Tam
EskidenYeniye
 

İTÜ Fetö davasında mütalaa

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin 35 sanıklı davaya devam edildi. Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, 19 sanık hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15'er yıla kadar hapis talep ederken; etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılması gerektiğini belirttiği 2 sanığın ise 3 yıl 9'ar aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. 11 sanık hakkındaki dosyanın da ayrılması talep edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.04.2018 17:41 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin 35 sanıklı davaya devam edildi.

18 Nisan'da İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu 7 sanık ile 17 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada söz alan kimi sanık ve sanık avukatları, tahliye, adli kontrol tedbirlerinin kaldırılması, duruşmalardan vareste tutulma, dijital materyallerin iadesi ve dijital materyaller üzerinde bilirkişi incelemesi yapılması taleplerinde bulundu.

Savcı Cem Üstündağ ise duruşmada esas hakkında mütalaasını bildirdi. Mütalaada, 19 sanığın 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 7 yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Ayrıca Bylock bağlantısı tespit edilen sanıklardan Ahmet Talha Üzümcü ile Volkan Çakır'ın samimi beyanlarda bulunarak Fetullahçı yapıyla ilgili bilgiler verdikleri belirtildi. Bu sanıklarla ilgili etkin pişmanlık hükmü uygulanması ve uygulanacak indirimle 3 yıl 9'ar aya kadar hapis cezası verilmesi istendi.

Mütalaada, yakalamalı sanıklar Abdullah Arslan, Yusuf Volkan Aydoğdu ve Şüheda Yetim ile Bylock sunucusuna iradeleri dışında yönlendirildikleri iddia edilen 11 sanık hakkında bilirkişi raporu gelmediği için dosyalarının ayrılması talep edildi.

Mütalaa detayları

ByLock'a tek hattan 49 bin 573 kez bağlantı

Esasa ilişkin görüşü sorulan duruşma savcısı Cem Üstündağ, hazır olduğunu belirttiği mütalaasını okudu.

FETÖ'nün kendi yapısına uygun kişileri yetiştirebilmek amacıyla uzun yıllar boyunca üniversiteler içinde örgütlendiği, bu üniversitelerden birinin de İTÜ olduğu ve sanıkların bu okulda değişik kademelerde görev yaptıkları aktarılan mütalaada, bazı sanıkların örgütün şifreli haberleşme programı ByLock sunucularına hangi tarihten itibaren kaç kez bağlandığı bilgisi, şu şekilde verildi:

'Ahmet Tekin'in (koruma güvenlik elemanı) 27 Eylül 2014'den itibaren 8 kez, Ahmet Talha Üzümcü'nün (araştırma görevlisi) 15 Ağustos 2014'ten itibaren 934 kez, Bayram Türk'ün (araştırma görevlisi) 27 Eylül 2014'den itibaren 49 bin 573 kez, Cafer Uyanık'ın (araştırma görevlisi) 11 Ağustos 2014'ten itibaren bin 880 kez, Dursun Ayhan'ın (teknisyen) 10 Mart 2015'ten itibaren bin 880 kez, Esra Şerife Pampal'ın (araştırma görevlisi) 14 Ağustos 2014'ten itibaren 2 bin 474 kez, Fatih Özbay'ın (doçent doktor) 11 Ağustos 2014'ten itibaren 124 kez, Hafize Tokgöz'ün (araştırma görevlisi) 8 Kasım 2014'ten itibaren 46 bin 219 kez, Hatice Dinçer'in (doçent doktor) 5 Eylül 2014'ten itibaren 60 kez, Hülya Ertepe Ercan'ın (araştırma görevlisi) 25 Eylül 2014'ten itibaren 37 kez, İbrahim Kılıç'ın (araştırma görevlisi) 3 Mayıs 2015'ten itibaren 24 bin 846 kez, Mahmut Türk'ün (mühendis) 11 Ağustos 2014'ten itibaren 8 bin 255 kez, Mehmet Şahin'in (bilgisayar işletmeni) 16 Şubat 2015'ten itibaren 186 kez, Murat Özkan'ın (araştırma görevlisi) 28 Ağustos 2014'ten itibaren bin 515 kez, Mert Sinan Saraç'ın (yardımcı doçent) 20 Ocak 2016'dan itibaren 100 kez, Sultan Sönmez'in (araştırma görevlisi) 5 Kasım 2014'ten itibaren 522 kez, Volkan Çakır'ın (araştırma görevlisi) 13 Kasım 2014'ten itibaren, 3 hattan, bin 305 kez ve Yaşar Hanifi Gedik'in (yardımcı doçent) 29 Ağustos 2014'ten itibaren 23 kez ByLock sunucularına bağlandığı anlaşılmıştır.'

