Tam
EskidenYeniye
 

Kara Harp Okulu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda (KHO) yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari, 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

07.04.2018 16:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda (KHO) yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari, 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

03.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklardan R.O.K, okulda öğretmen olarak görev yaptığını belirterek, 15 Temmuz'da öğrenci alımlarındaki görevinin ardından 16.30 gibi evine geçtiğini, eşi evde bulunmadığından, doğacak çocuğu için devre arkadaşı V.A. ile alışverişe çıktığını söyledi.

Alışveriş sonrası Öveçler'deki evinde otururken haberlerden Boğaz köprüsünün kapatıldığı ve terör saldırısı haberlerini gördüğünü, uçakların da seslerini duyduğunu ifade eden R.O.K, WhatsApp'tan en seri vasıtayla birliğe katılmalarına yönelik gelen emir üzerine 00.00 civarında arkadaşıyla kışlaya gittiğini bildirdi.

Kışlaya spor okulu nizamiyesinden girdiğini ifade eden R.O.K, kamuflaj giymesinin söylenmesi üzerine odasında giyindiğini ve dekanlık kafeteryasına geçtiğini dile getirdi. R.O.K, burada açık televizyondan darbe bildirisi okunduğunu, cumhurbaşkanının yanı sıra asker ve sivil kişilerin açıklamalarını gördüğünü belirterek, bu sırada patlama olduğunu sandığı sesi duyduğunu söyledi.

R.O.K, kafeteryadan çıktıktan sonra Anafartalar Taburu'na gitmelerine yönelik bir ifade üzerine buraya yöneldiğini ancak helikopterden atış yapıldığını dile getirdi. Çalılıklara saklandığını, helikopter atışı sonrası bir kişinin yaralandığını anlatan R.O.K, tabura gitmeden dekanlık binasına döndüğünü aktardı.

R.O.K, sesler kesildikten sonra Uğur Acar'ı aradığını, Anafartalar Taburu iç bahçesinde olduklarını söylemesi üzerine buraya gittiğini, kendisi gibi silahsız bazı kişilere silah ve hücum yeleği dağıtıldığını belirtti. Hava aydınlanmaya başlarken dekanlığa geçebileceklerinin söylenmesi üzerine oraya gittiğini ve ardından da kışladan ayrıldığını dile getiren R.O.K, hiç silah kullanmadığını iddia etti.

"FETÖ baskı uyguladı"

Tutuksuz sanık S.G. ise savunmasında KHO'daki FETÖ yapılanmasının kendisini mağdur ettiğini söyledi.

FETÖ'cü takım komutanlarının kendisine ve birçok harbiyeliye baskı uyguladığını belirten S.G, sürekli puan ve idari cezalar aldıklarını bildirdi. S.G, "Bu süreçte uğradığım baskılar yüzünden psikolojik tedavi gördüm." dedi.

15 Temmuz'da 22.15 civarı jetlerin alçak uçuş yaptıklarını duyduktan sonra haber sitelerini takip etmeye başladığını, kısa sürede olayın kalkışma olduğunu anladığını, bunu da FETÖ'cülerin yaptığını değerlendirdiğini iddia eden S.G, gerçekleştirdiği bir telefon görüşmesinde okula gelmeleri yönünde emri öğrendiğini bildirdi.

Bunun üzerine tank üsteğmen M.G. ile görüştüğünü ve fikir alışverişinde bulunduktan sonra okula gittiğini anlatan S.G, dekanlık binasına geçtiğini söyledi.

S.G, patlama sesi sonrası sığınağa geçtiklerini ifade ederek, sığınakta telefon çekmediği için bilgi almak amacıyla bilgisayar dershanesine çıktığını dile getirdi.

Burada, tören alanına 3 helikopterin indiğini ve personelle havalandığını gördüğünü belirten S.G, aklının karıştığını öne sürdü.

