Tam
EskidenYeniye
 

Erdoğan da o endişeye dikkat çekti

Türkiye genelinde son bir haftada Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonlarda aralarında'mahrem imamlar' ve muvazzaf askerlerin bulunduğu 589 şüpheli gözaltına alındı. Gizlenmek için ankesörlü telefonla görüşen, görüşmelerde şifreler kullanan örgüt üyeleri emniyetin yoğun çalışmaları sonucu bir bir çözülüyor. Sorguları devam eden zanlılardan alınan bilgiler ve istihbarat çalışmaları sonucunda tespit edilen terör örgütü üyelerinden kimi kaçmaya çalışırken kimi ise saklanırken yakalanıyor. Son 1 haftadır gerçekleştirilen 12 ayrı operasyonda aralarında üst düzey rütbeli askerlerin de bulunduğu 312'den fazlası görevde 589 şüpheli gözaltına alındı. İstisnasız her hafta yaşanmaya başlayan yüzlerce muvazzafın gözaltına alınması operasyonları, Fetö'nün en gizli ve büyük örgütlenmesini TSK'da yaptığı iddialarını güçlendiriyor. Henüz ortaya çıkarılamamış mensuplarının çokluğu ve bunlardan bir çoğunun binbaşı, albay gibi rütbede halen TSK'da görev yaparken yakalanması kamuoyunda endişeye neden oluyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da üstü kapalı olarak bu endişeye dikkat çekti. Ak Parti Meclis Grubu'ndaki konuşmasında konuya değinen Erdoğan, 'Hala kendini gizlediğini sanarak sağda solda faaliyet yürüten ve sinsice bekleyen FETÖ'cüler olduğunu biliyoruz. Milletimiz müsterih olsun, nerede olurlarsa olsunlar birer birer tespit edecek ve gereğini yapacağız.' dedi. Erdoğan, 'Önümüzdeki dönemde en çok vesayete ve darbeye karşı dikkatli olunacağı' cümlesini de kullandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.07.2018 13:35 Türkiye genelinde son bir haftada Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonlarda aralarında "mahrem imamlar" ve muvazzaf askerlerin bulunduğu çoğu muvazzaf 589 şüpheli gözaltına alındı.

1) Manisa: 18'i muvazzaf 20 askere gözaltı

28 Haziran'daki operasyonda Manisa merkezli 14 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) askeri yapılanmasına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda polis tarafından gözaltına alınan 10 kişi tutuklandı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, 28 Haziran'da, Manisa merkezli olarak İzmir, Ankara, İstanbul, Amasya, Antalya, Aydın, Çanakkale, Denizli, Hakkari, Isparta, Şırnak, Van ve Yalova'da FETÖ/PDY'nin askeri yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Önceden tespit edilen adreslere düzenlenen operasyonlarda haklarında yakalama kararı bulunan 18'i muvazzaf ve 2'si görevden ihraç edilmiş olmak üzere 20 asker gözaltına alındı.

Gözaltına alınan askeri personelden emniyetteki sorguları ve işlemleri tamamlanan 13'ü ilerleyen günlerde adliyeye sevk edildi. 13 şüpheliden 10'u FETÖ/PDY terör örgütü ile direk irtibatta oldukları iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer 7 kişinin ise Manisa Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi'ndeki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

2) Kahramanmaraş: 12'si muvazzaf asker, 3'si sivil 15 gözaltı

30 Haziran'daki operasyonda Kahramanmaraş merkezli 13 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 12'si muvazzaf asker 15 kişi yakalandı.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'nin ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan Kara ve Hava Kuvvetleri ile jandarmada görevli astsubaylar, uzman çavuş ile askeri mahrem imamlara yönelik Kahramanmaraş, Ankara, Kayseri, Erzurum, Niğde, Şırnak, İzmir, Siirt, Edirne, Samsun, Batman, Elazığ, Hakkari ve Bursa'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

Terör örgütü mensubu oldukları iddiasıyla muvazzaf 10 astsubay, 2 uzman çavuş ve 3 askeri mahrem imam olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, işlemleri yapılmak üzere emniyette götürüldü.

9 şüpheli itirafçı oldu

İlerleyen günlerde adli işlemleri tamamlanan şüphelilerden 6'sı tutuklanırken, 9'u ise 'Etkin pişmanlık hükümlerinden' yararlanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

3) Ankara: Kara Kuvvetleri'nde 19'u muvazzaf 68 rütbeli askere gözaltı

2 Temmuz'daki operasyonda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda 19'u aktif görevde 68 asker için gözaltı kararı çıkarttı. 18 ilde düzenlenen operasyonlarda, güvenlik güçleri şüpheli askerleri gözaltı işlemleri için harekete geçti.

Zanlıların 'mahrem imamlar' ile ankesörlü telefon ve büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştiklerinin belirlendiği belirtildi.

Gözaltına alınan zanlıların ifade işlemleri için Ankara'ya getirildiği,

Zanlılardan 22 albay ve 27 yarbay hakkında daha önce idari işlem yapıldığı, 19'unun ise halen aktif görevde bulunduğu bildirildi.

