Tam
EskidenYeniye
 

Muhafız Alayı Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.05.2018 13:16 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

21.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesindeki salonda görülen duruşmada, eski uzman çavuş Emre Cengiz savunma yaptı.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016'da evinde bulunduğu sırada, nöbetçi personelin alarm verildiğini söylemesi üzerine Muhafız Alayı kışlasına gittiğini belirten Cengiz, teçhizatlarını alarak içtima alanına geçtiğini anlattı.

Cengiz, toplanma reaksiyon süresinin ölçülmesinden sonra birlik komutanı binbaşı Osman Koltarla'nın DEAŞ'ın bazı kamu kurumlarına saldırabileceği istihbaratı alındığı bilgisini paylaştığını aktardı.

Bir süre sonra Koltarla'nın, 'Keşke böyle bir şey yaşanmasıydı, artan terör olaylarından dolayı sıkıyönetim ilan edildi, Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koydu.' açıklamasını yaptığını bildiren Cengiz, bu gelişmeye anlam veremediklerini dile getirdi.

İlerleyen saatlerde Koltarla'nın emriyle otobüslere bindiklerini, nereye götürülecekleri konusunda bilgilendirme yapılmadığını iddia eden Cengiz, daha sonra Milli Savunma Bakanlığının (MSB) Oran'daki lojmanlarına geldiklerini kaydetti.

Burada bir süre kaldıktan sonra Muhafız Alayından TRT binasına giden askerlerin de kendilerinin bulunduğu yere geldiğini ifade eden Cengiz, bunun üzerine Koltarla'nın birliğe dönmeye karar verdiğini anlattı.

Darbe girişiminde yer almamak için karargaha geldiklerini, burada darbe teşebbüsünü destekleyen askerlerin derdest edilmesi işlemine katıldığını iddia eden Cengiz, suçsuz olduğunu savundu.

FETÖ üyesi olmadığını, buna ilişkin iddianamede somut bir delilin bulunmadığını belirten Cengiz, tutuksuz yargılanmayı talep etti.

İlk ifadesini kabul etmedi

Sanık Hüseyin Gürcü de emir komuta zinciri içerisinde hareket ettiğini, kanunsuz bir emri yerine getirmediğini kaydetti.

Tatbikat yapılacağı gerekçesiyle birliğe çağrıldığını, reaksiyon süresinin ölçülmesinin ardından eve gönderileceklerini beklerken MSB lojmanlarına götürüldüklerini ifade eden Gürcü, burada bir süre bekledikten sonra kışlaya döndüklerini belirtti.

Bu sürede darbe girişimine katkı sağlayacak bir eylemde bulunmadığını öne süren Gürcü, suçsuz olduğunu savundu.

Savunmasının ardından çapraz sorgusuna geçilen Gürcü, Mahkeme Başkanı Murat İlhan'ın sorularını cevapladı.

Mahkeme Başkanı İlhan, hazırlık aşamasındaki ifadesinde, Koltarla'nın heyecanlı bir şekilde TSK'nın yönetime el koyduğuna ilişkin beyanını hatırlatması üzerine Gürcü, önceki ifadelerini kabul etmeyerek böyle bir açıklamasının olmadığı iddiasında bulundu.

'Darbeyi radyodan öğrendik'

Sanık Hüseyin Olçan ise darbe girişiminden önce Muhafız Alayında uzman erbaş olarak görev yaptığını söyledi.

Olay tarihinde komutanları tarafından alarm verildiğini, bunun üzerine birliğe gittiğini belirten Olçan, araçlara bindirilerek MSB lojmanlarına götürüldüklerini ifade etti.

Bu sırada aracın radyosundan darbe girişimine ilişkin haberleri duyduğunu aktaran Olçan, Koltarla'nın TRT binasında yaralıların olduğunu, onları almak için görevlendirildiklerini söylediğini dile getirdi.

İlerleyen saatlerde Koltarla'nın kanunsuz bir eylemde bulunmayacaklarını kaydederek, birliğe dönmeleri için emir verdiğini iddia eden Olçan, bunun üzerine Muhafız Alayına döndüklerini söyledi.

Duruşmaya ara verildi.

23.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesindeki salonda görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Adem Akbulut, Muharrem Karakaya, Yavuz Dikmen, Yasin Kavutçu, Mehmet Kuru ve Hakan Gürbüz savunma yaptı.

İddianamedeki suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, suçsuz olduklarını iddia ederek tutuksuz yargılanmayı talep etti.

Sanık savunmalarının ardından yarın devam edilmek üzere duruşmaya ara verildi.

25.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, sanık eski uzman çavuş Mustafa Sökmen savunma yaptı.

Sökmen, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz günü rutin mesaisinin ardından evine gittiğini, akşam saatlerinde verilen alarm üzerine tatbikat olduğunu düşünerek alaya döndüğünü belirtti.

İçtima alanındaki sırasına geçtiğini anlatan Sökmen, birlik komutanı binbaşı Osman Koltarla'nın alarmı verildiğini, bazı kamu kurumlarına terör saldırısı düzenleneceği istihbaratı alındığını iddia ettiğini aktardı.

Daha sonra araçlarla kışla dışına çıkarıldıklarını ifade eden Sökmen, koruma amacıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesine götürüleceklerini düşündüğünü, ancak Milli Savunma Bakanlığı'nın ORAN'daki lojmanlarına gittiklerini söyledi.

