Tam
EskidenYeniye
 

Hava Harp Okulu Darbe davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Hava Harp Okulu'nda görevli subayların da aralarında bulunduğu 34'ü tutuklu, 44 sanığın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.04.2018 17:59 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Hava Harp Okulu'nda görevli subayların da aralarında bulunduğu 34'ü tutuklu, 44 sanığın yargılanmasına başlandı.

16.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bakırköy Adalet Sarayı'nda bulunan konferans salonunda İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya, 33 tutuklu ve 9 tutuksuz sanık katıldı.

Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanlık avukatları ile sanıkların avukatları da hazır bulundu. Duruşmayı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan da izliyor.

Sanıkların kimlik tespitlerinin yapıldığı duruşmada, iddianamenin özeti okundu.

Duruşmada, sanıkların savunmalarının alınmasına başlandı.

Tutuklu sanık Hüseyin Ergezen, avukatının salonda olmadığını, avukatı gelince savunma yapacağını söyledi. Bunun üzerine mahkeme başkanı Erdoğan Şimşek, 'CMK kapsamında sana avukat gönderilmiş. Savunma yapacak mısın?' diye sordu.

Sanık Ergezen de 'Benim kendi avukatım var. O gelince yapacağım.' dedi. Mahkeme Başkanı Şimşek, sanığın ısrarla savunma yapmaktan kaçındığını tespit ederek, sanığı yerine oturttu.

Sanık Ecir Şık'ın da avukatı olmadığı için savunması alınamadı.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Süleyman Demirci, kendilerine terör saldırısının olabileceğinin söylendiğini, komutanına sorarak silahhaneden silah aldığını, beklemeye başladığını, terör saldırısı karşısında nasıl hareket ediliyorsa o şekilde hareket ettiğini ileri sürdü.

Hava Harp Okulu Kurmay Başkanı Albay Barbaros Akça'nın kendi arabasıyla birlikten çıkış yapacağı zaman kendisini de arabasına bindirdiğini, Ataköy Konakları'nın orada sivil bir aracın kendi araçlarını durduğunu, o aracın polis aracı olduğunu bilmediğini anlatan sanık Demirci, bir süre sonra yolun açıldığını, trafik çok olduğu için karşı şeride geçerek ilerlemeye devam ettiklerini söyledi.

Sanık Demirci, Albay Akça'ya yol tıkalı olduğu için geri dönmeyi teklif ettiğini ifade ederek, 'Albay, bana 'Öğrencilerin yanına gitmemiz gerekiyor.' dedi. Zeytinburnu'nda yolda silahlı, sakallı insanlar vardı. Barbaros albay ve yanındakiler yolu kesenlerle konuşmaya başladı. Bazı noktalardan üzerimize ışık tutuluyordu. Beklemeler sırasında polise ve sivil vatandaşlara silah doğrultmadım, tehdit etmedim. Bu kişilere darbeci olmadığımızı, darbeden haberimiz olmadığını söyledim. Barbaros albay birliğe geri dönmek için arabaya bindi. Polisler geri dönmemize izin vermedi. Arabadan indik ve silahlarımızı aldılar, kelepçe takmadan karakola götürüldük.' diye konuştu.

Demirci'nin 1999 yılında gerçekleşen depreme dair yaşadıklarını ve hayatıyla ilgili anılarını anlatması üzerine Mahkeme Başkanı Şimşek, 'Herkes burada hayat hikayesini anlatırsa nasıl olacak bu iş? Savunmanı iddianamede geçen iddialar çerçevesinde gerçekleştir.' diyerek sanığı uyardı.

Bunun üzerine Demirci, olay gününe ilişkin savunma yapmaya devam etti.

Sanık Demirci, 15 Temmuz'da Hava Harp Okulu Dekanı Albay Ahmet Gümüş'ün kendisine zarf verildiği iddialarına ilişkin, 'Amir tarafından birliğe çağrıldım. Kimseden zarf veya talimat almadım. Dekan ve icra astsubayını görmedim. Darbe konusunda bilgilendirme yapılmadı. 2 kere birliğe giriş yaptım, dinlenme odasında oturdum. Kesinlikle zarf falan almadım. Birliğe yönelik terör saldırısı nedeniyle silahhaneden silah aldım.' dedi.

