Tam
EskidenYeniye
 

Etimesgut Zırhlı Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Etimesgut Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 kişinin yargılandığı davaya tanık beyanlarıyla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.04.2018 15:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Etimesgut Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 kişinin yargılandığı davaya tanık beyanlarıyla devam edildi.

24.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada emekli albay E.Ç. tanık olarak dinlendi.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016'da ertesi gün yapılması planlanan eğitim için çalışma yürüttüğünü belirten E.Ç, akşam saatlerinde mesaiden ayrılarak evine gittiğini beyan etti.

Evde olduğu sırada savaş uçaklarının alçak uçuşa başlaması üzerine, televizyonu açtığını, boğaz köprülerinin kapatıldığına dair haberleri gördüğünü kaydeden E.Ç, okul komutanı olan tutuksuz sanık Sefa Alkan'ı aradığını vurguladı. Televizyonda gördüklerini anlatıp, Alkan'ın konuyla ilgili bilgisinin olup olmadığını sorduğunu belirten E.Ç, Alkan'ın bilgisinin olmadığı cevabını verdiğini aktardı.

Saat 23.15'te personelin göreve çağrıldığını, bu saatlerde de Başbakan Binali Yıldırım'ın 'askeri kalkışma' olduğuna dair açıklamalarını televizyondan takip ettiğini anlatan E.Ç, evinden çıkarak gece yarısı gibi görev yerine gittiğini belirtti.

Okul karargahında Alkan ile görüşme yaptıklarını ifade eden tanık E.Ç, şöyle konuştu:

'Alkan'a neler olduğunu sordum. Bana, 'Tümgeneral Erdoğan Akyol ve Sıddık Çoban görevden el çektirildi. Tümene bir tuğgeneral ile 3 albay atandı' dedi. Ben de Başbakanın açıklamalarını aktardım, bunun kanunsuz olduğunu söyledim. O da benimle hemfikir oldu. Kendisini toplantıya çağırdıklarını ancak toplantıya gitmediğini, verilen emirlere de uymayacağını söyledi.'

Tanık E.Ç, emekli Tümen Komutanı Akyol'un darbecilerce tarafını seçmesi yönünde tehdit edildiğini duyduğunu belirtti.

Kışla içinde kargaşa halinin hakim olduğunu bildiren E.Ç, cephanelik bölgesinde yaşanan hareketlilikten sonra okul komutanı Alkan'ın yarbay Erdal Yetim'e tanklara mühimmat yüklenmemesi ve kışla dışına çıkarılmaması emrini verdiğini ifade etti.

Tanık olarak ifade veren astsubay D.Ö, olay akşamı telefonla aranarak göreve çağrıldığını, saat 23.30 sularında da kışlaya giriş yaptığını belirtti.

Karargah önüne gittiğinde hücum yelekli ve silahlı askerler olduğunu gördüğünü aktaran D.Ö, bir süre sonra da kurmay başkanının habercisi olan erlerle birlikte bir albayı gördüğünü, erlere neler olduğunu sorduğunda yanlarındaki albayın yeni kurmay başkanı olduğunu söylediklerini, buna anlam veremediğini dile getirdi.

Bir süre sonra sicil amirini gördüğünü, olayların karışık olduğunu söyleyerek askeri kıyafetlerini çıkarmasını istediğini aktaran D.Ö, daha sonra da kışla içinde darbeye yönelik bir eylem olmaması için faaliyette bulunduklarını anlattı.

Duruşmada astsubay Ü.D, tanık sıfatıyla ifade verdi.

Olay akşamı telefonla aranarak mesaiye çağırıldığını anlatan Ü.D, arabasıyla kışlaya girdikten sonra beklemeye başladığını ama neden çağırıldığına dair kendilerine bir açıklama yapılmadığını, kendisinin terör saldırısı olabileceğini düşündüğünü bildirdi.

Nizamiye bölgesine giderek yaşananlara ilişkin bilgi almaya çalıştığında 2 tankın giriş yaptığını belirten tanık Ü.D, tankın üzerinde bir sivilin yaralı olduğunu gördüğünü, tanktaki askerlerden birinin de 'Ben vurdum' ifadelerini kullandığını söyledi.

Bunun üzerine yaralı şahsı tankın üzerinden alıp yere yatırdığını ve daha sonra gelen ambulansa bindirdiğini kaydeden Ü.D, tankları uygun bir yere doğru yönlendirdiklerinde de yukarıdan gelmeye çalışan tanklarla karşılaşması üzerine yolun tıkandığını ve tankların bir süre hareketsiz kaldığını aktardı.

