Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Askeri Yargısı yargılanıyor

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin eski Genelkurmay adli müşavirleri Muharrem Köse ve Hayrettin Kaldırımcı'nın da aralarında bulunduğu 21 kişinin 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.04.2018 15:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin eski Genelkurmay adli müşavirleri Muharrem Köse ve Hayrettin Kaldırımcı'nın da aralarında bulunduğu 21 kişinin 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

26.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müşteki ve sanık avukatları katıldı. Bazı sanıklarla tutuklu bulundukları cezaevinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.

Mahkeme Başkanı Hayrettin Tanrıkulu, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanıklardan Köse hakkında aynı suçtan açılan davanın kendi davalarıyla birleştirildiğini, firari sanıklar Kurtuluş Kaya ve İlhan İpek'in halen yakalanamadığını söyledi.

Duruşmada, sanıklar Kaldırımcı ve Oğuz Akkuş'un dinlenmesini talep ettikleri dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı olan emekli Orgeneral İhsan Uyar tanık olarak beyanda bulundu.

Daha önceki beyanlarını tekrar ettiğini belirten Uyar, 15 Temmuz 2016 tarihinde saat 14.00'te Genelkurmay Başkanlığında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile terörle mücadele konulu bir toplantı yapıldığını, bu toplantıda kendisinin de bulunduğunu ve Güler'in toplantıdan ayrılarak emir komutayı kendisine bıraktığını anlattı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile telefonda görüştüğünü söyleyen Uyar, Akar'ın Kara Havacılık Komutanlığına gitmesi emri üzerine kendisinin de Kara Kuvvetleri Komutanlığı savcısının hazır edilmesini istediğini ancak mesai bittiği için askeri savcıya ulaşamadığını beyan etti.

Aynı toplantıda bulunan sanıklardan Kaldırımcı'yı çağırarak askeri savcının telefon numarasını sorduğunu anlatan Uyar, 'Hayrettin Kaldırımcı, savcının numarasının makam odasında olduğunu söyledi. Genelkurmay Başkanının verdiği emirleri aktardım, 'sana gelen birşey var mı?' diye sordum, kendisi de 'yok' dedi. Ben de acelem olduğu için Karargaha gittim.' dedi.

'Bizi ilgilendiren bir şey var mı?'

Mahkeme Başkanı Abdullah Tanrıkulu, Uyar'a, sanık Kaldırımcı'nın kendisine yönelik 'Bizi ilgilendiren bir şey var mı? Kalalım mı, kalmayalım mı?' şeklinde bir sorusu olup olmadığını sordu. Uyar, 'Hatırlamıyorum. Soruşturma konusu general olunca, adli müşavirin devrede olması gerekir. Bu konuda emri de ben değil, Genelkurmay Başkanı verir.' dedi.

Dönemin adli müşaviri sanık Kaldırımcı ise 'Uyar, saat 6 civarında kısık sesle beni çağırdı, dışarı çıktım. Bana, 'Genelkurmay Başkanı (Hayrettin'e söyle, savcı ve merkez komutanını yanında bulundursun dedi) dedi. Ben de kendisine 'Hayırdır, ne yapacağız?' dedim. Bunun dışında bir konuşmamız olmadı. Görevimiz olduğu için izin alarak Hukuk Müşavirliğinde görevli Doğan Uysal ile çıktım.' diye konuştu.

Sanık Kaldırımcı Uyar'a, savcının hazır edilmesinden sonra kendisini arayıp aramadığını sordu. Uyar, bu soruya 'İnanın hatırlamıyorum, konuşmuş olabiliriz.' yanıtını verdi.

Uyar'ın yanıtı üzerine Kaldırımcı, 'Ağır bir travma yaşadınız. Hatırlamamanızın sebebi bu olabilir mi?' diye sordu.

Kaldırımcı'nın Avukatı Ziya Kara da Uyar'ın ifadesinde farklılıklar olduğunu öne sürdü.

Sanıklardan eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse, Uyar'a neden istifa ettiğini sordu. Uyar, istifa etmediğini, kendi isteğiyle emekliye ayrıldığını söyledi.

