Tam
EskidenYeniye
 

Erzincan: Darbeye 10 müebbet

Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları öne sürülen, dönemin 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı eski tuğgeneral Yüksel Gönültaş'ın da aralarında bulunduğu 13'ü tutuklu 44 sanığın yargılanması sona erdi. Gönültaş ile 3 eski tabur komutanının da arasında olduğu 13 sanık, 10 yıl ile ağırlaştırılmış müebbet hapis arasında değişen hapis cezasına mahkum edildi. 1 sanığın dosyası ayrılırken diğer 30 sanığın beraatine karar verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Alıntı haberimizde daha önce geçen -ve talep üzerine düzeltilen- bir cümleye dair tekzip metni, yayın ve kişilik haklarına saygı gereği haberin sonuna eklenmiştir.

31.03.2018 15:43 Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları öne sürülen, dönemin 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı eski tuğgeneral Yüksel Gönültaş'ın da aralarında bulunduğu 13'ü tutuklu 44 sanığın yargılanmasına devam edildi.

28.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince Polis Meslek Yüksekokulunda (POMEM) oluşturulan salondaki duruşmada, tutuklu sanıklar Gönültaş, eski tabur komutanları Ertuğrul Gökbulut, Evren Karagülle, Hasan Coşgun ve Uğur Ergüven'in yanı sıra eski askeri personeller Ünal Korkem, Emin Ertuğrul, İbrahim Veske, Mehmet Kök, Talha Güven, Mustafa Yılmaz, Selim Öztürk ve İsmail Hakkı Kartal ile tutuksuz 31 sanık hazır bulundu.

Duruşmada bazı sanıklar, cumhuriyet savcısının geçen celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasına karşı savunma yaptı.

Sanıklardan eski tuğgeneral Gönültaş, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek FETÖ/PDY üyesi olmadığını ileri sürdü.

Gönültaş, FETÖ ile ilgili herhangi bir bağlantısının olmadığını savunarak, şu ifadeleri kullandı:

'Evimdeki aramada 1 dolar, ByLock ve buna benzer deliller çıkmamıştır. Mahkemece istenen dijital inceleme raporunda FETÖ'ye dair herhangi bir şey çıkmamıştır. Çocuklarımı da FETÖ/PDY'ye ait okullara göndermedim. Darbe girişiminde sorumlu olduğum birlikte bir asker dahi kışla dışına çıkmamıştır, aksine önleyici tedbirler aldım. Darbeci olsam zorla alıkoyma, cebir ve şiddet suçlarına karışmam gerekirdi. Erzincan'da kalkışma girişimi yaşanmamıştır.'

Darbe girişimi günü makam aracıyla kentte bulunan bazı noktalara keşif yaptığına yönelik suçlamaları da kabul etmeyen Gönültaş, 'Hafta sonu yorgunluğumu atmak için şoförüm ile sivil makam aracıyla Erzincan'ı gezmek istedim. Bu gezi tamamen Erzincan'ı tanımaya yönelik masum ve sıradan geziydi. Hiçbir yerde durmadık, araçtan inmedik ve fotoğraf çekmedik. Bu gezinin o gece yaşananlarla ilişkilendirilmesi tamamen mesnetsiz suçlamadır. Suç işleme kastım ve fiilim olmadığı için tahliyemi ve beratımı talep ediyorum.' dedi.

Duruşmaya verilen aranın ardından tutuklu sanıklardan Ertuğrul Gökbulut, Uğur Ergüven, Evren Karagülle, Ünal Korkem ile tutuksuz sanık Halil Fevzi Çetin, cumhuriyet savcısının geçen celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasına karşı savunma yaptı.

Sanıklar mütalaaya ilişkin savunmalarında haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, FETÖ/PDY üyesi olmadıklarını ileri sürdü.

Darbe girişimi gecesi bağlı bulundukları Tugay Komutanlığında olası bir terör saldırısı nedeniyle göreve çağrıldıklarını belirten sanıklar, darbe girişiminden haberdar olmadıklarını ve ihanetin içerisinde bulunmadıklarını savunarak beraat ve tahliyelerini talep etti.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi.

29.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Polis Meslek Yüksekokulunda oluşturulan salondaki duruşmada, tutuklu sanıklar Gönültaş, eski tabur komutanları Ertuğrul Gökbulut, Evren Karagülle, Hasan Coşgun ve Uğur Ergüven'in yanı sıra eski askeri personel Ünal Korkem, Emin Ertuğrul, İbrahim Veske, Mehmet Kök, Talha Güven, Mustafa Yılmaz, Selim Öztürk ve İsmail Hakkı Kartal ile tutuksuz 31 sanık hazır bulundu.

