Tam
EskidenYeniye
 

Muhafız Alayı Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.06.2018 12:38 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

04.06.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, sanıkların yanı sıra taraf avukatları da hazır bulundu.

Savunma yapan eski uzman çavuş Yalçın Zor, olay tarihinden kısa süre öncesinde alayda bir tatbikat yapılacağının konuşulduğunu, 15 Temmuz akşamı tatbikat amaçlı alarm verilmesi üzerine de görev yerine gittiğini ifade etti.

Kışla içinde yapılan içtimada, terör saldırılarının olduğu söylenerek telefonların toplandığını ileri süren Zor, ikinci içtimada ise sanık eski binbaşı Osman Koltarla'nın sıkıyönetim ilan edildiğini açıkladığını bildirdi.

İçtimadan sonra otobüsle Oran'daki Milli Savunma Bakanlığı lojmanlarına götürüldüklerini, burada beklerken otobüsün radyosundan 'askeri kalkışma' olduğu yönündeki açıklamaları dinlediğini anlatan Zor, yaşananların darbe girişimi olduğunu sabah saatlerinde kışlaya dönüşten sonra öğrendiğini ileri sürdü.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen sanık Zor, mahkeme heyetinden tahliye ve beraat talebinde bulundu.

'Darbe girişiminden haberim olmadı'

Sanık Yener Yabacıoğlu da darbe girişiminin yaşandığı akşam alarm verilmesi üzerine görev yerine döndüğünü bildirdi.

Eski binbaşı Koltarla'nın terör saldırıları olduğunu beyan ettiğini, teröristlerin teknik takibine takılmamak için cep telefonlarının toplandığını aktaran Yabacıoğlu, ikinci içtimada Koltarla'nın, 'Terör saldırıları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koydu. Kanun ve nizamlar çerçevesinde görevimizi yapacağız.' açıklamasını yaptığını belirtti.

Terör saldırılarında müdahalede polisin yetersiz kalması sebebiyle askere yetki verildiğini düşündüğünü iddia eden Yabacıoğlu, bundan sonra otobüsle Milli Savunma Bakanlığı lojmanlarına gittiklerini, otobüsün radyosundan dönemin Milli Savunma Bakanı olan Fikri Işık'ın, 'İhanet içinde olan komutanlar var. Emirlerine uymayın.' açıklamalarını duyduğunu söyledi.

Darbe girişiminden böylece haberi olduğunu, kanunsuz bir emri yerine getirmediğini savunan Yabacıoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesini istedi.

Savunma yapan sanıklar Mehmet Murat Arslan, Muhsin Çönger ve Mehmet Dağlı da üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

06.06.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, sanıklar ve taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Muhafız Alayı Köşk Muhafız Komando Birliği Harekat ve Eğitim Subayı sanık eski binbaşı Murat Şahin savunma yaptı.

Şahin, darbe teşebbüsünden 15 Temmuz öncesi bilgisi bulunmadığını, o gece polis ve halkla karşı karşıya gelmediğini savunarak, suçlamaları reddetti.

Muhafız Alayına 27 Haziran'da katıldığını belirten Şahin, 1-10 Temmuz'da izinli olduğunu, 11 Temmuz'da sabah hastaneye gittiğini ve öğleden sonra da Külliye'de mesai yaptığını anlattı.

Şahin, 13 Temmuz'da alaya gittiğini, binbaşı Osman Koltarla'nın 14-15-16-17 Temmuz'da herhangi bir gün alarm eğitimi yapılacağını söylediğini belirterek, gerekli hazırlıkların yapılmasını emrettiğini kaydetti.

Alarm eğitiminin daha sonra alarm tatbikatına dönüştüğünü ifade eden Şahin, 14 Temmuz'da Koltarla'nın haberleşmeyle alakalı bir prova yapmasını söylemesi üzerine, bu emri yerine getirdiğini dile getirdi.

15 Temmuz'da mesaiden ayrıldıktan sonra Osman Koltarla'dan alarm tatbikat emri geldiğini, bunun üzerine saat 21.00-21.30 gibi alaya geçtiğini aktaran Şahin, MP5 silah, şarjör ve mühimmat yeleği aldığını bildirdi.

Şahin, personelin içtima alanında toplandığını ve saat 22.15 civarı Koltarla'ya tekmil verdiğini anlatarak, onun da teşekkür edip alay komutanına haber vermek üzere alandan ayrıldığını, giderken de alay komutanı gelmediği takdirde tatbikatın biteceğini ifade ettiğini kaydetti.