Uyar'ın darbeye zemin hazırladığını savunan Köse, 'Korku kültürünün etkisiyle bazı şeyleri hatırlamaması normal.' dedi. Uyar da Köse'ye 'O cümleleri iade ediyorum. Lütfen, Silahlı Kuvvetler her devlet için olmazsa olmazdır. Bunlar kayıtlara geçen hususlar. Tüm devletler bunu okur. Daha dikkatli olmanız gerekiyor.' sözleriyle tepki gösterdi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, eski Askeri Yargıtay Başkanı Ahmet Zeki Liman, eski Askeri Yargıtay Üyesi Mehmet Çelik, Askeri Hakim Cengiz Demirtaş, Yavuz Sayalgı ve Sezgin Kahraman tanık olarak beyanda bulundu.

Eski Askeri Yargıtay Başkanı Liman, sanıkları meslek icabı tanıdığını, kimin FETÖ üyesi olup olmadığı ve darbeye katılıp katılmadığı konusunda doğrudan bilgisi bulunmadığını belirtti.

Liman, sanıklardan eski Genelkurmay adli müşaviri Köse'nin müşavirliğe atandığını Resmi Gazete'den gördüğünü söyledi.

Köse ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını, söz konusu konuşmanın atamadan sonra gerçekleştiğini belirten Liman, 'Yargıtay üyeliğinden adli müşavirliğe geçişte Köse, ikinci örnektir. Bu durum üyeler tarafından hoş karşılanmadı. Üyelik statüsünün hafife alındığı yorumları yapıldı. Köse'nin atanmasında herhangi bir görüşüm sorulmadı.' ifadelerini kullandı.

Liman'ın sözleri üzerine Köse de 'Kendisi saygı duyduğum ve görüşlerine itibar ettiğim biriydi. Adli müşavirliğe adım geçince, fikrini aldım. O da 'Pişman olmazsın inşallah.' dedi.' diye konuştu.

Tanık olarak dinlenen eski Askeri Yargıtay Üyesi Mehmet Çelik de sanıkların herhangi bir eylemi olup olmadığını bilmediğini, duyuma dayalı bilgiye sahip olduğu söyledi.

Tanık Askeri Hakim Cengiz Demirtaş da 'Bu örgüt hakkında bir bilgim ya da görgüm yok. Görsem müdahale ederdim.' dedi.

'2010'daki seçimlerde çatlaklar baş gösterdi'

Tanık eski Askeri Yargıtay Üyesi Yavuz Sayalgı da 2010'daki Askeri Yargı seçimleri sırasında FETÖ hakkında bilgi sahibi olduğunu belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

'2010'daki seçimlerde çatlaklar baş gösterdi. Muharrem Köse o zaman gelenlerdendi. 2012'de albay rütbesiyle Adli Müşavirliğe seçildi. Daha sonra Yargıtaya ilişkin haberler yapılmaya, ihbar mektupları gelmeye başladı. İstanbul'da Mehmet Baransu ne yaptıysa Ankara'da da Yener Dönmez onu yapıyordu. İhbar mektuplarında benim de FETÖ yöneticisi olduğum belirtiliyordu. Hakkımda soruşturma açıldı, Yargıtay'da yargılanmam devam ediyor.'

Üye hakimin, 'FETÖ'cülerle ilgili somut bilginiz var mı?' sorusu üzerine tanık Sayalgı, 'O dönemde dışarıda FETÖ'cü olmak itibar sahibi olmaktı. 'Ben FETÖ'cüyüm.' diyeni görmedim. Zaten bizde gizlilik esastır, TSK'da ketumluk vardır. Davranışlarına bakıyorsun, olayları arka arkaya koyuyorsun. Yapılanmasını siz daha iyi biliyorsunuz.' yanıtını verdi.

Bir sanığın, kendisinin FETÖ'cü olduğunu kimden duyduğunu sorması üzerine Sayalgı, 'Hatırlamıyorum, 2016'da Kenan söylemiş olabilir.' cevabını verdi. Bunun üzerine sanık, 'Burada ceza yargılaması yapılıyor. Magazin, dedikodu yargılaması içinde değiliz. Sizinle Diyarbakır'da çalıştık. Ben de 'Yavuz Sayalgı'nın PKK ile görüştüğünü duydum, ama kimden duyduğumu hatırlamıyorum.' desem olur mu?' diye konuştu.

