15 Temmuz ABD/Fetö Darbesine Direniş Bayramımız Kutlu olsun.. İşte saat saat 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar
15 Temmuz ABD/Fetö Darbesine Direniş Bayramımız Kutlu olsun.. İşte saat saat 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar
Tam
EskidenYeniye
 

Dördüncü Kolordu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 268 kişinin yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.04.2018 15:20 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 268 kişinin yargılandığı davaya devam edildi.

09.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada, 15 Temmuz'da Ankara İl Emniyet Müdürlüğünü ele geçirmek isteyen darbecilere karşı mücadele verirken yaralanan polisler, müşteki sıfatıyla yaşadıklarını anlattı.

Polis memuru Bülent Kaya, darbe girişimine karşı koymak için geldiği Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde yaralandığını söyledi.

Emniyet binasının zırhlı araçlar tarafından kuşatılmak istendiğini ifade eden Kaya, tavırlarından komutan olduğunu düşündüğü rütbelinin, 'karargahın yönetime el koyduğunu ve teslim olmalarını' istediğini aktardı.

Bunun üzerine, söz konusu rütbeliye yaptığının yanlış olduğunu, memleketin bu kadar sorunu varken, asker ve polisin karşı karşıya gelmemesi gerektiğini söylediğini bildiren Kaya, 'Komutan, diğer askerlerin bu konuşmamdan etkilenmemesi için tüfeğin kurma kolunu çekerek ateş etti. Bunun üzerine hepsi bizi yaylım ateşine tuttu.' ifadelerini kullandı.

Kaya, sanıkların Ankara Emniyet Müdürlüğüne yönelik terör saldırısını bastırmak için geldiklerini iddia ettiklerini haberlerden okuduğunu aktararak, 'Sanıklar darbe girişimi için geldiklerini bizzat söylediler, bu nedenle savunmaları gerçeği yansıtmıyor.' dedi.

'Bütün hainlerden şikayetçiyim'

Müşteki Salih Özdemir de emniyet binasını ele geçirmek isteyen sanıkların başındaki komutanın TSK'nin yönetime el koyduğunu söylediğini aktardı.

Sanıkları yanlış yapmamaları konusunda uyardıklarını belirten Özdemir, 'Uyarılarımıza rağmen komutan, 'ateş serbest' emrini verince bize yoğun şekilde ateş edildi, yaralananlar oldu.' şeklinde konuştu.

Polis memuru Ertuğrul Kireç ise zırhlı araçtaki darbecileri etkisiz hale getirmeye çalıştığı sırada ayağının kırıldığını ifade ederek, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen başta olmak üzere bütün hainlerden şikayetçi olduğunu kaydetti.

Darbecilerin kontrolündeki helikopterin açtığı ateşten korunmak istediği sırada yaralandığını anlatan polis memuru Duray Erkan, 'Şubemizin penceresinden otopark görülüyordu. Buradaki personele ait araçlar zırhlılar tarafından eziliyordu. Emniyeti basan darbeciler, hedef gözetmeksizin ateş ediyordu.' diye konuştu.

Müşteki Muhammet Ali Yarar da asker üniformalı hainlerin ateşi sonucu yararlandığını belirterek, MOBESE görüntülerinde bu durumun açıkça görüldüğünü kaydetti.

Müşteki polis memuru Ali Yılmaz, uçaktan atılan bomba sonucu yaralandığını, sanıklardan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Müşteki polis memuru Ali Şarlı da bombalama sırasında şehit olan arkadaşını kaldırmak istediği sırada zırhlı aracın çarpması sonucu yaralandığını ifade ederek, darbecilerden şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

Müşteki polis memurları Fahri Uyar, Eyyüp Akdemir, Selami Kürlü, Ümit Akça, Kemal Küçük ve Turan Yeşilyurt da olay gecesi yaşadıklarını anlattı.

'Milletin hakimiyim'

Öte yandan, duruşma sırasında sanık eski yarbay Ejder Yıldırım'ın, avukatının duruşmada olmadığını belirterek, 'Biz böyle yargılanıyoruz, avukatım duruşmada yok. Avukat 300 tane sanığa bakıyor.' dedi.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Melih Uçar da 'Vekalet verdiğiniz, ücret ödediğiniz avukatınızın mahkemeye gelmemesi bizim sorunumuz değildir.' karşılığını verdi.

Sanık Yıldırım'ın itirazlarını sürdürerek mahkeme heyetine 'Siz benim hakimim değil misiniz?' sorusuna, Mahkeme Başkan Uçar, 'Ben senin değil, milletin bağımsız hakimiyim, Türk milleti adına buradayım.' sözlerini kullandı.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

10.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada, 15 Temmuz'da Ankara Emniyet Müdürlüğünü ele geçirmek isteyen darbecilere karşı mücadele verirken yaralanan polisler, müşteki sıfatıyla yaşadıklarını anlattı.

