Tam
EskidenYeniye
 

Kara Harp Okulu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin 5'i firari 307 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.04.2018 15:27 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin 5'i firari 307 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

16.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24'üncü Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen davanın duruşmasında tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, olay tarihinde okul komutanı olan emekli Tümgeneral İzzet Çetingöz, müşteki olarak ifade verdi.

Olay günü, firari eski albay İlhami Polat ve eski yarbay Tolga Sıçrar'ın da aralarında bulunduğu bazı sanıklar tarafından derdest edildiğini beyan eden Çetingöz, sabah saatlerinde de sanık Sıçrar ve okul dekanı eski tuğgeneral Kerim Acar'ın bulunduğu kişiler tarafından rehin tutulduğu odadan ellerinin çözülerek çıkarıldığını anlattı.

Gece boyunca rehin tutulduğu odadan çıkarken Sıçrar ve Acar'a okulun kurmay başkanı olan firari albay İlhami Polat'ın nerede olduğunu sorduğunu anlatan İzzet Çetingöz, kendisine, 'Eşiyle helalleşip teslim olmak için okuldan ayrıldı.' diye cevap verildiğini dile getirdi.

Çetingöz, darbe girişimi gecesi okulun eski binbaşı Hasan Hüseyin Eçik'in emir komutasında ele geçirildiğini, Polat tarafından darbeye yönelik faaliyetlerin yürütüldüğünü daha sonra öğrendiğini söyledi.

Darbe girişiminden sonra okulda disiplin soruşturması yaptıklarını anlatan İzzet Çetingöz, delil niteliğinde olan bazı belgeleri de olayın aydınlatılması için ilgili makamlara sunduklarını aktardı.

Okulda göreve başlamasından itibaren okuldaki FETÖ yapılanmasına ilişkin tedbirler almaya çalıştığını söyleyen Çetingöz, ilk olarak dekanlıkta öğrenci not sistemiyle ilgili çalışma yürüttüğünü dile getirdi.

Darbe girişiminden önce firari eski albay Polat'ın FETÖ ile bağlantılı olabileceğini düşündüğünü dile getiren müşteki Çetingöz, bu hususu ilgili kurumlardan sordurduğunu ancak kendisine bu konuda bir bilgi gelmediğini anlattı.

Sanıkların olay gecesi okul güvenliğini sağlamak için geldikleri yönünde savunma yaptıklarını beyan eden Çetingöz, buna rağmen olay günü Lojistik Destek Komutanlığı, Emniyet Muhafız Birliği gibi okul emniyetine ilişkin görevi olan birliklere haber verilmediğini ifade etti.

İzzet Çetingöz, 'İlhami Polat'ta ve Okul Dekanı Acar'da son 3 ayda bir güven patlaması oldu. Hatta Polat'a, 'Okul dekanı (Kerim Acar) beni emekli olarak görüyor galiba.' diye söylemiştim. Böyle bir çılgınca girişimi tahmin edemiyorsunuz tabii.' diye konuştu.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'da bazı nöbetçilerin değiştirildiğini daha sonra öğrendiğini bildiren emekli tümgeneral Çetingöz, olay günü ve ertesi gün yapılması planlanan bazı bütünleme sınavlarının ertelenmesi hususundan ise bilgisinin olmadığını belirtti.

Çapraz sorgu

Beyanlarının ardından Çetingöz'ün çapraz sorgusuna geçildi.

Sanık Sıçrar, İzzet Çetingöz'ün öğrencilere ilişkin FETÖ soruşturması yapılmasını sağladığına ilişkin beyanları olduğunu hatırlatarak, bunu açıklamasını istedi.

Çetingöz, Kara Harp Okulu öğrencilerini 30'lu gruplara ayırarak MİT'ten soruşturulmasını istediğini ancak soruşturmanın uzun sürdüğünü, MİT'ten gelen evrakların ise Genelkurmay çatı davasının sanıklarından eski korgeneral İlhan Talu tarafından kendisinden alındığını belirtti.

