Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Levent Ersöz´le ilgili 11 yerde arama

Ergenekon tutuklusu Levent Ersöz´le ilgili İstanbul ve Ankara´da 11 yerde aramalar yapıldığı öğrenildi. Ersöz´ün hastanedeki odası da aranıyor. Aramaların Ergenekon Terör Örgütünün finans kaynaklarıyla ilgili olduğu bildirildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Levent Ersöz´le ilgili 11 yerde arama

Ergenekon tutuklusu Levent Ersöz´le ilgili İstanbul ve Ankara´da 11 yerde aramalar yapıldığı öğrenildi. Ersöz´ün hastanedeki odası da aranıyor. Aramaların Ergenekon Terör Örgütünün finans kaynaklarıyla ilgili olduğu bildirildi.

Ergenekon tutuklusu Levent Ersöz´le ilgili İstanbul ve Ankara´daki 11 noktada aramalar yapıldığı öğrenildi. Aramaların Ergenekon Terör Örgütünün finans kaynaklarıyla ilgili olduğu bildirildi. İddialara göre, Ersöz´ün hastanedeki odası da aranıyor. (HabertürkTV)

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün ifadesinde yer aldığı iddia edilen 7 milyon lira örtülü ödenekten kullandık sözleri üzerine bazı yerlerde arama yapılmaya başlandı. İstanbul´da 10, Ankara´da bir yerde yapılan aramalarda bu paralara ulaşılmaya çalışılıyor. Levent Ersöz, tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´nde dün Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılardan Fikret Seçen ve BDDK müfettişleri tarafından sorgulandı. Jandarma İstihbarat Dairesi eski Başkanı Ersöz´e Ergenekon davasında ?üst düzey yönetici olmak? iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur döneminde örtülü ödenekten yapılan 7 milyon liralık harcamayla ilgili sorular yöneltildi. Bu paranın bir kamu bankasından 5 ayrı kişinin hesabına ?teknik takip ve dinleme cihazları? alımı için aktarıldığı iddia edilmişti.

Avukatı: İfade geçersiz

Ersöz´ün Avukatı Ali Rıza Dizdar, VATAN´a yaptığı açıklamada, Silivri´de duruşmada olduğu sırada müvekkilinin ifadesine başvurduğunu söyledi. Dizdar, kendisine haber verilmeden ifade alındığını belirterek, ?Avukatsız olarak alınan bir ifade hukuken geçerli değildir. Bana haber verilmeden savcı eşliğinde örtülü ödenek ile ilgili müfettişler müvekkilimin ifadesini almış. Avukat olmadan alınan bu ifadenin bir geçerliliği yoktur? dedi.

7 milyonluk şüpheli örtülü ödenek hareketleri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talebi üzerine Ergenekon´un finans ayağına ilişkin incelemelerini tamamlayan BDDK murakıpları ve Maliye Bakanlığı Kontrolörleri´nin hazırladıkları ön raporda emekli Orgeneral Şener Eruygur dönemiyle ilgili usulsüzlük iddialarına yer verildi. Raporda, kamuoyunda ?haber alma ödeneği? olarak bilinen ve Jandarma Genel Komutanlığı´nın istihbarat çalışmalarına tahsis edilen örtülü ödeneğinin, Eruygur´un 2 yıllık komutanlığı döneminde kullanılan 13 milyon lirasının 7 milyonluk kısmının 5 ayrı kişinin hesaplarına aktarıldığı iddia ediliyor.

Rapor Başbakanlık´ta

Örtülü ödenekten ödeme yapılan şirketlerin listesinde silah ve mühimmatla ilgili tek bir şirket dahi bulunmadığı iddia ediliyor. BDDK murakıpları ve Gelirler Kontrolörleri, örtülü ödenekten tüzel kişilere yapılan ödemelerin ayrıntılarının araştırılması için hazırladıkları raporları İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Başbakanlık Teftiş Kurulu´na gönderdi. Bu gelişme üzerine 11 ayrı yerde aramaya başlandı. ( Hürriyet)

