Tam
EskidenYeniye
 

Jandarma: Darbe'ye 31 müebbet

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 317 kişinin yargılanmasına devam edildi. Mütaalasını sunan savcı, "15 Temmuz (2016) akşamı Jandarma Okullar Komutanlığı'ndaki olayların da darbe girişimine yönelik olduğunun anlaşıldığını belirtti. Savcı 31 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Savcı, tutuksuz yargılanan çoğu eski kursiyer teğmen diğer 280 sanık ile 5 firari sanığın dosyasının ayrılmasını istedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.03.2018 14:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 317 kişinin yargılanmasına devam edildi.

26.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıkların yanı sıra sanık yakınları ve avukatları katıldı.

Müştekilerin beyanlarının alınmasıyla devam edilen duruşmada konuşan Güven Kartal, olay günü görevli olduğu için Jandarma Okullar Komutanlığında bulunduğunu, darbe girişimine yönelik faaliyetler başlamasından sonra da darbeciler tarafından bir odaya kapatıldığını anlattı.

Bulunduğu odanın dışında eli silahlı 2 eski teğmenin beklediğini kaydeden müşteki Kartal, 'Benim yanımda bulunan ismini hatırlamadığım bir teğmene, 'Beni vuracak mısınız?' diye sorduğumda, 'Bana silah doğrultursanız, emir gelirse gözünüzün üstünde kaşınız var demem, çeker vururum' dedi.' ifadelerini kullandı.

'Mesajları okumaya yetkiniz yok'

Müştekilerden Alim Yılmaz, 15 Temmuz akşamı harekat merkezinde nöbetçi astsubay olduğunu, saat 22.00'den sonra 'harekat yıldırım' konulu mesajların gelmeye başladığını belirtti. Yılmaz, mesajların gelmesinden önce kışlada olağandışı bir durumun olmadığını dile getirdi.

Darbeciler tarafından çekilen mesajı nöbetçi subaya götürdüğü esnada bir teğmenin 'Mesajları okumaya yetkiniz yok.' diyerek elinden aldığını ve nöbetçi subay odasına götürdüğünü ifade eden Yılmaz, teğmen İsmail Yıldız'ın da kendisine, 'Bir binbaşı gelecek, emirleri size o verecek.' dediğini ve bu saatten sonra gelecek emirleri de olay tarihinde Jandarma Okullar Komutanı olan eski tuğgeneral Sadık Köroğlu'na götürmesi telkininde bulunduğunu aktardı.

Gece boyunca sanık Köroğlu'nun odasına 5-6 sefer gittiğini ancak sözde emirlerin içeriğini bilmediğini belirten müşteki Yılmaz, yaşananlardan şüphelenmesi üzerine haber merkezinde çalışan askerlerle birlikte burayı kapatmaya karar verdiklerini anlattı.

Sanıklardan şikayetçi olduğunu beyan eden Yılmaz, davaya müdahillik talebinde bulundu.

Müşteki Hasan Mutlu, olay tarihinde Jandarma Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Okulu (MEBS) şube müdürü olarak görev yaptığını, 15 Temmuz akşamı ise evinde bulunduğunu anlattı.

Boğaz köprülerinin kapatılması ve devlet büyüklerinin açıklamalarından sonra bazı subaylarla ne yapabileceklerine ilişkin bir görüşme yaptıklarını ancak kışlaya giriş çıkışın yasaklandığını öğrenmesi sonucu beklemeye başladıklarını beyan etti.

İlerleyen zamanda müştekilerden Alim Yılmaz ile telefon görüşmesi yaptığını kaydeden Mutlu, Yılmaz'ın kendisine gelen mesajları Sadık Köroğlu'na teslim ettiğini söylediğini, Köroğlu'nun eski albay Özkan Doğanay ve sivil bir şahısla odasında olduğunu söylediğini belirtti.

Sabah 05.50 sularında kışlaya gittiklerini ve kışladan çıkış yapmak isteyen bir araçtan üzerlerine ateş edilmesi sonucu çatışma yaşandığını belirten Mutlu, çatışmadan kısa süre sonra da bir helikopterin bölgede uçuş yaptığını anlattı.

Kendileri ile çatışanların sanık eski yarbaylar Fazıl Ergün ve Yavuz Aydın olduğunu daha sonradan kameralardan tespit ettiğini bildiren müşteki Mutlu, Kara Havacılık Komutanlığındaki darbe girişimine ilişkin davada itirafçı olan sanık İlkay Ateş'in de çatışma yaşanması üzerine Jandarma Okullar Komutanlığına gönderildiğini beyan ettiğini söyleyerek, buradaki sanıklar ile darbeci helikopter pilotları arasında darbeye iştirak konusunda irtibat olduğunu belirtti.