Müşteki polis memuru Cihan Genç, darbecilerin zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) araçlarla Ankara Emniyet Müdürlüğüne geldiklerini, uyarılara rağmen kendilerine ateş ettiklerini ifade etti.

Genç, sanıkların savunmalarında gerçeği yansıtmayan beyanlarda bulunduklarını belirterek, 'Sanıklara yaptıklarının anayasal suç olduğunu megafonla söyledim, duymamaları imkansızdı.' dedi.

Vatandaşların zırhlı araçların durdurulması için kendilerine yardımcı olduklarını anlatan Genç, 'Vatandaşlardan biri askerde ZPT kullandığını, yangın tüpü bulunması halinde aracı durdurabileceklerini söyledi. Yangın tüpünden aracın içine püskürtme yapılınca aracın kapağını açtılar. Aynı anda bize ateş edildi. Bunun üzerine ben de karşılık verdim. Bu esnada kolumdan yaralandım.' diye konuştu.

'Sanıklardan şikayetçiyim'

Müşteki polis memuru İlhami Dinç de olay tarihinde yıllık izinde olduğunu, televizyonda FETÖ'nün darbe girişimi olduğunu öğrenmesi üzerine görev yeri Ankara Emniyet Müdürlüğüne gittiğini söyledi.

Bir polis arkadaşının darbecilerin açtığı ateş sonucu şehit düştüğünü belirten Dinç, bunun üzerine zırhlı araçların yanına gidip polise neden saldırdıklarını sorarak tepki gösterdiğini dile getirdi.

Polis memuru Barış Ünyay ise 15 Temmuz'da evinde bulunduğunu, darbe girişimine ilişkin haberleri görünce Ankara Emniyet Müdürlüğüne gittiğini anlattı.

Burada darbecileri ikna etmeye çalışmalarına rağmen kendilerine silahla karşılık verildiğini bildiren Ünyay, sanıklardan şikayetçi olduğunu beyan etti.

'Yaşlı çifti vurdular'

Müşteki Cengiz Ekşi ise zırhlı araçların emniyetin önündeki TOMA'ları sürükleyerek içeri girmeye çalıştığını kaydetti.

Bu sırada olayı anlamaya çalıştığını dile getiren Ekşi, askerler ile polis arasına girmeye çalışan yaşlı bir çiftin darbeciler tarafından vurulduğunu aktardı. Ekşi, şu ifadeleri kullandı:

'Samsun yolu tarafından bir araç geldi. İçinden yaşlı bir çift indi ve bizimle darbecilerin arasına girdi. Yaşlı adam, zırhlı araçtakilere 'Yavrum ne yapıyorsunuz, yanlış yoldasınız yapmayın.' diyordu. Bunun üzerine yaşlı adama ateş ettiler, bacaklarından vurdular. Kadının bağırması üzerine ona da ateş ettiler. Arkadaşım yaşlı adama, ben de kadına yetiştim. Kadın nefes alamıyordu, o esnada bir genç ' Anne ve babamı vurdular.' deyip ağladı. İkisini hastaneye gönderdik.'

Duruşmada, 15 Temmuz'da Ankara İl Emniyet Müdürlüğünü ele geçirmek isteyen darbecilere karşı mücadele verirken yaralanan 73 yaşındaki gazi İbrahim Almacı, olay günü yaşadıklarını anlattı.

Hasta ziyareti için evinden ayrıldığını, İskitler İtfaiyesi önüne geldiğinde darbe girişimi faaliyetlerinin başladığını belirten Almacı, bunun üzerine Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne gittiğini ifade etti.

Almacı, 'Darbecilerin yaşlı, çocuk ve kadınlara ateş etmeyeceğini düşünmüştüm. Emniyet binasının karşısındaki köprüde konuşlanan askerlerin yanına gitmeye karar verdim, ancak zırhlı araçlara 15 metre kala üç asker bana ateş etti ve kolumdan yaralandım.' dedi.

Olayın şokuyla acısını hissetmediğini dile getiren Almacı, zırhlı araçların yanına vardığında halka ve polislere ateş etmemeleri konusunda darbecileri uyardığını söyledi.

'Dört kişi vuruldu'

Bütün çabalarına rağmen askerlerin zırhlı araçtan yoğun bir şekilde ateş etmeye devam ettiklerini ifade eden Almacı şöyle devam etti:

'Askerlere, 'Siz kime ateş ediyorsunuz? Bunlar sizin yakınlarınız, ağabeyleriniz, yapmayın.' dedim. Buna rağmen ateş etmeye devam ettiler. Zırhlı aracın hemen yanında olduğum için uzaktaki sivillere ateş ettiklerini görüyordum. Bu sırada 15 sivil, zırhlı araçların olduğu tarafa gelmeye başladı. Askerlerden birisi yere diz çöktü, silahını bunlara doğru seri şekilde ateşledi. Bu ateş sonucu 4 kişinin vurularak, düştüğünü gördüm ama akıbetlerini bilmiyorum.'