Demirci, Vali Vasip Şahin'in derdest edilmesi emri evrakından haberinin olmadığını, kendisinin ve diğer eğitim personelinin silah kullanmayı dahi tam olarak bilmediğini, böyle bir görevin kendisine tebliğ edilmediğini ve edilseydi asla kabul etmeyeceğini savundu.

Mahkeme Başkanı Şimşek'in, 'Albay Gökhan Sönmezateş'i gördün mü? Tanıyor musun?' sorusuna sanık Demirci, 'Adını dahi duymadım, kim olduğunu gazetelerden öğrendim.' diye yanıt verdi.

Duruşmaya öğle arası verildi.

Tutuklu sanık eski Üsteğmen İsa Pek, 15 Temmuz'da mesai bitiminden sonra evine gittiğini, misafirinin geldiğini, misafiriyle oturduğu sırada sicil amiri Albay Ahmet Gümüş'ün kendisini arayarak çağırma planının uygulandığını söyleyerek, kendisini birliğe çağırdığını belirtti.

Birliğe gittiğini, daha sonra komutanının yanına gittiğini ifade eden sanık Pek 'Komutan bana, terör saldırı ihbarı aldıklarını söyledi. Okulun büyük bir kısmı Yalova'ya intikal etmişti ve tayin zamanı olduğundan personel zafiyeti olduğunu düşünerek hukuka aykırılık görmedim. Öğrenci alay komutanı Yalova'daydı, okul komutanı Fethi Alpay da düğündeydi. En üst rütbeli Kurmay Albay Ahmet Gümüş'tü. Birlik güvenlik emrini yadırgamadım.' diye konuştu.

Mahkeme Başkanı Erdoğan Şimşek, 'Birlikten çıkışı, sahil yolunda yakalanmanızı ve valilik işgal listesi kısımlarını anlat. VIP salonda bulundun mu? Toplantılardan bilgin var mı? Hangi araca bindin? Bana bunları anlat. Hiçbir şey anlatmadın bana. Hava Harp Okulu mevzuatını anlatma bana.' dedi.

Sanık Pek de idari kısım amiri olduğunu, emirleri gereken kişilere ilettiğini savundu.

'Komutan 5. kattan atla dese atlayacak mısın?'

Başkan Şimşek de ''Cumhurbaşkanı, başbakan televizyonlara çıktı, 'kalkışma var' dedi. Bunları duymadın mı? Komutan 5. kattan atla dese atlayacak mısın? Cumhurbaşkanı, başbakan 'darbeye teşebbüs' var dedi. Ne zaman duydun bunu?' diye sorması üzerine sanık, karakolda öğrendiğini iddia etti.

Başkan da ''Senin telefonun ne marka?' diye sordu. Sanık Pek de 'Samsung marka telefonum.' şeklinde cevap verdi.

Başkan Şimşek de 'Benim telefonum da Samsung marka, kit kit kit diye mesajlar geldi. Havaalanından kalkan uçaklar, alçaktan uçan uçakları duymadın mı? Saat 02.00'ye doğru yakalanmışsın. Köprü kapandı, şu uçtu diye mesajlar geliyordu bana. Senin haberin yok muydu?' diye sanığa soru sordu.

Sanık Pek de, 'Şarjım çok azdı, internet verisini kapatmıştım.' dedi.

Başkan Şimşek'in 'Olaylara gel artık, şu arabalara binin' diye sanığı uyarması üzerine sanık Pek, 'Anormal hiçbir durumla karşılaşmadık, kimseden darbe ve benzeri bir şey duymadım. Kurmay başkanı geldiğinde telefonla konuşuyordu. 'Harbiyelilere saldırı olmuş benimle gelin' diye emir verdi. Biz de normal sivil araçla kendisini takibe başladık.' diye konuştu.

