Tam
EskidenYeniye
 

Muhafız Alayı Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.06.2018 13:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

28.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, sanıklar, avukatları ve müşteki avukatları hazır bulundu.

Sanıkların ifadelerinin alındığı duruşmada savunma yapan eski uzman çavuşlar Bayram Ali Bayraktar, Zafer Muhip, Zafer Öner, Mesut Pak, Mesut Şen, Benal Yılmaz ve Mehmet Sait Uçar üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini beyan etti.

Tatbikat olduğu gerekçesiyle kışlaya çağırıldıklarını, yaşananların darbe girişimi olduğunu anladıktan sonra darbeye karşı durduklarını iddia eden sanıklar, suçsuz olduklarını ve tutuksuz yargılanmak istediklerini ifade etti.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

29.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, sanıklar, avukatları ve müşteki avukatları hazır bulundu.

Darbe girişiminden yaklaşık bir yıl önce Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayına atandığını dile getiren eski uzman çavuş Hacı Bekir Demirci, olayın yaşandığı hafta boyunca birlikte alarm verilerek bir tatbikat yapılacağının konuşulduğunu, söz konusu tatbikat için alarmın 15 Temmuz akşamı verildiğini anlattı.

Demirci, alarm üzerine kışlaya döndüğünü, sanık eski binbaşı Osman Koltarla'nın alaya gelen askerlere zamanında geldikleri için teşekkür ettiğini ifade etti. Bundan yaklaşık yarım saat sonra Koltarla'nın terör saldırısı olabileceğini söylediğini ifade eden Demirci, teröristlerin telefon sinyalleri aracılığıyla yer tespiti yapabileceği gerekçesiyle cep telefonlarının toplatılması emrini verdiğini aktardı.

Koltarla'nın emriyle başka bir takıma görevlendirildiğini, otobüsle terör saldırısına müdahale amacıyla kışla dışına götürüldüklerini belirten Demirci, gecenin ilerleyen saatlerinde Muhafız Alayına döndüklerini dile getirdi.

Darbe girişimini kışlaya döndükten sonra öğrendiğini, telefonlar toplatıldığı için haberleri takip edemediğini ileri süren sanık Demirci, darbe girişiminde bulunmadığını savunarak, 'Amirlerimin yalanlarıyla kandırılarak hain konumuna düşürüldüm.' ifadelerini kullandı.

Üzerine atılı olan 'FETÖ üyeliği' suçlamasını da kabul etmeyen Demirci, mahkeme heyetinden tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesini istedi.

Savunma yapan sanıklar Abdullah Haney, Osman Baydemir, Abidin Üçkazan, Mustafa Akman, Mustafa Demirel ve Yasin Kabakcı da suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

30.05.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada sanıklar, avukatları ve müşteki avukatları hazır bulundu.

Savunma yapan sanık eski uzman çavuş Serdar Yıldırım, olay günü tatbikat için alarm verildiğini, kışlaya gitmesinden sonra da terör saldırıları gerekçesiyle sıkıyönetim ilan edildiğinin söylendiğini ileri sürdü.

Terör saldırılarına müdahale için otobüslerle Oran'daki Milli Savunma Bakanlığı lojmanlarına götürüldüklerini dile getiren Yıldırım, burada sanık eski binbaşı Osman Koltarla'nın, 'Kanunsuz işler oluyor.' diyerek askerlerin Muhafız Alayı'na dönmesini sağladığını anlattı.

FETÖ'cü olmadığını, darbe girişiminde bulunmadığını iddia eden sanık Yıldırım, 'Başta Pensilvanya'daki şarlatan olmak üzere ona beynini, ruhunu kiralayan, Türk milletinin parasıyla alınan tankı, uçağı, tüfeği millete doğrultan, darbe girişiminde bulunanlardan şikayetçiyim. 'Ben komutanım' diye geçinen, askerlerini kandıran ve huzurunuzda yalan söyleyen Muhsin Kutsi Barış'tan da şikayetçiyim.' sözleriyle kendini savundu.

- 'Sıkıyönetim ilan edildi'

Sanıklardan Orhan Çelik, 15 Temmuz darbe girişiminden önce uzman çavuş rütbesinde Muhafız Alayında görev yaptığını ve suçsuz olduğunu ifade ederek savunmasına başladı.

