Tam
EskidenYeniye
 

Bolu 119 sanıklı Fetö davası

Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'çatı yapılanması'na ilişkin, 34'ü tutuklu 119 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.04.2018 17:14 Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'çatı yapılanması'na ilişkin, 34'ü tutuklu 119 sanığın yargılanmasına devam edildi.

24.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Ağır Ceza Mahkemesince özel olarak hazırlanan belediye nikah salonundaki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı.

Duruşma, sanık avukatlarının, Cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yapması ile devam etti.

Hakkında dava açılan 4 sanığın avukatlığını yapan Mehmet Fırat Burkucu, mütalaaya katılmadıklarını belirtti.

Dosya kapsamında sanıkların hiçbiri hakkında örgütün hiyerarşik yapısı içinde olduğuna dair bir delil olmadığını savunan Burkucu, müvekkilleri hakkında silahlı terör örgütünün amacı ve işlemek istediği suçları bildiğine dair bir delil de olmadığını savundu.

Burkucu, daha önceden benzer suçlarla yargılananlar hakkında Yargıtay tarafından verilen bazı kararları da okuduktan sonra 4 müvekkilinin de bu kararlar doğrultusunda terör örgütü üyesi kabul edilemeyeceğini öne sürerek tahliyelerini istedi.

Avukat Sabri Erhendekçi ise, diğer avukatların Yargıtay kararları ile ilgili geniş çaplı açıklamalar yaptığını, her davada aynı savunmaları yaptıklarını belirterek, 'Müvekkilimizin kesin olarak cezalandırılması için yeterli derecede delil yoktur. Müvekkilimiz hakkında 4 tane ana iddia var. Bunlar, tanık beyanları ve toplantılara katıldığı iddiaları ile Bank Asya'da hesabı olması, Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisine abone olması ile bazı derneklere üye olduğu iddialarıdır.' dedi. Erhendekçi, bu delillere bakılarak ceza verilemeyeceğini ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, diğer sanık avukatlarının da savunmalarını yapması için duruşmaya yarına kadar ara verdi.

25.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan belediye nikah salonundaki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı.

Duruşma, sanık avukatlarının, cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunmasıyla devam etti.

Örgütün 'il imamı' olduğu iddia edilen ve 'terör örgütü yöneticiliği' suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanık Şevket Kahraman'ın avukatı Oktay Erdoğan, müvekkilinin bir Kurban Bayramı'nda babasının evinde gözaltına alınarak tutuklanmasına rağmen basında 'kaçarken yakalandı' şeklinde haberler yapıldığını ileri sürerek, sanık hakkında algı yaratılmaya çalışıldığını iddia etti.

Erdoğan, Bulgaristan'da doğan müvekkilinin vatan ve din hasreti çektiği için Türkiye'ye gelir gelmez tüm dini cemaatlerle ilişki kurduğunu savunarak, sanığın devletine zarar verecek ve bu ülkenin değerlerine aykırı bir düşünce güden örgütle irtibat kurmadığını öne sürdü.

Müvekkilinin bu dosya ile ilgili ilk soruşturma başladığında ortada olmadığını ve sonradan ilişkilendirildiğini söyleyen Erdoğan, 'Hem de imam olarak eklenmiş. Bolu'da örgüt şeması belirlenirken bir imama ihtiyaç duyulmuş ve müvekkilim de bu pozisyona uygun görülerek yazılmıştır. Müvekkilim hakkında 2 kişi ifade vermiş. İtirafçıların ifadeleri irdelendiğinde bir kişinin bu kadar şeyinin bilmesinin imkanının olmadığı görülür. O nedenle doğruluğuna inanmıyoruz.' diye konuştu.

Erdoğan, müvekkilinin kod adı kullandığı iddialarının da gerçeği yansıtmadığını savunarak, isminin alaya alınması nedeniyle başka bir isim kullanmayı seçtiğini iddia etti.

