Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

8 özel harpçinin sağ-sol ilişkisi

Özel Harp Dairesi´ne (ÖHD) bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu´nda yapılan aramaların ardından gözaltına alınan 8 askeri personelin geçmişe dönük telefon incelemelerinde Ergenekon sanıkları ve bazı terör örgütü üyeleri ile görüşmelerinin belirlendiği öne sürülüyor. Özel Harp Dairesi mensubu olan bu sanıkların hem sağ hem sol terör örgütü sanıklarıyla görüşmeleri tespit edildi. Sanıklara yönelik çok yönlü araştırmalar sürdürülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Özel Harpçi 8 personelin sağ ve solla ilişkileri açığa çıkıyor

Özel Harp Dairesi´ne (ÖHD) bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu´nda yapılan aramaların ardından gözaltına alınan 8 askeri personelin geçmişe dönük telefon incelemelerinde Ergenekon sanıkları ve bazı terör örgütü üyeleri ile görüşmelerinin belirlendiği öne sürülüyor. Özel Harp Dairesi mensubu olan bu sanıkların hem sağ hem sol terör örgütü sanıklarıyla görüşmeleri tespit edildi. Sanıklara yönelik çok yönlü araştırmalar sürdürülüyor.

Kontrgerillanın sivil uzantılarına terör çıkarma öğretiliyor

Özel Harp´Halk arasındaki yaygın adı ´Kontrgerilla´ olan Özel Harp Dairesi´ne (ÖHD) bağlı sivil uzantıların, ülke düşman işgaline uğradığında, öğrendikleri ´terör çıkarma yöntemleri´ni kullanarak çıkardıkları terör olaylarıyla düşmanı cephe gerisinde zor duruma düşürmeyi ve yıldırmayı amaçladığı resmi olarak açıklanan Özel harp Dairesi ayrıntılarından biriydi. Ancak buradaki çok kritik ayrıntı, öğrendikleri bu terör çıkarma yeteneğinin barış zamanında kendi halkına karşı, beğenmediği siyasi iktidarları devirmek, zorda bırakmak, halkı bunaltıp askeri darbelere yol açmak için kullanılıp kullanılmayacağı. Özel Harp Dairesi üzerindeki tartışmaların odak noktası işte bu ayrıntı. Özel harpçiler iç direnişi örgütlemek için hem sağ hem sol ve diğer tüm siyasi akımların içerisine sızarak onları yönlendirmeyi hedefliyordu. Bu ayrıntılar Kontrgerilla konusu ne zaman gündeme gelse hep tartışıldı. Bu iddiaları doğrulayan çok sayıda gelişmede yaşandı geçmişte. En çarpıcısı, 12 Eylül öncesinde aynı silahla öğleden önce bir sağcının öğeden sonra bir solcunun vurulduğunun balistik incelemeyle anlaşıldığı örnekti. Günümüzde Arınç suikasti olayında yakalanan Özel Harpçi subayların geçmişe dönük tüm görüşmelerini didik didik eden savcılar da bu iddiaları doğrulayan bilgiler elde etmeye başladı. Subayların hem sağ hem sol terör örgütleri sanıklarıyla bağlantıları tespit edildi. Çalışmalar sürüyor.

Kaçmaz´ın Özel Harp baskınına misilleme olarak basmaya hazırlandığı TİB´deki kayıtlar

Çukurambar´da gözaltına alınan Albay E.Y.B. ve Binbaşı İ.G.´nin Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgin´in talebi üzerine Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´ndan istenen telefon incelemelerinde Ergenekon sanıkları ile telefon görüşmeleri saptanmıştı. Gözaltına alınanlar arasında bulunan STK´da çalışan Astsubaylar M. A., O.D., A.B.´ın 2009 yılında, 23 kez araç kiralayıp Çukurambar´da dolaştıkları belirlendi. Savcılar gözaltına alınan şahısların geçmişe yönelik telefon incelemelerini Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´ndan talep etti. Yapılan geçmişe dönük telefon incelemesinde Albay E.Y.B.´nin Durmuş Ali Özoğlu´nun yanı sıra bir başka Ergenekon sanığı Muzaffer Tekin, İşçi Partisi´ne bağlı Türkiye Gençlik Birliği (TGB) yönetim kurulu üyesi E.Ö. ve PKK ile aşırı sol terör örgütüyle bağlantılı bazı kişilerle görüşmelerinin tespit edildiği iddia ediliyor. Binbaşı İ.G.´nin Hizbullah zanlısı E.S. ile Başçavuş M. A.´nın aşırı sol örgüt üyeliğinden gözaltına alınmış A.Ö. ile ve Başçavuş O.D.´nin PKK´lı O.P., H. G., N.K., K.Ç. ile görüşmelerinin belirlendiği iddia ediliyor. ( Star)

Çok tartışılacak bir iddia da emekli askeri hakimden: Turan Çömez ile Abdullatif Şener Özel Harp´ten

Emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu TP lideri Abdullatif Şener ile Turan Çömez´in Özel Harpçi lerin kontrolünde olduğunu söyledi. Turan Çömez, AK Parti´de görevlendirilmişti.Özel Harpçiler yönlendiriyordu. Abdullatif Şener´de ´Seni Başbakan Yapacağız denilerek istifa ettirildi Kozmik Büro´da yapılan aramalardan sonra gözler Özel Harbin siyasi uzantılarına çevrildi.Ömer Şahin´le Görüş Farkı programına katılan Faik Tarımcıoğlu, Emniyet İstihbarat eski Başkanı Bülent Orakoğlu ve Gazeteci Celal Kazdağlı, Özel Harp´in sivil uzantısı olan siyasetçiler konusunda çarpıcı bilgiler verdiler. Merhum Kemal Yamak Paşa, CHP içinde Özel Harpçiler olduğunu söylemişti. Eski ANAP milletvekili, emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu ise, Sadece CHP´de mi? ANAP´ta da varda, AK Parti´de var dedikten sonra AK Parti içindeki Özel Harpçilerle ilişkili olarak iki ünlü ismi adres gösterdi. Tarımcıoğlu, şunları söyledi:Şu anda yurt dışında olan milletvekili(Turan Çömez), özel kalem olarak partide görevliydi. Özel Harpçilerce yönlendirildiği çok açık;bu reddedilemez. Bir Başbakan Yardımcısı (Abdullatif Şener)´na seçime girme, seni Başbakan yapacağız dediler.Bu yapı(özel harp) içinden birileri dedi. Eski Genelkurmay Başkanı(Hüseyin Kıvrıkoğlu)´nun Başbakanlığı Mesut Yılmaz´a altın tepsiyle sunduğunu söylediği ses kayıtları internete düştü. Bunları birleştirirseniz derin yapının Türk siyasetine nasıl tahakküm ettiği,el koyduğu, yönlendirdiği ortaya çıkar.

Çömez yakalanırsa siyaset ayağı ortaya çıkar

Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu´da Ergenekon firarileri Turan Çömez ile Bedrettin Dalan´un ciddi koruma altında oldukları için yakalanamadıklarını iddia etti. İki ismin yakalanması halinde Ergenekon´un parlamento ayağının da ortaya çıkabileceğine işaret eden Orakoğlu, şöyle devam etti: Ben Ergenekon´da yeni bir dalga bekliyorum aslında.Ergenekon´un medya,parlamento,iş dünyası ayakları da var. Parlamento ayağı, Çömez´in yakalanması ile çıkabilir. Dalan yakalanırsa global ayak ortaya çıkabilir.

Bakan düzeyinde özel harpçi var

11 yıl önce Ergenekon´un kitabını yazan gazeteci Celal Kazdağlı ise Özel Harp´le ilişkili çok sayıda siyasetçi olduğunu anlattı. Bu isimlerden bazılarının bilinmesine rağmen açıklanamadığını ifade eden Kazdağlı, Bu yapının bakanlık düzeyine kadar çıkmış pek çok sayıda ismi var. 1950´lerden beri var.Kim oldukları bilinir ama ispatı zordur. Bu yapının parlamento,hukuk,güvenlik,medya,ekonomi ayağı olmadan;bu ülke kontrol altına alınamaz, cehenneme döndürülemez

Sadık Avundukluoğlu´nı niye susturdular

Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu Başkanı ,eski DYP milletvekili Sadık Avundukluoğlu ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Orakoğlu, bir süredir sessizliğe gömülen Avundukluoğlu´nun derin yapılar tarafından tehdit edilerek,susturulduğunu söyledi. Orakoğlu, Biz PKK liderini yanlış maddeden yargıladık. Uyuşturucu ticaretinden yargılasak hiçbir ülke buna sahip çıkamazdı. Sayın Avundukluoğlu, o dönemde bunu dile getirdi,birçok TV programında anlattı. Fakat birden sesi kesildi. Birileri çağırıyor kendisini, ´bu konuyu fazla karıştırma´ diyor. Bunlar derin güçler. Devlet içinde yuvalanan,millet iradesini hiçe sayan güçler

Özal suikasti öncesi bazılarına ´tribünde olmayın´ denmiş

Faik Tarımcıoğlu, birlikte siyaset yaptığı merhum Turgut Özal´a yönelik suikastle ilgili de bir ayrıntıyı ilk kez Görüş Farkına açıkladı. ANAP içinde görevlendirilmiş isimler olduğunu söyleyen Tarımcıoğlu, İlk kez açıklıyorum.O gün birileri ANAP İlçe Başkanlarına ki bunların MHP kökenli olduğu söyleniyor.Tribünde bulunmamaları ikazı yapıyorlar. Bu da zaten meseleyi ortaya koyuyor ( Zaman)

Abdullah Harun

(31 Aralık 2009, 13:21)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla, Ergenekon mu?

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´a yönelik suikast iddiası manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1281    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.964.670