Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Beğler´in anlatımları üzerine kazı talimatı verildi

Güneydoğu´da TSK bünyesinde yıllarca tercümanlık yapan Yıldırım Beğler´in kısa süre önce yaptığı ve isim-yer belirttiği itirafları, savcıları harekete geçirdi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Beğler´in ifadelerinde yargısız infaz ile öldürüldüğü iddia edilen kişilere ait cesetlerin bulunabilmesi amacıyla adı geçen yerlerde kazı yapılması için talimat verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Beğler´in anlatımları üzerine kazı talimatı verildi

Güneydoğu´da TSK bünyesinde yıllarca tercümanlık yapan Yıldırım Beğler´in kısa süre önce yaptığı ve isim-yer belirttiği itirafları, savcıları harekete geçirdi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Beğler´in ifadelerinde yargısız infaz ile öldürüldüğü iddia edilen kişilere ait cesetlerin bulunabilmesi amacıyla adı geçen yerlerde kazı yapılması için talimat verdi.

Güneydoğu´da TSK bünyesinde yıllarca tercümanlık yapan Yıldırım Beğler´in kısa süre önce yaptığı ve isim-yer belirttiği itirafları, savcıları harekete geçirdi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Beğler´in ifadelerinde adı geçen yerlerde kazı yapılması için talimat verdi. Güneydoğu´da yıllarca TSK bünyesinde tercümanlık yapan Yıldırım Beğler´in faili meçhul cinayetlerle ilgili yaptığı açıklamadan sonra kayıp yakınları savcılığa koşmuştu. Onlarca kişinin kalorifer kazanlarında canlı canlı yakıldığına şahit olduğunu belirten Beğler, Özel Kuvvetler tarafından infaz edilen yüzlerce kişinin gömüldüğü yerleri açıklamıştı. Beğler, 1996 yılında kayıp olan Silopili işadamları Halil Birlik ve Mehmet Bilgiç´in Aktepe (Gırgevre) köyünün yakınlarındaki mayınlı arazide gömülü olduğunu iddia etmişti. Bu açıklamadan sonra kayıp Halil Birlik´in oğlu Rizgin Birlik, Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı´na başvurmuştu. 13 yıldır kayıp olan babası Halil Birlik ve yakın akrabası Mehmet Bilgiç´e ulaşmak için birçok yola başvuran Rizgin Birlik, bugüne kadar herhangi bir sonuç alamadı. Yeterli delil bulunamadığı gerekçesiyle yasal olarak bir gelişme de kaydedilmediğini ifade eden Rizgin Birlik, Beğler´in açıklamaları savcılığı harekete geçirecek yeterliliğe sahiptir. Beğler, açıklamasında alenen yer gösteriyor. Savcılığın bunu dikkate alması gerekir. Avukatım Nazan Birlik haber çıktısıyla birlikte savcılığa giderek gerekli yazılı başvuruları yaptı. Tek temennimiz olayın açığa kavuşturulması demişti. Kayıp dosyalarının açıklığa kavuşması için çalışmaları olan Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, olayın duyulmasından sonra savcılığın kazı yapması gerektiğini ifade etmiş, O zamana kadar belirtilen yerin korumaya alınması gerekir. Çünkü delillerin karatılması ya da belirtilen yerde dış müdahaleler yapılabilir. Savcıdan önce belirtilen yere gidenler olabilir. değerlendirmesini yapmıştı.