İzzet Çetingöz, 'İlhan Talu benden listeyi aldı. Barış Avılan da 'Komutanım siz neden cepheyi genişletiyorsunuz?' dedi. Benden aldıkları listeyi ne yaptılar bilmiyorum.' şeklinde konuştu.

Darbe girişiminden yaklaşık bir ay önce Akın Öztürk'ün Kara Harp Okuluna ziyarete geldiği, bu ziyarette darbeye ilişkin bir konunun konuşulup konuşulmadığının sorulması üzerine Çetingöz, Öztürk'ün düşen bir uçaktaki personelin ailesine ziyaret için Ankara'ya geldiğinde Kara Harp Okuluna uğramış olabileceğini ancak Akın Öztürk'ü misafir etmesi ve aralarında darbeye ilişkin bir konuşmanın geçmesinin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

17.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Duruşmanın sabahki bölümünde, başka bir davadan Akhisar'da ve Tarsus'ta tutuklu bulunan Kara Harp Okulu kursiyerleri SEGBİS vasıtasıyla tanık olarak dinlendi.

Darbe girişiminin yaşandığı gece Ulus'taki Türk Telekom binasını işgale götürülen kursiyer teğmenler, yaşadıklarını anlattı.

Tanıklardan İsa Akgül, 16 Temmuz'da gidecekleri Afyon gezisi dolayısıyla 15 Temmuz'da okulda kalmalarının emredildiğini ve etkinlikte muhafız olarak görevlendirildiğini söyledi. Kamuflajlı ve teçhizatlı olarak cuma günü saat 21.30'da içtima alındığını anlatan Akgül, takım komutanı üsteğmen Atilla Kahraman'ın, ismini sonradan öğrendiği yarbay Ömer Ergenekon tarafından gezi hakkında bilgi verileceğini ve tatbikat yaptırılacağını söylediğini bildirdi.

Akgül, Ömer Ergenekon'un emrine verildiklerini ve sonrasında bir minibüse bindirilerek Ulus'taki Telekom binasına götürüldüklerini anlattı.

Tanık Fatih Karaaslan da gezi için muhafız olarak görevlendirildiğini, akşam içtimaya geldiğinde de tabur binası önünde karşılaştığı Atilla Kahraman'ın okul karargahından gelen bir yarbayın denetleme yapacağı, faaliyetle ilgili bilgiler vereceğini söylediğini aktardı.

'Ben de üstümü değişip teçhizatımı aldım. Adını sonradan öğrendiğim Ömer Ergenekon'un emrine girdim.' diyen Karaaslan, sonra da Telekom'a götürüldüklerini ifade etti.

Tarsus'ta tutuklu bulunan sanıklardan Süleyman Arif Varol da Türk Telekom binasına götürüldüklerinde Nadir Özsoy'u arayıp konuştuğunu, kalkışmaya dair haberlerden bahsettiğini söyledi. Özsoy'un da söz konusu yarbayı tanıdığını ve sıkıntı olmadığını, en emniyetli yerin de gittikleri yer olduğunu söylediğini anlatan Varol, Özsoy'un, yarbayın emrinde kalmalarını istediğini iddia etti.

Duruşmaya, bazı kursiyer tanıkların beyanlarının ardından öğle arası verildi.

Duruşmada öğleden sonra, başka bir davadan Kayseri'de tutuklu bulunan Kara Harp Okulu kursiyerleri SEGBİS vasıtasıyla tanık olarak dinlendi.

Sadık Emre Oral, 15 Temmuz'da kursiyer olduğunu belirttiği beyanında, darbe girişiminin yaşandığı akşam 21.30'da içtima alınacağını nöbetçi subay üsteğmen Atilla Kahraman'ın söylediğini bildirdi.

Kahraman'ın içtima alanında sonraki gün Afyon'a yapılacak gezi için seçilen muhafızları çağırması üzerine yanına gittiklerini ifade eden Oral, eğitim ve prova yapılacağını, tatbikat amaçlı toplanıldığını söylediğini aktardı.