S.G, okulun kimler tarafından kontrol edildiğini bilmediğini iddia ederek, olaylar yatıştıktan sonra evine geçtiğini anlattı.

Tutuksuz yargılanan Ş.Ö. ve F.Y'nin de savunmalarını yaptığı duruşmada sanıklar beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya öğle arası verildi.

Tutuksuz sanık S.Ö, 15 Temmuz'da mesaiden saat 19.10 civarında ayrıldığını ve Eryaman'daki evine gittiğini, evinde misafirleri olduğunu ve onlarla oturduğunu söyledi.

S.Ö, saat 23.00 civarında babasının uyarması üzerine televizyonda Boğaz Köprüsü'nün kapatıldığını gördüğünü, ayrıca Başbakanın da açıklama yaptığını hatırladığını belirtti.

Tüm personelin mesaiye gelmesine yönelik Whatsapp mesajı üzerine bir mesai arkadaşıyla kışlaya döndüğünü ve kafeteryadayken odalarında beklemelerinin söylendiğini öne süren S.Ö, radyodan korsan bildiri okunduğunu ve darbe girişiminde bulunulduğu haberlerini duyduğunu bildirdi.

Sanık S.Ö, daha sonra Anafartalar Taburu'na geçtiklerini ancak buradan tekrar dekanlığa gönderildiklerini belirterek, Gölbaşı'ndaki Emniyet Özel Harekat Daire Başkanlığının bombalandığına dair haberleri duymasının da kendisinde şok etkisi yarattığını iddia etti.

Bulunduğu yerde silah dağıtıldığını ve kendisine de boş bir silah verildiğini öne süren S.Ö, bu silahı yaklaşık bir saat taşıdığını söyledi. S.Ö, sabah olunca silahı teslim edip temizlik yapılması amacıyla yakında bir yere bıraktığını ve aracına binerek evine gittiğini ifade ederek, beraatini istedi.

Tutuksuz yargılanan S.S. de savunmasını yaparak beraat talebinde bulundu.

Duruşma yarına ertelendi.

04.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Tutuksuz sanık S.V, 15 Temmuz'da KHO'da öğretmen olarak görevli olduğunu, cuma günü öğleden sonrası boş olduğu için mesaiden erken çıktığını söyledi.

Sanık S.V, önceki yıl vefat eden eniştesi için düzenlenecek yemeğe katılmak üzere ablasının evine gittiğini belirterek, saat 23.00 civarında yanlarında olmayan kızının arayıp sosyal medyada kötü bir şeyler olduğundan bahsettiğini, kendisinin de kötü bir şey olmayacağını, olsaydı da haberinin olacağını söylediğini öne sürdü.

S.V, saat 23.30'da öğretmen albay H.G'nin arayıp "Durum ciddi. Seninle birlikte edebiyat grubundakilere haber ver. Hep birlikte Harp Okulu'na gidin." dediğini ifade ederek, ablasından çıkıp eve gittiğini, bazı personeli aradığını ve emri ilettiğini iddia etti.

Aracıyla saat 01.30 civarında nizamiyeye ulaştığını anlatan S.V, nizamiyedeki görevlilerin İlhami Polat'ın emriyle giriş çıkışların kapatıldığını ve içeri alamayacaklarını söylediğini aktardı. S.V, albay H.G'yi aradığını, onun da başka bir nizamiyeden girmek istediğini ancak alınmadığını bildirdiğini ifade ederek, onun emri üzerine evine gittiğini kaydetti.

S.V, sonraki süreçte gözaltına alındığını ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını söyledi.

Tutuksuz sanık G.Ç. de 15 Temmuz'da okulda kursiyer olduğunu ifade ederek, saat 14.00'teki sınav sonrası evine gittiğini söyledi.