Mahkeme başkanından 'Bunlar yalan söylüyor' tepkisi

Savunmanın ardından Mahkeme Başkanı Seyfi Han, Bolu'da devam eden FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamına yüzlerce insanı yargıladığını ifade ederek, şunları söyledi:

'Bu masum insanlardan ByLock kullandığını anlatan kaç kişi var. Fetullah Gülen'i bir dini lider, önder olarak gören insanlar olabilir. Buna kimse bir şey de diyemez ama iş bu raddeye geldikten sonra insanların çıkıp da 'Biz şurada durduk, yanıldık.' demesi gerekmez mi? FETÖ, yalanı milli spor olarak kullanan bir örgüt. Ben bütün örgütlere üye insanları yargıladım. PKK, DEAŞ, Hizbullah hepsini yargıladım. Şimdi bu örgütü yargılıyorum. Bütün örgütler içinde kıyas yapma imkanım da var. Diğer örgütlerin üyeleri yalan söylemiyor ama bunların hepsi yalan söylüyor. Yaptıklarını anlatmıyor. İyi niyetli Müslümanlar, safi niyetle çalışan insanlar, bu örgütün kement attığı saf, temiz Anadolu çocukları, iş buraya geldikten sonra bu vebalden kurtulmak için bunları neden anlatmıyorlar.' ifadesini kullandı.

Avukat Sinan Barut ise 13 müvekkilinden bazıları hakkında savunma yaptı.

Burada yargılanan insanların bu örgütün nihai amacını bilmediği için yargılandığını ileri süren Barut, '(Ben dini inancım için buradayım) dese siz de biz de rahatlarız ama burada bunu diyenler bazı yerlerde ceza aldığı için bunları söylemekten korkuluyor.' dedi.

Müvekkilleri hakkında tanıkların duyuma dayalı olan beyanlarının dikkate alınmamasını istediklerini dile getiren Barut, şöyle devam etti:

'Tanıkların tarafsızlığının da kontrol edilmediği kanaatindeyiz. Benim müvekkillerim hakkında tanık beyanları bulunuyor. Birçok tanık beyanı da duyuma dayalı ve birbirleri ile uyuşmuyor. Mütevelli olduğu ileri sürülen birçok müvekkilimin örgütün şirketleri ile bir irtibatı ve ortaklığı dahi yok. Bazı tanıklar müvekkillerimin sohbet toplantılarına söylediğini iddia ediyor. Yargıtay bu konuda sohbet toplantılarına katılan insanların başka bir delil olmadığı halde sempatizan olarak değerlendirilebileceğini ve ceza verilemeyeceği yönünde kararlar vermiştir.'

Barut, müvekkillerinden tutuklu olanların hükümle birlikte tahliyelerini, tüm müvekkillerinin de beraatını talep ederek, kalan 3 müvekkili hakkındaki savunmasını ise daha sonra yapacağını belirtti.

Mahkeme heyeti, diğer sanık avukatlarının da savunmalarını yapması için duruşmaya 27 Nisan Cuma gününe kadar ara verdi.

27.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan belediye nikah salonundaki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı.

Duruşma, sanık avukatlarının, Cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yapmalarıyla sürdü.

Tutuklu sanık Vedat Albuz'un avukatı Tamay Kıvrak, müvekkili hakkında, örgütle irtibatı olduğu düşünülen 'Köyümder' isimli bir derneğe üye olduğu suçlamasının bulunduğunu, ziraat mühendisi olan sanığın, köylüler ile bir araya gelebilmek ve çevresini genişletmek için bu derneğe üye olduğunu savundu.

Derneğin, örgüt adına kurulan bir sivil toplum kuruluşu olmadığını öne süren Kıvrak, bu nedenle dernek üyeliğinin suçlamaya esas teşkil etmeyeceği savunmasını yaptı.

Kıvrak, müvekkili hakkında Zaman gazetesi ile Sızıntı dergisi abonelikleri bulunduğu iddialarına ilişkin, 'Kendisi çocukları dershane ve okula gittiği için bu gazetelere üye olabilmiş olacağını belirtmiştir ama yapılan incelemelerde herhangi bir abonelik kaydına rastlanmamıştır. Bu nedenle bu delilin cezalandırılmaya dayanak gösterilmesini kabul etmiyoruz.' dedi.