'Şehitlerle ilgili hiçbir şey söylemedin'

Başkan Şimşek'in 'Ecir Şık'ın üzerinde çıkan listeden haberin var mı? O listede adın var. TRT'de açıklanan bildiride ele geçirilmiş. O iki araçla nereye gidiyorsunuz' şeklinde sorular sordu.

Sanık Pek de 'O listede adımın olduğundan haberim yoktu. Bildiriden de haberim yoktu. Saldırı olduğunu duyunca çıktık, nereye gideceğimizi bilmiyordum.' dedi.

Sanığın, o gece 2 Hava Harp Okulu öğrencisinin öldüğünü ve bu kişilerin yaşlarının çok küçük olduğunu söylemesi üzerine başkan Şimşek de '248 şehit var, onlar için ne diyorsun. Sabahtan beri savunmanda şehitlerle ilgili hiçbir şey söylemedin. Şimdi iki öğrenciden bahsediyorsun' demesi üzerine sanık Pek, 'Biz emniyette polislerle otururken, darbecilere lanet ettik.' diye cevap verdi.

Bir diğer tutuklu sanık Mücahit Erken de savunmasında, tüm suçlamaları reddettiğini, 15 Temmuz'da çağırma planı kapsamında birliğe gittiğini, bu durumun emre itaat olduğunu ileri sürerek, '15 Temmuz'da mesai sonrası lojmana gittim. İddianamede bahsedilen okuldaki hareketliliğe şahit olmadım. O hafta tüm vaktim bilgi işlemde geçti. Saat 22.00 sıralarında Albay Naci Kaygusuz aradı, çağırma planı kapsamında okula çağırdı. Şubedeki görevli personeli aradım, okula gittim. Nizamiyeden girişte anormallik yoktu. Bilgi işleme geçtim. Albay Kaygusuz'u aradım, benim başka bir albayı aramamı söyledi ve eğitim elbisemizi giydim. Daha sonra üsteğmen İsa Pek beni aradı. Albay Barbaros Akça'nın emrinde görevlendirildiğimi söyledi.' diye savunma yaptı.

Sanık Erken, Albay Barbaros Akça'nın bulunduğu destek grup bölgesine gittiğini, terör olaylarının olabileceği konuşmasının yapıldığını belirterek, valilik işgali için çıkış yapıldığı iddialarının olduğunu, bu iddiaların doğru olmadığını ileri sürdü.

Başkandan 'savunma hakkını kötüye kullanıyorsun' uyarısı

Tutuklu sanık Ecir Şık da savunmasında, iddianameyle ilgili tespitlerde bulunarak ve eleştirerek, 'Darbe girişiminin mahiyetini halen anlayabilmiş değilim. Bu davada kendimi sanık olarak görmüyorum, görmeyeceğim.' dedi.

Mahkeme Başkanı Erdoğan Şimşek de 'Bu şekilde savunma hakkını kötüye kullanıyorsun. 'İddianame gülünçmüş, komikmiş' gibi konuşamazsın. Suçlamalarla ilgili konuş, altını kırmızı çizgiyle çiziyorum. 30 yıldır bu işi yapıyorum. Sen hukukçu değilsin, iddianameyle ilgili yorum yapamazsın. Suçlamalara cevap ver.' diye sanığı uyardı.

Albay Barbaros Akça'nın terör saldırı olacağının beklenmesini söylediğini, kanunsuz bir emir almadığını, uygulamadığını, öğrencilerin yaralı olduğunun söylenmesi üzerine Albay Akça ile birlikte okuldan çıktıklarını savunan sanık Şık, yolda polislerle karşılaştıklarını, karakola götürüldüklerini belirtti.

Hakkındaki tanık ifadelerini reddeden sanık Şık, hakkındaki tüm suçlamaları da reddetti.

Duruşma yarına ertelendi.
 
19.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adliyesi Konferans Salonu'nda yapılan 4. duruşmaya, 33 tutuklu sanık, 9 tutuksuz sanık, taraf avukatları ve izleyiciler katıldı.

