Tam
EskidenYeniye
 

Kara Harp Okulu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda (KHO) yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.03.2018 14:20 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda (KHO) yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

29 Mart'ta Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve Başbakanlık avukatı Süleyman Ayhan katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanık Halil İbrahim Aksan, KHO'da İngilizce öğretim üyesi olduğunu ve 15 Temmuz'da teğmen rütbesiyle ders verdiğini belirtti.

Mahkeme heyetince, odasında bulunan zati tabancasının kendisi aleyhine delil olarak kullanılabileceğinin hatırlatılması üzerine Aksan, 'Beylik tabancam kendi odamda. Bundan daha doğal ne olabilir.' ifadesini kullandı.

Aksan, ABD'nin Teksas eyaletine yaptığı yurt dışı gezisiyle ilgili soru üzerine, 'San Antonio şehrinde düzenlenen 'İleri Düzey Dil Becerileri Konferansı'na katılmak üzere gittim.' diyerek geziye KHO tarafından resmi şekilde gönderildiğini savundu.

Olay gecesi albay Ramazan Nazar'ın, 'Ailesinin güvenliğinden tereddüt eden evine gidebilir' dediğini ifade eden Aksan, 'Evim Mamak'taydı. Yakın olmadığından birliğimden ayrılmadım.' dedi.

Sanık Emrah Bozan ise FETÖ ile iltisaklı okullarda okumadığını, Marmara Üniversitesi mezunu olduğunu, 2013 yılının ocak ayında KHO'ya İngilizce asistanı olarak tayin edildiğini kaydetti.

Bozan, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporunda yer alan askeri personelin birbirine para gönderdiği bilgisine ilişkin, 'KHO'da aylık biner lira ödemeli gün düzenlemiştik. Bu o paradır. Herkes zamanında ödüyordu. En son ben alacaktım.' ifadesini kullandı.

Olay günü normal mesaisinden sonra evinde beklerken darbe girişimini televizyondan öğrendiğini ve terör saldırısı olabileceğini düşündüğünü söyleyen Bozan, 'Evimden dışarı çıktığımda insanlar da ne olduğunu bilmiyordu.' dedi.

Televizyonda Başbakan Binali Yıldırım'ın 'kalkışma' açıklamasını duyduğunu belirten Bozan, kendisine gelen bir mesaj üzerine KHO'ya giderek 4 nolu nizamiyeden giriş yaptığını, dekanlık binasında Ramazan Nazar'ı gördüğünü belirtti.

'Pasif bekleme mantıklı geldi'

Hangi amaçla çağrıldığını bilmediğini ve ilk etapta birliğe gitmekte tereddüt ettiğini öne süren Bozan, ne silah ne de mühimmat aldığını ve darbeye iştirak etmediğini belirterek şöyle konuştu:

'Mesaj telefonuma ulaşınca önce gitmek istemedim. Mesajı 'Vukuat yoktur' grubundan paylaşmışlar. Birliğe giderek odamda eğitim elbiselerimi giydim. Hangi amaçla çağrıldığımı anlamamıştım. Odamda haberleri takip ettim. Askeri personelin darbe faaliyetlerinden uzak durması çağrısı yapılıyordu. Odamda beklemeye devam ederken 3 askeri helikopterin tören alanına inerek birilerini alıp götürdüğünü gördüm. Gece 02.00 civarı Anafartalar Bölgesi'ne geçmemiz söylendi. Bu sırada uçakların alçak uçmasıyla oluşan sesleri biz bomba zannediyorduk. Sürekli siper pozisyonuna geçiyorduk. Sabaha kadar bekledik. Sakarya Taburu'na sabah kahvaltısı için geçebileceğimiz söylendi ve geceleyin silah dağıtıldığını öğrendim. Kimseden sıkıyönetim direktifi almadım.'

Bozan, 24 Temmuz'da gözaltına alındığını belirterek, 'Sadece gelen emir gereği KHO'ya gittim. Hiçbir darbe faaliyetine ve olaya karışmadım.' diye konuştu.