'IŞİD, devlet kurumlarını saldırı yapacak'

Alay komutanı ile görüşen Koltarla'nın, 'Durumda değişiklik var. IŞİD'in devlet kurumlarına saldırı yapacağına yönelik istihbarat var. Bunu alay komutanı söyledi. Sinyal takibi yapılabileceğinden telefonlar da toplansın.' dediğini öne süren Şahin, birlik komutanının emri üzerine kendisinin telefonunu bırakmadığını iddia etti.

Telefonunu açıp haberlere baktığını, 'İstanbul'da terör alarmı', 'Boğaz köprüsü ulaşıma kapatılıyor', 'Atatürk Havalimanı uçuşlara kapatılıyor' gibi başlıklar gördüğünü savunan Şahin, sonrasında şarjının bitmemesi için telefonu kapattığını ileri sürdü.

Şahin, saat 23.45 civarı birlik komutanının habercisinin gelip komutanın taş kapıya çağırdığını söylemesi üzerine buraya gittiğini belirterek, 'Osman Koltarla, 'Sancak anons yapıyor. Sıkıyönetim ilan edildi. TSK yönetim el koymuş' dedi. 'Emin misiniz' dedik. 'Anons öyle geldi' dedi.' şeklinde konuştu.

O sırada subay ve astsubayların da arkadan geldiğini anlatan Şahin, Osman Koltarla'nın onlara ve sonrasında birliğe de bunları söylediğini kaydetti.

Şahin, uğultular üzerine Koltarla'nın, durumu tam bilmediğini, netleştirmeye çalıştığını, kanun ve nizamlar çerçevesinde hareket edeceklerini ifade ettiğini öne sürdü.

'Yaralıları tahliye edin, takviye edin'

Koltarla'nın Külliye'deki yüzbaşı Emre Bilyaz ile de görüştüğünü, ondan da silah sesleri geldiğini ve emniyeti arttırdıklarını öğrendiğini belirten Şahin, yazlık bahçe civarında alay komutanı albay Muhsin Kutsi Barış'ın, Osman Koltarla'nın yanına gelerek, 'IŞİD devlet kurumlarına saldırıyor. Sizden önce TRT'ye gönderdiğim birliğin yaralıları var. Gidip yaralıları tahliye edin, takviye edin' dediğini savundu.

Şahin, Koltarla'nın da 'Komutanım, bana komutanlarımızla ilgili söyleyeceğiniz bir şey var mı?' diye sorduğunu, alay komutanının da 'Yok. Ne olacak ki?' diye karşılık verdiğini öne sürerek, peşinden de 'Hadi bak, personeli bir an önce bindirin.' diye emrettiğini ifade etti.

Koltarla'nın da araçlara binme emri verdiğini belirten Şahin, astsubay Mustafa Samur'un da 'Yaralı varsa olay yerine niye gidiyoruz?' demesi üzerine, kendisinin de 'Doğru, en yakın emniyetli yere gitmemiz lazım.' karşılığını verdiğini dile getirdi.

Şahin, birlik komutanı binbaşı Koltarla'nın da alay komutanı albay Barış'a 'Benim görev yerim Külliye. Saldırı varsa neden Külliye'ye gitmiyorum.' dediğini, Barış'ın da 'Ya Osman, ben sana saldırı var diyorum, sen Külliye diyorsun.' ifadeleriyle çıkıştığını öne sürdü.

Sonrasında araçlara binildiğini ve Koltarla ile konuştuktan sonra TRT yakınındaki MSB lojmanlarına gittiklerini aktaran Şahin, lojman içindeyken birlik komutanı Koltarlı'nın telefonunun çaldığını, 'Bak bakalım ne istiyor?' diyerek telefona bakmasını emrettiğini aktardı.

'Süratle TRT nizamiyesine gelin'

Şahin, 'Telefonu açtım. 'Buyurun, ben Murat' dedim. Karşımdaki 'Sen kimsin, ben Tanju albay. Osman nerede?' dedi. 'Birlik komutanı meşgul, buyurun, ben dinliyorum' dedim. Bana, 'Buradaki birliğin yaralıları var. Hastaneye göndermemiz lazım. Süratle TRT nizamiyesine gelin' dedi. Daha sonra kapattım.' ifadelerini kullandı.

Koltarla'ya sorduğunda arayan kişinin eski alay komutanı Tanju Poshor olduğunu öğrendiğini anlatan Şahin, birlik komutanının daha sonra 'Allahım, doğru karar vermeme yardım et, bu kadar insanın sorumluluğu var bir tarafta da yaralılar var.' diyerek TRT tarafına gitmek için tellerden atladığını öne sürdü.

