Tam
EskidenYeniye
 

Bolu 119 sanıklı Fetö davası

Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'çatı yapılanması'na ilişkin, 34'ü tutuklu 119 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.04.2018 15:50 Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'çatı yapılanması'na ilişkin, 34'ü tutuklu 119 sanığın yargılanmasına devam edildi.

9 Nisan'da Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan belediye nikah salonundaki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı.

Duruşmada, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen bir askeri personel tanık olarak dinlendi.

Kastamonu'da yaşayan S.G, SEGBİS ile bağlandığı duruşmada, 2008-2012 arasında Bolu'da eğitim gördüğünü belirterek, örgütle ilgili bazı bilgiler verdi.

Asker olmak için yetiştirildiğini ifade eden S.G, 'Bu yapıyla üniversite eğitimim döneminde tanıştım. O dönem özel gruplar dışında hücre tipi yapılanma yoktu. Ben de özel grup içinde dahil edildim. O nedenle il imamı da dahil olmak üzere herkesle irtibatım vardı. Bana da zamanla polis koleji ve askeri okullara hazırlanan öğrencilerin takibi görevlerini vermişlerdi. Bu konuda edindiğim bilgileri üst kademedeki örgüt mensuplarına aktarırdım. Üçüncü sınıfa geldiğimde de bu öğrencileri takip edenleri takip eden konumuna getirildim. Bu nedenle bu bilgilere sahip oldum.' dedi.

S.G, ilde bulunan 'mütevelli üyeleri', 'küçük ve büyük bölgeciler' ile yapıda görev alan diğer kişilerin isimlerini ve görevlerini tek tek açıkladıktan sonra, 'mütevelli', 'ana mütevelli', 'büyük ve küçük bölgeciler'in yaptıkları işleri anlattı.

'Mütevelli para işiyle ilgilenirdi'

Özel gruplarda yer alan öğrencilerden sorumlu olduğu için mütevelli üyeleri ile çok görüşme imkanı olmadığını dile getiren S.G, 'Ben bölge illerinden ziyade öğrencilerden sorumlu olduğum için mütevelli ile irtibatım olmadı. Ama mütevelli para işiyle ilgilenirdi. Para vermeyen kişilere dost ya da benzeri bir kelime kullanılırdı. İller mevcut konum ve büyüklüklerine göre küçük ve büyük bölgeye ayrılırdı. Bolu'da 4 büyük bölge vardı. Bunların her birinde de üçer de küçük bölge vardı. Genel mezuncu, mezun olmaya yakın öğrencilerin yanına gelerek yapacakları iş ve evlendirme konusunda yönlendirme yapardı. İlçe imamları, büyük bölgeci pozisyonundaki kişilerdir. Kadın yapılanmasıyla ilgili bilgim yok.' şeklinde konuştu.

S.G, kendisinin FETÖ/PDY'yi dini bir cemaat olarak tanıdığını da sözlerine ekleyerek, 'Bu yapıyı cemaat olarak bilirdim. Bu yapının darbe yapacağına dair bir bilgiye şahit değildim. Bu tarz konuların konuşulduğuna da şahit olmadım. Birtakım yanlışların yapıldığını mahrem hizmetler içinde olduğum için bilirdim. Soru çalındığını duyup üstlerimize ilettiğimizde bu tarz şeylerin olmadığı söylenirdi. Soru çalındığını sadece buna muhatap olanlar biliyordu. Yapı içindeki insanlar bunu bilmiyordu. Ayrıca ben soruların sadece 90'lı yıllarda verildiğini düşünüyorum. Ama benimle birlikte ifade veren bir başka tanık, soruların 80'li yılların başından beri verildiğini ifade etmişti. Cemaat içinde en çok vurgulanan şey mutlak itaattir. 'Gassal elindeki meyyit gibi olmak' gibi bir tabir vardı. Bu sözü hiç unutmadım. Bize bu şekilde olmamız söylenirdi.' ifadesini kullandı.

Cemaat olarak bilinen yapının amacının, kendilerine dini inanca sahip insanların haklarının korunması şeklinde anlatıldığını kaydeden S.G, 'Yapı içindeyken, '2010 ile 2020 arasında Türkiye çok farklı olacak. 2020 ile 2030 yılında da dünya çok farklı olacak' şeklinde bir söz duymuştum. Bunu bizzat örgütün elebaşı olan Fetullah Gülen'in söylediği belirtilirdi. Bu sözü o günlerde dini olarak algılamıştım. Ama 15 Temmuz darbe girişiminden sonra düşündüğümde ele geçirmek anlamına gelebileceğini düşünüyorum.' dedi.

Sanık avukatları mütalaaya karşı savunma yaptı

Tanığın dinlenmesinin ardından sanık avukatları, bir önceki duruşmada cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yaptı.

İlk olarak 3 müvekkili ile ilgili savunma yapmak istediğini belirten avukat Sinan Barut, 'Davada sanık olan bazı kişiler, etkin pişmanlıktan yararlanarak başka sanıklar aleyhinde ifade vermişler. Bu kişileri mahkemede dinleyip soru sorma imkanı bulamadık. Onların yeniden dinlenmesini ve soru sormak istiyoruz. Bazı tanıklar sunduk bunlar dinlenmedi. Bu nedenle yargılamanın sağlığından endişe ediyoruz. Biz kimseyi ya da örgütü aklama peşinde değiliz. Maddi gerçeğin, somut gerçeğin ortaya çıkması için çaba harcıyoruz.' diye konuştu.

