Tam
EskidenYeniye
 

Kara Harp Okulu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda (KHO) yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.03.2018 14:20 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda (KHO) yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

29 Mart'ta Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve Başbakanlık avukatı Süleyman Ayhan katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanık Halil İbrahim Aksan, KHO'da İngilizce öğretim üyesi olduğunu ve 15 Temmuz'da teğmen rütbesiyle ders verdiğini belirtti.

Mahkeme heyetince, odasında bulunan zati tabancasının kendisi aleyhine delil olarak kullanılabileceğinin hatırlatılması üzerine Aksan, 'Beylik tabancam kendi odamda. Bundan daha doğal ne olabilir.' ifadesini kullandı.

Aksan, ABD'nin Teksas eyaletine yaptığı yurt dışı gezisiyle ilgili soru üzerine, 'San Antonio şehrinde düzenlenen 'İleri Düzey Dil Becerileri Konferansı'na katılmak üzere gittim.' diyerek geziye KHO tarafından resmi şekilde gönderildiğini savundu.

Olay gecesi albay Ramazan Nazar'ın, 'Ailesinin güvenliğinden tereddüt eden evine gidebilir' dediğini ifade eden Aksan, 'Evim Mamak'taydı. Yakın olmadığından birliğimden ayrılmadım.' dedi.

Sanık Emrah Bozan ise FETÖ ile iltisaklı okullarda okumadığını, Marmara Üniversitesi mezunu olduğunu, 2013 yılının ocak ayında KHO'ya İngilizce asistanı olarak tayin edildiğini kaydetti.

Bozan, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporunda yer alan askeri personelin birbirine para gönderdiği bilgisine ilişkin, 'KHO'da aylık biner lira ödemeli gün düzenlemiştik. Bu o paradır. Herkes zamanında ödüyordu. En son ben alacaktım.' ifadesini kullandı.

Olay günü normal mesaisinden sonra evinde beklerken darbe girişimini televizyondan öğrendiğini ve terör saldırısı olabileceğini düşündüğünü söyleyen Bozan, 'Evimden dışarı çıktığımda insanlar da ne olduğunu bilmiyordu.' dedi.

Televizyonda Başbakan Binali Yıldırım'ın 'kalkışma' açıklamasını duyduğunu belirten Bozan, kendisine gelen bir mesaj üzerine KHO'ya giderek 4 nolu nizamiyeden giriş yaptığını, dekanlık binasında Ramazan Nazar'ı gördüğünü belirtti.

'Pasif bekleme mantıklı geldi'

Hangi amaçla çağrıldığını bilmediğini ve ilk etapta birliğe gitmekte tereddüt ettiğini öne süren Bozan, ne silah ne de mühimmat aldığını ve darbeye iştirak etmediğini belirterek şöyle konuştu:

'Mesaj telefonuma ulaşınca önce gitmek istemedim. Mesajı 'Vukuat yoktur' grubundan paylaşmışlar. Birliğe giderek odamda eğitim elbiselerimi giydim. Hangi amaçla çağrıldığımı anlamamıştım. Odamda haberleri takip ettim. Askeri personelin darbe faaliyetlerinden uzak durması çağrısı yapılıyordu. Odamda beklemeye devam ederken 3 askeri helikopterin tören alanına inerek birilerini alıp götürdüğünü gördüm. Gece 02.00 civarı Anafartalar Bölgesi'ne geçmemiz söylendi. Bu sırada uçakların alçak uçmasıyla oluşan sesleri biz bomba zannediyorduk. Sürekli siper pozisyonuna geçiyorduk. Sabaha kadar bekledik. Sakarya Taburu'na sabah kahvaltısı için geçebileceğimiz söylendi ve geceleyin silah dağıtıldığını öğrendim. Kimseden sıkıyönetim direktifi almadım.'

Bozan, 24 Temmuz'da gözaltına alındığını belirterek, 'Sadece gelen emir gereği KHO'ya gittim. Hiçbir darbe faaliyetine ve olaya karışmadım.' diye konuştu.

