Tam
EskidenYeniye
 

Ankara: Yargı Sınavı Hırsızlığı

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında 2012'deki 'Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı' sorularının sızdırıldığı iddiasına ilişkin 82 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık ve avukatlarının taleplerinin ardından duruşma savcısı, esasa ilişkin mütalaasını sundu. FETÖ'nün sızdırdığı sınav sorularıyla yazılı sınavı kazanıp mülakat aşamasını geçerek, hakim ve savcı olarak atanan 45 sanık için "silahı terör örgütü üyeliğinden" 7,5-15 yıl, "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına nitelikli dolandırıcılık yapmak"tan 4-10 yıl hapis, görevde bulundukları süre boyunca aldıkları maaşın iki katı kadar da adli para cezası istendi. Mütalaada, yazılı sınavı kazanan ancak mülakat aşamasını geçemeyen 27 sanık için "silahlı terör örgütü üyeliğinden" 7,5-15 yıl, "nitelikli dolandırıcılık"tan 4-10 yıl hapis istendi. 2 sanık için etkin pişmanlık hükümleri istenirken, mülakata girmeyen 6 sanığa dolandırıcılık suçundan beraat, silahlı terör örgütü üyeliğinden ceza istendi.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.05.2018 14:28 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında 2012'deki 'Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı' sorularının sızdırıldığı iddiasına ilişkin 82 sanığın yargılanmasına devam edildi.

07.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile yakınları katıldı.

Duruşmada Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve ÖSYM'nin avukatları da 'müşteki' olarak yer aldı.

Mahkeme Başkanı Muhammed Karaca'nın önceki duruşmalarda alınan ara karar gereği dava dosyasına gelen evrakı okumasının ardından tanık beyanlarına geçildi.

Tanık olarak ifadesine başvurulan A.T, davanın sanıklarından Atanur Nalan Kahrıman'ı tanıdığını söyledi. Amasya'da hayvancılık yaptığı sırada Merzifon'da görevli bir polis memurunun kendisini Kahrımanla tanıştırdığını belirten A.T, 'Polis bana 'Cemaat üzerinden seni işe koyalım. Hem hayvancılık da yapmazsın.' diyerek hayvanlarımı kendi adamlarına yarı fiyatına sattırdı.' dedi.

O dönem Kahrıman'la görüştüğünü ve kendisine dini cemaat olarak hizmet ettiklerini söylediğini aktaran A.T, sanığın örgüt adına para topladığını ve örgüte eleman kazandırdığını beyan etti.

Tanık M.E. de sanıklardan Ömer Çetin ile bir dönem örgütün toplantılarına katıldığını anlattı. Çetin'in Burdur Barosu Başkan Yardımcısı olduğu dönem birlikte aynı sohbet grubunda olduklarını beyan eden M.E. sözlerini şöyle sürdürdü:

'Ömer Çetin ile 2011'den sonra beraber sohbetlere katılmaya başladık. Sanık, Burdur'dan Bucak ilçesine gelip toplantılara katılıyordu. 2012 yılından 2015 yılının sonuna kadar gelirdi. Bu sohbetler dini içerikliydi. Gülen'in videolarını izlerdik. Bizimle sohbete katılan Salim Hoca adlı kişi ByLock isimli bir program olduğunu, bundan sonra sohbet yerlerini buradan bildireceğini söyledi. 2014 yılı ortalarında Salih Hoca bana ByLock programını yükledi. ByLock grubunda sanık Ömer Çetin de vardı.'

Tanık beyanına karşı söz alan Çetin, Burdur Baro Başkan Yardımcısı olarak çalıştığı dönemde ilçelerdeki avukatların bürolarını sohbet amaçlı ziyaret ettiğini, bunların örgütsel toplantılar olmadığını iddia etti.

Tanık G.D de Burdur'un Bucak ilçesinde avukatlık yapmakta olduğunu, davanın sanığı Ömer Çetin'i mesleki ilişkilerinden dolayı tanıdığını ifade etti.

