Tam
EskidenYeniye
 

FETÖ'ye iki şok baskın: 425 gözaltı

İstanbul'da, FETÖ'nün TSK'deki yapılanmasına yönelik soruşturmada, 211'i muvazzaf 300 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 300 şüpheliden 150'si gözaltına alındı. Operasyonlar devam ediyor. Bir başka operasyon haberi İzmir'den geldi. Son bir yılda 3 kez yeniden yapılanmaya çalışan Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) ortak operasyonlarıyla büyük darbe vuruldu. FETÖ'nün Ege Bölgesi'ndeki 'Altın şehir' yapılanmasını organize eden 125 şüpheli gözaltına alındı, 63'ü tutuklandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.05.2018 12:59 Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütünün TSK ve Ege yeniden yapılanma birimlerine yönelik İstanbul ve İzmir'de gerçekleşen iki ayrı operasyonda toplam 425 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 211'i halen TSK'da görevde olduğu tespit edilen 425 zanlıdan 275'i  gözaltına alındı. 63'ü tutuklandı. Kalan şüphelileri yakalamak için operasyonlar sürerken gözaltındakilerden bazılarının emniyet sorguları ve adliye işlemleri devam ediyor.

İSTANBUL: 300 GÖZALTI. 211'İ MUVAZZAF

11 Mayıs'taki gelişmeye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında elde edilen yeni deliller doğrultusunda, TSK'ye sızdığı belirlenen 211'i muvazzaf 300 asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bunun üzerine operasyon başlatan Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 300 şüpheliden 150'si gözaltına alındı. Şüphelilerin işlemleri İstanbul Emniyet Müdürlü Terörle Mücadele Şubesi'nde yürütülecek.

Ayıca şüpheliler hakkında arama ve el koyma kararı da bulunuyor.

İZMİR: 125 GÖZALTI. 'ALTIN ŞEHİR' YENİDEN YAPILANMASINA DARBE

Bir başka operasyon haberi İzmir'den geldi. İzmir'de son bir yılda 3 kez yeniden yapılanmaya çalışan Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) ortak operasyonlarıyla büyük darbe vuruldu.

8 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimi sonrası güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu çöküş sürecine giren FETÖ'nün yeniden yapılanmasına çalışıldığı tespit edildi. Çöküş sürecindeki FETÖ'yü ayağa kaldırmaya çalıştıkları belirlenen örgüt mensupları, güvenlik güçlerinin bu süreçteki takipleri sonucu kıskıvrak yakalandı.

FETÖ'nün Ege Bölgesinde 'altın şehir' adı altındaki yeniden yapılanmaya çalıştığına yönelik bilgi, 25 Temmuz 2017'deki operasyonla ortaya çıktı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesindeki operasyonda 125 şüpheli gözaltına alındı, bunlardan 63'ü tutuklandı.

FETÖ'nün Ege Bölgesi'ndeki 'Altın şehir' yapılanmasını organize eden sözde 'İzmir il imamı' Halil Karagöz'ün üstünde ve 2 adresindeki aramalarda 448 bin 468 dolar ve 16 bin 516 lira bulundu ayrıca bu operasyonla, örgütün 'COCO' adlı gizli haberleşme programı kullandığı ortaya çıktı.

Bu operasyondan hemen sonra 22 Kasım 2017'de yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ'nün hücre evlerine yönelik operasyonda örgütün sözde 'İzmir il imamı' Süleyman K'nın da bulunduğu 53 kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 29'u cezaevine gönderildi.

Örgüt mensuplarının deşifre olmamak için üçerli gruplar halinde hareket ettikleri, dikkati çekmemek için kalabalık site içlerindeki aylık kirası 5 bin lirayı bulan lüks rezidansları kiraladıkları belirlendi.

İzmir'de son bir yılda 3 kez yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ'nün bu yapılanmasına yönelik üçüncü büyük operasyon ise 6 Mayıs Pazar günü düzenlendi. Kentteki 118 hücre evine yönelik operasyonda 72 zanlı gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor

Son operasyonun detayları

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Ege Bölgesi'nde yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ, eski metotlarını devreye sokarak eğitim vaadiyle ailelerinden kopardığı küçük yaştaki çocukları hücre evlerine kapattı.

MİT'in koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Terörle Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele şubesi ekiplerinin ortak operasyonunda girilen hücre evlerinde küçük yaşta çocuklar da bulundu.

Örgütün kendi amaçları doğrultusunda terör eğitimi verdiği tespit edilen 33 çocuk, polis ekiplerince kurtarıldı.

Ailelerinden eğitim yalanıyla koparıldıkları belirlenen çocuklara FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kitapları okutularak terör propagandası yapıldığı belirlendi. Örgütte 'Işık evi' olarak adlandırılan hücre evlerinde kalmaya zorlanan yaşları 12 ile 18 arasında değişen 33 çocuğun ifadeleri, Çocuk Şube Müdürlüğünde psikolog eşliğinde alındı.

Bilgi sahibi olarak mağdur sıfatıyla ifade veren çocukların anlatımları, örgütün küçük yaşta çocuklar üzerinde kurduğu baskıyı da bir kez daha ortaya koydu.