Mahkeme Başkanının 'Gittin ve komutan orada yok. Komutanı aramak ve 'Neden bizi çağırdın' diye sormak aklına gelmedi mi?' sorusuna Bozan, 'Pasif beklemek mantıklı geldi.' yanıtını verdi.

Bozan, olay günü kendisine mesaj çeken kişinin, darbe girişimi sonrasında, 'Bilseydim göndermezdim. Evinizde kalın. Ara ara videolar çekin. Nerede olduğunuz bilinsin.' dediğini söyledi.

Sanık İdris Sarıkaya da savunmasında, öğretim hayatı boyunca devlet okullarında okuduğunu ve 2014 yılının aralık ayında öğretmen teğmen olarak tayin edildiğini bildirdi.

Darbe günü KHO'ya öğrenci alımı çalışmasında yer aldığını, mesai sonrası arkadaşının evine gittiğini, akşam üzeri yemek yemek için Sokullu Mahallesi'nde bir lokantaya gittiklerini belirten Sarıkaya, kendilerine ulaşan 'Emniyetli ve ivedi şekilde KHO'ya gelin' mesajı üzerine KHO'ya gelerek 4 nolu nizamiyeden giriş yaptıklarını söyledi.

Yoklama alınması sonrasında kafeteryada beklerken uçakların alçak irtifa seslerini duyduklarını kaydeden Sarıkaya, şöyle konuştu:

'Kafeteryada beklerken 'Telaş etmeden odalarınıza geçin' emri geldi. Odamda beklerken telefon ve bilgisayar vasıtasıyla darbe girişimini öğrendik. Helikopterler KHO'nun alanına iniyor, birilerini alıyor ve ayrılıyorlardı. Kendi kendimize 'Bir işe karışmayalım' diye düşünerek odamızdan ayrılmadan bekledik. Koridorda 'Kışla güvenliği için silah alınacak' diye bağrıldığını duydum ancak odamdan ayrılmadım. Bir belirsizlik vardı. Sabah saatlerinde kışladan çıkmak için 4 nolu ve 1 nolu nizamiyeye gittik. Bizi salıvermediler. Sonra lojman nizamiyesine gittik ve dışarı çıktık.'

Darbe girişiminden sonraki bir hafta süresince KHO'da öğrenci alımı faaliyetine devam ettiğini ifade eden Sarıkaya, 24 Temmuz'da gözaltına alındığını belirtti.

Duruşmaya, verilen öğle arasının ardından sanık savunmalarıyla devam edildi.

Önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirten sanık Emrah Kalıncı, FETÖ'yle irtibatı olmadığını öne sürdü.

Kalıncı, 9 Eylül Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olduğunu, FETÖ'ye ait kurumlarda okumadığını, halihazırda Gazi Üniversitesinde tez yazdığını ve KHO'da öğretim görevlisi olduğunu söyledi.

15 Temmuz akşamı telefonuna 'İvedilikle KHO'ya gelin' mesajının geldiğini ifade eden Kalıncı, 'Yoklama maksadıyla KHO'ya çağrıldığımızı düşündüm.' dedi.

Kalıncı, taksiyle okula geldiğini, dekanlık binasında askerleri kamuflajsız gördüğünü ve neler olduğunu anlamadığını iddia ederek, şunları kaydetti:

'F-16'lar alçak uçuş yapıyordu. Sonra devlet erkanının açıklamalarını gördüm. Devrim binbaşı 'Odalara geçin.' uyarısı yaptı. Haberleri odamızda takip ettik. Silah dağıtılacağını duyunca Anafartalar Taburu'nun A21 kapısına gittik. Beklerken mermi sesi duyduk ve bir öğretmen asker vuruldu. Saklanarak hava trafiğinin hafiflemesini bekledik. Yeniden odama geçtim. Sabah 4.30 gibi sıralı amirimden izin alarak devre arkadaşlarımın odasına geçtim. Amirlerin 'Kendi güvenliğimiz önceliğimiz.' emriyle yeniden Anafartalar Taburu'na giderek piyade tüfeği ve hücum yeleği aldık. Taburun bahçesinde bir süre bekledik. Sabah saat 8.00 gibi silahları teslim ederek evlerimize dağılacağımız talimatı gelince ayrıldık. Saat 15.00'e kadar evimizde istirahat ettik.'

