Tam
EskidenYeniye
 

Konya 478 sanıklı Fetö davası

Konya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, 161'i tutuklu 478 kişinin yargılandığı davaya sanıkların mütalaaya karşı son savunmalarının alınmasıyla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.03.2018 18:18 Konya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, 161'i tutuklu 478 kişinin yargılandığı davaya sanıkların mütalaaya karşı son savunmalarının alınmasıyla devam edildi.

26.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince merkez Meram ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz bazı sanıklar, sanık yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak tutuksuz yargılanan Mustafa A. FETÖ/PDY hakkında bildiklerini samimi şekilde anlattığını, örgütün kurumlarında geçimini sağlamak için çalıştığını belirtti.

Suçsuz olduğunu öne süren Mustafa A. 'Bu örgütün böyle bir ihanet şebekesine dönüşeceğini bilseydim içlerine girmezdim. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Tutuklu sanıklardan Celalettin Bozkurt ise örgütün eğitim kurumlarında 2006 yılında idarecilik yapmaya başladığını, bir terörist olarak anılmaktan dolayı üzgün olduğunu ifade etti.

Eğitim kurumunda çalışmanın suç sayılamayacağını savunan Bozkurt, 'Müdür olarak çalıştığım kurum, çok donanımlı ve başarılı olduğu için, sadece örgüt mensuplarının değil, iş adamları ve bürokrasinin de çocuklarını getirdiği bir kurumdu. Böyle bir kurumun klasik 'cemaat okulu' olarak adlandırılması doğru değildir.' diye konuştu.

Bozkurt, kurumda yoğun tempoda çalışması nedeniyle sohbet hocalığı yapmasının olanaksız olduğunu iddia etti.

Yaptığı gezilerin örgüt faaliyeti olmadığını ileri süren Bozkurt, 'Ben bir eğitimciyim. Gittiğimiz yerler de okullarla ilgili, tamamen eğitim maksatlı yapmış olduğum gezilerdir. Aynı zamanda Bank Asya'yı kurtarmak için örgütün talimatı doğrultusunda hesap açmadım. Bu beyanlar gerçek dışıdır.' dedi.

Tutuklu sanıklardan Murat Yıldız da suçsuz olduğunu öne sürerek, tahliyesini talep etti.

Örgütün çeşitli kurumlarında 2010 yılına kadar geçimini sağlamak için çalıştığını iddia eden Yıldız, 'Ben 20 aydır, işlemediğim bir suçtan dolayı tutukluyum. Hakkımda, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak büyük bölge imamlığı yaptığımı ifade eden kişinin beyanları yalandır.' diye konuştu.

Tutuklu sanıklardan Mustafa Koç ise mütalaada yer alan terör örgütüne üye olma suçlamasını reddetti.

Darbe girişimini gerçekleştiren kişilerle aynı şekilde yargılanmasının doğru olmadığını öne süren Koç, 'Hakkımda isnat edilen Karatay eyaletinde büyük bölge imamlığı yaptığım konusu yalandır. Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.' ifadelerini kullandı.

Duruşma, sanıkların mütalaaya karşı savunmalarının alınmasıyla yarın da devam edecek.

27.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince merkez Meram ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz bazı sanıklar, sanık yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklardan Sıtkı A, yaşamı boyunca hiçbir örgütsel faaliyette bulunmadığını öne sürdü.

Üniversite eğitimi için 2005 yılında Konya'ya geldiğini belirten Sıtkı A, 'Maddi imkansızlıklar dolayısıyla ilk iki yıl örgüte ait öğrenci evlerinde kaldım. Ancak mütalaada iddia edildiği gibi ev abiliği yapmadım. Daha sonra yurtlarında kalmam karşılığında yine yurtlarda kalan öğrencilere matematik dersi verdim. Aileme maddi olarak yük olmak istemediğim için bu şekilde çalıştım.' ifadelerini kullandı.