Ersöz´ün avukatı: Ergenekon´a delil toplandı

13 Ocak 2010: İkinci Ergenekon Davası tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün avukatı Ali Rıza Dizdar, Ersöz´ün hastane odasında yapılan aramalarla ilgili açıklamada bulundu. Ali Rıza Dizdar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Örtülü ödenekle ilgili değil. Ergenekon´a delil toplandı. ´Ergenekon örgütü bilgi ve belgelerin araması ve bulunması´, mahkeme kararında bu yazıyor. Ergenekon bilgi ve belgeleri bu yukarıdaki hastanede aranıldı. Almadıkları iki şey var, şu anda cebimde. Bir belge var ki alın diye ısrar ettim ama almadılar. Yarın 09:30´da DGM´de belgeyi hepinize göstereceğim dedi. Avukat Dizdar, basın mensuplarının arama kararı nedeniyle ilgili ısrarlı sorularını, gereken açıklamayı yarın (bugün) Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nde yapacağını söyleyerek geçiştirdi. Dizdar, Fulya Ersöz´un sağlık durumu ile ilgili soruya ise, Levent Ersöz´ü sormuyorsunuz diye tepki gösterdi. Levent Ersöz´ün arama esnasındaki halinin sorulması üzerine de, Bir Türk generalinin olması gerektiği gibi başı dik karşılığını verdi. Bu arada babasını ziyaretini tamamlayan Fulya Ersöz, hastane çıkışında kendisini görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösterdi. Fulya Ersöz, kendisini bekleyen araçla hastaneden ayrıldı. ( Cihan)

Ersöz´ün avukatı: Sorguya Başbakanlık Teftiş Kurulu üyeleri de katılmış

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün avukatı Ali Rıza Dizdar, 11 Ocak tarihinde savcıların, Başbakanlık Teftiş Kurulu heyetiyle birlikte müvekkilini hastane odasında sorguladığını söyledi. Dün akşam saatlerinde hastane odasında yapılan aramanın örtülü ödenekle ilgili olduğunu ifade eden Dizdar, aramanın gerekçesini, imha edilen örtülü ödenek tutanağında Ersöz´ün imzasının bulunmasını gösterdi. Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi önünde basın mensuplarına açıklama yapan Avukat Ali Rıza Dizdar, müvekkilinin 11 Ocak günü hastanedeki odasında sorgulandığını söyledi. Dizdar, 11.01.2010 tarihinde benim olmadığım bir günde Başbakanlık Teftiş Kurulu heyetiyle Beşiktaş Ağır Ceza´da yetkili savcılar, müvekkilimin yattığı hastaneye gidiyorlar ve hastanede ifadesini alıyorlar. Konu, örtülü ödenekle ilgili bir imha tutanağında imzasının olması. Halbuki biz, Temmuz ayının içinde diğer bir meslektaşım Hulusi Coşkun ile birlikte mahkemeye verdiğimiz dilekçede, müvekkilimizin örtülü ödeneklerle bir alakasının olmadığını, bunun jandarma komutanlığından öğrenilmesini istemiştik. Jandarma komutanlığından mahkemeye sunulan yazıda ise, ´bu konuda bize soru soramazsınız. Açıklama yetkisi kanunen yasaklandığı için açıklamayacağız.´ denilmiştir. Ona rağmen bir alımla ilgili -altını çizerek söylüyorum; silah alımı falan değil- teknik takip araç gereç alımıyla ilgili bir firmaya ödenen miktarla o firmanın aldığı komisyonun arasında fark olduğu için o dönemde bu alımdan sonra tutulan tutanak, -teamül ve yasa gereği komutan emekli olurken örtülü ödenekler imha edilirmiş- imha edilmiş. Müvekkilimin de imha tutanağında imzası varmış. Onun için bir soru sormuşlar. Orada sorgulamanın yapılması hukuken geçersizdir. Çünkü avukatı olamadan sorgulama yapılmıştır. diye konuştu. Avukat Dizdar, dün gece müvekkiliyle ilgili 10 adreste arama yapıldığını söyleyerek; Şu anda arama tutanakları yukarıda. Herhangi bir bilgi ve belge bulunamadı. dedi. ( Zaman)