Kalıncı, 15 Temmuz'da KHO'ya gelmeden önce darbe girişiminden haberinin olmadığını, verilen emir gereği okul güvenliğini temin etmek amacıyla KHO'ya geldiğini belirterek, 'Sıralı amirlerimce suç teşkil edecek bir emir almadım ve bir emir verildiğini de görmedim.' diye konuştu.

Hakkındaki tüm suçlamaları reddeden Kalıncı, ailesi ve çevresinde soruşturma geçiren kimse olmadığını öne sürerek beraatini talep etti.

Savunması alınan sanıklardan Servet Işıklı, önceki savunmaları tekrar ettiğini belirterek, darbe girişimini ve FETÖ'yü lanetlediğini, isnat edilen suçlamaları reddettiğini söyledi.

Yapıya ait okullarda değil, devlet okullarında okuduğunu, Anadolu Üniversitesinden mezun olduktan sonra KHO'nun tarih bölümüne öğretim görevlisi olarak tayin edildiğini ifade etti.

Işıklı, olay günü mesaiden sonra saat 17.00 gibi servis kullanarak evine döndüğünü, saat 23.00 civarında 'kalkışma' haberini öğrendiğini savunarak, şunları anlattı:

'Öğretmen Mehmet albayın telefondan gönderdiği 'En seri vasıtayla KHO'ya gelin.' mesajını okuyunca gece saat 00.15 gibi eşimle evimden ayrıldım. Eşimi, bir arkadaşın evine bıraktım. KHO'ya saat 00.45 gibi 4 No'lu nizamiyeden girdik. Bir anormallik yoktu. Her zamanki gibi kart basarak geçiş yaptık. Dekanlık binasına geldiğimizde saat saat 01.00 gibiydi. Bölüm odasına birkaç personel haricinde gelen olmamıştı. Yoklama alınacağı bildirilerek saat 01.30 gibi Anafartalar Taburu'na gitmemiz bildirildi. Giderken patlama sesleri duyunca binanın merdiven boşluğuna sığındık. Sonra dekanlık binasına döndük. Bölüm odasında öğretmen üsteğmenlerle internet üzerinden haberleri takip ederek sabaha dek bekledik. Nöbetçi subaylık görevim olduğundan 16 Temmuz sabahı görevi teslim aldım ve 17 Temmuz sabahı görevi teslim ettim.'

Işıklı, 22 Temmuz'da yoklama için KHO'ya çağrıldıklarında sıralı amirlerin kendilerine 'Aleyhine delil olmadığı sürece kimse suçlu değildir. Kesin yargıya varılıncaya dek kimse hakkında işlem yapılmayacak.' diye haber verdiğini aktararak, 23 Temmuz sabahı yeniden göreve çağrıldıklarını ve bu esnada gözaltına alındıklarını belirtti.

Silah almak ya da kanunsuz eyleme katılmak gibi illegal faaliyetlere iştirak etmediğini öne süren Işıklı, 'Kalkışmaya hiçbir şekilde destek vermedim. Emrim altında asker de yoktur.' şeklinde konuştu.

Mahkeme Başkanı, iddia makamının görüşünü almasının ardından duruşmaya ara verdi.

Ara sonrası kararını açıklayan mahkeme heyeti, bazı sanıkların imza yükümlülüğünün, bazılarının ise yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına hükmederek duruşmayı erteledi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-12 Temmuz (2017) 'Ankara 307 sanık (i. 239) sanık Darbe/Kara Harp Okulu' davası

(31 Mart 2018, 14:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12685    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.312.781