Akşam saatlerinde Whatsapp grubunda uçakların alçak geçiş yaptığına yönelik mesajları gördüğünü, televizyonu açtığında da Boğaz Köprüsü'nün kapatıldığını izlediğini anlatan G.Ç, bu sırada grup kıdemlisinin herkesin en seri vasıtalarla gelmesi emrini iletmesi üzerine saat 23.30 gibi Spor Okulu nizamiyesinden giriş yaptığını dile getirdi.

Dekanlıkta dördüncü kattaki dershaneye çıktıklarını ve burada beklerken duydukları patlama sesleri sonrası zaman zaman eksi birinci kata indiklerini ifade eden G.Ç, helikopter pistine üç helikopterin indiğini ve içine kamuflajlı ve silahlı askerlerin bindiğini gördüğünü belirtti.

Sanık G.Ç, silah almadığını, sivil kıyafetle beklediğini öne sürerek, saat 09.00 civarı ortamın sakinleşmesi sonrası çıkabileceklerine yönelik verilen emir üzerine okuldan ayrıldığını anlattı.

Tutuksuz yargılanan H.A. ve M.Y'nin de savunmalarını yaptığı duruşmada sanıklar beraat talebinde bulundu.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde savunma yapan tutuksuz sanık eski yarbay Tuncer K, üzerine atılı suçlamaları reddettiğini söyledi.

15 Temmuz'da KHO'da öğretim üyesi olarak görev yaptığını anlatan Tuncer K, cuma günü öğrenci alımlarında çalıştığı için mesaiye saat 06.00 gibi gittiğini ve işinin öğlen bittiğini öne sürdü.

Evine saat 13.30-14.00 civarı vardığını belirten Tuncer K, akşam 22.40 sıralarında uçak sesleri duyması üzerine makine mühendisliği bölümü WhatsApp grubuna, "Hava hareketliliği hakkında bilgisi olan var mı?" diye mesaj attığını ancak cevap alamadığını öne sürdü.

Tuncer K, televizyonda "Boğaz Köprüsü"nün kapatılması haricinde başka bir şey görmediğini iddia ederek, yine WhatsApp grubundan personelin birliğine çağrıldığına yönelik emrin geldiğini bildirdi.

KHO'da öğrenci alımları için tahsis edilen hatlardan birini aradığını ve mesaiye çağrıldıklarını teyit ettiğini anlatan Tuncer K, bu durumu WhatsApp'tan da paylaştığını söyledi.

Tuncer K, evinin yakınındaki KHO'ya giderek sivil ve yaya olarak 2 Nolu nizamiyeden giriş yaptığını, ardından da dekanlığa gittiğini ifade etti.

Okulda odasına çıktığını ve internetten kalkışma olduğunu öğrendiğini öne süren Tuncer K, tedbir amaçlı çağrıldığını düşündüğünü savundu.

Anafartalar Taburu'na gitmelerinin emredilmesi üzerine buraya gittiğini ve bir süre bekledikten sonra HK-33 silah dağıtıldığını belirten Tuncer K, odalarına dönmeleri söylenince döndüğünü ifade etti.

Tuncer K, sabah saatlerinde silahların depoya teslim edileceğinin bildirilmesi üzerine silahı teslim ettiğini ve saat 10.00 civarında evine gittiğini anlattı.

İlerleyen süreçte gözaltına alındığını ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını belirten Tuncer K, beraatini talep etti.

Tutuksuz sanık V.B. de öğrenci alım faaliyetlerinin ardından saat 18.00 gibi mesaiden ayrılıp eve gittiğini, saat 20.00 civarında uyuduğunu söyledi.

Eşinin, uçak seslerinden dolayı saat 23.00'te kendisini uyandırdığını öne süren V.B, bir arkadaşının arayıp tüm personelin birliğe çağrıldığını söylediğini iddia etti.

V.B, bazı aramalar yapmasının ardından güvenlik için birliğe gideceklerini teyid ettiğini ve bazı mesai arkadaşlarıyla kışlaya gittiklerini belirterek, saat 00.15 civarında 4 Nolu nizamiyeden KHO'ya girip Dekanlığa geçtiklerini anlattı.