Levent Ersöz: Örtülü ödenek kayıtlarını yaktım

Ergenekon sanıklarından Levent Ersöz´ün hastanede yapılan sorgusunda savcıların, Ersöz´e 2004 yılında örtülü ödenekten yapılan alımları sorduğu öğrenildi. Ersöz´ün, ifadesinde, Şener Eruygur´un emekliye ayrılmasından hemen önce alımla ilgili belgelerin imha edildiğini kabul ettiği kaydedildi. Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün dün İstanbul Tıp Fakültesi´nde yapılan sorgusuyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Beşiktaş´ta bulunan İstanbul Adliyesi´ne gelerek basın mensuplarına açıklama yapan Ersöz´ün avukatı Ali Rıza Dizdar, basın mensuplarına hastane odasında yapılan aramayla ilgili çekilmiş fotoğrafları dağıttı. Dizdar, Ersöz´ün sorgu tutanaklarını da basın mensuplarına verdi. Tutanakta, Ersöz´ün sorgusunun 15 dakika sürdüğü belirtiliyor. Savcılar Fikret Seçen ve Mehmet Murat Yönder´in, Ersöz´e, emekli Orgeneral Şener Eruygur´un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde 830 nolu harcama kaleminden (örtülü ödenek) yapılan teknik teçhizat alımları ve buna ilişkin tutanakların imha edilmesini sorduğu kaydediliyor. Ersöz´ün, o dönemde Jandarma Genel Komutanlığı´nda İstihbarat Başkanı olarak görev yaptığını belirten Ersöz´ün haber alma ödeneği olan 830 harcama kalemindeki tüm alım işlemlerinin Jandarma Genel Komutanı´nın yetkisinde olduğunu, kendisinin ise sadece karargah işlemlerini yaptığını ifade ettiği belirtildi. İstihbarat başkanı olarak 830 harcama kaleminden harcama yapma yetkisi olmadığını vurgulayan Ersöz, 2004 yılında dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur´un emekliye ayrılacak olmasından dolayı haber alma ödeneğinin kullanılmasına ilişkin belgelerin imha edilmesine karar verildiğinin ve imha işleminin gerçekleştiğini doğruladığı öğrenildi. Ersöz´ün ayrıca, ifadesinde, imha işleminin daha önceki uygulamalara bakılarak yapıldığını ve imha işlemini de tutanak halinde kayda geçirildiğini ve tutanağın altında jandarma görevlileri Recep C., Adnan S., Atilla Uğur, Hakkı K. ve dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur´un imzasının da bulunduğunu söylediği belirtildi. ( Cihan)

Ersöz´ü Savcı Fikret Seçen ve Murat Yönder sorgulamış

Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün İstanbul ve Ankara´daki evlerinin de aralarında bulunduğu 11 adreste polis arama yaptı. Ersöz´ün tedavi gördüğü Çapa´daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi´ndeki odası da yaklaşık 3.5 saat arandı. Görev yaptığı dönemde Jandarma Genel Komutanlığı örtülü ödeneğini, amacı dışında Ergenekon örgütünün faaliyetleri doğrultusunda harcadığı iddia edilen Levent Ersöz´ün önceki gün cumhuriyet savcıları Fikret Seçen ile Murat Yönder tarafından ifadesi alınmıştı. İfadenin ardından polis, dün akşam saatlerinde arama başlattı. İfadede ismi geçen 5 kişinin adresleri ile birlikte Ersöz´ün İstanbul ve Ankara´daki evleri arandı. Polis, Ersöz´ün eşi Muzaffer Ersöz´ün yaşadığı Çayyolu 113. Cadde 1101 Sokak´taki evinde 19.00-20.30 arasında arama yaptı. 4 katlı villada yapılan arama sonunda el konulan bir CD, disket ve DVD tutanak altına alındı. Elde edilen belgelerin İstanbul´a gönderileceği öğrenildi. Öte yandan Ersöz´ün kızı Fulya Ersöz, babasının tedavi gördüğü hastane önünde dün akşam bileklerini kesti. Fulya Ersöz, Babam hasta, o haliyle bile ona iftira ediyorlar. Yeter artık dedi. ( Sabah)

Matkapla duvarlar delinmiş

Levent Ersöz´ün Ankara Konutkent´teki evine giden Terörle Mücadele polisi, yaklaşık 5 saat süren bir arama yaptı. Arama isteğinde bulunan özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılarının, arama yapacak ekiplerden evde gizli bölme olup, olmadığının dikkatle araştırılmasını istedikleri öğrenildi. Bu kapsamda evdeki bazı duvarların matkapla delinerek arkasında gizli bölme kontrolü yapıldı. Levent Ersöz´ün kayın validesine ait olduğu iddia edilen İstanbul Üsküdar´daki bir evde yapılan arama gece geç saatlere kadar sürdü. (Ntv)

(12 Ocak 2010, 21:17), son güncel.: (13 Ocak 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon´un finans kaynakları manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1317    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.401.829