Mahkemede tanık sıfatıyla ifade veren Sezgin Kahraman, darbe girişiminden önce Genelkurmay Askeri Mahkemesinde katip olarak görev yaptığını, olay günü sanıklardan bazılarının mesaide olduklarını anlattı.

Tanık Kahraman, sanıkların FETÖ üyeliğine ilişkin ise bir bilgisinin olmadığını dile getirdi.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

27.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlamasıyla yargılanan tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile müşteki ve sanık avukatları katıldı.

Bazı sanıklarla bulundukları cezaevinden telekonferans yöntemiyle bağlantı kuruldu.

Tanık olarak dinlenen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın eski emir subayı Levent Türkkan, önceki ifadesinin kendisine ait olmadığını, söz konusu ifadeyi verirken bilincinin yerinde olmadığını öne sürdü.

FETÖ üyesi olmadığını iddia eden Türkkan, sanıkların da FETÖ üyesi olup olmadıklarını bilmediğini söyledi.

Türkkan, sıkıyönetim listesinin hazırlanmasında herhangi bir bilgisinin olmadığını savundu.

'Listeler Hayrettin Kaldırımcı'dan döndü'

Tanıklardan Kenan Kenan da Balyoz ve Ergenekon operasyonlarına kadar FETÖ'nün eğitim faaliyetleriyle ilgilenen bir yapı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Bazı olaylardan sonra FETÖ ile mücadeleye başladığını belirten Kenan, şöyle konuştu:

'Bu, duyulunca bilgiler gelmeye başladı. Ciddi bir bilgi birikimi oldu. Ben de bunları devletin yetkilileriyle paylaştım. 2016 YAŞ öncesinde Personel Başkanı İlhan Talu, Genelkurmay Başkanı'nın emriyle Fetullahçı yapılanma konusunda bilgime başvuracağını söyledi. 'Genelkurmay Başkanı, evrakın Cumhurbaşkanlığından dönmesini istemiyor.' dedi. Aynı şekilde Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanı Ömer Şevki Gençtürk yardım istedi. Biz de FETÖ'cü olduğunu düşündüğümüz, duyduğumuz kişileri söyledik ama gönderdiğimiz listeler döndü. 'Niye?' diye sorduğumuzda İlhan Talu, 'Hayrettin Kaldırımcı'dan dönüyor.' dedi.'

Kenan Kenan, sanıklarla hiçbir derdinin olmadığını dile getirerek, 'Balyoz ve Ergenekon'da ailelerin nasıl perişan olduğunu gördüğüm için bu yapıya mensup olanlardan yaşı gelenlerin emekliye sevk edilmesini, diğerlerinin pasif görevlere atanmasını, böylece ailelerinin perişan olmamasını düşündüm ancak 15 Temmuz yaşandı. Ben FETÖ üyeleriyle ilgili liste falan yapmadım ama sorulduğunda 'Şunların olduğu konuşuluyor.' dedim.' ifadelerini kullandı.

Duruşmanın görülmesine tanıkların dinlenmesiyle devam edildi.

Mahkeme başkanı daha sonra sanıklardan tahliye ve beraate yönelik ifadelerini sordu. Heyet, sanık avukatlarının beyanlarını da dinledi.

Daha sonra mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, yakalamalı sanıklarla ilgili kararın devamını, mevcut delil durumu ve tutuklulukta kaldıkları süre göz önünde bulundurularak sanıklar Mustafa Eruyar, Nazmi Şengül ve Erhan Alp'in adli kontrol şartıyla tahliyesini, tutuklu sanıkların ise tutukluluk hallerinin devamını istedi.

Verilen aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme, yakalamalı sanıklarla ilgili kararın devamına, sanıklar hakkında başka kurumlara yazılan müzekkerelerin cevabının beklenmesine hükmetti.

Mahkeme, diğer tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Duruşma 22 Haziran'a ertelendi.

Paralel yapı-02 Mayıs (2017) 'Ankara 21 sanık (ilk 22) Askeri Yargı Yapılanması' davası

(28 Nisan 2018, 15:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12868    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.113.378