Faili meçhuller için Habur´da kazı keşfi

13 Ocak 2010: TSK´da yıllarca tercümanlık yaptıktan sonra Norveç´e sığınan Yıldırım Beğler´in ihbarı üzerine, savcı ve avukatların nezaretinde Habur Sınır Kapısı´nda kazı için keşif yapıldı.Siyasi mülteci olarak sığındığı Norveç´te gazetemize, kayıp ve faili meçhul cinayetlerle ilgili Diyarbakır Hezil Çayı´nın sınırında yüzlerce ceset var şeklindeki açıklamalarda bulunan ve TSK bünyesinde yıllarca tercümanlık yaptığı belirlenen Yıldırım Beğler´in işaret ettiği bölgede kazı yapılması için dün keşif yapıldı. Geçen ay SABAH´a fotoğraf gönderen Beğler, O dönem, birçok faili meçhul cinayetin ardından cesetler, çeşitli yollarla yok edildi. Habur´daki Jandarma 2. Bölüğü´deki 47´nci Kapı´nın hemen yanına 100-150 ceset gömüldü. Bu fotoğrafa iyi bakın. Gitsinler kazsınlar. Cesetler hâlâ orada demişti.

Avukatlar umutlu

Şırnak´ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı´nda dün Silopi Cumhuriyet Savcısı Nazır Kuş, Şırnak Baro Başkanı Avukat Nuşirevan Elçi, avukatlar Nazan Birlik ve Kamil Özdemir ile jandarma kriminal ekiplerinin katılımıyla keşif yapıldı. Şırnak Barosu avukatlarından Nazan Birlik şunları anlattı: İki alanda tespit yapıldı. Fakat bunların kazılması mümkün değil. Çünkü çok geniş alanlar. Yalnız Halil Birlik ve Mehmet Bilgiç´in özellikle gömüldüğü iddia edilen yerlerde atış alanı ve çevresinin keşfi yapıldı. Bu alanlar biraz daha dar. Bir takım materyallere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. 7 Kasım 1996´da babası Halil Birlik ve dayısı Mehmet Bilgiç´in gözaltında kaybolduğunu belirten AK Parti Şırnak İl Başkanı Rizgin Birlik, Kimler tarafından öldürüldüğünü öğrenmek de bir teselli verecek dedi. ( Sabah)

Savcılık, Habur´da 4 noktada ceset aranmasını kararlaştırdı

23 Ocak 2010: Silopi Cumhuriyet Savcısı Nazır Kuş gözetiminde yapılan keşfe kayıp işadamları Mehmet Bilgiç ve Halil Birlik´in aile avukatları Nazan Birlik ve Kamil Özdemir de eşlik etti. Keşif tamamlandıktan sonra Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı elindeki bilgileri rapor halinde Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdi. Bunun üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı da keşif yapılan yerlerde kazı çalışması yapılmasına karar verdi. Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı´nın önümüzdeki hafta içerisinde kazı çalışmalarına başlaması bekleniyor.Irak´a giderken gözaltına alınan babası Halil Birlik ve dayısı Mehmet Bilgiç´in akıbetini merak ettiklerini ifade eden Rizgin Birlik, Babam ve dayım 14 yıl önce kaybolmuştu. 6 -7 ay önce Yıldırım Beğler yine söylemişti. ´Yerlerini açıklayacağım´ demişti. Korkunç bir sayıdan bahsediyor. 80-90 vatandaşı öldürüp Hezil Çayı´na attıklarını anlatıyor. Umut ediyorum ki bu olayları yapanlar Allah katında da yargı katında da cezasız kalmayacak. dedi. Rizgin Birlik, şunları söyledi: İnşallah babamızın, dayımızın cesetlerine ulaşırız. Kimler tarafından öldürüldüğünü öğrenmek de bir teselli verecektir bize. İnşallah en kısa zamanda bu kazı çalışması gerçekleştirilir ve bu cesetlere ulaşılır. Belki de şu an orada çok sayıda insan cesedi vardır. 80-90 rakamı, sadece bir kişinin bildiği rakam. Belki Yıldırım denilen şahıstan öncesinde de cesetler vardır. Yıldırım, Bristol diye yörede de tanınan bilinen birisiydi.