Şahin, 'Komutanım nereye gidiyorsunuz? Beni birlikte tanıyan yok, size ihtiyaç olur. Ben gideyim.' diyerek tellerden atladığını, peşinden astsubaylar Mustafa Samur ve Özden Ünal'ın da atlayıp geldiğini bildirdi.

Amaçlarının yaralıları tahliye etmek olduğunu savunan Şahin, TRT nizamiyesine yaklaştıklarında silah seslerini duyduklarını anlattı. Şahin, hat şeklinde, silahlarının namlusu havaya dönük bir grup asker gördüğünü, onlara yaralıların nerede olduğunu sorduğunu, ancak bu askerlerin kendisini duymadığını iddia etti.

Daha sonra yol üzerinde bir uzman çavuş gördüğünü, ona da sorduğunu belirten Şahin, uzman çavuşun da 'Ambulansın orada.' karşılığını verdiğini bildirdi.

Şahin, başını çevirdiğinde ambulansı kreş binası yakınında gördüğünü ifade ederek, yanına gittiği askeri ambulansın kapısının açık olduğunu, karnından yaralı birinin yattığını, iki kişinin de kenarda oturduğunu anlattı.

TRT'de bulunan yüzbaşı Recep Karabayır ile konuştuğunda bu kişilerin kobra helikopterin açtığı ateş sonucu yaralandığını öğrendiğini dile getiren Şahin, ne olduğunu anlamaya çalışırken bir yaralı daha getirildiğini söyledi.

'Helikopter yanlışlıkla askere attı'

Şahin, albay rütbeli bir kişinin 'Helikopter yanlışlıkla askere attı. Sonra düzeltip dışarı attı.' dediğini belirterek, o sırada arkasındaki astsubay Samur'un, 'Poshor bu' dediğini ifade etti.

Şahin, şöyle konuştu:

'Bana 'Birliği neden getirmediniz. Hemen nizamiyeyi takviye edin' dedi. Ben de 'Yol kapalı, halk var' dedim. 'Halk dediğin 25-30 kişi, dağıtın. Nizamiyeyi takviye edin' dedi. Amirim değil, beni halkın önüne gönderiyor. Hem kanunsuz hem suç teşkil edecek. Gayrı ihtiyarı Ekrem yarbayı sordum. Ekrem Işık'ı göremeyince, 'Biz yaralılar için gelmiştik, yaralıları tel örgüden alabiliriz' dedim. O da bana 'Osman'a söyle hemen nizamiyeyi takviye edin' dedi. Ben de 'Bize verilen emir bu değil, oraya gitmiyorum. Biz geri dönüyoruz.' dedim. Albay sinirlendi. Ambulansın önüne geçti. Recep yüzbaşıya da 'Sen de bin' dedi. O da bindi. Ambulansa binerken bana tekrar 'Hemen nizamiyeyi takviye edin, ambulansa yol açın.' dedi. O sırada ambulans manevra yapmaya başladı.'

Nizamiyedeki askerlere komutanın kimde olduğunu sorduğunda 'Komuta yok.' diye cevap aldığını anlatan Şahin, oradaki askerlerden üç kişinin de kendileriyle lojmana döndüğünü kaydetti.

Döndüklerinde tellerin yaralıların taşınması için açıldığını gördüklerini bildiren Şahin, birlik komutanını da gördüğünü, orada kanunsuz şeyler yaşandığını söylediğini aktardı.

Şahin, Osman binbaşının da diğerlerine, kanunsuz şeyler olduğunu dile getirerek, 'Gidiyoruz' dediğini vurguladı.

Alaya 04.30 civarında döndüklerini dile getiren Şahin, döndükten hemen sonra Osman Koltarla'nın emriyle yanına aldığı bir grup askerle nöbetçi amir, binbaşı Haydar Aktaş'ı alay binasında derdest ettiğini söyledi.

Muhsin Kutsi Barış'ın da Aktaş'ın bağırışları üzerine makamından çıktığını ifade eden Şahin, bırakılmasını istediğini öne sürdü.

Şahin, daha sonra alay binasına yarbaylar Ahmet Hatip, İlker Yazır, Niyazi Dereli ve sonra da binbaşı Osman Koltarla'nın geldiğini, emir üzerine Muhsin Kutsi Barış'ın da derdest edildiğini kaydetti.

Darbe girişiminin ardından 22 Temmuz'da gözaltına alındığını anlatan Şahin, FETÖ ile bir bağının bulunmadığını savundu ve tahliyesini talep etti.

Duruşma, yarına ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-08 Mayıs (2017) 'Ankara 521 sanık (ilk 534) Darbe/Cumhurb. Muhafız Alayı' davası

(09 Haziran 2018, 12:38)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13122    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.852.570