Duruşmanın bugünkü bölümünde, cumhuriyet savcısının geçen celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasına karşı sanıkların tamamı savunma yaptı.

Tutuklu sanıklardan eski teğmen Mehmet Kök, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek FETÖ/PDY üyesi olmadığını ileri sürdü.

Kök, FETÖ ile ilgili herhangi bir bağlantısının olmadığını savunarak, şu ifadeleri kullandı:

'Söz konusu suçlamalara yönelik iddia makamının mütealasına katılmıyorum. Kuruluşunda dahi bulunmadığım muhafız bölüğüne mühimmat almaları yönünde herhangi bir emir vermem söz konusu değildir. Hakkımda tanıklıkta bulunan A.K. iftira atarak beni töhmet altında bırakmıştır. Alehimde söylediği hiçbir hususu kabul etmiyorum.'

Örgüt üyeleri tarafından sabit telefondan yapılan aramalara ilişkin iddialara da cevap veren Kök, 'Şahsıma ait cep telefonu numaramı birebir iletişim kursunlar diye dönem dönem er eğitim bölüğümde bulunan er ve erbaşlara verirdim. Çarşıya çıktıklarında bir ihtiyaç ya da acil durum olduğunda beni sabit kontörlü hatlardan ararlardı. Yapılan aramaların örgütle bir alakası yoktur. Tahliyemi ve beratimi talep ediyorum.' dedi

Tutuklu sanıklardan eski üsteğmen İbrahim Veske ise savunmasında konusu suç teşkil eden hiçbir emir almadığını ve vermediğini ileri sürdü.

Veske, 15 Temmuz günü akşam saatlerinde terör tehditti sebebiyle gelen emir üzerine tugaya çağrıldığını belirterek, şöyle devam etti:

'Tugay komutanı emir astsubayı tarafından saat 21.30 sıralarında arandım. Bunun üzerine Halil Fevzi Çetin yüzbaşımı arayarak çağrıldığımı söyledim. Kendisinin de birliğe çağrıldığını ancak neden çağrıldıkları konusunda bir malumatının olmadığını söyledi. Bölükte bir vukuatın olmadığını ancak kışlaya yönelik bir saldırı ihtimaline karşı çağrılmış olabileceğimizi söyledi. Bunun üzerine bölüğün başına geçtim. Ben tugay komutanı Gönültaş'ın o gece darbeye yönelik bir emir verdiğini duymadım.'

Hakkındaki iddiaların mesnetsiz ve asılsız olduğunu öne süren Veske, isimsiz ve imzasız bir e-mail ile 2'nci bir darbe hazırlığında oldukları iddia edilerek gözaltına alındıklarını belirtti.

Diğer sanıklar ise mütalaaya ilişkin savunmalarında haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, FETÖ/PDY üyesi olmadıklarını öne sürdü.

Esas hakkındaki savunmaların ardından mahkeme başkanı, sanıkların son sözlerini sordu.

Sanıklar son sözlerinde ise suçsuz olduklarını, adalete güvendiklerini belirterek, beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti duruşmayı yarına erteledi.

30.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları iddiasıyla yargılanan 44 sanıktan, aralarında dönemin 59. Topçu Eğitim Tugayı komutanı eski tuğgeneral Gönültaş ile 3 eski tabur komutanının da aralarında bulunduğu 13 sanık, 10 yıl ile ağırlaştırılmış müebbet hapis arasında değişen hapis cezasına mahkum edildi.

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Polis Meslek Yüksekokulunda oluşturulan salondaki duruşmada, tutuklu sanıklar eski tuğgeneral Yüksel Gönültaş, eski tabur komutanları Ertuğrul Gökbulut, Evren Karagülle, Hasan Coşgun ve Uğur Ergüven'in yanı sıra eski askeri personel Ünal Korkem, Emin Ertuğrul, İbrahim Veske, Mehmet Kök, Talha Güven, Mustafa Yılmaz, Selim Öztürk ve İsmail Hakkı Kartal ile tutuksuz 31 sanık hazır bulundu.

Dünkü celsede son sözleri sorulan sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklardan Gönültaş, Gökbulut, Karagülle, Coşgun, Ergüven, Korkem, Ertuğrul, Öztürk, Kartal ve Yılmaz'a 'cebir ve şiddet uygulayarak anasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Bu sanıklardan Gönültaş'ın cezasında indirime gitmeyen heyet, diğer 9 sanığın cezasını duruşmalardaki iyi hali ve çeşitli nedenlerle müebbet hapis cezasına indirdi.

