Tam
EskidenYeniye
 

Kara Havacılık Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada 152'si asker, 3'ü sivil 155 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.04.2018 15:35 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada 152'si asker, 3'ü sivil 155 sanığın yargılanmasına devam edildi.

25.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada tanık beyanları alındı.

Duruşmada gizli tanık 'Abdullah'ın ses ve görüntüsü değiştirilerek Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBIS) üzerinden ifadesine başvuruldu.

Gizli tanık Abdullah, uzun yıllar örgüt içerisinde bulunduğunu, davanın sanıklarından bir çoğunu örgütsel toplantılardan ve örgüt evlerinden tanıdığını beyan etti.

Gizli tanık, davanın sanıklarından eski Kara Havacılık Komutanı tuğgeneral Ünsal Coşkun ile 1996 yılında Erzincan'da aynı odayı paylaştıklarını, Coşkun'un o günden beri TSK içerisinde örgütün hedefleri doğrultusunda hareket ettiğini iddia etti.

O dönem örgüt yöneticilerinin Ünsal Coşkun'u kendisine 'cemaat badisi' olarak belirlediklerini ileri süren gizli tanık Abdullah, 'Ağabeyler, Ünsal Coşkun koyu bir cemaatçi olduğundan, beni cemaate ısındırmak için yanına verdiler. 1996'nın eylül ayıydı. O günden beri Coşkun'un cemaat üyesi olduğunu biliyorum.' diye konuştu.

Tanık beyanına karşı söz alan Coşkun, gizli tanık Abdullah'ın ifadelerini reddettiğini, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Tanığın yönlendirildiğini ileri süren Coşkun, hiçbir örgüte üye olmadığını ifade etti.

Gizli tanık Abdullah, davanın sanıklarından Oğuz Yalçın, Uğur Kapan, Gökhan Lütfü Reyhan ve Mustafa Durmuş'un da FETÖ üyesi olduğunu iddia etti.

Bunun üzerine, söz alan sanıklar gizli tanığın kendilerine iftira attığını, yıllardır FETÖ yapılanması içerisinde olan bir kişinin halen görevde olmasını yadırgadıklarını belirtti.

Sanık avukatları da gizli tanık hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını beyan etti.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

26.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada tanık beyanları alındı.

Tanık olarak ifadesine başvurulan V.G, olay tarihinde Malatya'da görevli olduğunu, darbe girişiminden 3 gün önce dönemin Ankara Kara Havacılık Taarruz Helikopter Tabur Komutanı Özcan Karacan'ın kendi kışlasına geldiğini söyledi.

Karacan'ı Malatya'ya getiren uçağın ikinci pilotu üsteğmen Erkan Zeybek'i tanığını ifade eden V.G, 'Erkan ile sohbet ederken neden geldiklerini sordum. O da Özcan Karacan'ın bir telefon getirdiğini ve alay komutanına vereceğini söyledi.' diye konuştu.

Daha sonra Zeybek'le uçuş bölgesine intikal ettiklerinde Özcan Karacan'la karşılaştıklarını anlatan V.G, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Karacan'ın kule tarafından geldigˆini go¨rdu¨m. 'Nasılsınız komutanım?' diye sordum. 'Sizin karargah binasında oldugˆunuzu duyduğum ic¸in rahatsız etmemek amacıyla aramadım.' dedim. Bir telefon getirdigˆini so¨yledigˆini hatırlıyorum. Bununla birlikte taarruz taburunun oralarda oldugˆunu ve Ankara'ya do¨neceklerini so¨yledi. Daha sonra da uçağa binip gittiler.'

Tanık beyanına karşı söz alan sanık Karacan, Malatya'ya gidişinin darbe girişimiyle alakalı olmadığını, bunun eğitim kapsamında bir uçuş olduğunu, ayrıca gitmişken alay komutanını da ziyaret ettiğini ileri sürdü.

Duruşmada gizli tanık 'Kuşçubaşı'nın ses ve görüntüsü değiştirilerek Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla ifadesine başvuruldu.