Müvekkilinin şu an firari durumdaki Oktay Güneş'in evinde ve iş yerinde yapılan aramalarda ele geçirilen bir ajandada 'kurban verecekler' başlığı altındaki listede ismi olduğu gerekçesi ile suçlandığını aktaran Kıvrak, 'Müvekkilim yoğun bir çalışma temposu ile çalışıyor. Bu çalışma temposu içinde sadece bayramlarda ailesi ile birlikte olabiliyor. Oktay Güneş'in evinde ele geçirilen listede adının bulunması iddiası bu nedenle gerçek değildir çünkü müvekkil bayramları ailesi ile birlikte geçirmektedir. Bu iddialar ispatlanmadığı için müvekkilimin beraatı ile tahliyesini talep ediyorum.' diye konuştu.

Avukat Cihan Yavuz ve Bilal Tuğcu da müvekkillerinin beraatını istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya dinlenemeyen 3 avukatın savunmalarını yapması için 30 Nisan Pazartesi gününe kadar ara verdi.

İDDİANAME

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen, 145 sanığın yer aldığı iddianamede, firari sanıklar Adnan Daylan, Cuma Kartal, Suat Türkoğlu, Mustafa Çaka, Ahmet Çelebi ile tutuklu sanıklar Şevket Kahraman, Ali Osman Çelik ve Emin Sinoplu'nun 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçlamasıyla 15 yıldan 22 yıl 6'şar aya kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

İddianamede, 137 sanık hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Mahkeme, önceki celselerde 25 firari ile tutuksuz bir sanığın dosyasını ayırmıştı.

Paralel yapı-13 Mayıs (2017) 'Bolu 119 sanık (ilk 145) İl Yapılanması' davası

(28 Nisan 2018, 17:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12873    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

Kayseri: Darbeci General davası

29.03.2020 20:35 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyi'nce hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutan..
Tamamı 29.3.2020

Kozmik Oda Kumpası davası

28.03.2020 10:56 Ankara'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kumpas kurulduğu gerekçesiyle 101 kişinin yargılandığı davaya ..
Tamamı 28.3.2020

Fetö'nün Avrupa Casusları davası

28.03.2020 10:50 Ankara'da, Türk vatandaşlarına ait kişisel veriler ile terör örgütü bağlantılı bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgeleri, Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine kanuna aykırı olarak v..
Tamamı 28.3.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

28.03.2020 12:46 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 28.3.2020

Şike Davasına Corona Arası

28.03.2020 12:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davada 15. celse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi. 20 Mart'ta Fenerba..
Tamamı 28.3.2020

Diyarbakır: Korg. Yılmaz beraat etti

28.03.2020 11:47 Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada yeniden yargılanan dönemin 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın, 4 ayrı suçtan beraatine karar verildi. 12 Mart'ta Darbecil..
Tamamı 28.3.2020

Karlov Suikastı'na 8 Müebbet

07.03.2020 09:53 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 7.3.2020

Şırnak: Darbeye 1 Müebbet

07.03.2020 11:24 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada 3'ü ağırlaştırılmış müebbet 1'i 9 yıl olmak üzere hapis cezalarına çarptırılan ..
Tamamı 7.3.2020

Hakim: Allah'ı kandırmaya kalktılar

08.03.2020 10:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 8.3.2020

Yeniden Yapılanmaya Darbe

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sa..
Tamamı 7.3.2020

Yazıcıoğlu'da Fetö şüphesi güçleniyor

08.03.2020 10:44 BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının 25 Mart 2009'da bir helikopter kazasında ölmelerinin Fetullah Gülen Terör Örgütü bağlantılı bir suikast olduğuna dair şüphe giderek güçleniyor. Hürriyet gazetesinden..
Tamamı 8.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

07.03.2020 10:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 24.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 7.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

07.03.2020 10:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 7.3.2020

Darbede AK Parti'yi İşgal davası

07.03.2020 10:44 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 15 sanıklı davanın, yerel mahkemenin hükmünün Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmes..
Tamamı 7.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.091.277