Tam
EskidenYeniye
 

TSK'daki Kripto yapıya yeni dava

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt imamlarıyla ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları tespit edilince deşifre olan Düzce İl Jandarma eski Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Ö. ve emekli Yarbay Yaşar K. hakkında iddianame hazırlandı. Ayrı ayrı hazırlanan iddianamelerde, her iki şüphelinin itiraflarına yer verilirken, FETÖ'nün TSK içerisindeki kripto yapılanmasına nasıl ulaşıldığı da detaylı şekilde anlatıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.05.2018 12:27 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt imamlarıyla ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları tespit edilince deşifre olan Düzce İl Jandarma eski Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Ö. ve emekli Yarbay Yaşar K. hakkında iddianame hazırlandı. Ayrı ayrı hazırlanan iddianamelerde, her iki şüphelinin itiraflarına yer verilirken, FETÖ'nün TSK içerisindeki kripto yapılanmasına nasıl ulaşıldığı da detaylı şekilde anlatıldı.

29 Nisan'daki gelişmeye göre, Yılmaz Ö. ve Yaşar K. hakkında ayrı ayrı hazırlanan iddianamede, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamanda, örgüt imamlarının TSK içerisindeki kripto subaylarla kontörlü ve sabit ankesörlü telefonlarla ile görüştüklerinin tespit edildiği ve kapsamda Ankara genelinde yer alan kontörlü telefonlarla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda, büfe, kuruyemişçi veya marketlerde bulunan kontörlü telefondan birçok kez ardışık bir şekilde 14'ü kıdemli albay, 12'si albay, 21'i yarbay, toplam 47 subayın arandığının tespit edildiği belirtildi.

6 SUBAY VE 1 SİVİL İMAM İTİRAFÇI OLDU

İddianamede benzer soruşturmaların İstanbul ve Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılıklarınca da yürütüldüğü ve bu kapsamda Ankara'da gözaltına alınan şüphelilerden Gürkan M., Ferhat K., Yılmaz Ö., Yaşar K., Mahmut A. ve Sezgin T.'nin kontörlü telefonlardan mahrem 'Abi'ler tarafından arandıklarını kabul ederek, örgütün kontörlü, ankesörlü telefonlarla irtibat sistemini anlattıkları belirtildi. Sivil mahrem imamlardan Metin B.'nin de aynı şekilde itirafçı olduğu anlatıldı.

İTİRAFÇI OLANLAR SERBEST KALDI

İddianamede, suçlamaları kabul ederek etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediklerini söyleyen şüphelilerden Gürkan M., Ferhat K., Yılmaz Ö., Yaşar K., Mahmut A. ve Sezgin T.'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıkları, diğer şüpheliler Fevzi B., Ali K., Polat M., Emin H., Metin D., Suphi D. Şahin B., Şükrü Y., Yaşar G., İsmail S. ve Zafer K.'nin ise tutuklandıkları, söz konusu soruşturmanın kontörlü, ankesörlü telefonlar üzerinden sivil mahrem imamlarla irtibatı tespit edilen diğer asker şüpheliler yönünden genişletilerek halen devam ettiği belirtildi.

MAHREM İMAMLARIN GERÇEK İSİMLERİNİ BİLMİYORLAR, BYLOCK KULLANMIYORLAR

İddianamede, FETÖ'nün, 1980'li yılların ikinci yarısından itibaren İstanbul Kuleli Askeri Lisesi ve İstanbul Deniz Lisesi'nde Işık Evleri'ne gittiği tespit edilen öğrencilerin deşifre olması ve bazı soruşturmaların açılması sonucunda TSK içerisindeki yapılanmasını mahrem bir şekilde oluşturmaya başladığı anlatılarak, 'Örgütün Mahrem İmamlar kategorisinde ele aldığı TSK bünyesine sızmış mensuplarının çok az kısmına kriptolu haberleşme programı Bylock yüklediği, geri kalan mensuplarıyla özellikle geçmiş yıllarda kullandıkları bir sistem olan kontörlü, ankesörlü telefonlar ile haberleştiklerinin tespit edildiği, yapılan operasyonlar neticesinde gözaltına alınan askeri personel ve sözde imamlardan etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen şahıslardan elde edilen bilgiler ışığında, örgütün iletişim yöntemleri ile sözde imam düzeyinde sorumlu olan şahısların sadece kod isimlerinin tespit edilebildiği, bu şahısların telefon numaralarını ve açık kimlik bilgilerini bilmedikleri, genellikle ayda veya iki ayda bir kez iletişime geçilerek buluşmalar ve toplantıların gerçekleştirildiği, bu görüşmede bir sonraki buluşma tarihi kararlaştırıldığı' değerlendirmesi yapıldı.

AYNI SABİT HATLARDAN ARANMIŞLAR

Soruşturma kapsamında tespit edilerek gözaltına alınan kripto örgüt üyelerinin, HTS analiz raporlarında aynı sabit numaralardan farklı zamanlarda arandıklarının belirlendiği anlatılırken, şüpheli Yılmaz Ö. ile sabit hatlardan irtibat kuran sivil imamların örgütsel amaçlı olarak aynı sabit hatları kullanarak şüpheli albaylar Ferhat K., Hakan E., İbrahim T., Sezgin T., Fevzi B., yarbaylar Şahin B., Yaşar G., Oğuz K., Emin H., Mahmut A., Orhan Ç.'nin de aradıkları, şüpheli Yaşar K. ile irtibat kuran sivil imamın albaylar Gürkan M., Fevzi B., Sezgin T., Ali K., Ahmet K., Özkan D., Fevzi B., yarbaylar Fazıl Z., Oğuz K., Emin H., Mahmut A. ve Ali K. ile de irtibat kurdukları tespit edildi. Yine şüphelilerin kendi aralarında da değişik zamanlarda irtibat kurduklarının tespit edildiği belirtildi.

