Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Yüksek yargısı yargılanıyor

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Hakimler Savcılar Kurulu (HSYK) üyelerinin ayrı ayrı yargılanmasına devam edildi. Bu kapsamda Yargıtay eski Üyeleri Yılmaz Tosun ile Günal Akyol hakim karşısına çıkarıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.06.2018 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Hakimler Savcılar Kurulu (HSYK) üyelerinin ayrı ayrı yargılanmasına devam edildi. Bu kapsamda Yargıtay eski Üyeleri Yılmaz Tosun ile Günal Akyol hakim karşısına çıkarıldı.

YARGITAY ESKİ ÜYESİ YILMAZ TOSUN

4 Haziran'da ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Yargıtay Genel Kurul Salonu'nda görülen duruşmada, eski Yargıtay üyesi sanık Yılmaz Tosun, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Duruşmada, eski HSYK üyesi Kerim Tosun, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem ile eski Yargıtay üyesi Günal Akyol tanık olarak dinlendi.

Birol Erdem, sanığın, Yargıtaya 2011'de yapılan seçimde, cemaat mensubu HSYK üyelerinin önerdiği isimler arasında bulunduğunu, üye seçildikten sonraki dönemde dairesi ve yapı içindeki görevleriyle ilgili bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Yargıtay üyelik seçiminden sonra, bu yapıdan seçilenlerin, işlerini mensubiyetlerine yansıttıkları, seçimleri kilitledikleri, istedikleri kişileri seçtirdikleri gibi şikayetler gelmesi üzerine, 2013'te bu yapıya karşı olan Yargıtay üyelerini bir araya getirdikleri yemekler düzenlediklerini belirten Erdem, bu yemeklere sanığı çağırmadıklarını anlattı.

Duruşmada, aynı suçtan yargılanırken, yapı içinde olduğunu bildiği veya tahmin ettiği isimleri paylaşan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eski Yargıtay Üyesi Günal Akyol da tanıklık yaptı.

Eski Yargıtay Üyesi Akyol, 2013'ten önce yapının sohbet toplantılarına katıldığını, aynı yıl yaz ayında sohbet grubunun değiştiğini, yeni grupta sanığın da bulunduğunu belirtti. Akyol, 2014'ten itibaren toplantılara katılmadığı için Tosun'un bundan sonraki faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Sohbet toplantılarına telefon götürülmediğini, grupların genellikle evlerin yakınlığına göre oluşturulduğunu anlatan Akyol, Yargıtayın Bağlıca lojmanlarında oturmaları nedeniyle sanıkla da aynı sohbet grubunda yer aldıklarını kaydetti.

Kerim Tosun ise sanığın yapıyla mensubiyetine ilişkin görgüye dayalı somut bir bilgisi olmadığını söyledi.

'Medeni ilişkiler içinde yapılan davete icabet ettim'

Tanık beyanlarına karşı söz verilen sanık Yılmaz Tosun, Günal Akyol'un bahsettiği sohbet toplantılarına, davet üzerine, nezaket ilişkisi, sosyal ilişki içinde katıldığını savunarak, 'Benim, burada bir emir talimat aldığımı, silahlı terör örgütü faaliyeti kapsamında toplantılara katıldığımı, örgütsel bir sıklık içinde hiyerarşik yapı içinde bulunduğumu kanıtlayan bir beyan yok. 2 kez beni bu toplantılarda görmüştür. Benim, silahlı terör örgütü üyeliğiyle ilgili bir hareket tarzım belirlenmişse bana azami hadden ceza verin, inanın temyiz dahi etmeyeceğim. Ama medeni ilişkiler içinde yapılan davete icabet ettiysem bunu takdirlerinize sunuyorum.' dedi.