Mahkeme Başkanının 'Gittin ve komutan orada yok. Komutanı aramak ve 'Neden bizi çağırdın' diye sormak aklına gelmedi mi?' sorusuna Bozan, 'Pasif beklemek mantıklı geldi.' yanıtını verdi.

Bozan, olay günü kendisine mesaj çeken kişinin, darbe girişimi sonrasında, 'Bilseydim göndermezdim. Evinizde kalın. Ara ara videolar çekin. Nerede olduğunuz bilinsin.' dediğini söyledi.

Sanık İdris Sarıkaya da savunmasında, öğretim hayatı boyunca devlet okullarında okuduğunu ve 2014 yılının aralık ayında öğretmen teğmen olarak tayin edildiğini bildirdi.

Darbe günü KHO'ya öğrenci alımı çalışmasında yer aldığını, mesai sonrası arkadaşının evine gittiğini, akşam üzeri yemek yemek için Sokullu Mahallesi'nde bir lokantaya gittiklerini belirten Sarıkaya, kendilerine ulaşan 'Emniyetli ve ivedi şekilde KHO'ya gelin' mesajı üzerine KHO'ya gelerek 4 nolu nizamiyeden giriş yaptıklarını söyledi.

Yoklama alınması sonrasında kafeteryada beklerken uçakların alçak irtifa seslerini duyduklarını kaydeden Sarıkaya, şöyle konuştu:

'Kafeteryada beklerken 'Telaş etmeden odalarınıza geçin' emri geldi. Odamda beklerken telefon ve bilgisayar vasıtasıyla darbe girişimini öğrendik. Helikopterler KHO'nun alanına iniyor, birilerini alıyor ve ayrılıyorlardı. Kendi kendimize 'Bir işe karışmayalım' diye düşünerek odamızdan ayrılmadan bekledik. Koridorda 'Kışla güvenliği için silah alınacak' diye bağrıldığını duydum ancak odamdan ayrılmadım. Bir belirsizlik vardı. Sabah saatlerinde kışladan çıkmak için 4 nolu ve 1 nolu nizamiyeye gittik. Bizi salıvermediler. Sonra lojman nizamiyesine gittik ve dışarı çıktık.'

Darbe girişiminden sonraki bir hafta süresince KHO'da öğrenci alımı faaliyetine devam ettiğini ifade eden Sarıkaya, 24 Temmuz'da gözaltına alındığını belirtti.

Duruşmaya, verilen öğle arasının ardından sanık savunmalarıyla devam edildi.

Önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirten sanık Emrah Kalıncı, FETÖ'yle irtibatı olmadığını öne sürdü.

Kalıncı, 9 Eylül Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olduğunu, FETÖ'ye ait kurumlarda okumadığını, halihazırda Gazi Üniversitesinde tez yazdığını ve KHO'da öğretim görevlisi olduğunu söyledi.

15 Temmuz akşamı telefonuna 'İvedilikle KHO'ya gelin' mesajının geldiğini ifade eden Kalıncı, 'Yoklama maksadıyla KHO'ya çağrıldığımızı düşündüm.' dedi.

Kalıncı, taksiyle okula geldiğini, dekanlık binasında askerleri kamuflajsız gördüğünü ve neler olduğunu anlamadığını iddia ederek, şunları kaydetti:

'F-16'lar alçak uçuş yapıyordu. Sonra devlet erkanının açıklamalarını gördüm. Devrim binbaşı 'Odalara geçin.' uyarısı yaptı. Haberleri odamızda takip ettik. Silah dağıtılacağını duyunca Anafartalar Taburu'nun A21 kapısına gittik. Beklerken mermi sesi duyduk ve bir öğretmen asker vuruldu. Saklanarak hava trafiğinin hafiflemesini bekledik. Yeniden odama geçtim. Sabah 4.30 gibi sıralı amirimden izin alarak devre arkadaşlarımın odasına geçtim. Amirlerin 'Kendi güvenliğimiz önceliğimiz.' emriyle yeniden Anafartalar Taburu'na giderek piyade tüfeği ve hücum yeleği aldık. Taburun bahçesinde bir süre bekledik. Sabah saat 8.00 gibi silahları teslim ederek evlerimize dağılacağımız talimatı gelince ayrıldık. Saat 15.00'e kadar evimizde istirahat ettik.'