Sanık Ömer Çetin ile 2007- 2016 yılları arasında FETÖ'nün sohbet toplantılarına katıldıklarını beyan eden G.D, şunları anlattı:

'Ben, FETÖ'nün o zamanki ismiyle cemaat yapılanması sohbetlerine katıldım. Bu sohbetlerin bazıları da Ömer Çetin Bey'in bürosunda oldu. Bu sohbetler dini içerikli olurdu. Sohbetlerde, cemaate yakın bir avukatta bulunması gereken meziyetler anlatılırdı.'

Tanık A.A da sanık Ömer Çetin ile Burdur'un Bucak ilçesindeki FETÖ'nün sohbetlerinde tanıştığını, sanığın birkaç kez örgüt adına yardım topladığını beyan etti.

Sanık Çetin de tanıkların beyanlarını kabul etmediğini ifade etti.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Y.K. sanıklardan eski Yargıtay Tetkik Hakimi Ramazan Akyıldız'ın FETÖ'nün stajyer hakim ve savcılardan sorumlu imamı olduğunu belirtti. Y.K, 13. Dönem Adli Yargı Stajı yaptığı sırada FETÖ'nün stajyer hakim ve savcı evlerinde kaldığını, o dönem 'Murat' kod adlı sanık Akyıldız'ın kaldığı eve gelip sohbet toplantılarına öncülük ettiğini söyledi.

Tanık E.K. de stajyer hakim olduğu dönemde sanık Ramazan Akyıldız'ın 2013 yılında Adalet Akademisinde ders verdiğini ifade etti. O dönem FETÖ'nün evlerinde kaldığını ve ailevi sorunlarından dolayı akademiye devam edemediğini söyleyen E.K, 'Enes' kod adlı benden sorumlu olan abi, 'Keşke ayrılmasaydın, Murat abi ile görüşseydin, o işini çözerdi.' dedi. Ben de Murat'ın kim olduğunu sorunca Ramazan Akyıldız olduğu söyledi.' diye konuştu.

E.K, daha sonra örgüt evlerinde kalan kişilerden de Akyıldız'ın örgüt içinde stajyer hakim ve savcılardan sorumlu olduğunu öğrendiğini aktardı.

Tanık beyanlarına karşı söz alan Akyıldız ise tanıkları tanımadığını, iddiaları reddettiğini söyledi.

Beyanların ardından mahkeme heyeti, yarın devam etmek üzere duruşmaya ara verdi.

08.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı. Duruşmada Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve ÖSYM'nin avukatları da 'müşteki' olarak yer aldı.

Mahkeme Başkanı Muhammed Karaca, sanıklara ait dijital materyallerin inceleme raporlarının dava dosyasına kazandırıldığını belirterek, buna ilişkin sanıklardan savunmalarını istedi.

Başkan Karaca, bazı sanıklar yönünden tanıkların tebliğe rağmen duruşmada hazır bulunmadığını ifade ederek söz konusu tanıkların hazırlık aşamasındaki ifadelerinin okunmasına karar verdi.

Beyanların okunmasının ardından sanık ve avukatlarının ara karar öncesi tahliye taleplerini alan mahkeme, müzakere için duruşmaya ara verdi.

MÜTALAA

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada, sanık ve avukatlarının taleplerinin ardından duruşma savcısı, esasa ilişkin mütalaasını sundu.