Olay akşamı personelin alarm verilmesi durumunda ne kadar sürede hazır olabileceğinin ölçülmesi için alarm verildiğini, bunun üzerine alaya geldiğini belirten sanık Çelik, gelişinden sonra terör saldırısı olduğu gerekçesiyle cep telefonlarının toplandığını kaydetti.

Yapılan içtimada eski binbaşı Koltarla'nın, 'Sıkıyönetim ilan edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koydu.' açıklamasını yaptığını bildiren sanık Çelik, sıkıyönetim ilanının terör saldırıları nedeniyle yapıldığını düşündüğünü ileri sürdü.

Otobüsle kışla dışına çıkarıldıklarını, gittikleri Milli Savunma Bakanlığı lojmanlarında yaşananların darbe girişimi olduğunu öğrendiğini ifade eden Çelik, kanunsuz bir işe karışmadığını savundu.

Sanık Çelik, darbe girişiminde bulunmadığını savunarak mahkemeden tahliyesini ve beraatini istedi.

Savunma yapan eski uzman çavuşlar Tuncer Dinçer, Haluk Karataş, Hasan Sezer ile tutuksuz yargılanan sanık sivil memurlar Baki B. ve Erkan T. de üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek mahkeme heyetinden beraat talebinde bulundu.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

01.06.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, sanıklar, avukatları ve müşteki avukatları hazır bulundu.

Sanık eski uzman çavuş Çağrı Taşpınar, 13 Temmuz'da mesaideyken Tuncer Dinçer'in, birlik komutanı Osman Koltarla'nın emri olduğunu, personelin reaksiyon süresinin ölçülmesi amacıyla alarm eğitimi yapılacağını söylediğini öne sürdü.

Tatbikat yapılacağına yönelik bir şey duymadığını savunan Taşpınar, 15 Temmuz'da Ümit Erdem ile nöbetini tamamlayıp, eşini de AŞTİ'den aldıktan sonra evine gittiğini belirtti. Taşpınar, saat 19.00 gibi uyuduğunu ve yaklaşık iki saat sonra manga komutanı astsubay Mürsel Akyol'un arayıp 'Alarm verildi. Haberin yok mu? Hemen fırla.' demesi üzerine hazırlanıp birliğe gittiğini kaydetti.

Silahını alıp içtima alanına geçtiğini anlatan Taşpınar, mühimmat dağıtıldığını ve kendisinin 5 tane aldığını söyledi.

Taşpınar, daha sonra 'terör saldırısı var' denilerek telefonların toplanıldığını ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitmek için kullandıkları otobüslere bindirildiklerini, yine oraya gideceklerini düşünürken MSB lojmanlarına götürüldüklerini belirtti.

'Hiçbir şeyden haberimiz yoktu.' diyen Taşpınar, binbaşı Osman Koltarla'nın TSK'nın yönetime el koyduğu bilgisini paylaşıp kanunsuz bir şey yapılmayacağını, emir dışına çıkanların da cezalandırılacağını söylediğini öne sürdü.

Taşpınar, lojman bölgesindeyken yine Osman Koltarla'nın 'Biz bu olaylara dahil değiliz. Sizi alaya götüreceğiz.' sözleriyle rahatladığını savunarak, sonrasında alaya döndüklerini anlattı.

Alayda darbe girişimine destek veren Özel Kuvvetler personeli olduğunun söylenmesi üzerine çatışma ihtimaline karşı görevlendirildiğini iddia eden Taşpınar, vatana millete zeval getirecek bir şey yapmadığını ileri sürdü.

Taşpınar, tahliye talebinde bulundu.

Sanık eski uzman çavuş Tuna Civil de 13 Temmuz'da içtimadayken takım astsubayı Yaşar Demir'in 15-16-17 Temmuz günlerinden birinde alarm eğitimi olacağını, katılmayanların ya da 45 dakikadan fazla geç kalanların cezalandırılacağını söylediğini iddia etti.

Normal bir eğitim olduğunu düşündüğünü savunan Civil, 15 Temmuz'da mesai bitimi eve gittiğini, Yaşar Demir'in 21.05 sıralarında Whatsapp grubundan alarm verildiğini bildirdiğini söyledi.

Civil, 22.00 civarı alaya giriş yaptığını ifade ederek, binbaşı Osman Koltarla'nın, içtima alanındayken reaksiyon sürelerinin iyi olduğunu belirterek teşekkür ettiğini anlattı.