Kalıncı, 15 Temmuz'da KHO'ya gelmeden önce darbe girişiminden haberinin olmadığını, verilen emir gereği okul güvenliğini temin etmek amacıyla KHO'ya geldiğini belirterek, 'Sıralı amirlerimce suç teşkil edecek bir emir almadım ve bir emir verildiğini de görmedim.' diye konuştu.

Hakkındaki tüm suçlamaları reddeden Kalıncı, ailesi ve çevresinde soruşturma geçiren kimse olmadığını öne sürerek beraatini talep etti.

Savunması alınan sanıklardan Servet Işıklı, önceki savunmaları tekrar ettiğini belirterek, darbe girişimini ve FETÖ'yü lanetlediğini, isnat edilen suçlamaları reddettiğini söyledi.

Yapıya ait okullarda değil, devlet okullarında okuduğunu, Anadolu Üniversitesinden mezun olduktan sonra KHO'nun tarih bölümüne öğretim görevlisi olarak tayin edildiğini ifade etti.

Işıklı, olay günü mesaiden sonra saat 17.00 gibi servis kullanarak evine döndüğünü, saat 23.00 civarında 'kalkışma' haberini öğrendiğini savunarak, şunları anlattı:

'Öğretmen Mehmet albayın telefondan gönderdiği 'En seri vasıtayla KHO'ya gelin.' mesajını okuyunca gece saat 00.15 gibi eşimle evimden ayrıldım. Eşimi, bir arkadaşın evine bıraktım. KHO'ya saat 00.45 gibi 4 No'lu nizamiyeden girdik. Bir anormallik yoktu. Her zamanki gibi kart basarak geçiş yaptık. Dekanlık binasına geldiğimizde saat saat 01.00 gibiydi. Bölüm odasına birkaç personel haricinde gelen olmamıştı. Yoklama alınacağı bildirilerek saat 01.30 gibi Anafartalar Taburu'na gitmemiz bildirildi. Giderken patlama sesleri duyunca binanın merdiven boşluğuna sığındık. Sonra dekanlık binasına döndük. Bölüm odasında öğretmen üsteğmenlerle internet üzerinden haberleri takip ederek sabaha dek bekledik. Nöbetçi subaylık görevim olduğundan 16 Temmuz sabahı görevi teslim aldım ve 17 Temmuz sabahı görevi teslim ettim.'

Işıklı, 22 Temmuz'da yoklama için KHO'ya çağrıldıklarında sıralı amirlerin kendilerine 'Aleyhine delil olmadığı sürece kimse suçlu değildir. Kesin yargıya varılıncaya dek kimse hakkında işlem yapılmayacak.' diye haber verdiğini aktararak, 23 Temmuz sabahı yeniden göreve çağrıldıklarını ve bu esnada gözaltına alındıklarını belirtti.

Silah almak ya da kanunsuz eyleme katılmak gibi illegal faaliyetlere iştirak etmediğini öne süren Işıklı, 'Kalkışmaya hiçbir şekilde destek vermedim. Emrim altında asker de yoktur.' şeklinde konuştu.

Mahkeme Başkanı, iddia makamının görüşünü almasının ardından duruşmaya ara verdi.

Ara sonrası kararını açıklayan mahkeme heyeti, bazı sanıkların imza yükümlülüğünün, bazılarının ise yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına hükmederek duruşmayı erteledi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-12 Temmuz (2017) 'Ankara 307 sanık (i. 239) sanık Darbe/Kara Harp Okulu' davası

(31 Mart 2018, 14:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12685    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.310.758