6 adet ABD'ye gidiş uçak bileti

ByLock bağlantısı tespit edilmeyen sanıklardan yardımcı doçent Ertan Öznergis ile ilgili, 'evinde Fetullah Gülen'in kitaplarını kaynak olarak gösteren bir kitap ele geçirildiği, Gülen'den gelen çağrı üzerine 3 Ocak 2014 tarihi itibariyle Bank Asya'daki hesabına para yatırdığının tespit edildiği ve Kimse Yok mu Derneğine de 2-3 defa bağış yaptığını söylediği' bilgisi verilen mütalaada, evinde Zaman gazetesinin bir nüshası bulunan teknisyen Hakan Özmen'in de aynı bankaya talimat sonrası para yatırdığının tespit edildiği vurgulandı.

Evinde terör örgütü Fetullah Gülen'e ait teyp kasetleri ele geçirilen sanıklardan doçent doktor Selçuk Aktürk'ün, üniversitedeki odasında yapılan aramada ise, 'TÜBİTAK Bilgem başkanlığının yazılı izni olmadan Bilgem dışına çıkartılamaz' yazılı kırık CD parçaları ve 6 adet ABD'ye gidiş uçak biletinin bulunduğu aktarılan mütalaada, bu sanığın Gülen'in talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığının tespit edildiği de kaydedildi.

2 sanığa etkin pişmanlık indirimi talep edildi

ByLock bağlantısı tespit edilen sanıklardan Ahmet Talha Üzümcü ile Volkan Çakır'ın samimi beyanlarda bulunarak Fetullahçı yapıyla ilgili bilgiler verdiklerine dikkat çekilen mütalaada, bu sanıklarla ilgili etkin pişmanlık hükmü uygulanması ve verilecek hapis cezasında indirim yoluna gidilmesi istendi.

Mütalaada, 19 sanığın 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 7 yıl 6 aydan on beşer yıla kadar hapisle cezalandırılması, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılması istenen Ahmet Talha Üzümcü ile Volkan Çakır'a ise uygulanacak indirimle 3 yıl dokuzar aya kadar hapis cezası verilmesi talep edildi. ByLock programını yoğun kullandıkları tespit edilen sanıklara verilecek cezalarda ise alt sınırdan uzaklaşılmaması talep edildi.

Mor beyin şüphelileri dosyalarının ayrılması istendi

Haklarında yakalama emri bulunan sanıklardan Abdullah Arslan, Yusuf Volkan Aydoğdu ve Şuheda Yetim'in henüz yakalanmadığı bilgisi de verilen mütalaada, yargılama aşamasında ByLock sunucusuna iradeleri dışında yönlendirildiği (mor beyin) belirtilen sanıklar İnci Coşkuner, Ferhat Ekin, Abdulkerim Saraçoğlu ve Aslıhan Diler Kolay'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın, el konulan dijital materyallerle ilgili inceleme sonuçlarının henüz yargılama dosyasına intikal etmediği gerekçesiyle dosyalarının ayrılması talebinde bulunuldu.

Sanıklar ve avukatları ise mütalaaya karşı savunmalarını yapmak için süre talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Dursun Ayhan, Fatih Özbay, İbrahim Kılıç, Mahmut Türk, Mehmet Şahin, Murat Özkan, Sultan Sönmez'in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Sanıkların mütalaaya karşı son savunmalarını yapmaları için süre veren heyet, duruşmayı, sıralı yapılmak üzere 23, 24 ve 25 Mayıs 2018 tarihlerine erteledi.

İddianame

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından hazırlanan 233 sayfalık iddianamede, 7'si doçent, 16'sı araştırma görevlisi, 12'si memur olmak üzere toplam 35 sanık yer alıyor. Bu sanıklardan 28'inin örgütün gizli haberleşme programı olan 'Bylock' kullanıcısı olduğu ifade edilen iddianamede, iki sanığın etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak 'Bylock' programını kullandıklarını kabul ettikleri ve programı kimin aracılığıyla indirdiklerini anlattıkları anlatılıyor. Sanıkların büyük çoğunluğunun örgütle bağlantıları nedeniyle ihraç edildikleri belirtilen iddianamede, 'Bylock' kullanmaları, örgütün çağrısı üzerine Bank Asya'ya hesap açmaları ya da açılmış olan hesaplara para yatırmaları, örgütsel simge olan 1 doların ele geçirilmesi, yine örgüt çağrısı üzerine Digitürk platformundan çıkmaları ve tüm deliller ışığında 'FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi' olduklarının anlaşıldığı belirtiliyor. Sanıkların, örgüt üyeliği suçundan 7,5'er yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-20 Ocak (2017) 'İstanbul 35 sanık İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yapılanması' davası

(21 Nisan 2018, 17:41)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12818    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.557.962