Lojmanlar ile TRT yerleşkesinin arasındaki tel örgülerinin söküldüğünü anlatan Sökmen, burada bir zaman bekledikten sonra TRT'den gelen askerle Muhafız Alayı'na döndüklerini kaydetti.

Burada kaldığı süre boyunca darbe girişimine destek verecek bir eylemde bulunmadığını savunan Sökmen, tutuksuz yargılanmayı talep etti.

- 'Külliye'ye gideceğimizi düşünüyordum'

Sanık eski uzman çavuş İsamettin Cihan da DEAŞ saldırısına karşı alarm verildiğini, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki nöbetçilere destek vermek amacıyla kışla dışına çıkarıldıklarını zannettiğini, bir süre sonra geldikleri yerin Oran Lojmanları olduğunu fark ettiğini belirtti.

Uçakların alçaktan uçması nedeniyle herkesin dağılarak kendi güvenliğini sağlamak için binaların etrafına dağıldıklarını anlatan Cihan, takım komutanı Burak Aslan'ın yanlış işlerin yapıldığını, bu nedenle alaya döneceklerini söylediğini aktardı.

Saat 04.30'da görev yeri olan Muhafız Alayına geldiklerini ifade eden Cihan, televizyonda darbe girişimine ilişkin gelişmeleri izlemeye başladıklarını kaydetti.

Darbe faaliyetine destek veren askerlerle olay günün nöbetçi amir olan binbaşı Haydar Aktaş'ın derdest edildiğini öğrendiğini bildiren Cihan, darbe faaliyetinde yer almadığını, FETÖ ile ilişkisinin bulunmadığını öne sürdü.

Darbe teşebbüsüne ilişkin önceden bilgisinin bulunmadığını söyleyen Cihan, suçsuz olduğunu iddia ederek tahliye talebinde bulundu.

Sanık uzman çavuşlar Halil Altındağ ile Samet Sarı'nın savunmalarının ardından duruşmaya ara verildi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, sanık eski uzman çavuş Gökhan Ayçetin hakim karşısına çıktı.

Uzun yıllar Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadele kapsamında görev yaptığını belirten Ayçetin, devlete ve muhafızı olarak görevlendirildiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı ihanet içinde olmadığını iddia etti.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016'da evinde bulunduğu sırada, alarm verildiğini söylemesi üzerine kışlaya gittiğini belirten Ayçetin, kışla içtima alanındaki sırasına geçtiğini anlattı.

Bir süre sonra toplanma reaksiyon süresinin ölçüldüğünü ifade eden Ayçetin, binbaşı Osman Koltarla'nın, eski alay komutanı Barış'ın denetlemesinin ardından herkesin evine gidebileceğinin söylediğini aktardı.

Bekledikleri sırada Koltarla'nın, DEAŞ'ın bazı kamu kurumlarına saldırabileceği istihbaratı alındığı bilgisini kendileriyle paylaştığını bildiren Ayçetin, bir süre sonra Koltarla'nın, 'yönetime el konulduğu' şeklinde bir telsiz çağrısı aldığını ancak ayrıntılı bilgiye sahip olmadığını söylediğini anlattı.

İlerleyen saatlerde Koltarla'nın emriyle otobüslere bindiklerini, nereye götürülecekleri konusunda bilgilendirme yapılmadığını iddia eden Ayçetin, daha sonra Milli Savunma Bakanlığının (MSB) Oran'daki lojmanlarına geldiklerini kaydetti.

Burada bir süre kaldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayına döndüklerini ifade eden Ayçetin, bu süre zarfında darbe girişimine katkı sağlayacak bir eylemde bulunmadığını iddia etti.

Rütbesi gereği emirleri sorgulama konumunda olmadığını savunan Ayçetin, 'Yıllarca Güneydoğu'da teröre karşı mücadele ettim, bu uğurda birçok şeyimi yitirdim. Ankara'ya geldim yine kendimi terörün içinde buldum. Amirlerimizin hain olabileceğini hiçbir zaman düşünmedim.' ifadesini kullandı.

Tutuklu sanıklar Halil Kara ve Muhammet Kayhan da savunma yaptı.

İddianamedeki suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, suçsuz olduklarını iddia ederek tutuksuz yargılanmayı talep etti.

Mahkeme heyeti, savunmaların ardından 28 Mayıs Pazartesi günü devam edilmek üzere duruşmaya ara verdi.

- Sanık sayısı 521'e düşmüştü

Davanın 14 Mayıs'ta görülen duruşmasında, başka davalarda da sanık konumundaki 8 sanığın dosyasının mevcut davadan ayrılarak, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Akıncı Üssü davası ile birleştirilmesine karar verildiği açıklanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame ile ilk başta 534 kişi hakkında açılan davanın ilerleyen aşamalarında aralarında eski başyaver Ali Yazıcı'nın da bulunduğu bazı sanıkların dosyasının mevcut davadan ayrılmasına, bazı sanıkların da başka davalardan Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı davasına birleştirilmesi kararlaştırılmıştı. Mahkeme tarafından alınan son birleştirme ve ayırma kararlarından ardından Muhafız Alayı darbe davasının sanık sayısı 521'e düşmüştü.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-08 Mayıs (2017) 'Ankara 521 sanık (ilk 534) Darbe/Cumhurb. Muhafız Alayı' davası

(26 Mayıs 2018, 13:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13056    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.852.122