Birisinden emir, talimat alacak bir yapısının bulunmadığını, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Kahraman'ın kendisini tanıması nedeniyle üye seçtirdiğini ileri süren Yılmaz Tosun, uzun süredir tutuklu olduğunu belirterek tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, aranın ardından sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Eski Yargıtay üyesi Taşdelen'in davası

Yargıtay 9. Ceza Dairesindeki duruşmalarda daha sonra eski Yargıtay üyesi Reşat Taşdelen, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Taşdelen'in yargılandığı davada da sanık hakkında ifade verenler tanık olarak dinlendi.

Eski HSYK Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla duruşmaya bağlandı. Okur, sanığı şahsen tanımadığını, 2011'de yapılan üye seçimlerinde, sanığın adının cemaat mensubu üyeler tarafından önerildiğini söyledi.

Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem de sanığın, 2011'de cemaat mensuplarının telkiniyle Yargıtaya üye seçildiğini belirtti. Taşdelen'in, iş hukuku davalarının görüldüğü dairede tetkik hakimi olduğunu, bu alandaki boşluğun doldurulması ve kıdeminin yeterli olması nedenleriyle üye seçilmesine karşı çıkmadıklarını anlattı.

Sanığın örgüt faaliyetlerine ilişkin somut bir duyumunun bulunmadığını ifade eden Birol Erdem, 'Sırf yapıya mensup olduğu için seçilmiştir' demiyorum, kıdemi ve iş dairesindeki deneyimlerinin de katkısı olmuştur. Ama genel kanaat bu yapıyla hareket ettiği şeklinde idi. Bu nedenle de 2013'te bu yapıya mensup olmayan Yargıtay üyeleriyle yapılan toplantıya kendisini çağırmadık.' dedi.

Tanık beyanlarına karşı söz verilen sanık Reşat Taşdelen, hakkında tüm delilerin toplandığını belirterek tutuklu kaldığı süre de göz önünde bulundurularak, tahliyesine karar verilmesini istedi.

Sanığın avukatı da sanıkta ele geçirilen dijital verilerde suç unsuruna rastlanmadığı gerekçesi ile müvekkilinin veya birinci derece akrabalarının ByLock kullanmadığı yönünde mahkemeye gelen belgeler ve tanık beyanları karşısında, müvekkilinin tahliyesine karar verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, aranın ardından sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

YARGITAY ESKİ ÜYESİ GÜNAL AKYOL

5 Haziran'da ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Yargıtay Genel Kurul Salonu'nda görülen duruşmada, tutuksuz yargılanan eski Yargıtay üyesi Günal Akyol, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

İlk duruşmada, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirten ve yapı içinde olduğunu bildiği veya tahmin ettiği isimleri paylaşan sanık Akyol, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmiş, Akyol'a, yurt dışına çıkış yasağı konularak haftada bir kez polise imza verme şartı getirilmişti.

Sanık Akyol, bir önceki duruşmada, hakim adaylığı döneminde tanıştığı örgüt mensuplarının sohbet toplantılarına katıldığını, Yargıtaya üye seçildikten sonra faaliyetlerine devam ettiğini ancak 17-25 Aralık sürecinden sonra yaşananlardan rahatsızlık duyduğu için yapıdan uzaklaştığını anlatmıştı.

Bugünkü duruşmada, sanık hakkında ifade veren eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem tanık olarak dinlendi, talimatla ifadesi alınan diğer tanıkların beyanları okundu.

Birol Erdem, sanığın, Yargıtaya 2011'de yapılan seçimde, örgüt mensubu HSYK üyelerinin kontenjanından seçildiğini, Akyol'un yapıyla ilişkisine dair somut bir bilgisinin bulunmadığını söyledi.

Sanık Akyol, Erdem'e, '17-25 Aralık sürecinden sonra yapıyla ilişkisini devam ettirip ettirmediğine dair bilgi sahibi olup olmadığını' sordu. Erdem, sanık hakkında kendisine 17-25 Aralık sürecinden önce veya sonra gelen somut bir bilgi olmadığını kaydetti.

Talimatla alınan diğer tanık beyanlarında da kendisinin söylediğinden farklı bir unsur bulunmadığını dile getiren Akyol, '17-25 Aralık sürecine kadar olanları ben somut şekilde anlattım zaten.' dedi.