Tank sürücülerinden bazılarının yaşananların ne olduğunu anlamadığını ve kendisine ne yapmaları gerektiğini sorduğunu anlatan tanık Ü.D, onlara 'Tankları durdurun, anahtarlarını bir yere atın.' dediğini ifade etti.

Bundan bir süre sonra bölgeye bir grubun geldiğini aktaran Ü.D, grubun içindeki tutuklu eski albay İsa Sancaklı'nın, 'Bu tanklar niye hareket etmiyor? Tanklar gerekirse ateş ede ede nizamiyeden çıkacak.' dediğini ifade etti.

Tanık Ü.D, gece boyunca kışla içinde hareketliliğin yaşandığını, sabah saatlerinde de darbecilerin teslim alındığını dile getirdi.

Tanık ile eski korgeneral İyidil'in telefon görüşmesi

Tanıklardan emekli albay Y.E, darbe girişiminden kısa süre önce görevini vekaleten yarbay Özgür Efe'ye bırakarak yıllık izne ayrıldığını, 15 Temmuz 2016 akşamı da Ankara dışında olduğunu bildirdi.

Olay akşamı yarbay Efe'nin kendisini aradığını, tümen komutanının görevden alındığını ve 3 kişilik bir ekibin emir komutayı devraldığını ifade eden Y.E, birliklerinden de tank sürücüsü istendiğini kendisine aktardığını bildirdi.

Bir süre sonra emir komutayı kanuna aykırı şekilde devralan 3 kişi ile toplantı yapılacağını söylemesi üzerine Efe'nin isimliklerini ve toplantıdaki hallerinde bir tedirginlik olup olmadığını kontrol etmelerini istediğini kaydetti. Y.E, toplantıdan sonra Efe ile tekrar konuştuklarını da ifade etti.

Efe'nin kendisine karargaha gelen 3 kişiden birinin eski tuğgeneral Ahmet Bican Kırker, diğerlerinin de albay rütbesinde olduğunu, isimliklerin sökülmüş ve tedirgin davranışları olduğunu söylediğini dile getiren Y.E, bunun üzerine Efe'ye alayı emniyete alması, verilen emirlere uymaması emri verdiğini bildirdi.

Gece yarısından sonra eski korgeneral Metin İyidil ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini beyan eden tanık Y.E, aralarında geçen konuşmayı şöyle aktardı:

'İyidil, bana 'Etimegut'ta neler oluyor? İçeride kimler var' diye sordu. Ben de Ahmet Bican Kırker ve 2 albayın gelerek emir komutayı devralmaya çalıştığını söyledim. İyidil, 'Bu ordu devletin ve milletin ordusudur. Kesinlikle emirlere uymayın' dedi. Ben de kendisine, 'Komutanım haklı söylüyorsunuz ama bu saate kadar neredeydiniz, Etimesgut'a bu saate kadar neden müdahale edilmedi?' dedim. Bir süre bekleme yaptıktan sonra harekete geçtiğini söyledi. 'Çok işim var' diyerek telefonu kapattı.'

Davanın görülmesine 25 Nisan Çarşamba günü devam edilecek.

25.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada astsubay E.B, tanık sıfatıyla ifade verdi.

Olay günü Lojistik Destek Taburunda nöbetçi astsubay olduğunu, akşam saatlerinde tankların hareket etmeye başladığını aktaran E.B, televizyondan haberlere baktığında İstanbul Boğazı'ndaki köprülerinin kapatılmasına ilişkin haberleri gördüğünü dile getirdi.

Bir süre sonra bulunduğu bölgeye gelen davanın müştekilerinden Binbaşı İsmail Suvay'ın darbe girişimine izin vermeyeceğini söylemesi üzerine onunla birlikte hareket etmeye karar verdiğini beyan eden E.B, dönemin Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'yı arayarak durumu bildirdiğini, Aksakallı'nın da kendisine, '3-5 tane çapulcu onlar, sıkın kafalarına, tankları çıkarmayın.' emrini verdiğini aktardı.

Bunun üzerine nizamiyeye gittiğini dile getiren E.B, darbecilerden birinin kendisini tehdit ettiğini, eski tuğgeneral Ahmet Bican Kırker'in de tankları dışarı çıkarmaya çalıştığını kaydetti.