Buna göre, FETÖ'nün sızdırdığı sınav sorularla yazılı sınavı kazanıp mülakat aşamasını geçerek, hakim ve savcı olarak atanan sanıklar Mehmet Erdin, Fatih Mehmet Bayram, Abdullah Enis Ural, Engin Nazlı, Dursun Ali Kurt, Özgüraslan Topçak, Habip Doğan, Alaattin Sabır, Bahri Bayazıdoğlu, Erdem Gençay, Fatih Başyiğit, Niyazi Kara, Gökhan Simavlı, Mahmut Karababa, Murat Enez, Necmettin Boz, Serhat Ağır, Yusuf Aydemir, Ahmet Kara, Hasan Çiçek, Oktay Cemil Bayam, Elif Mercan Çevik, Hacer Bardakçı, Hafize Okay, İsa Çetin, Mehmet Cemil Bilgiç, Şerife Cevizci Ünsal, Mustafa Kemal Çilingir, Ümit Sargın, Ahmet Kılınç, Selcan Kafalı, Selcan Kafalı, Ahmet Erdemir, Eyüp Çukadar, Zehra Ekici, Serdar İnan, Mehmet Dölen, Fatih Özer, Ali Işık, Sadi Dönmez, İbrahim Halil Dulkadir, Mücella Girgin, Şenol Öztürk, Yusuf Ünal ve Muammet Mustafa Kısaarslan'ın, 'silahı terör örgütü üyeliğinden' 7,5 yıldan 15 yıla, 'kamu kurum ve kuruluşlarının zararına nitelikli dolandırıcılık yapmak' suçundan ise 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile görevde bulundukları süre boyunca aldıkları maaşın iki katı kadar da adli para cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

- Mülakattan elenenlere de ceza

FETÖ üyesi hakim ve savcı olarak, devletin yargı erkine yerleşmek amacıyla sınavdan önce soruları alarak, yazılı sınavı kazanan ancak mülakat aşamasını geçemeyen sanıklar Ahmet Kahrıman, Adem Kaçar, Tülay Ardıç, Tuba Ocak, Tekin Bülbül, Sırrı Kesen, Ahmet Atilla Kavuran, Fahrettin Albay, Ali Odabaşı, Alparslan Özdemir, Ayşe Çıracı, Behzat Murat Sümbüllü, Erol Günal, Gökhan Yıldırım, Halit Önder, Hüseyin Akay, İsmail Koçar, İsmet Ünsal, Kemal Angın, Mehmet Keleş, Maviye Keleş, Mehmet Ali Gültekin, Mehmet Salih Öztürk, Murat Kılıç, Nadir Bilgiç, Ömer Mutlu Erdoğan ve Recep Durgun'un da 'silahlı terör örgütü üyeliğinden' 7,5 yıldan 15 yıla kadar, 'nitelikli dolandırıcılık suçundan' ise 4 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

'Kamu kurumu aleyhine nitelikli dolandırıcılık' suçunun teşebbüs aşamasında kaldığına dikkat çekilerek söz konusu sanıkların, bu suçtan alacakları cezadan indirime gidilmesi gerektiği kaydedildi.

Bu gruptaki sanıklar Adem Kaçar ve Tuba Ocak'ın yargılama aşamasında verdikleri bilgiler doğrultusunda 'terör örgütü üyeliği' suçundan etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılmaları istendi.

Sanıklara sınavdan önce soru ve cevaplarını veren sanıklar Ramazan Akyıldız ve Abidin Gürsoy için de 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'nitelikli dolandırıcılık suçlarından' aynı oranda cezalandırılmaları talep edildi.

- Mülakata girmeyenlere dolandırıcılıktan beraat

Örgütten aldıkları sorularla yazılı sınavı kazanmalarına rağmen mülakata girmeyen sanıklar Atanur Nalan Kahrıman, Ertuğrul Günaydın, Ömer Çetin, Ömer Kardaş, Selamet Şen ve Yusuf Deveci'nin dolandırıcılık suçundan beraatini isteyen savcı, söz konusu isimlerin silahlı terör örgütü üyeliğinden cezalandırılmalarını istedi.

Savcı, firari sanıklar Halil Küçükdağlı, İlhan Aşkan, Mehmet Dönmez, Ramazan Faruk Güzel, Rasim Büyük ve Sedat Kaçmaz'ın dosyalarının ayrılmasını talep etti.

Duruşmaya verilen aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verdi.

Davanın 25 Mayıs'ta görülecek duruşmasında sanıklar, esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapacak.

Paralel yapı-18 Ağustos (2016) 'Ankara 82 sanık 2012'deki hakim-savcı sınavı yolsuzluğu' davası

(12 Mayıs 2018, 14:28)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12972    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.961.594