Duruşmada, savunma yapan tutuklu sanıklar, haklarındaki suçlamaları reddederek tahliyelerini istedi.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi.

Öte yandan tutuklu sanık eski Albay Adnan Çetin'in cezaevinde beyin kanamasından hayatını kaybetmesi üzerine dosyadaki sanık sayısı 43'e düştü.

20.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adliyesi Konferans Salonu'nda yapılan duruşmaya, 33 tutuklu sanık, 9 tutuksuz sanık, taraf avukatları ve izleyiciler katıldı.

Duruşmada, sanıkların ve avukatların talepleri alındı. Sanıklar, suçsuz olduklarını savunarak, tahliyelerini istedi. Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini talep etti.

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, ara kararını açıkladı.

Heyet, ara kararında, eski Hava Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral Fethi Alpay'ın sivil s¸ofo¨ru¨ olan memur Ziya Güler'in yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verdi.

Diğer tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar veren heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM, Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı ve TRT'nin müdahillik talebini kabul etti.

Bir sonraki duruşmanın sırasıyla 22, 23, 24, 25 ve 26 Ekim'de Bakırköy Adliyesi Konferans Salonu'nda yapılması kararlaştırıldı.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca hazırlanan 687 sayfalık iddianamede, darbe kalkışması öncesi Hava Harp Okulu'nda düzenlenen toplantı ve koordinasyon çalışmaları ile darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016 sabahı ve darbe girişimi sırasında okulda gelişen olaylar anlatıldı.

'Tuğgeneral, 'Cumhurbaşkanını derdest etme' emrini buradan aldı'

İddianamede, 14 Temmuz 2016'da öğle saatlerinden itibaren Hava Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral Fethi Alpay'ın makam odasında darbe koordinasyon toplantısı düzenlendiği, toplantılara eski 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Mehmet Nail Yiğit, eski İstanbul Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan, eski Kuzey Deniz Saha Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Albay Ahmet Çelebioğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı görevlisi eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in katıldığı belirtildi.

Tuğgeneral Sönmezateş'in, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın derdest edilmesi' emrini bu toplantıda aldığı kaydedilen iddianamede, toplantıların geç saate kadar gizlilik içerisinde yapıldığı, 16 Temmuz'da, toplantının yapıldığı komutanlık katında bulunan kameraların sökülerek saklandığı, yapılan soruşturmada saklanan kameraların bulunduğu ve toplantıya ilişkin görüntülerin elde edildiği bildirildi.

İstanbul Valisi Şahin'in derdest edilme planı

Darbe teşebbüsü gecesi Hava Harp Okulu'ndan yola çıkan subay ve astsubayların, Zeytinburnu Kazlıçeşme'de emniyet güçleri tarafından yakalandığı ve yakalanan tutuklu şüphelilerden Binbaşı Ecir Şık'ın üst aramasında 4 sayfadan ibaret darbe görevlendirme planının ele geçirildiği vurgulanan iddianamede, İstanbul Valisi Vasip Şahin'in derdest edilmesiyle ilgili bir planın yazılı olduğunun görüldüğü de vurgulandı.

İstanbul'da darbe kalkışması için havalanan askeri helikopterlerin iniş-kalkış koordinesine ilişkin tespitler ile Atatürk Havalimanı ve Ulus'taki TRT binasının işgalinin yönetilmesine ilişkin planlardan da bahsedilen iddianamede, 34'ü tutuklu 44 şüphelinin, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' ve 'TBMM ile hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Şüphelilerin ayrıca, 'silahlı terör örgütü yöneticisi veya üyesi olmak, hava ulaşım araçlarının alıkonulması, kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesi' gibi suçlardan da değişik oranlarda hapis cezalarına çarptırılması talep edildi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-30 Ekim (2017) 'İstanbul 43 sanık (ilk 44) Darbe/Hava Harp Okulu' davası

(21 Nisan 2018, 17:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12834    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.873.403