Sanık eski albay İsa Sancaklı ve yanındaki bir subayın da bölgedeki teğmenlere, 'Binin tanklara, ne duruyorsunuz. Çıkın dışarı.' emrini verdiğini aktaran astsubay E.B, teğmenlerden birinin yanına gelerek, 'Bunlar terörist, bunları durdurmamız lazım.' dediğini, kendisinin de teğmene 'Asıl terörist sizsiniz.' karşılığını verdiğini anlattı ve tanklara geçit vermediklerini bildirdi.

Müştekilerden Barış Dedebağı'nın Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümenine gelmesinden sonra sanık Kırker'in yanında bulunan 4 darbeci teğmen tarafından üzerlerine G-3 piyade tüfeği ile ateş edildiğini kaydeden E.B, içeri girmeye çalışan vatandaşları da sakinleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Sabaha karşı darbecilerden bazılarının kaçmaya çalıştığını, buna müdahale ettiklerini anlatan astsubay E.B, bir süre sonra kışla emniyetinin sağlandığını dile getirdi.

Duruşmada emekli albay A.R.D, tanık sıfatıyla ifade verdi.

Olay akşamı saat 23.00 sularında birlikten arandığını ancak bunu daha sonra fark ettiğini anlatan A.R.D, geri aradığında tümen personelinin mesaiye çağrıldığının öğrendiğini, bunun üzerine görev yerine gittiğini beyan etti.

A.R.D, burada, tümen komutanının görevden alındığını ve kurmay başkanının evine gönderildiğini öğrendiğini, neler olduğunu anlamak için Faaliyet İzleme Merkezi'ne gittiğinde yazılı bir emir gelmiş olduğunu gördüğünü, emirde ordunun yönetime el koyduğunun yazdığını ancak imza kısmında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın imzası olmadığını anlattı.

Yaşananların darbe girişimi olduğunu böylece anladığını kaydeden A.R.D, bir süre sonra toplantıya çağrıldığını, toplantıda tanımadığı subayların olduğunu aktararak, verilebilecek kanunsuz emirlere uymamak için toplantı binasından müştekilerden İsmail Suvay ile ayrıldıklarını öne sürdü.

Bazı subaylarla durum değerlendirmesi yaptıklarını ve darbeye yönelik faaliyet olmaması için tedbirler aldıklarını ileri süren A.R.D, sabah saatlerinde de kışla emniyetinin sağladığını bildirdi.

Tankın üzerine çıkarak darbecileri engellemeye çalışmış

Tanık olarak dinlenen E.K, nakliyecilik yaparak geçimini sağladığını, 15 Temmuz 2016 akşamı da İstanbul'a gitmeye hazırlanırken darbe girişimini öğrendiğini ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek, darbe girişimine karşı koymaya çalıştığını beyan etti.

Bulunduğu bölgede, AK Parti Genel Merkezi'nin bulunduğu yöne doğru iki tankın gittiğini gördüğünü anlatan E.K, daha sonra tankların AK Parti Genel Merkezi'ni geçerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne doğru gittiğini kaydetti.

Bu sırada tankın üzerine çıktığını ve tanktaki bir teğmen ile üsteğmeni eylemlerinden vazgeçirmeye çalıştığını vurgulayan tanık E.K, polislere teslim olmayı kabul etmesi halinde kendilerini öfkeli vatandaşlardan koruyacağını söylemesine rağmen, askerlerin bunu reddettiğini bildirdi.

E.K, bir süre tankın üzerinde darbecilerle mücadele ettiğini, tank hareket halindeyken üsteğmeni tankın üzerinden indirmeyi başardıklarını, bundan bir süre sonra da 15 Temmuz gazisi Necmettin Utuş'un vurulduğunu, daha sonra da tankların bölgeden ayrıldığını vurguladı.

Mahkeme Başkanı Murat İlhan'ın sorusu üzerine tanık E.K, askerlere darbe yapıldığını söylediğini ancak onların ilk başta darbeden haberlerinin bulunmadığını belirttiklerini, kısa süre sonra da 'Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı kurtarmaya gidiyoruz' dediklerini ve darbe girişiminden bilgilerinin olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Tanık E.K, 'Biz onlara insanlık yaptık, kardeşlik yaptık. Üzerlerindeki üniformaya saygıdan onları korumaya çalıştık ama beni dinlemediklerinden maalesef istenmeyen bu olaylar yaşandı.' diye konuştu.