Barut, FETÖ/PDY'nin finans kaynakları arasında gösterilen Bank Asya'ya para yatırmanın kendileri açısından suç teşkil etmediğini ileri sürerek, 'Bankaya para yatırmayı suç göremeyiz. Zira banka destek çağrısının yapıldığı yılın sonuna kadar halen birçok işlemine devam etti. Birçok kurum bile bu banka ile çalışmaya devam etti. Sanıkların bu bankanın örgüte ait olduğunu bilme imkanı yoktur. Talimatla para yatıran insanların bile örgüt üyeliğinden değil örgüte yardım etmek suçundan yargılanması gerekir.' şeklinde konuştu.

Genel açıklamalarının ardından Barut, 3 müvekkiliyle ilgili savunma yaptı.

Avukat Fikret Çıracı da savunmasında, örgütle ilgili genel açıklamalar yaptıktan sonra tutuksuz yargılanan müvekkili A.O. hakkında savunma yaptı.

Müvekkilinin masum olduğunu ileri süren Çıracı, 'Müvekkilimin, babasının bağlantıları nedeniyle burada olduğunu düşünüyoruz. Kendisi hakkında hiçbir delil yoktur. Belki cemaat olarak bilinen yapının, babası dolayısıyla kendisini de yapıya katma girişimi olmuş olabilir. Ancak müvekkilimin bu girişimlere cevap vermediği ortadadır.' dedi.

Avukat Ekrem Asma ise yazılı olarak mahkemeye sundukları savunmalarını tekrarlamak istediğini kaydetti.

Yargılamalar başladığından bu yana bir kişinin bu yapı ile ilişkisi olup olmadığının önemi bulunmadığını, 15 Temmuz'dan haberdar olması ve ona destek vermesinin önemli olduğunu ileri sürdüklerini belirten Asma, ByLock iddiasının halen verimli olmadığını savunarak, 'ByLock delillerini denetleme imkanımız yoktur. Denetime elverişli delilin hükme esas alınamayacağını düşünüyoruz. ByLock listelerinin de denetime elverişli olmadığı kanaatindeyiz.' dedi.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının savunmalarının ardından duruşmayı 20 Nisan'a erteledi.

- Mütalaa

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanıklardan 4'ünün beraatini talep ederken, 5 sanığın ise terör örgütü yöneticiliği suçunu işlediği gerekçesiyle 15 yıldan 22 yıl altışar aya kadar, 3 sanığın etkin pişmanlık hükümleri doğrultusunda 1 yıl 10 ay 15 günden beşer yıla kadar, 5 sanığın ise örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçlarını işlediği gerekçesiyle 7 yıl 6 aydan on beşer yıla kadar hapsini istemişti.

Savcı, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan yargılanan diğer 101 sanığa ise 7 yıl 6 aydan on beşer yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve tutuklu sanıkların hükümle bu hallerinin devamına karar verilmesini talep etmişti.

Daha önceki duruşmalarda, firari 25 sanığın dosyasını ayıran mahkeme heyeti, savcı mütalaası öncesinde ise tutuksuz bir sanığın daha dosyasını ayırmış ve 10 tutuklu sanığın da tahliyesine karar vermişti.

- İddianameden

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen, 145 sanığın yer aldığı iddianamede, firari sanıklar Adnan Daylan, Cuma Kartal, Suat Türkoğlu, Mustafa Çaka, Ahmet Çelebi ile tutuklu sanıklar Şevket Kahraman, Ali Osman Çelik ve Emin Sinoplu'nun, 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçlamasıyla 15 yıldan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezası isteniyor.

İddianamede, 137 sanık hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 aydan on beşer yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-13 Mayıs (2017) 'Bolu 119 sanık (ilk 145) İl Yapılanması' davası

(14 Nisan 2018, 15:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12773    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

Kayseri: Darbeci General davası

29.03.2020 20:35 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyi'nce hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutan..
Tamamı 29.3.2020

Kozmik Oda Kumpası davası

28.03.2020 10:56 Ankara'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kumpas kurulduğu gerekçesiyle 101 kişinin yargılandığı davaya ..
Tamamı 28.3.2020

Fetö'nün Avrupa Casusları davası

28.03.2020 10:50 Ankara'da, Türk vatandaşlarına ait kişisel veriler ile terör örgütü bağlantılı bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgeleri, Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine kanuna aykırı olarak v..
Tamamı 28.3.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

28.03.2020 12:46 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 28.3.2020

Şike Davasına Corona Arası

28.03.2020 12:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davada 15. celse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi. 20 Mart'ta Fenerba..
Tamamı 28.3.2020

Diyarbakır: Korg. Yılmaz beraat etti

28.03.2020 11:47 Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada yeniden yargılanan dönemin 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın, 4 ayrı suçtan beraatine karar verildi. 12 Mart'ta Darbecil..
Tamamı 28.3.2020

Karlov Suikastı'na 8 Müebbet

07.03.2020 09:53 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 7.3.2020

Şırnak: Darbeye 1 Müebbet

07.03.2020 11:24 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada 3'ü ağırlaştırılmış müebbet 1'i 9 yıl olmak üzere hapis cezalarına çarptırılan ..
Tamamı 7.3.2020

Hakim: Allah'ı kandırmaya kalktılar

08.03.2020 10:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 8.3.2020

Yeniden Yapılanmaya Darbe

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sa..
Tamamı 7.3.2020

Yazıcıoğlu'da Fetö şüphesi güçleniyor

08.03.2020 10:44 BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının 25 Mart 2009'da bir helikopter kazasında ölmelerinin Fetullah Gülen Terör Örgütü bağlantılı bir suikast olduğuna dair şüphe giderek güçleniyor. Hürriyet gazetesinden..
Tamamı 8.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

07.03.2020 10:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 24.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 7.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

07.03.2020 10:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 7.3.2020

Darbede AK Parti'yi İşgal davası

07.03.2020 10:44 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 15 sanıklı davanın, yerel mahkemenin hükmünün Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmes..
Tamamı 7.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.091.270

Email