Eğitim kıyafetlerini giyip kafeteryaya indiğini, patlama seslerinden sonra odalarına gönderildiklerini anlatan V.B, internetten bir darbe girişimi olduğunu öğrendiklerini söyledi.

V.B, daha sonra Anafartalar Taburu'na gönderilip silah ve hücum yeleği aldırıldığını, sabah 09.00'a doğru bölüm başkanının çıkabileceklerini söylemesi üzerine evine gittiğini dile getirdi.

Tutuksuz yargılanan Y.Y, T.S.K. ve S.T'nin de savunmalarını yaptığı duruşmada sanıklar beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

05.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Duruşmada, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in eski koruma subayı yüzbaşı Burak Akın'ın ifadesi doğrultusunda gözaltına alınıp itirafçı olan, daha sonra itiraflarından vazgeçince tutuklanan eski yüzbaşı Abdulkadir Koçyiğit savunma yaptı.

Tutuklu sanık Koçyiğit, olay günü tez çalışması nedeniyle saat 19.00 sıralarında okuldan ayrıldığını, saat 22.00 sıralarında evinde ders çalıştığı esnada jet sesleri duyduğunu, televizyonu açtığında Boğaz Köprüsü'nün terör tehdidi nedeniyle askerlerce kapatıldığını gördüğünü anlattı.

Saat 23.30 sıralarında öğretmen Albay Ertan Erol'un, kendisini telefonla arayarak, "Alarm durumu var, acilen kışlaya gelmen gerek, ayrıca güvenlik birimlerindeki yüksek lisans öğrencilerine de bu mesajımı ilet" dediğini aktaran Koçyiğit, bunun üzerine Erol'un emrini ilettiğini, ardından aynı lojmanda oturdukları yüzbaşı Ali Kıratlı ile yüzbaşı Yunus Emre Toprak'ın aracı ile saat 01.00 sıralarında Harp Okulu'na girdiklerini belirtti.

Koçyiğit, enstitüye geçtiğinde sicil amirleri albaylar Ertan Erol, Önder Haluk Tekbaş ve Metin Gülenç'i gördüğünü daha sonra albay Erol'un eğitim kıyafetlerini giyerek dershanede beklemelerini emrettiğini söyledi. Daha sonra silah ve hücum yeleği alarak okul içerisinde beklediğini savunan Koçyiğit, o süre zarfında herhangi yasa dışı bir eylemde bulunmadığını öne sürdü.

Dava dosyasıyla birleştirilen örgüt üyesi olduğuna yönelik ek iddianameye de karşı savunma yapan Koçyiğit, "Burak Akın'ın ifadesi sonucunda gözaltına alındım. Emniyette verdiğim ifadeleri baskı ve yönlendirme sonucu verdim. Aileme zarar vereceklerini söylediler." diye konuştu.

Sanık Koçyiğit, emniyet ve savcılık aşamasında şahsi avukatı önünde vermiş olduğu, örgüte çocukluk yıllarında katıldığı, kod adı bulunduğu ve örgüt içi katalog evliliği yaptığına yönelik beyanları da reddetti.

Mahkeme Başkanı Muhammed Yavuz'un "Sen bizim davada tutuksuz sanık olarak yargılanıyordun. Burada sana kastı olan birisi sen dışardayken de yapardı. Senin eşine, ailene Türk polisi neden zarar versin?" sorusuna sanık Koçyiğit, "Sorguda öyle dediler." diye cevap verdi.

Bunun üzerine Başkan Yavuz, sanığın vazgeçmeden önceki itiraflarında adı geçen kişilerin mahkemeye gönderdiği beyanları okudu. Koçyiğit, "mahrem imamlığını" yapan kişilerinin ve örgüt toplantılarına birlikte katıldıkları askeri personelin ifadelerini de kabul etmediğini bildirdi.