Gizli tanık Kuşçubaşı, sanıklardan Burak Han İlgün'ün lise yıllarında FETÖ'nün dershanelerine gittiğini ve örgüt evlerinde kalarak ders çalıştığını iddia etti.

'Burak Han'ın, FETÖ'ye sadakati yüksektir.' diyen gizli tanık, İlgün'ün Harp Okulu'na örgütün yönlendirmesiyle girdiğini öne sürdü.

Sanık Burak Han İlgün ise gizli tanığın ifadelerine katılmadığını, kendisine iftara atıldığını savundu.

Mahkeme başkanının dosyaya gelen evrakı okumasının ardından duruşmaya öğle arası verildi.

Duruşmada, mahkeme başkanı dava dosyasına gelen sanıklara ait dijital materyallerin raporlarını ve tanık ifadelerini okudu. Ardından sanıklar, gelen evraklara ilişkin beyanda bulundu.

Daha sonra, söz alan sanık avukatları müvekkilleri hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tutuklu bulundukları süre de göz önünde bulundurularak tahliyelerini talep etti.

Davanın yarınki duruşmasında ara kararın açıklanması bekleniyor.

27.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada, sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen ve 15 Temmuz sonrası ismini değiştiren Astsubay Y.A.A, darbe girişiminin yaşandığı gece 01.00 civarında kışlaya gittiğini ve ancak içeri alınmadığını söyledi. Nasıl olduğunu tarif etmeyen Y.A.A, içeri farklı bir şekilde girdiğini ve geri destek taburunda görevli grupla geri destek hangarına kadar gittiğini bildirdi.

Kendisinin kantin başkanlığında görevli olduğunu belirten Y.A.A, taarruz taburunun orada bir hareketlilik olduğunu gördüğünü dile getirdi. VIP hangarının önüne kadar geldiğinde ışık gördüğünü ve kapıyı çaldığını, kapıyı aralayan nöbetçi astsubaya ne olduğunu sorduğunu öne süren Y.A.A, bir bilgisi olmadığını söyleyen astsubayın daha sonra kapıyı kapattığını iddia etti.

Y.A.A, taarruz hangarına doğru ilerlediğini, burada pek çok kişi gördüğüne dikkati çekerek, kaldığı süre zarfında ne olduğunu anladığını ve dışarı çıkabilmek için yol aramaya başladığını kaydetti. Kışladan saat 02.00 civarında çıktığını anlatan Y.A.A, şöyle konuştu:

'Taarruz hangarının orada kalış sürem en fazla 10 dakikadır. Fidanlık nizamiyeye yürüyerek gittim. En son Skorsky hangarının oraya yürüdüm, orada silah çekildi bana. Hangarın önünde nöbetçi bekliyordu, kim olduğunu göremiyordum ya teğmendi ya da ast rütbedeki biri olabilir. Yaklaşamadım o tarafa zaten. Sonra geri çekilip nizamiye tarafına döndüm. Nizamiye zaten tutulmuştu, nasıl çıkabilirim diye düşünürken bir şekilde çıktım. Ama çıkınca fark edildim. 'Ateş ederiz.' sesleri arasında aracıma bindim. Bir helikopter varmış orayı koruyan. Giderken arkamdan helikopterden aracıma ateş açılmış.'

Bu ifadeleri sonrası tutuklu bazı sanıkların güldüğü Y.A.A, beyanına devam etti. Y.A.A, helikopterin ateş etmesiyle ilgili olayın tanıkları olduğunu savunarak, el frenini çekip kendini dışarı attığını ve birilerinin su getirip yardımcı olduğunu savundu.

'Tehdit ediliyorum'

Y.A.A, sürekli tehditler aldığını ifade ederek, bu tehditlerin cezaevinden de yapıldığını öne sürdü.

Mahkeme Başkanının taarruz hangarında kimi gördüğünü sorması üzerine Y.A.A, 01.40 civarı Mustafa Ormantepe ve Volkan Türkkorkmaz'ı gördüğünü, ikisinin de Atak helikopterlerinin başında bulunduğunu söyledi.