Halen yaşadığı Norveç´te açıklamada bulunan Yıldırım Beğler, dönemin Özel Kuvvetler ekipleri tarafından infaz edilen yüzlerce kişinin, sınır boyundaki Hezil Çayı ve civarlarına gömüldüğünü açıklamıştı. Açıklamasından sonra ilk önce keşif yapıldı. Sonra kazı çalışmalarının yapılmasına karar verildi. Önümüzdeki hafta içerisinde kazı çalışmalarının yapılması bekleniyor. Beğler, faili meçhule kurban giden işadamları Halil Birlik ve Mehmet Bilgiç´in gömüldükleri yerin yanı sıra en az 200 cesedin gömüldüğü ve Hezil Çayı´na atıldığı 4 ayrı noktayı anlatmıştı. Bunun üzerine Diyarbakır Özel Yetkili Başsavcılığı Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı´na talimat yazarak, Yıldırım Beğler´in iddialarında adı geçen yerlerde kazı çalışmalarının yapılmasını istedi. Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı önümüzdeki hafta içerisinde kazı çalışmalarına başlayacak. (CİHAN)

Habur´daki ölüm tarlalarının krokisini çizdi

26 Ocak 2010: Özel Kuvvetler bünyesinde çalıştığı sırada birçok infaza şahit olduğunu açıklayan Yıldırım Beğler, Silopi´deki kayıp cesetlerin gömülü olduğu yerleri gösteren krokileri çizdi.Güneydoğu´da Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yıllarca tercümanlık yapan Beğler´in itirafları üzerine Habur Sınır Kapısı civarındaki 4 ayrı noktada kazı çalışmaları yapılmasına karar verilmişti. Kazı yapılacak bölgelerle ilgili basında asılsız bilgilerin yer aldığına dikkat çeken Beğler, amacının kazıyı yapacak yetkililere yol göstermek olduğunu söyledi. Beğler, cesetlerin gömülü olduğu yerlerin tespit edilmesi için kendisinden istenileni yapmaya hazır olduğunu vurgulayarak, Bu krokilerde gösterilen yerlerde kesinlikle cesetler var. Kazıların çok hassas ve uygun yöntemlerle yapılması gerekir. İnşaat temeli kazmaya gider gibi koca iş makineleriyle ceset aramalarının yapılması yerine, enkazlarda ceset arayan köpeklerin kullanılmasının daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. dedi. Beğler, 1996 yılında 48. köprüden alınarak, Habur Jandarma 2. Bölüğü sınırları içerisinde bulunan jeneratör odasında infaz edildiği iddia edilen Şırnak-Silopili işadamları Halil Birlik ve Mehmet Bilgiç´in gömülü olduğu yerleri krokide çarpı işaretiyle gösterdiğini ifade etti. Eski istihbaratçı, Birlik ve Bilgiç´in cesetleri, ateş alanı yakınındaki iki izleme kulesinin arasında bulunan alana gömülü. Orayı çarpı (x) işaretiyle belirttim. Bunun yanında Hezil Çayı ile Aktepe askeri bölgesinin arasında ´Ateş Alanı´ denilen bir yer var. Biz buranın mayınlarını temizledik ve mayınlı bölge süsü verdik. Burada bir dere var. Bu derenin 20-30 metre üst kısmına da 80-90 kişi gömülmüştür. iddiasında bulundu.

Norveç´te bulunan Yıldırım Beğler, daha önce basına yansıyan açıklamalarında Silopi-Aktepe (Gırgevre) köyünün yakınlarında yüzlerce cesedin gömülü olduğunu ileri sürmüştü. Bunun üzerine harekete geçen kayıp yakınları, Beğler´in gösterdiği yerlerde kazı yapılması için Diyarbakır özel yetkili savcılığına başvurmuştu. Özel yetkili başsavcılık, Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı´na keşif yapması yönünde talimat verdi. Kayıp yakınlarının avukatlarının da bulunduğu keşifte, Habur Sınır Kapısı civarında 4 ayrı bölgede kazı yapılması kararlaştırıldı. Kazıların önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. ( Zaman)

(05 Ocak 2010, 14:31), son güncel.: (26 Ocak 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TSK tercümanı Yıldırım Beğler´in şahit olduğu yargısız infazlara dair iddialarını işleyen manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1293    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.702.848