Tam
EskidenYeniye
 

Şırnak 427 sanıklı Darbe davası

Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimiyle ilgili aralarında meslekten ihraç edilen dönemin 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı tümgeneral Abdullah Baysar'ın da yer aldığı 20'si tutuklu 427 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.05.2018 15:23 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimiyle ilgili aralarında meslekten ihraç edilen dönemin 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı tümgeneral Abdullah Baysar'ın da yer aldığı 20'si tutuklu 427 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

30.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince, sanık sayısının fazla olması nedeniyle Bölge Adliye Mahkemesindeki 375 kişi kapasiteli 420 metrekarelik salonda yapılan duruşmaya, tutuklu 20 sanık ile aralarında Baysar'ın da olduğu bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Duruşmada Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla tanık olarak dinlenen özel harekat polisi S.O, 15 Temmuz gecesi askeri konvoyu Cizre İlçe Emniyet binası önünde durdurduklarını ve iki subayın ısrarla kendilerinden yolu açmalarını istediklerini söyledi.

Konvoyda yer alan tutuklu sanık binbaşı Murat Yıldırım'ın yanlarına gelerek yolun açılmasını istediğini belirten tanık S.O, şöyle devam etti:

'Binbaşı Murat Yıldırım bize yönelerek 'Yönetime el koyduk yolu açmazsanız sizi gözaltına alırız' dedi. Bir süre sonra Tugay Komutanı tuğgeneral Ali Osman Gürcan yanımıza gelerek, 'Yolu açmazsanız burayı bombalatırım' dedi. Konvoyun başında bulunan bir kobranın şoförü bana 'Abi bunlar şerefsiz ve vatan haini, bunların geçişine izin vermeyin. Bunlar önce havalimanına, ardından başka bir yere gidecekler. Eğer buradan geçersek ben yolda kobrayı devireceğim' dedi. Biz konvoyun geçişine izin vermedik.'

Mahkemede esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapan sanık Baysar ise sözde 'yurtta sulh konseyi'nin görevlendirme listesini kabul etmediğini ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ı geri dönmesi konusunda ısrarla aradığını ifade etti.

'Darbenin seyrine göre hareket etmedim'

Gürcan'a geri dönmesi konusunda mesaj dahi attığını ileri süren Baysar, şu savunmayı yaptı:

'Hiçbir darbeciyle telefon görüşmem yoktur. Darbenin seyrine göre hareket etmedim. Hain darbe girişimine karşı olduğumu her fırsatta dile getirdim. O gece saat 00.17'de Şırnak İl Emniyet Müdürünü aradım ve 'Bütün kontrol noktalarını kapatın, hain darbe girişimi içinde yer alanlara izin vermeyin' dedim. Çakırsöğüt'ten iki taburun çıktığını ise saat 00.25'te öğrendim. Şırnak Valisini arayarak her fırsatta devletimin yanında olduğumu söyledim. Ülkeme ve milletime bağlı, terörle mücadele etmiş birisiyim. Türkiye'de ilk yakalanan Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'dır. FETÖ terör örgütü ve yurtta sulh konseyi ile hiçbir alakam yoktur. ByLock ya da Eagle programı bende yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum.'

Mahkeme, diğer sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınması için duruşmayı 2 Mayıs'a erteledi.

02.04.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince sanık sayısının fazla olması nedeniyle Bölge Adliye Mahkemesindeki 375 kişi kapasiteli 420 metrekarelik mahkeme salonunda görülen duruşmaya, tutuklu 18 sanık ile aralarında Baysar'ın da olduğu bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Duruşmada Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla tanık olarak dinlenen eski üsteğmen M.Ö, 15 Temmuz tarihinde Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı Hava Ulaştırma Harekat Merkezinde görev yaptığını ve o gece nöbetçi olduğunu söyledi.