Daha sonra Fırat Darende ve yanındaki 2 kişinin, bulunduğu yere geldiğini belirten Y.A.A, bunun dışında pilotlardan bazılarını gördüğünü, ancak onların uçup uçmadığını bilmediğini iddia etti.

Y.A.A, 'Ben orada ölürüm zannediyordum. Allah korudu, bir şekilde çıktım. Sonrası biraz daha gizlilik niteliğinde olduğu için anlatmak istemiyorum. Can güvenliğim tehlikeye düşebilir diye anlatmak istemiyorum.' diye konuştu.

Sanıklardan eski Döner Kanat Kurulu Başkanı albay Uğur Kapan, o gece kimin göreve çağırdığını sorması üzerine Y.A.A, 'Beni ne mesaj ne telefon yoluyla göreve kimse çağırmadı.' dedi.

Kapan'ın 'Niye geldiniz?' sorusu üzerine de Y.A.A, 'Olağanüstü bir hal var. Ne olduğunu anlamak ve gerekli yerlere bildirmek asli vazifemdir.' diye savunma yaptı.

Y.A.A, taarruz helikopteri yakınındaki bazı sivil kıyafetli askerleri tulumlarını giymek ve mühimmat yüklemek için neden zorladığının sorulması üzerine, üniformalarını giymeleri konusunda hatırlatma yaptığını, bunun da suç olmadığını söyledi. 'Biz askeriz, üniformalarımızla görev yaparız.' diyen Y.A.A, kimseye de 'Mühimmat yükleyin.' demediğini bildirdi.

Bunun üzerine Kapan, Y.A.A'yı problemli bir personel olmak ve hazırlanan tuzağın içinde bulunmakla itham etti.

Sanık Volkan Türkkorkmaz da Y.A.A'ya, hangarda karşılaştıklarında 'Burada ne geziyorsun?' diye sorduğunu, onun da 'Buraya komutan olarak atandım.' dediğini söyledi. Sanık Mustafa Ormantepe de Y.A.A'nın, yanlarına geldiğinde buraya atandığını söylediğini iddia etti. Y.A.A. ise bu beyanları kabul etmedi.

Sanık Fırat Darende de söz alarak taarruz hangarı yakınında pilotların kendilerini durdurup 'Siz kimsiniz?' dediklerini, teknisyen olduklarını söyledikten sonra, üniformalarını giymelerinin emredildiğini bildirdi. Darende, bu sırada orada bulunan Y.A.A'nın da gelip 'Abicim, bu bir emirdir, kıyafetlerinizi giyin.' dediğini ancak mühimmat yüklenmesine yönelik bir beyanını duymadığını belirtti.

Mahkeme Başkanının talimatla alınan tanık beyanlarını okumasının ardından cumhuriyet savcısı mütalaasını verdi.

İddia makamı, haklarında yakalama kararı bulunan sanıklar hakkındaki yakalama kararlarının beklenmesini, sanıklar eski Kara Havacılık Okul Komutanı tuğgeneral Ünsal Coşkun, eski yarbaylar Özcan Karacan, Mehmet Şahin ve Halil Gül'ün dosyalarının 'Genelkurmay çatı' davasıyla birleştirilmesini istedi.

Savcı, ayrıca esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın cumhuriyet savcılığına gönderilmesini talep etti.

Verilen aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme, sanıklar Coşkun, Şahin, Gül ve Karacan'ın dosyasının, aynı mahkemece görülen 'Genelkurmay çatı' davasıyla birleştirilmesine karar verdi.

Mahkeme, tutuklu sanıklar Alaattin Cem Ersöz ve Emin Türel'in adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmederek dosyanın, esas hakkında mütalaanın hazırlanması için cumhuriyet savcılığına gönderilmesini kararlaştırdı.

Duruşma 21 Mayıs'a ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-12 Mayıs (2017) 'Ankara 155 sanık Darbe/Kara Havacılık Komutanlığı' davası

(28 Nisan 2018, 15:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12876    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.016.670