Tutuksuz sanık V.A da olay günü evde arkadaşıyla oturduğu sırada, saat 23.00 sıralarında WhatsApp grubundan amiri olan binbaşı Devrim Çamur tarafından bütün personelin ivedi bir şekilde mesaiye gelmesi konusunda mesaj geldiğini, bunun üzerine görev yerine gittiğini anlattı.

Mesai arkadaşı ile birlikte Kara Harp Okulu'na spor okulu nizamiyesinden araç ile giremeyince aracı nizamiye girişine bırakarak 2 No'lu nizamiyeden giriş yaptığını ifade eden V.A, saat 00.15 civarında dekanlık binasına gittiğini beyan etti.

V.A, saat 04.00 sıralarında gelen emir üzerine Anafartalar taburuna gittiklerini, Devrim Çamur'u burada gördüğünü, nizamiyeye nöbetçi takviyesi yapılacağı için silah almaları gerektiğini söylediğini, bu kapsamda mühimmatsız silah aldığını ileri sürdü.

Bir süre taburun bahçesinde beklediğini, daha sonra odalarına gidebileceklerinin söylenmesi üzerine odasına çıktığını söyleyen V.A, daha sonra verilen emir üzerine saat 07.30 gibi silahını bırakarak eve gittiğini kaydetti.

Tutuksuz sanık Y.K. de mesaisini tamamladıktan sonra evine gittiğini daha sonra gelen emir üzerine saat 23.50'de Harp Okulu'na, ardından dekanlık binasına gittiğini anlattı.

Personelin odasında beklemesi talimatı üzerine odasına geçip masasındaki bilgisayardan darbe girişimiyle ilgili haberleri takip ettiğini söyleyen Y.K, ilerleyen saatlerde uçakların seslerini duyduğunu ve odadan çıkmadığını beyan etti.

Y.K, silah dağıtımına gitmediğini ancak arkadaşının kendisi adına silah aldığını ve kayıt yaptırdığını, sabah saatlerinde "evlerinize dönün" emri verilmesi üzerine silahı bırakıp evine gittiğini söyledi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde savunma yapan tutuksuz sanık E.Y, olay günü mesai sonrasında evine gittiğini, saat 22.00 sıralarında Boğaziçi Köprüsü'nün kapatıldığını internetten öğrendiğini ve ardından haberleri takip ettiğini anlattı.

Saat 23.00 sıralarında şube müdürü Ünal Sözen'i arayarak durumu sorduğunu, onun da idari şube müdürü Devrim Çamur'un, bütün subayların acilen okula gelmesi yönünde emri olduğunu söylediğini aktaran E.Y, evinden çıkarak aracıyla saat 23.30 sıralarında 4 No'lu nizamiyeden Kara Harp Okulu Komutanlığına giriş yaptığını beyan etti.

E.Y, sabaha karşı dışarıdan bir saldırı durumunda birliğin emniyetini almak maksadıyla nöbet yazılacağı için silah almaları gerektiğinin söylendiğini, bunun üzerine bina ve okul emniyetini almak maksadıyla Anafartalar Taburu'na giderek silah aldığını beyan etti. Herhangi bir suça karışmadığını, silah kullanmadığını, iddianamede geçen suçlamaları kabul etmediğini ileri süren E.Y beraat talebinde bulundu.

Tutuksuz sanık V.T. de darbe girişiminin yaşandığı gün saat 18.30 sıralarında okuldan çıkarak evine gittiğini, saat 22.45 sıralarında haberlere baktığında, İstanbul'da bulunan köprüye askerlerin çıktığını gördüğünü, terör saldırısı olabileceği yönünde haberler duyduğunu beyan etti.

V.T kısa süre sonra Harp Okulu'nda öğrenci alım faaliyetlerinde görevli kişilerce oluşturulan WhatsApp grubuna, okula gelmeleri yönünde mesaj atılması üzerine devre arkadaşlarını aradığını ve onların gittiklerini öğrenince de okula hareket ettiğini söyledi.