Saat 20.30 sıralarında dönemin harekat komutanı Albay Erhan Baltacıoğlu'nun (Akıncı Üssü davası sanığı) kendisini aradığını belirten M.Ö. şöyle devam etti:

'Albay Erhan Baltacıoğlu Şırnak'ta bulunan Şerafettin Elçi havaalanına terörle mücadele kapsamında üç tane nakliye uçağının inmesinin planlandığını ve havaalanının o gece saat 00.30 ila 08.30 arasında açık tutulmasını emrini verdi. Ben de bu emri görevim gereği Şerafettin Elçi havaalanına faksla ilettim. Saat 23.00 sıralarında Erhan Baltacıoğlu yanıma gelerek terörle mücadele kapsamında bir harekat olacağını söyledi. Bütün pilotları çağırdı. O sırada Cumhurbaşkanımız televizyonda halkı sokaklara davet etmişti. Komutan, bize o gece ki faaliyetimizin terörle mücadele kapsamında olduğunu söyledi.'

Pilot B.Y'nin de nakliye uçağıyla Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'na gideceğini aktaran tanık M.Ö, 'Telsizden pilot B.Y'nin Şırnak havaalanının kapalı olduğu yönünde anons yaptığını duydum. Bunun üzerine birlik komutanı uçağın Şırnak hava sahasında beklemede kalmasını söyledi.' ifadesini kullandı.

'Şırnak için üç nakliye uçağı görevlendirilmiş'

Duruşmada SEGBİS üzerinden tanık olarak dinlenen Kayseri 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı 221. Filo'da görevli eski pilot yüzbaşı İ.H.Ö, 14 Temmuz günü, 15 Temmuz akşamında görev olabileceği ve hazır olmaları yönünde birlik komutanından emir geldiğini aktardı.

Birlik komutanı tarafından Şırnak havaalanının kapalı olması sonucu İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek için görevlendirildiğini anlatan İ.H.Ö. 'Ben birlikten en son havalandım. Görev verilen yere gitmemek için Nevşehir hava sahası üzerinde beklemeye başladım. Daha sonra talimat doğrultusunda Malatya'ya indim. O gece Şırnak havaalanına inmesi için üç nakliye uçağı görevlendirilmişti.' ifadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınması için duruşmayı yarına erteledi.

03.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince sanık sayısının fazla olması nedeniyle Bölge Adliye Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu 8 sanık ve aralarında Baysar, eski Şırnak Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Mesut Savaş ve eski Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komanda Tugayı 1. tabur komutanı binbaşı Hasan Dazkır ile avukatları katıldı.

Duruşmada hakkında 'anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuksuz sanıklardan Dazkır'ın savunması alındı.

Eşofmanlı bir şekilde kamelyada otururken kendilerini saat 21.15 'te üçüncü tabur komutanının toplantı için çağırdığını belirten sanık Dazkır, akıllarına bir yere saldırı veya taciz olduğu düşüncesinin geldiğini söyledi.

Tabur komutanlarıyla tugay komutanının odasına gittiklerini ifade eden sanık Hasan Dazkır şöyle devam etti:

'Tugay Komutanı Ali Osman Gürcan odasında bize 'arkadaşlar önemli bir görev var, bu görev kritik bir görevdir' dedi. En son hangi taburların göreve çıktığını sorarak üçüncü ve dördüncü tabur göreve çıkacak dedi. Bütün telefonların toplatılmasını emretti. Ankara'ya gitmekten ve darbeye ilişkin bir söz söylemedi. Bir görev dağılımı yapmadı. Biz 'görev nedir' diye sorunca sinirli bir şekilde 'Cizre'de görev var' dedi. Kısa kollu gömleklerin giyileceğini söyledi. Bende taburumun olduğu bölgeye geçerek bölük komutanlarımı çağırdım.