Mahkeme heyeti diğer sanıklardan İbrahim Veske ve Mehmet Kök'ün 'terör örgütü üyesi olma' suçundan 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar veren heyet, 'cebir ve şiddet uygulayarak anasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ceza alan bazı sanıkların 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' ile 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından ise beraatine hükmetti.

Sanık Talha Güven'in dosyasının ise aynı mahkemede, aynı suçtan hakkında açılan bir başka dava olması sebebiyle bu davadan ayrılmasına karar veren heyet, Güven'in tahliyesini kararlaştırdı.

Heyet, benzer suçlardan yargılanan 30 sanığın da beraatına karar verdi.

MÜTALAA

Erzincan Cumhuriyet Savcısının geçen celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaada, darbe teşebbüsüne katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde bulundukları iddia edilen, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı eski tuğgeneral Yüksel Gönültaş ile tabur komutanlarının da aralarında bulunduğu 13'ü tutuklu 44 kişi 'sanık' sıfatıyla yer alıyor.

Mütalaada, sanıklardan Yüksel Gönültaş, Ertuğrul Gökbulut, Evren Karagülle, Uğur Ergüven, Ünal Korkem, Hasan Coşgun, Emin Ertuğrul, İbrahim Veske, Selim Öztürk, İsmail Hakkı Kartal, Mustafa Yılmaz ve tutuksuz sanık Halil Fevzi Çetin ile Muhammet Uğur'un 'Anayasa'yı ihlal', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' suçlarını işlediği gerekçesiyle ayrı ayrı 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

Tutuklu sanıklar Mehmet Kök ve Talha Güven'in 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan cezalandırılmasını istenen mütalaada, 29 sanığın beraatı talep ediliyor.

--------------------------------------

HABERDEKİ CÜMLEYE TEKZİP

"Erzincan: Darbeye 10 müebbet" başlığını taşıyan bu sayfadaki alıntı haberimize, haberde adı geçen Ahmet Miraç Ok'dan 29 Mayıs 2018 tarihinde tekzip gelmiştir. Ok haberde geçtiği gibi kendisine hapis cezası verildiği iddiasını reddetmektedir. Ok'un talebi doğrultusunda adı ilgili cümleden çıkarılmıştır.

Ahmet Miraç Ok'tan gelen ve aynen yayınladığımız tekzip metni şu şekildedir:

KONU :30.03.2018 tarihli “ESKİ TUĞGENERAL GÖNÜLTAŞ’A AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET” başlıklı Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesinin Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları iddiasıyla yargılanan 44 sanık hakkında verdiği “KARAR” ile ilgili haberde Ahmet Miraç OK hakkında yapılan ve gerçeği yansıtmayan haberin yayından kaldırılması talebidir.

30/03/2018 tarihinde web sitenizde yayınlanan haberinizde şahsım yani Ahmet Miraç OK hakkında yer alan, gerçek dışı ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici içerik nedeniyle şahsımın kişilik hakları ihlâl edildiğinden, şahsım hakkında yer alan gerçek dışı ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici nitelikteki söz konusu içeriğin derhal YAYINDAN ÇIKARILMASINI VE HAZIRLAMIŞ OLDUĞUM AŞAĞIDAKİ CEVABIN BİR HAFTA SÜREYLE İNTERNET ORTAMINDA ANA SAYFANIZDAN KULLANICILARIN DOĞRUDAN ULAŞILABİLECEĞİ ŞEKİLDE VE TEKZİP BAŞLIĞI ALTINDA YAYIMLANMASINI talep ederim

TEKZİP

Sitenizde yayınlanan ve hala yayınlanmakta olan FETÖ SANIĞI ESKİ TUĞGENERAL GÖNÜLTAŞ’A AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET başlıklı haberde; Ahmet Miraç OK hakkında, mahkeme heyetinin "terör örgütü üyesi olma" suçundan 10 yıl hapisle cezalandırıldığına dair gerçek dışı ifadeler kullanılarak şahsımmı gerek kişisel, gerekse Kamuoyu nezdinde itibarımı sarsan , sanki teröristmişim gibi gösteren yayın yapılmıştır. Mahkeme heyeti aksine bu suçtan BERAATİME karar vermiştir Web sitenizde yer alan ve doğruluğu dahi teyit edilmeden yapılan yargısız infaz niteliğindeki şahsımı FETÖ üyesi gibi gösteren haberinizi tekzip ediyor , konu ile ilgili sorumluları kınıyor , konuya ilişkin Yasal hakkımı saklı tutuyorum.

Paralel yapı-14 Temmuz (2017) 'Erzincan 44 sanık Darbe Yapılanması/59. Topçu Eğitim Tugayı' davası (bitti)
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar

(31 Mart 2018, 15:43), son güncel.: (29 Mayıs 2018, 11:12)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12713    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.736.702