İlerleyen saatlerde de darbecilerin bir kısmını teslim aldıklarını anlatan Mutlu, sanıklardan şikayetçi olarak davaya katılmak istediğini dile getirdi.

Müştekilerden astsubay Nuh Barza, 15 Temmuz'da nizamiye nöbetçisi olduğunu ve Jandarma Okullar Komutanlığında bulunduğunu ifade etti.

Akşam saatlerinde sanık eski üsteğmen Özkan Darendeli ile birkaç kursiyer teğmenin nöbet yerine geldiğini ve silahlarını teslim etmelerini söylediğini anlatan Barza, ilk başta bunun bir tatbikat olduğunu düşündüğünü, karşısındakilere, 'Tatbikatsa siz tatbikata devam edin.' dediğini bildirdi.

Müşteki Barza, sanık Darendeli ve teğmenlerin tekrar silahını teslim etmesini söylemesi üzerine yaşadıklarını, şu sözlerle ifade etti:

'Silahlarını tam dolduruşa aldılar. Tam dolduruş demek silahın atışa hazır olduğu demektir. Bunun üzerine silahlarımızı, telefonlarımızı aldılar. Bu esnada nizamiyeden çıkmaya çalışan birkaç teğmen gördüm. Neler olduğunu sorduğumda Jandarma Genel Komutanlığına gittiklerini söylediler. Bir süre sonra Albay Ferdi Korkmaz'ın arabasını gördüm, teğmenlerin başındaki üsteğmen Darendeli, 'Alın bu albayı tutuklayın.' dedi. Ben anlam veremedim. Ferdi Albay Ankara İl Jandarma Komutanıdır. Daha sonra bizi içeride bir odaya götürdüler.'

Tutulduğu odadaki televizyondan darbe girişimini öğrendiğini, sabah saatlerine kadar Albay Korkmaz ile burada beklediklerini anlatan müşteki Barza, daha sonra darbecileri derdest etmek için gelen askerlerle darbecileri teslim aldıklarını beyan etti.

Bir soru üzerine müşteki Barza, 'Ferdi Korkmaz teğmenlere 'Bir yanlışın içindesiniz, bu yaptıklarınız suç.' dedi. Teğmenlerden, 'Biz ne yapalım, bizi buraya gönderdiler.' diyenler oldu. Keza sabah da kışladan çıkmak isteyen teğmenler vardı.' diye konuştu.

Kursiyer teğmenlerin silahında mühimmat olup olmadığı sorulan Barza, 'Ben sabah teğmenin silahını aldığımda silah kurulu ve atışa hazır vaziyetteydi. Teğmenlerin silahlarında gerçek mermiler vardı.' ifadesini kullandı.

Davaya yarın devam edilecek.

27.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıkların yanı sıra sanık yakınları ve avukatları katıldı.

Tanık olarak dinlenen İsmail Aycan Ayan, olay günü Jandarma Okullar Komutanlığı'nda nöbetçi olduğunu, kışlada akşam saatlerine kadar olağan dışı bir durum olmadığını beyan etti. İlerleyen saatlerde nöbetçi amiri ile televizyondan boğaz köprülerinin kapatıldığı haberlerini gördüğünü anlatan Ayan, bundan bir süre sonra bazı teğmenlerin nöbet tuttuğu bölgeye gelerek, mühimmat sandığından 'silahlarına mermi bastıkları'nı söyledi.

Bunun üzerine teğmenlerin yanına giderek neler olduğunu sorduğunu ifade eden tanık Ayan, 'Teğmenlere 'hayırdır' diyerek ne yaptıklarını sordum. 'Komutanım tatbikat var' dediler. Ben de 'Gerçek mermi ile tatbikat mı olur?' dedim. Bir şey demediler.' dedi.

Bundan kısa bir süre sonra nöbetçi amiri Recai Atasavun ile görüştüğünü, Atasavun'un sanık eski tuğgeneral Sadık Köroğlu'nun talimatı ile görevi gelen ekibe bırakmalarını söylediğini aktaran tanık Ayan, bundan sonra bir odaya alınarak, bekletildiklerini, silahlarının ve telefonlarının alıkonulduğunu dile getirdi.

Bekletildikleri odanın önünde sürekli olarak eli silahlı teğmenlerin bekletildiğini kaydeden Ayan, sabah saatlerinde yaşadıklarını, 'Tarık Görener, sabah saatlerinde bulunduğumuz odaya geldi. Telefonlarımızı masanın üzerine bıraktı. Recai yarbay ne olduğunu sordu. Görener, 'Hakkınızı helal edin, bizi de kandırmışlar' dedi.' sözleriyle aktardı.