HER İKİ ŞÜPHELİ DE FETÖ İLE İLİŞKİSİNİ KABUL ETTİ

Cumhuriyet savcısı Ali Alper Saylan tarafından her iki şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istedikleri ve itiraflarda bulundukları belirtildi. Şüpheli Düzce eski Jandarma İl Komutanı Yılmaz Ö. itiraflarında, FETÖ ile 1991 yılında Ankara'da okul arkadaşı Harun K. aracılığıyla ilişki kurduğunu, beraber Samanyolu okullarına gittiklerini, bu dönemde kendisi ile Bahadır, Mehmet ve Nail adlı şahısların ilgilendiğini, bu yapıya dini duyguları ve maneviyat kaygıları ile katıldığını anlattı. Görev yaptığı farklı illerde bulunduğu dönemde kendisiyle ilgilenen sivil imamların isimlerini veren Yılmaz Ö.'nün, bu kişilerden Ertuğrul D., Kasım Safa K. ve İsmail F.'yi fotoğrafından teşhis ettiği anlatıldı. Sivil imamlarla kontörlü telefonlardan aranmak suretiyle örgütsel görüşmeler yaptığı ve buluştuğunu anlatan Yılmaz Ö'nün 15 Temmuz darbe girişimi öncesi kendisine herhangi bir talimat verilmediğini ve bu girişimden önceden haberi olmadığını söylediği de belirtildi.

'ENVER' KOD ADINI KULLANDIM

Şüpheli emekli Yarbay Yaşar K. da, FETÖ ile 1992 yılında Enes kod adının kullanan arkadaşı Turgay A. aracılığıyla ilişki kurduğunu ve yapı içerisinde 'Enver' kod adını kullandığını belirterek, 'Ankara'da Muhabere İşletme Tabur Komutanlığında İşletme Takım Komutanı olarak 1996-1998 yıllarında, Jandarma Okullar Komutanlığında Muhabere Öğretmeni olarak 1998-2000 yılları arasında, Teknik İstihbarat Daire Başkanlığı'nda 2004-2007 yılları arasında, TİB Başkanlığı İrtibat Görevlisi olarak 2007-2010 yılları arasında, İstihbarat Okulunda 2012-2012 yılları arasında, Kom dairede 6 ay süreyle, MİT irtibat görevlisi olarak 2013-2016 yılları arasında görevli olarak bulundum. 2016 yılında darbe girişimi sırasında Şırnak iline tayinim çıktığı için Ankara'da mehil iznindeydim' dedi.

AYRILMAK İSTEDİM, 'CEMAATTEN KOPANLAR BİR ŞEKİLE CEZALANDIRILIR' DEDİ

Yaşar K. , 2010 yılında Ankara'da tekrar buluştuğu arkadaşı Turgay A'ya, sohbet esnasında Fetullah Gülen hakkında olumsuz kanaatte olduğunu, cemaat olarak siyasete bulaştıklarını, niyetlerinin kötü olduğunu, Risale-i Nur ve Fetullah Gülen'in söylemlerinde şirke düşücü söylemlerin olduğunu bu bağlamda cemaat ile bağını koparmak istediğini söylediğini, ancak Turgay A.'nın kendisine, cemaatten kopanların bir şekilde cezalandırılacağını, işlerinin ters gideceği yönünde telkinde bulunduğunu söyledi.

DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA ÇAT KAPI EVİME GELDİ

Bu görüşmeden sonra ismini Burak olarak bildiği sivil imam ve arkadaşı Turgay A.'nın peşini bırakmadığını söyleyen Yaşar K., 'Daha sonra 2013 yılında beni Nail isimli kişiyle tanıştırdılar. Bu kişi benim kaçamak tavırlarımı anlayınca bana Nokia marka, içinde numarasını hatırlamadığım kontörlü hat olan bir telefon verdi. Görüşmeleri bu telefon üzerinden yapıyorduk. 17/25 Aralık sürecinde kendime zarar gelebileceğini düşünerek bu telefonu Ocak 2014 tarihinde Nail isimli şahsa geri verdim. Bu kişiyle ısrarları üzerine daha sonra ailecek de görüştük. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bu kişi çat kapı evime geldi. Evin önündeki arabasında görüştük. Ben bu girişimle alakası olup olmadığını sordum. Her şeyi inkar edince, 'Sizin yüzünüzden emekli oldum, beni bir daha aramayın' diyerek ayrıldım. Daha sonra görüşmedim' dedi.

İSTENİLEN CEZADAN İNDİRİM UYGULANACAK

Cumhuriyet savcısı, iddianamede, her iki şüphelinin de örgüt üyeliğinden yargılanmasını, ancak etkin pişmanlıktan yararlanarak örgüt hakkında bilgi vermeleri nedeniyle, şüpheliler hakkında TCK'nın 221/4-2 maddesi uygulanarak, verilecek cezadan indirim yapılmasını talep etti. İddianamelerin kabul edilmesi halinde her iki sanık da hakim karşısına çıkacak.

Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar

(06 Mayıs 2018, 12:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12933    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.955.792