Bölük komutanlarıma tugay komutanının söylediği gibi 'cep telefonlarını toplayın' dedim. Ben de kendi odamda şahsi hazırlıklarıma başladım. Beni eşim aradı. İstanbul ve Ankara'da sıkıntılı şeyler oluyor dedi. Ben de bilgim yok dedim. Televizyonu ilk açtığımda köprünün kapatıldığını gördüm. Tugay karargahına gelen Yurtta Sulh Konseyinin intikal ve sıkıyönetim emrini gördüm. Ankara'ya görevlendirme emri vardı.

Ben bunun kanunsuz bir emir olduğunu anladım. Bu emirle ilgili asla harekete geçilmeyeceğini yüzbaşı N.A'ya verdim. Ben vatanıma ihanet etmedim. Suçlamaları reddediyorum. Beraatimi talep ediyorum.'

Mahkeme heyeti sanıkların esas hakkındaki savunmalarının alınması için duruşmayı yarına erteledi.

04.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince sanık sayısının fazla olması nedeniyle Bölge Adliye Mahkemesi'ndeki 375 kişi kapasiteli 420 metrekarelik mahkeme salonunda görülen duruşmaya tutuklu 15 sanık ile meslekten ihraç edilen dönemin 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı tümgeneral Abdullah Baysar'ın da yer aldığı bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Duruşmada hakkında 'anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuksuz sanıklardan eski Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral M.Ş'nin savunması alındı.

İddia makamının mütalaasına kabul etmediğini ve kalkışma haberini aldıktan sonra tüm alt birlik komutanlarını aradığını belirten sanık M.Ş, 'Darbe yönündeki emirlere uymayacağımızı söyledim. Yine mahiyetimdeki kurmay başkanı, emir astsubayı ve diğer subaylara da aynı şekilde talimat verdim.' dedi.

Dokuz dakikalık birlik dışına çıkmasının darbeye teşebbüs olarak değerlendirilemeyeceğini savunan sanık M.Ş. şöyle devam etti:

'Ben bizzat tümen komutanıyla görüşmek için iki araçla dışarı çıktım. Kısa bir süre sonra tümene gidişimin riskli olacağını düşünerek tekrar dönüş yaptım. Eğer ben darbeye destek vermiş olsaydım birliklerimde bulunan tank, top gibi ağır silahları kullanma imkanı varken bunları kullanırdım. O gece birliğimde hiçbir askeri hareketlilik olmamıştır.

Sıkıyönetim listesinin kimler tarafından hazırlandığını bilmiyorum. Bu listeye iradem dışında dahil edilmişim. Hakkımda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ifade veren İ.Ö'yü tanıyorum. Birlikte 2007-2009 yılları arasında Harp Akademisinde öğretim üyesi olarak çalıştık. İddia ettiği gibi FETÖ terör örgütünün yardımıyla sınavları kazanmadım. Hatta harp akademisini beşinci girişimde kazandım. Kimseden özel bir yardım almadım. Birliklerimi darbe lehine harekete geçirmedim. Tamamen darbenin karşısında durdum. Bu hususlar nazara alınarak beraatimi talep ediyorum.'

Tutuksuz sanık eski astsubay Y.U'da Cizre'de polislerle karşılaşınca darbe girişimine dair söylentiler duyduklarını ve bu darbe girişime katılmayacakları yönünde arkadaşlarıyla karar aldıklarını ifade etti.

İddia makamının cezalandırma yönündeki mütalaasını reddettiğini söyleyen sanık Y.U, 'Benim tüm olup bitenlerden haberim dahi yoktu. FETÖ/PDY terör örgütüyle hiçbir alakam yoktur. 15 ay cezaevinde yattım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum.' diye konuştu.

Mahkeme heyeti duruşmayı, sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınması için pazartesi gününe ertelendi.

Paralel yapı-03 Mart (2017) 'Şırnak 427 sanık (ilk: 385 sanık) Darbe Yapılanması' davası

(05 Mayıs 2018, 15:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12917    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.766.767