Duruşmada daha sonra Mahkeme Başkanı Burhan Karaloğlu, gelen bilgi ve belgeleri okudu. Karaloğlu, Günal Akyol'a, ByLock tespit tutanaklarını hatırlatarak, 'ByLock tespit edilen hattın kendi üzerine olduğunu ancak hattı kızının kullandığını söylemiştin. Kızın hakkında bir soruşturma var mı?' diye sordu. Akyol, kızı hakkında bir soruşturma bulunmadığını söyledi. Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanığın kızının tanık olarak dinlenmesi ve duruşmanın 18 Ekim'e bırakılmasını kararlaştırdı.

Eski üye Yusuf Memiş hakkındaki dava

Yargıtay 9. Ceza Dairesindeki duruşmalarda daha sonra eski Yargıtay üyesi Yusuf Memiş, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Memiş'in yargılandığı davada da sanık hakkında ifade veren eski HSYK Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem, eski HSYK üyesi Ömer Köroğlu tanık olarak dinlendi. Okur, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılırken, diğer tanıklar salonda ifade verdi.

Okur, Yargıtaya 2011'de yapılan seçimde örgüt mensubu HSYK üyelerinin önerdiği isimler arasında sanığın da bulunduğunu, bu kişilerin istediği ilk 80 kişi arasında sanığın isminin de yer aldığını ifade etti. Yusuf Memiş'in, örgüt üyeliğine dair somut bir bilgi sahibi olmadığını belirten Okur, bu yapıya karşı olan Yargıtay üyelerini bir araya getirdikleri yemekli davetlere, yapıya yakın olduğunu düşündükleri için Memiş'i çağırmadıklarını anlattı.

Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem de sanığın Bakanlık Teftiş Kurulunda çalıştığı dönemde kendisinin Personel Genel Müdürlüğünde görev yaptığını, o dönemde sanığın örgüte yakın olduğu yönünde kanaati bulunduğunu bildirdi.

Sanığın Yargıtaya 2011'de yapılan üye seçiminde örgüte yakın kurul üyelerinin ısrarı ve talebiyle üye seçildiğine dikkati çeken Erdem, 2013'te Yargıtayda oluşan rahatsızlık üzerine, bu yapıdan olmayan Yargıtay üyelerini bir araya getirdikleri toplantılara sanığı çağırmadıklarını kaydetti.

Eski HSYK Üyesi Ömer Köroğlu, Yusuf Memiş'in, yalnızca örgüt mensuplarının listesinden Yargıtaya üye seçildiğini bildiğini, sanıkla ilgili somut bir bilgisinin olmadığını dile getirdi.

Tanık beyanlarına karşı söz verilen Yusuf Memiş, beyanların 'Zannediyorum, tahmin ediyorum, duydum.' şeklinde olduğunu, somut bir bilgi içermediğini savundu.

ByLock tespit tutanakları da sorulan Memiş, kesinlikle ByLock kullanmadığını, uygulamayı indirmediğini ileri sürdü. İki telefonunda da ByLock kaydı bulunduğunun öne sürüldüğünü belirten Memiş, ancak kullanıcı adı, şifresi veya herhangi bir yazışmaya ilişkin tespit bulunmadığını söyledi. Sanık Memiş, 'Şifrem yok, kullanıcı adım yok, yazışmam yok. Kullandıysam, tek bir harf bulsunlar beni idam edin.' dedi.

Yusuf Memiş, tutuklu bulunduğu süre göz önünde bulundurularak, tahliyesine karar verilmesini istedi.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Buna göre, sanığın tahliye talebi reddedilerek, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Paralel yapı-Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, HSYK üyelerine açılan davalar
Paralel yapı-08 Ekim (2017) 'Ankara 77 sanık Yüksek Yargı Yapılanması' soruşturması/fezlekesi (Yargıtay)

(09 Haziran 2018, 13:56)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13127    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.940.382