Mezun olduktan sonra KPSS'ye hazırlanırken ekonomik olarak hayatını idame ettirmek için örgüte ait bazı kurumlarda kısa süre çalıştığını anlatan Sıtkı A, '2012 yılında girdiğim KPSS puanımla 2013 yılında, 17-25 Aralık olaylarından önce SGK'da icra memuru olarak göreve başladım. Bu sırada geçmişte çalıştığım örgüt kurumlarıyla karşı karşıya geldiğim, o kurumlara mesleğim gereği haciz işlemleri gerçekleştirdiğim olmuştur.' diye konuştu.

Sıtkı A, hakkındaki tanık beyanlarının asılsız olduğunu ve 2013 yılı öncesine dayandığını iddia etti.

Tutuksuz sanıklardan Muzaffer A. da hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Şu ana kadar devlet aleyhinde hiçbir eylem ve faaliyette bulunmadığını savunan Muzaffer A, mütalaada yer alan, üst düzey mütevelli olduğuna ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu öne sürdü.

Muzaffer A, hakkındaki tanık beyanlarının soyut ifadelerden oluştuğunu ve tamamının 17-25 Aralık olayları öncesine dayandığını iddia etti.

Örgüte ait Aktif İş Adamları ve Sanayiciler Derneği'ne (AKTİSAD) 2000 yılında üye olduğunu kabul eden Muzaffer A, şöyle devam etti:

'Buradaki üyeliğimden kendi isteğimle 2006 yılında ayrıldım. Örgüte ait şirketlerde hissedarlığımla ilgili beyanlar da 15 Temmuz'dan 10-15 yıl öncesine dayanmaktadır. Tarih itibarıyla bu durumun aleyhimde değerlendirileceğini düşünmüyorum. Amerika'ya, öğrenci olan oğlumu ziyaret için gittim. Almanya'ya ise 2000 yılında ticari faaliyetlerim kapsamında gittim. Yemen seyahati ise Konya Ticaret Odası öncülüğünde düzenlenen, dönemin önemli bürokratlarının ve siyasetçilerinin katıldığı bir geziydi. Örgütsel bir gezi değildi.'

Duruşma, sanık beyanlarının alınmasıyla öğleden sonra devam edecek.

Tutuksuz sanıklardan Ekrem P, mazereti dolayısıyla duruşmaya katılmazken, avukatı Tümer Zeytin, sanığın esasa ilişkin savunmasını mahkeme heyetine sundu.

Savunmada, sanığın üniversiteden mezun olduktan sonra örgüt içinde çeşitli görevler aldığı, yapının terör örgütü olduğunu bilmeden bazı eylem ve faaliyetlere katıldığı belirtildi.

Ekrem P'nin örgütün Konya ve bir dönem de Ankara'daki yapılanmasında bulunduğunu kabul ettiği savunmasında, şunlar yer aldı:

'İçinde bulunduğum dönem cemaat olarak bildiğim bu yapıda yer aldığım dönem edindiğim bilgileri samimiyetimle anlattım. Örgüt içinde çeşitli görevlerde, birimlerde bulunan şahısların tespitine katkı sundum. Hem Konya hem de Ankara yapılanmasının işleyişiyle ilgili bildiklerimi belirttim. Çünkü ben hiçbir zaman devlet aleyhinde bir yapılanma içinde yer almak istemedim. O dönem bu yapının bir terör örgütü olduğunu farketseydim, asla içerisinde yer almazdım. Örgüt içindeyken hepimiz hipnotize olmuş gibiydik. Kendimize verilen emir ve komutlara koşulsuz, şartsız, düşünmeden itaat ediyorduk. Dönüp o günlere bakınca hayret ediyorum.'

'Üst düzey mütevelli olma şartlarını sağlayan bir kişi değilim'

Tutuksuz sanıklardan Ahmet B. de mütalaada yer alan, örgütte üst düzey mütevelli grubunda görev aldığına ilişkin suçlamaları reddetti.