Oral, eğitim kıyafeti giyip silahlarını almaları emri üzerine, kamuflajını giyip silahını aldığını belirterek, daha sonra yanına gittikleri Kahraman'ın telaşlı olduğunu öne sürdü. Yarbay Ömer Ergenekon'un emrine girdiklerini söyleyen Oral, daha sonra beyaz bir minibüsle Türk Telekom binasına götürüldüklerini anlattı.

Oral, nizamiyeden çıktıklarında 'Nereye gidiyoruz, ne oluyor?' diye bir kaç kez sormalarının ardından Ergenekon'un, 'Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bizlere bir binanın emniyetinin alınması emri verildi. Artık çok soru sormayın.' diye bağırdığını iddia etti.

Telekom'a 22.17'de geçtiklerini, bu durumu bildirmek için bölük komutanı üsteğmen Ahmet Önder Biberoğlu'nu aradıklarını anlatan Oral, başlarından geçenleri anlatmalarına rağmen, onun bir sıkıntı olmadığını, başlarındaki yarbayın emir komutasında kalmaları gerektiğini söylediğini bildirdi.

Oral, darbe girişimini öğrendikten sonra yan binaya geçtiklerini, diğer kursiyerlerin de komutanlarını aradıklarını ve konumlarını terk etmemeleri yönünde emirler aldıklarını öğrendiklerini kaydetti.

Yüzbaşı Nadir Özsoy'ın da yarbayın komutasında kalmalarını, okula dönmemelerini, nizamiyede silahlı kişilerin bulunduğunu ve çatışma ihtimali olabileceğini söylediğini de arkadaşlarından duyduğunu aktaran Oral, Biberoğlu'nun da birden fazla kez arandığını bildiğini söyledi.

Oral, Biberoğlu'na 'Başımızdaki 'çatışın' şeklinde emirler veriyor.' dendiğini, onun da 'Arkadaşlar, oraya hiç kimseyi sokmayın. Dönmeye çalıştığınızı duydum. Gerekiyorsa çatışacaksınız, kimseyi sokmayacaksınız.' dediğini öğrendiğini belirtti.

Kursiyerlerin, Dilaver Uysal ile de görüştüğünü, onun da 'Kanun kapsamında kalın' demekten başka bir şey söylemediğini dile getiren Oral, kendilerine 'Başınızdaki yarbay darbeci, tutuklayın, yaptığınız hukuksuz, ne işiniz var orada.' diyen olmadığını ifade etti.

Oral, tek mermi atmadan polisin gelmesini beklediklerini, bu sırada yarbayın da kaçtığını öğrendiklerini söyledi.

Diğer tanık beyanlarının ardından duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

18.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Duruşmada, daha önce Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanmış ve haklarında hüküm verilmiş bazı eski rütbeli asker ve kursiyer teğmenler, SEGBİS ile dinlendi.

Yozgat Boğazlıyan Cezaevi'nde kalan eski yüzbaşı Volkan Kençi, eski üsteğmen Salim Başaran ile eski teğmen Rıdvan Bozdemir, daha önce başka davada ifade verdiklerini belirterek, beyanda bulunmak istemediklerini söyledi.

O gece helikopterle Genelkurmay Başkanlığına götürülen, hükümlü olarak aynı cezaevinde yatan eski kursiyer teğmenler Gökhan Aydın, Serhat Telli, Sadık Alıcıoğlu da dinlendi. Eski kursiyer teğmenler de daha önce ifade verdiklerini belirtti.

Beyanda bulunmak istemeyen tanıklar, mahkeme başkanının sorduğu soruların çoğuna 'hatırlamıyorum' ve 'bilmiyorum' şeklinde yanıtlar verdi.

Tanıklık yapan hükümlü eski kursiyer Oğuz Bulut da o gece başından geçenleri anlattı.

Kırıkkale Keskin ve Kayseri'deki cezaevlerinde kalan bazı hükümlülerin de tanık olarak beyanlarının SEGBİS ile alındığı duruşma yarına ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-12 Temmuz (2017) 'Ankara 307 sanık (i. 239) sanık Darbe/Kara Harp Okulu' davası

(21 Nisan 2018, 15:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12830    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.799.993