Almacı, akşam saati olması nedeniyle ateş edenlerin yüzlerini seçemediğini belirterek, yoğun ateşe rağmen, halkın darbecilerin kontrolündeki zırhlı araçları teslim almaya çalıştığını bildirdi.

Araçlardan birinin olay yerinden kaçarken kendisine çarptığını ve ikinci kez yaralandığını söyleyen Almacı, sanıklardan şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan sanıklar ve müştekiler ile taraf avukatları arasında yaşanan tartışma nedeniyle mahkeme heyeti, duruşmaya iki kez ara verdi.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

12.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada, Ankara İl Emniyet Müdürlüğünü ele geçirmek isteyen darbecilere karşı mücadele verirken yaralanan müştekiler, olay günü yaşadıklarını anlattı.

Müştekilerden Mustafa Gökalp, 15 Temmuz'da darbecilerin saldırısına uğrayan Ankara İl Emniyet Müdürlüğünün önüne gittiğini söyledi.

Darbecilerin zırhlı araçtan açtıkları ateş sonucu yaralandığını belirten Gökalp, karanlık olması sebebiyle kendisini vuranları teşhis edemediğini kaydetti.

Sanıklardan şikayetçi olan Gökalp, davaya katılma talebinde bulundu.

Müşteki Yaşar Gücenmez de emniyet binasının girişinde bir asker tarafından bacaklarından vurulduğunu anlattı.

Kendisini yaralayan kişinin güvenlik kameralarına yansıdığını ifade eden Gücenmez, sanıklardan şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

Müşteki Eşref Çelik de emniyet binasının karşısındaki üst geçitte konuşlanan asker kıyafetli kişilerce açılan ateş sonucu eşi ve kendisinin yaralandığını söyledi.

Çelik, hastaneye kaldırıldıktan sonra emniyet binasının uçaklar tarafından bombalandığı haberini aldığını kaydetti.

Müşteki Mehmet Yılmaz da darbecilerin kontrolündeki uçaktan atılan bomba nedeniyle kardeşiyle yaralandığını belirterek, 'Sanıklardan şikayetçiyim, bu davaya katılmak, sonuna kadar takipçisi olmak istiyorum.' dedi.

Olay gecesi polislerle girdiği çatışmada öldürüldüğü öne sürülen üsteğmen Ali Görmez'in eşi Gülseren Görmez'in de beyanını alan mahkeme, yarın devam edilmek üzere duruşmaya ara verdi.

13.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada, Ankara İl Emniyet Müdürlüğünü ele geçirmeye çalışan darbecilere karşı mücadele verirken yaralanan müştekiler olay günü yaşadıklarını anlattı.

Müştekilerden Kemal Yıldız, FETÖ'nün darbe girişimini öğrendikten sonra teşebbüse karşı durmak için meydanlara çıktığını, işgal edilmeye çalışılan Ankara Emniyet Müdürlüğüne gittiğini söyledi.

Yıldız, konuşmasına şöyle devam etti:

'Olay tarihinde tankların yürüdüğünü görünce Ankara Emniyet Müdürlüğünün oraya gittim. Köprünün üstüne çıktığımda tanktaki askerler halka ateş açıyorlardı. Askerlerin rütbelerini göremiyordum çünkü yanlarına yaklaştırmıyorlardı. Tankın üzerinde de içinde de askerler vardı, bize ateş ediyorlardı. Ateşli silah ile sol ayak bileğimden yaralandım. Orada çok yaralanan kişi gördüm, hastaneye gidenler oldu. Bu yaralanmalar askerlerin ateşi sonucu gerçekleşti. Bombalama esnasında da bölgedeydim. Bu olay nedeniyle şikayetçiyim, kamu davasına katılmak istiyorum.'

Şevket Kaplan da müşteki olarak verdiği ifadede, 15 Temmuz akşamı evde olduğu sırada savaş uçakları ve helikopterlerin uçuş yaptığını gördüğünü, bunun ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne gittiğini belirtti.

Emniyete bomba atılmasına şahit olduğunu dile getiren Kaplan, olaylar esnasında elinden yaralandığını anlattı.

Sanıklardan şikayetçi olan Kaplan, davaya müdahillik talebinde bulundu.

Diğer müştekilerin de beyanlarını alan mahkeme, duruşmayı 16 Nisan Pazartesi'ye erteledi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-19 Nisan (2017) 'Ankara 266 sanık (ilk 268) Darbe/Mamak 28. Mek.Tug.' davası

(14 Nisan 2018, 15:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12780    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.171.922