Nizamiyeden giriş yaptıktan sonra odalarına geçmelerinin söylenmesi üzerine odasına geçtiğini belirten V.T, internetten haberlere baktığında Birinci Ordu Komutanı'nın açıklamalarını duyduğunu ve yaşanan olayların bir darbe girişimi olduğunu anladığını, okuldan çıkış yapabilmek için nizamiyeyi aradığını ancak nizamiyelerin kapatıldığını öğrenmesi üzerine mecburen okulda kaldığını savundu.

Sabah saatlerine kadar odasından hiç çıkmadığını, bazı arkadaşlarının silah almaya gittiğini gördüğünü, ancak kendisinin silah almadığını savunan V.T, beraat talebinde bulundu.

Tutuksuz sanık S.A. da üzerine atılı suçları reddederek beraatini istedi.

Duruşmaya, 9 Nisan Pazartesi günü sanık savunmalarıyla devam edilecek.

4 FETÖ sanığı duruşma salonundan kaçtı mı? Valilikten açıklama

Ankara Adliyesi'nde görülen bir FETÖ davasında haklarında tutuklama kararı çıkan 4 FETÖ sanığının duruşma salonundan kaçtığı iddia edilmişti. Ankara Valiliği açıklama yaparak firar haberini yalanladı.

Ankara Adliyesi'nde FETÖ davalarında duruşmaya katılan 4 tutuksuz sanığın mahkeme tarafından haklarında tutuklama kararı verilince duruşma salonundan kaçtığı iddia edilmişti.

Sincan Cezaevi Kampüsü içerisindeki duruşma salonunda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu'ndaki eylemlere ilişkin görülen davada, tutuklu sanıkları savcının tutuklama talebi üzerine verilen arada duruşma salonundan kaçtığı ve ara sonrası tutuklama kararı açıklanırken, sanıkların duruma salonunda olmadıkları iddiası ortalığı karıştırdı. Ankara Valiliği konuyla ilgili bir açıklama yaparak 4 FETÖ'cünün mahkeme salonundan firar ettiği iddiasının yalan olduğunu açıkladı.

19 TUTUKSUZ SANIK İÇİN TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin 5'i firari 307 sanığın yargılanmasının devam ettiği davada açıklanan ara karara göre, tutuksuz sanıklardan İzzettin Artokça, Mustafa Ünal, Hüseyin Günen, Mustafa Koca, Özgür Ayhan, Veli Bayazıt, Veysel Atalay, Muhammet Ali Cibişoğlu, Suat Kurt, Veysel Turan, Süleyman Feyyaz Keyik, Ramazan Onur Karadeniz, Murat Çetin, Sinan Ay, Yunus Emre Gök, Serkan Hasdemir, Songül Hasdemir, Mustafa Kayabaşı ve Zekeriya Şentürk'ün tutuklanmalarına karar verildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama 4 FETÖ’cü sanığın duruşma salonundan firar ettiği iddiaları yalanlandı.

Ankara Valiliği'nin açıklaması şu şekilde: "Bazı basın yayın organlarında Sincan Cezaevi Kampüsünde devam eden Kara Harp Okulu Davası duruşmasında, 4 FETÖ’cü sanığın duruşma salonundan firar ettiği yönünde haberler çıkmıştır. Yapılan incelemede; herhangi bir firarın veya firar girişiminin olmadığı, tutuksuz yargılanmakta olan ve duruşma anında salonda bulunmayan 15 sanık hakkında 05 Nisan 2018 tarihinde tutuklama kararı verilerek yakalama kararı çıkarıldığı anlaşılmıştır. Haklarında tutuklama kararı verilen 15 sanığın yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir."

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-12 Temmuz (2017) 'Ankara 307 sanık (i. 239) sanık Darbe/Kara Harp Okulu' davası

(07 Nisan 2018, 16:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12733    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.401.932