bir araç tutar beraber gidip gelirdik. Kim hangi gruptanmış bilmeyiz. Uçuş sürelerimiz ve eğitimlerimiz çok yoğun olurdu. Kim kimi tutar, takip eder bilmeyiz. Zaten eğitimlerde 'kayırma' gibi birşey olmaz. Hava Kuvvetlerinde önemli olan başarıdır. En son Bandırma 6. Üs Komutanlığında görev yapıyordum. 24 Haziran 2016'da darbeden çok önce izne ayrılmıştım. 15 Temmuz'da izinliydim ve Ümraniye'deydim. Bu girişimde devletin zaafa uğratılmak istendiği bellidir. Biz vatanını seven pilotlardanız. Suçsuz olduğumuz ispatlanıp göreve dönmemiz gerekir. Eğer ki darbeye iştirak etsem ya görevde olurdum ya da izinden dönmüş olurdum.'

Mahkeme Başkanı Sabahattin Sarıdoğan'ın, Kutlu'ya 'etkin pişmanlıktan' faydalanmak isteyip istemediğini sorması üzerine Kutlu, suçsuz olduğunu beyan ederek teklifi reddetti.

Tanık M.Y, duruşmada başvurulan ifadesinde FETÖ'den darbeden önceki süreçte de haberdar olduklarını, bilgi vermek için müracaat ettiklerinde savcının 'Kod adını bilmiyorsanız alamayız.' diye cevap verdiğini ileri sürdü.

Tanık M.Y. kendisinin evlendikten sonra eşi H.Y.'nin talepleri doğrultusunda FETÖ yapılanmasından ayrıldığını belirterek, 'Bu yapıyı tanıyoruz. Ne biliyorsak anlatmak istiyoruz. Ancak bizi görevden aldılar. Sonuna dek bu yapıyla savaşacağız çünkü eğer ki bunların kriptoları bir girişim daha yaparlarsa bu iş bizim üzerimize kalacak.' diye konuştu.

Konya'dan SEGBİS'le beyanına başvurulan Albay M. K, ifadesinde FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerini ele geçirmek üzere Hava Kuvvetlerinden başladığını ve burayı esas aldığını belirtti.

Darbecilerin 'mandacı algıyı' kanıksadıklarının bilindiğini söyleyen tanık M. K, 'Görüyoruz ki FETÖ'nün bir kısmı temizlenmiş olsa da halen birçoğu kripto olarak görevdelerdir.' ifadesini kulandı.

Duruşmada dinlenen tanık H.B.D, kendisinin HTS kaydı bulunduğu ve 675 kez görüştüğü sanık Erkan Pınar'ı tanıdığını, Pınar'ın Ankara'daki bir FETÖ evine misafir getirdiğini, bu evde FETÖ'ye ait kitaplar okunduğunu söyledi.

FETÖ yapılanmasınca kendisine görev verildiğini ancak bu görevleri ilk önce kabul etmediğini belirten D, 'Din ile o seviyede bağım yoktu, kabul edemedim.' dedi.

O dönemde özel bir kolejde öğretmenlik yaptığını dile getiren D, şunları söyledi:

'Babam tüccardı. Ankara'ya onun yanına gelirdim. O sırada Çorum'da bir kolejde öğretmenlik yapardım. Ankara'da Batıkent'te bir ev vardı. Erkan Pınar'la orada görüşürdük. Kendisi misafirler getirirdi. Bana da görevler verilmişti. Görevleri yapamayacağımı söyledim ama kabul etmediler. 'Çay da mı demleyemezsin, yemek de mi yapamazsın, misafir de mi karşılayamazsın' diyerek sonunda görev verdiler. Ben de kabul ettim.'

Sanıklardan Mehmet Gezer, o süreçte pilot üsteğmen olarak görev yaptığını, FETÖ'yle bağlantısı bulunmadığını ileri sürerek, iddiaları reddetti.

Darbeye karşı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı koruyan uçuşlar yaptığını ileri süren Gezer, uzun tutukluluk süresini beyan ederek mahkeme heyetinden tahliyesini talep etti.

Duruşmada ara karar verilmeden önce bazı sanıklar dilekçelerini iletirken, tutuksuz yargılanmayı, duruşmalardan vareste tutulmayı ve adli kontrolle serbest bırakılmayı, iddiaların incelenmesi için bilirkişi tayin edilmesini talep etti.

Duruşmada bulunan sanıklardan Arap Oğuz, Mehmet Tanrıkut, İsmail Şahbaz, Mehmet Gezer, Ahmet Erdoğan, Gökhan Batçık, Olcay Maleker, Mehmet Ali Gözügök, Mehmet Koç, Serhat İnal, Erdoğan Kutluay, Uğur Erdoğan, İlhami Kaya, Alper Küççük, Yunus Şahin, Fethi Gençkaya, Veysel Yıldız, Üzeyir Eker, Seydi Battal Bertlek, Murat Öner, Denizhan Özcan, Mehmet Fatih Ballı, Enes Akdağ, Ramazan Alkan, İsmail Boztaş, Temur Koçyiğit, Ahmet Erol, Ferdi Özdemir, Muammer Yücel, Cemil Cintosun, Ali Emre Köle, Taha Ertuğrul Kantar, Kenan Gürbüz, Fahri Kamil Albayrak, Mahmut Türkmen, Ertuğrul Akkaya, Serkan Gülşen, Erkan Kaya, Mustafa Kılıç, Abdurrahman Yıldırım, Ali Kemal Bayram, Ahmet İnce, Muharrem Baysal heyete taleplerini iletti.

Sanıklar Mehmet Taşlıtepe, Burak Engin Çağlar, Yusuf Hayri Yıldızhan, Kemal Yıldız, Bekir Kişi, Abdülkerim San, Hüseyin Ülker, Satuk Enes Bilici de SEGBİS aracılığıyla taleplerini iletti.

Dinlenen tanık ve sanık beyanlarına ilişkin iddia makamının görüşünün sorulmasının ardından ara kararı açıklayan Başkan Sarıdoğan, sanıklardan Ahmet Erdoğan, Abdurrahman Yıldırım, Cemil Cintosun, Mehmet Gezer, Yusuf Payalan, Gökhan Batçık, Uğur Erdoğan, Temur Koçyiğit'i adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Duruşma 14 Mayıs'a ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-23 Mart (2017) 'Ankara 157 sanık Darbe/Hava Kuv.-Mahrem İmamlar' davası

(31 Mart 2018, 14:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12684    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.699.038