Görener'in bu hareketinden sonra bir teğmenden darbe girişiminin başarısız olduğunu öğrendiğini anlatan tanık Ayan, sabah saatlerinde kışla emniyetinin sağlandığını ifade etti.

Tanık Ayan, darbe girişimini öğrendikten sonra darbecilere müdahale etme şansı olup olmadığının sorulması üzerine, 'Silahları tam dolduruşta, kafamıza silah dayamış olan teğmenler var. 'Bizi vuracak mısınız?' dediğimizde 'Emir gelirse vururum' diyen, etrafa boş boş bakan teğmenler var. Ne yapabiliriz?' diye konuştu.

Darbecilerden 'tatbikat' yalanı

Tanık astsubay Murat Demirci, nöbetçi olduğu için 15 Temmuz akşamı okula gittiğini, nöbeti devraldıktan bir süre sonra okula gelen minibüsten yüzbaşı Serdar Acar ile bazı askeri personelin indiğini ifade etti.

Acar'ın kendisine okul komutanının emriyle yapılacak tatbikat için geldiklerini söylediğini aktaran Demirci, bunu nöbetçi heyetine bildirdiğini anlattı.

Saat 01.00'den sonra da bölgeye bir binbaşının gelerek, emir komutayı devraldığını kaydeden tanık Demirci, daha sonra konuştuğu amirinden kışlaya gelenlerin darbeci olduğunu öğrendiğini, fırsat olması halinde darbecileri derdest etmek için talimat aldıklarını dile getirdi.

Demirci, sabah saatlerine doğru bulunduğu bölgedeki çoğunluğu teğmen olan şahısları ikna ederek, bölgeden gönderdiklerini anlattı.

Tanık olarak dinlenen Uzman Çavuş Soner Küçükköşker, olay günü nöbet kulübesine gelen teğmenlerin silahlarını ve telefonlarını aldıklarını, daha sonra da nöbetçi olan askerleri bir odaya kapattıklarını beyan etti.

Bir süre sonra derdest edilen Ankara İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Korkmaz'ın da aynı odaya getirildiğini beyan eden tanık Küçükköşker, darbecilerin kendisine birliğin krokisini sorduklarını ancak kendisinin darbecilerin isteklerini yerine getirmediğini dile getirdi.

Sabah saatlerinde darbe girişiminin başarısız olacağını anlayan bazı darbecilerin kışladan kaçmaya başladıklarını ifade eden Küçükköşker, darbecilerin sayıca azalmaya başlamasından sonra eski üsteğmen Özkan Darendeli'yi ve beraberindeki teğmenleri etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Bir süre sonra nizamiye bölgesine gelen bir zırhlı araçtan kendilerine ateş edildiğini belirten tanık Küçükköşker, kısa süreli bir çatışmadan sonra bölgede emniyetin sağlandığını aktardı.

Tanık Küçükköşker, darbe girişimi esnasında sanık eski teğmenlerin davranışlarının sorulması üzerine, bazı teğmenlerin kendilerine direndiğini, bazılarının ise olaylara karışmadığını dile getirdi.

Darbecilerden 'tatbikat' yalanı

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016'da Jandarma Okullar Komutanlığında nizamiye nöbetçisi olduğunu ifade eden tanık Nusret Çolak, akşam saatlerinde sanık eski yüzbaşılar Serdar Acar ve Coşkun Kazankaya'nın beraberindeki teğmenlerle nöbet yerlerine geldiklerini, kendilerine okullar komutanının emriyle 'tatbikat' yapılacağını söylediklerini belirtti.

Yaşananları nöbetçi subaya ilettiklerinde bölgeye gelen nöbetçi subayın da neden geldiklerini sorması üzerine 'tatbikat' yapılacağını söylediklerini bildiren Çolak, ilerleyen saatlerde nizamiyedeki nöbetçilerle birlikte darbe girişiminden haberdar olduklarını aktardı.

Bunun üzerine Acar ve Kazankaya ile gelen teğmenleri eylemlerinden vazgeçirmeye çalıştıklarını anlatan tanık Çolak, sanık eski yüzbaşı Acar'ın teğmenleri kışladan çıkmamaları yönünde uyardığını belirterek, 'Acar, teğmenlere, 'Tabur komutanınız gelerek sizinle görüşecek.' diyerek engel olmak istedi. Bir kısım teğmenler buna rağmen ayrıldı.' ifadelerini kullandı.