Ahmet B, 2009 yılında ekonomik sıkıntılar yaşadığını söyleyerek, şu ifadelere yer verdi:

'Üst düzey mütevelli olma şartlarından bazıları, örgüte finans sağlamak, bu nedenle maddi durumunun iyi olması ve örgüte insan kazandırmak gibi maddeler. Ben üst düzey mütevelli olma şartlarını sağlayan bir kişi değilim. 2009 yılında girdiğim mali kriz nedeniyle, zekat vermeyi bırakın zekat alacak duruma düştüm. Hakkımda bu yöndeki iki tanık beyanı asılsız ve soyut ifadelerden ibarettir. Zaten HTS kayıtlarım incelendiğinde de üst mütevelli olmadığım, örgütte üst düzey denilebilecek isimlerle görüşmediğim anlaşılacaktır.'

Örgüte ait bir dershanenin 2007-2010 yıllarında yönetim kurulunda görev aldığını kabul eden Ahmet B, 'Yönetimde icabeten duruyorduk, bir yetkimiz yoktu.' dedi.

Ahmet B, örgütün bazı sohbet toplantılarına katıldığını dile getirerek, '2000'li yıllarda bu örgütle tanıştığımda, tamamen milli ve dini duygular taşıyordum. Başka hiçbir niyetim yoktu. Bir terör örgütü olduğunu bilsem bu yapı içinde hiç bulunmazdım.' diye konuştu.

Bank Asya'daki hesap hareketlerinin rutin bankacılık işlemlerinden ibaret olduğunu savunan Ahmet B, yurt dışı gezilerinin ise örgütsel faaliyet kapsamında olmadığını öne sürdü.

Duruşma, sanıkların esasa ilişkin savunmalarıyla yarın devam edecek.

28.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince merkez Meram ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz bazı sanıklar, sanık yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklardan Emrah Kurt, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Sözüne itibar edilemeyecek tanıkların kendisi hakkında beyanda bulunduğunu öne süren Kurt, 'Hayatım boyunca hiçbir terör örgütüne üye olmuş, bir terör yapılanması içinde yer almış değilim.' dedi.

Kurt, yapıyla, çalıştığı kurum dolayısıyla tanışmak durumunda kaldığını savunarak, şunları kaydetti:

'Eğitim hayatım boyunca bu yapıya ait okullarda, dershanelerde okumadım, yurtlarında veya evlerinde kalmadım. Yalnızca geçimimi sağlamak amacıyla yapıya ait bir yurtta sözleşmeli personel olarak çalıştım. Burada şartları bana uygun olduğu için çalışıp, hiçbir örgütsel eylem ya da faaliyette bulunmadım. Şartları daha iyi bir iş bulabilmiş olsam orada çalışırdım.'

Kurt, Bank Asya hesabında ise iki işlem göründüğünü, bunların rutin bankacılık işlemlerinden ibaret olduğunu öne sürdü.

Tutuksuz sanıklardan Kadir A. da geçmişte bu yapılanmanın içerisinde yer aldığını ancak hiçbir zaman suç kastı taşımadığını iddia etti.

Kadir A, 'İçinde bulunduğum dönem herkes tarafından cemaat olarak biliniyor, terör örgütü ayağı bilinmiyordu. Terör örgütü olduğunu bilseydim içinde asla yer almazdım. Orada dini duygularımız suistimal edildi.' diye konuştu.

Vatan ve millet aleyhine hiçbir eylemde bulunmadığını belirten Kadir A, beraatine karar verilmesini talep etti.

Tutuksuz sanıklardan Kazım M. de 2011-2012 yılları arasında yapı içinde 'küçük bölge muhasebeciliği' yaptığını kabul etti.

Kazım M, 'O dönem bu yapının bir terör örgütü olduğunu bilmiyorduk. Şimdi istemeyerek de olsa bir dönem içinde yer aldığım için çok pişmanım.' ifadesini kullandı.

Duruşma, tutuklu ve tutuksuz sanıkların esasa ilişkin son savunmalarının tamamlanmasının ardından, kararın açıklanacağı 25 Nisan'a ertelendi.

Paralel yapı-21 Temmuz (2017) 'Konya 414 sanık (ilk 478/486) Hava Kuv.Yap./Darbeye destek' davası

(31 Mart 2018, 18:18)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12692    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.386.407