Tanık sıfatıyla dinlenen emekli albay H.A. da olay akşamı alarm verilmesi üzerine mesaiye çağrıldığını, kışlaya gittiğinde de bir terör saldırısı yapıldığından bahsedildiğini belirtti.

Tanık H.A, Faaliyet İzleme Merkezi'ne giderek neler olduğunu öğrenmeye çalıştığını, burada birliğe çekilen mesajda tümen komutanının görevden alınarak yerine bir tuğgeneralin atandığını öğrenmesi üzerine terör saldırısı olması halinde böyle bir görev değişiminin yapılmasının olağan dışı ve çekilen mesajın kanunsuz olduğunu düşündüğünü kaydetti.

İlerleyen saatlerde darbe girişiminden haberdar olduğunu aktaran tanık H.A, sabah saatlerinde de kışla emniyetinin sağlandığını beyan etti.

Diğer tanıkların da beyanlarının alınmasından sonra davaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

27.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada astsubay İ.Y'nin tanık sıfatıyla ifadesi alındı.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'da evde bulunduğu sırada Boğaz köprülerinin askerlerce kapatıldığı haberlerini gördüğünü anlatan İ.Y, bir süre sonra da sosyal medyadan darbe girişimi olduğuna dair paylaşımları gördüğünü ancak buna ihtimal vermediğini dile getirdi.

İ.Y, bir süre sonra birlikten aranarak göreve çağrıldığını, görev yerine gittiğinde kimsenin bir şeyden haberinin olmadığını, güvenlik amaçlı tedbirlerin alınmaya çalışıldığını anlattı.

İlerleyen saatlerde TRT'de okunan korsan bildirinin ardından olayların darbe girişimi olduğuna kesin kanaat getirdiğini beyan eden İ.Y, kendisinin bu girişimin bir parçası olmamaya karar verdiğini kaydetti.

Nizamiye bölgesine giderek neler yaşandığını anlamaya çalıştığı sırada içeri bir tankın girdiğini, tanktan inen bir teğmene nereden geldiklerini sorduğunda Jandarma Genel Komutanlığından geldiğini söylediğini bildiren İ.Y, kendisine darbe girişiminden bahsettiğinde teğmenin bundan haberinin olmadığını söylediğini belirtti.

İ.Y, bu esnada içeriden de dışarıya çıkmaya çalışan tankların olduğunu, darbeci grubun içinde bulunan albay rütbesinde birinin geldiğini ve kendisini yeni kurmay başkanı olarak tanıttığını ifade etti.

Bundan bir süre sonra da nizamiyeden içeriye davanın müştekilerinden Barış Dedebağı'nın giriş yaptığını kaydeden İ.Y, Dedebağı'nın sözde kurmay başkanına, 'Sizi tanımıyorum, bu emirler kanunsuz.' diyerek karşı çıktığını, albayın yanındaki teğmenlerin de bunun üzerine piyade tüfeği ile havaya ateş açtıklarını söyledi.

Tanık astsubay İ.Y, 'Darbenin başarısız olacağını anlayanlar teslim olmaya başladılar. Bundan bir süre sonra da karargah ele geçirildi. Sabah saatlerinde de gözaltı ve tutuklamalar yapıldı.' ifadelerini kullandı.

Tanık İ.Y'ye ifadesinden sonra yaptırılan teşhiste, darbe girişimi gecesi kendisini 'yeni kurmay başkanı' olarak tanıtan kişinin sanık eski albay İsa Sancaklı olduğunu kaydetti.

Eski tuğgeneral hakkında 'ayırma' kararı

Tanıkların dinlenmesinin ardından, sözde 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi de olan sanık eski tuğgeneral Ahmet Bican Kırker'in darbeye ilişkin suçlamalardan dosyasının ayrılmasına karar verildi.

Sanık Kırker'in, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'askeri komutanlıkların gasbı', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından dosyasının ayrılarak, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 'Genelkurmay çatı' davası ile birleştirilmesi kararlaştırıldı.

Eski tuğgeneral Kırker'in, 'kamu malına zarar verme' ve 'silahla tehdit' suçlarından yargılanmasına ise bu davada devam edilecek.

Duruşma, 30 Nisan pazartesi gününe ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-26 Nisan (2017) 'Ankara 52 sanık Darbe/Etimesgut Zırhlı Birlikler' davası

(28 Nisan 2018, 15:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12875    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.386.980