Çolak, sabah saatlerinde bölgenin emniyetinin sağlandığını ifade etti.

'Dışarı çıkanı vurun'

Tanık Vakkas Üveyik, 15 Temmuz akşamı yüzbaşı Ramazan Atım'ın beraberindeki teğmenlerle görevli olduğu nizamiyeye geldiklerini, Atım'ın emir komutayı devraldığını, terör saldırısı olabileceğini söylediğini belirtti.

Atım ve beraberindekilerin nizamiye bölgesinde mevzi alarak beklemeye başladıklarını, kendilerinin de silahlarını ve telefonlarını aldıklarını anlatan Üveyik, 23.00 sularında sanık eski tuğgeneral Sadık Köroğlu'nun nizamiye kayıt yerini askeri hattan aradığını ve görüştüğü sanık Atım'a, 'Nizamiyeye Jandarma Eğitim Komutanı Korgeneral M. Kemal Alataş gelirse gözaltına alın. Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar gelirse içeriye almayın, gönderin.' talimatını verdiğini dile getirdi.

Tanık Üveyik, darbe girişiminin başarısız olacağının anlaşılması üzerine bazı askeri personelin kışlayı terk etmeye başladığını, sanık eski yüzbaşı Dilaver Bilgi'nin burada bekleyen teğmenlere dönerek, 'Kışlanın kapısını açın, dışarı çıkan çıksın, dışarı çıkanı da vurun.' dediğini kaydetti.

Diğer tanıkların da beyanlarını alan mahkeme heyeti, yarın devam edilmek üzere duruşmayı erteledi.

28.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıkların yanı sıra sanık yakınları ve avukatları katıldı.

Karar için görüşü sorulan iddia makamı, sanık savunmalarının alınmasının tamamlandığını ve müştekiler ile tanıkların da dinlendiğini hatırlatarak, esas hakkındaki mütalaasının hazır olduğunu bildirdi.

Savcı, tutuksuz yargılanan çoğu eski kursiyer teğmen 280 sanık ile firari sanıklar Yavuz Aydın, Salih Ergün, Niyazi Alkan, Ramazan Kadıoğlu ve Altan Teker'in dosyasının ayrılmasını istedi.

Sanıkların 15 Temmuz'a ilişkin duruşmalarda yaptığı savunmalarında, 'gece eğitimi', 'tatbikat' ve 'terör saldırısı' yapıldığını düşünerek, hareket ettiklerini beyan ettiklerini hatırlatan savcı, aynı saatlerde ülke genelinde FETÖ mensubu 8 binin üzerinde askeri personel tarafından darbe girişimine kalkışıldığını, 200'den fazla insanın şehit, yaklaşık 3 bin kişinin de gazi olduğunu hatırlatarak, 'Jandarma Okullar Komutanlığı'ndaki olayların da darbe girişimine yönelik olduğu anlaşılmıştır.' dedi.

Olay günü, Jandarma Okullar Komutanlığı'nda görevli olmadıkları halde kışlaya gelen askeri personelin de bulunduğunu ve bazı personelin ise başka birliklere giderek, darbe girişimine karıştıklarını beyan eden iddia makamı, sanıkların eylemlerinin mevcut deliller ışığında sabit olduğunu dile getirdi.

Savcı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede sanıkların, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme', ' Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından cezalandırılmasının talep edildiğini hatırlatan iddia makamı, sanıkların eylemlerinin 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçu kapsamında değerlendirilmesinin yeterli olacağını bildirerek tutuklu 31 sanığın, söz konusu suçlama gereği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Müebbet hapsi istenen sanıklar arasında dönemin Jandarma Okullar Komutanı eski tuğgeneral Sadık Köroğlu ve eski tabur komutanı Tarık Görener de bulunuyor.

Savcı ayrıca, sanık Fazıl Aygün hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, sanık Özkan Darendeli hakkında da Ankara İl Jandarma Komutanı Ferdi Korkmaz'ı alıkoyduğu gerekçesiyle 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talebinde bulundu.

Savcı ayrıca, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini de talep etti.

ARA KARAR

İddia makamının esas hakkındaki mütalaasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, 31 tutuklu sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Esas hakkındaki mütalaaya karşı sanıklara ve avukatlarına süre verilmesine karar veren mahkeme, 18-29 Haziran tarihleri arasında görülmek üzere duruşmayı erteledi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-22 Mart (2017) 'Ankara 317 sanık Darbe/Jandarma Okullar Komutanlığı' davası

(31 Mart 2018, 14:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12714    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.310.723