Beklerken IŞİD saldırısı olduğunun söylendiğini, yer tespiti yapılabileceği gerekçesiyle de telefonlarının toplandığını öne süren Civil, binbaşı Koltorla'nın da telsizden TSK'nın yönetime el koyduğuna yönelik bir anons geçtiğini, kanun dışına çıkan personel hakkında da gerekli yasal işlemi yapacağını söylediğini iddia etti.

Civil, her zaman Külliyeye gittikleri otobüslerle Oran'daki askeri lojmanlara götürüldüklerini belirterek, otobüsün radyosundan Milli Savunma Bakanının, ihanet içinde bulunan komutanlar olduğu, kanunsuz emirlere uyulmaması gerektiğini söylediği konuşmasını dinlediklerini dile getirdi.

Bazı arkadaşlarıyla kanunsuz emirlere uymamayı, böyle bir emir vereni etkisiz hale getirmeyi, getiremezlerse de uzaklaşıp gerekli yerleri bilgilendirmeyi kararlaştırdıklarını iddia eden Civil, Osman Koltarla'nın gelip 'Durum bildiğiniz gibi değil. Bilmediğiniz yanlış şeyler var.' diyerek çekileceklerini söylediğini öne sürdü.

Civil, alaya 04.30 gibi döndüklerini belirterek kanunsuz bir emir almadığını, alanı da görmediğini ileri sürdü.

Alayda darbeci olarak düşünülen yabancı personel olduğunun belirtilmesi üzerine silah alıp içtima alanına gittiklerini bildiren Civil, bir grubun helikopter pistinin, bir grubun alay binasının, bir grubun da birliğin emniyetini aldığını söyledi.

Civil, dört gün boyunca mesaiye gittiğini ve birliğin emniyeti konusunda görev icra ettiğini belirterek, 22 Temmuz akşamı gözaltına alındığını ifade etti.

Hiçbir terör örgütüyle bağı bulunmadığını iddia eden Civil, tahliye talebinde bulundu.

Sanık eski uzman çavuş Doğan Sapmaz'ın da savunma yaptığı duruşmaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde savunma yapan sanık eski uzman çavuş Samet Dinçer, 15 Temmuz sabahı nöbeti devredip Mamak'taki evine gittiğini, akşam saatlerinde de uzman çavuş Abidin Üçkazan'ın arayıp alarm tatbikatının başladığını söylediğini aktardı.

Yolunun üzerindeki nöbet istirahatli arkadaşı Murat Arslan'ı da alıp 21.30 gibi alaya giriş yaptığını belirten Dinçer, eğitim elbisesini giydiğini anlattı.

Dinçer ayrıca, bir G3 piyade tüfeği ve 5 de şarjör aldığını, birlik komutanı binbaşı Osman Koltarla'nın iyi bir reaksiyon verildiğini dile getirerek personele teşekkür ettiğini söyledi.

Koltarla'nın, alay komutanının yanına gidip geldikten sonra IŞİD saldırısı olduğunu belirterek telefondan yer tespiti gerçekleştirilebileceği endişesiyle cep telefonlarının bırakılmasını istediğini öne süren Dinçer, Koltarla'nın daha sonra da TSK'nın yönetime el koyduğu bilgisini paylaşıp, durum ne olursa olsun kanunlar çerçevesine hareket edeceklerini söylediğini iddia etti.

Sonrasında da otobüslere bindirilerek, Oran'daki MSB lojmanlarına götürüldüklerini, buranın ismini de otobüsteki konuşmalardan öğrendiğini ileri süren Dinçer, beklerken otobüsün radyosunu açtırdıklarını ve kalkışmadan haberdar olduklarını söyledi.

Dinçer, alaya 04.30 civarında döndüklerini belirterek, üzerine atılı suçları kabul etmedi.

Sanık eski uzman çavuşlar Şener Gömlekli, Ömer İpkıran ve Yusuf Ziya Poyraz da yaptıkları savunmada iddiaları reddetti.

Sanıkların tahliye talebinde bulunduğu duruşma, pazartesine ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-08 Mayıs (2017) 'Ankara 521 sanık (ilk 534) Darbe/Cumhurb. Muhafız Alayı' davası

(02 Haziran 2018, 13:58)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13077    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
0