Çocukların verdikleri ifadelerde, örgüt hiyerarşisinde 'ev sorumlusu abi' olarak nitelenen örgüt üyelerinin öncelikle 'ders çalıştırma' bahaneleri ile evlere gelişleri sağladıkları, daha sonra yatılı olarak kalmaya başlayan bu çocuklara zorla terörist başı Fetullah Gülen'e ait kitapların okutulduğu ve konuşma videolarının izletildiğini söyledikleri öğrenildi. Çocukların verdikleri ifadelerde, örgütsel faaliyetlerin yapıldığı sırada dinlenip takip altına alınabilecekleri endişesiyle telefonlarının toplatıldığı bilgisi de yer aldı.

Alınan ifadelerde, çocukların hangi derslere yatkın olduğunun saptanarak gelecekte örgütün istediği mesleği seçmeye zorlandıkları, 'eğitim çetelesi' adı altında fişlemelerin yapıldığı ve bu bilgilerin sözde üst yöneticilere iletildiği, zor günlerin yakın zamanda geçeceği ve rahata kavuşacakları yönünde telkinlerde bulunulduğu bilgisine de ulaşıldı.

Zorlamayla toplu 'dua seansı'

FETÖ'nün amaçları doğrultusunda terör eğitimi verilen çocukların örgüt elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt üyeleri için toplu 'dua seansları'na katılmaya zorlandıkları da ortaya çıktı.

Bu dua seanslarına katılmayan, verilen görevleri yerine getirmeyen çocukların ev sorumlusu 'abi'nin şiddetine maruz kaldığı da belirtildi. Görevini yerine getirmediği gerekçesiyle göz önünde tokatlanan çocuklarla diğerler çocukların disipline edilmeye çalışıldığı anlaşıldı.

İfadeleri alınan çocuklar ailelerine teslim edildi.

Yakalananlar örgütün sözde yöneticileri

Öte yandan örgütün yeniden yapılanmasına büyük darbe vurulan operasyonda yakalanan bazı kişilerin, FETÖ'nün Türkiye genelinde sözde yöneticilik görevi üstlenmiş isimler olması dikkati çekti.

İzmir'de 3 grup halinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen, eğitim danışmanı, bölge ve il sorumluları ile emniyet ve TSK içindeki örgüt üyelerinden sorumlu mahrem imamların da aralarında olduğu 72 kişinin yakalanmamak için sürekli yer değiştirdikleri belirlendi.

Yeniden yapılanma kapsamında örgütten kopmayı önlemek için cezaevinde bulunan tutuklu kişilerin ailelerine 'himmet' adıyla toplanan paralardan dağıttıkları, 'bugünler geçecek' algısıyla FETÖ içerisinde motivasyonun artırılmasının amaçlandığı tespit edildi.

Çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği operasyonda FETÖ'nün yeniden yapılanmasına ışık tutacak nitelikte bilgilerin olduğu değerlendirilen bir harici belleğin ise küçük yaşta bir çocuğun yalnız yaşadığı evden çıkması dikkati çekti.

Harici belleğin sahibi tespit edilerek gözaltına alındı.

Muhtemel bir operasyona karşı önceden hazırlık yaptıkları görülen örgüt mensuplarının polis takibine karşı özel önlem geliştirdikleri ve bu yönde sürekli uyarıldıkları, bu kapsamda da farklı programlar ve uygulamalar geliştirdikleri tespit edildi.

Mali Şube görevlilerinin bir hücre evinde yaptıkları aramada, yakalanmamak için yapılması gereken uyarıların yer aldığı el yazısı not bulundu.

'Yılanın başı ezildi fakat kuyruk hala oynuyor'

Güvenlik ve terör uzmanı emekli İstihbarat Albay Coşkun Başbuğ, FETÖ'nün yeniden yapılanma çalışmalarına ilişkin, 'Dış güçlerin başladıkları işi yarım bırakmak istemedikleri, bunun için de örgütü kullanmaya devam ettikleri' değerlendirmesinde bulundu.

Başbuğ, Türkiye'nin bölgesinde güçlü bir devlet olmasını istemeyen küresel güçlerin 'eyvah darbe geri tepti, planımız suya düştü' demeyerek, aynı stratejiyi uygulamayı sürdürdüğünü vurguladı.

Örgütün İzmir'deki hücre evlerine düzenlenen operasyona değinen Başbuğ, şunları kaydetti:

'İzmir'de son olarak 118 hücre evine düzenlenen operasyon örgütün daha ilkokul çağlarından yanına aldığı çocukları kendi hedefleri doğrultusunda yetiştirme amacında ısrarlı olduğunu gösterdi. Yılanın başı ezildi fakat kuyruk hala oynuyor. Bunların örgütü yaşatmak adına halen yürüttükleri planlamaları var. Cezaevinde bulunan örgüt mensuplarına hurafeler ve rüyalar üzerinden sürekli vaatlerde bulunuyorlar. Bunlar örgütün inanmış kadrolarını ayakta tutuyor.'

BU ÖRGÜT NEREYE KADAR YAYILDI?

Fetö'ye yönelik benzer operasyonlar hemen her gün çeşitli illerde gerçekleşiyor. Fetö'nün henüz ortaya çıkarılamamış mensuplarının çokluğu kamuoyunda endişeye neden oluyor.

(13 Mayıs 2018, 12:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12986    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.239.053