4) Tokat: 11'i muvazzaf 12 asker 1'i sivil 13 gözaltı

2 Temmuz'daki operasyonda Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün mahrem askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Tokat merkezli Adana, Ankara, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Kocaeli, Manisa, Mardin, Ordu ve Tekirdağ'da 11 muvazzaf astsubay, bir sözleşmeli er ve bir sivilden oluşan haklarında gözaltı kararı bulunan 13 kişiden 3'ü yakalandı. Tokat'a getirilen zanlılar ifadeleri alınmak üzere jandarmaya götürüldü. Operasyon kapsamında 3 kişi, daha önce gözaltına alınmıştı

5) Çanakkale: Kara Kuvvetleri'nde 23'ü muvazzaf 26 rütbeli askere gözaltı

3 Temmuz'daki operasyonda Çanakkale'de FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 23'ü muvazzaf, 3'ü meslekten ihraç 26 rütbeli askerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

6) Erzurum: 12'si muvazzaf 13 rütbeli askere gözaltı

3 Temmuz'daki operasyonda Erzurum merkezli 9 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, aralarında yüzbaşı, teğmen ve astsubayların da olduğu 13 kişi gözaltına alındı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü FETÖ/PDY'nin faaliyetlerinin ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, örgütün 'askeri mahrem yapılanması' ile ilişki ve irtibatları tespit edilen ve aralarında yüzbaşı, teğmen, astsubay, uzman çavuş, askeri sivil memur ve askeri okuldan ihraç edilen bir öğrencinin de olduğu zanlıların yakalanması için operasyon düzenledi.

Erzurum'un yanı sıra Ankara, İstanbul, Şırnak, Gaziantep, Mardin, Kayseri, Balıkesir ve Hakkari'de eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 12'si muvazzaf asker olan 13 şüpheli gözaltına alındı.

Adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirilen şüpheliler, soruşturmanın yürütüldüğü Erzurum'a getirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerine başlandığı belirtildi.

Hakkında yakalama kararı bulunan 2 kişinin ise arandığı kaydedildi.

7) Zonguldak: 19'u muvazzaf 20 askere gözaltı

4 Temmuz'daki operasyonda Zonguldak merkezli 12 ilde, ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemini kullandıkları iddia edilen şüphelilere yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 12 muvazzaf asker yakalanarak gözaltına alındı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki yapılanmasına yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında 'ardışık arama ve kripto şifreleme' yöntemini kullandıkları iddia edilen 19 muvazzaf asker, KHK ile ihraç edilen bir askeri öğrenci hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerince Zonguldak merkezli Balıkesir, Şanlıurfa, Tunceli, Muğla, Ardahan, Aydın, Muş, Hakkari, Antalya, Mardin ve Samsun'da eş zamanlı operasyonlarda 12 muvazzaf asker gözaltına alındı. Şüpheliler işlemlerinin ardından Zonguldak'a getirildi. Diğer 8 şüphelinin yakalanması için operasyonlar sürüyor.

Gözaltı listesindeki şüphelilerin teğmen, yüzbaşı, astsubay, uzman cavuş, askeri sivil memur ve ihraç edilen askeri öğrenci oldukları belirlendi.

8) Sakarya: 17'si muvazzaf 22 askere gözaltı

5 Temmuz'daki operasyonda Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) mahrem askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında ankesör veya sabit kontörlü telefonlar üzerinden haberleşerek örgütsel toplantılar düzenlediği tespit edilen 17'si muvazzaf 22 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Edinilen bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu'nca FETÖ'nün 'askeri mahrem yapılanması' soruşturması kapsamında, ardışık ve karışık arama yöntemlerini kullanarak ankesör veya sabit kontörlü telefonlar üzerinden haberleşmek suretiyle örgütsel toplantılar düzenledikleri tespit edilen ve haklarında gözaltına kararı çıkarılan 22 şüpheliden 17 muvazzaf asker yakalandı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. Haklarında gözaltı kararı bulunan 5 şüpheliyi yakalanma çalışmaları devam ediyor.

9) Bitlis: Bir kısmı muvazzaf 16 rütbeli askere gözaltı

5 Temmuz'daki operasyonda Bitlis merkezli 11 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 16 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi görevlilerince, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Ardışık arama/ankesör yöntemiyle tespiti yapılan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki kripto FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensubu askeri personelin yakalanmasına yönelik dün, Bitlis merkezli 11 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında yarbay, binbaşı ve yüzbaşı rütbelerinde muvazzaf askeri personelin de bulunduğu 16 kişi gözaltına alınmış, bir şüphelinin yakalanması için çalışmalarımız devam etmektedir. '

Halkın desteğini alan güvenlik güçlerinin, terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelesinin kararlılıkla devam ettiği vurgulandı.

10) Manisa: Bir kısmı muvazzaf 30 askere gözaltı

6 Temmuz'daki operasyonda Manisa merkezli 21 ilde, 'FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) hücre yapılanmasına yönelik soruşturmada, haklarında gözaltı kararı verilen ve muvazzaf askerlerin de aralarında yer aldığı 30 kişiden 26'sı yakalandı. 4 kişinin yakalanması için ise çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunun 'FETÖ'ye yönelik soruşturması sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, soruşturma kapsamında Manisa merkezli 21 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, aralarında muvazzaf askerler ile eski askeri öğrencilerin de bulunduğu 26 zanlı gözaltına alındı.

Adreslerinde bulunmayan 4 zanlı aranıyor.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyete götürüldü.

Şüphelilerin telefon görüşmelerinde ait 'ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemi'ni kullandığı belirtildi.

11) İzmir: 59'u muvazzaf 75 rütbeli askere gözaltı

6 Temmuz'daki operasyonda İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, İzmir merkezli 30 ilde operasyon düzenlendi. FETÖ/PDY bünyesindeki 'mahrem imamlar' ile ankesörlü telefonlar üzerinden irtibat kurdukları belirlenen 59'u aktif görevde muvazzaf asker 75 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Büyük bölümü gözaltına alınan şüpheliler arasında albay ve binbaşı rütbesindeki askerlerin de bulunduğu belirtildi. 6 temmuz itibarıyla operasyonda şu ana kadar 50 kişi gözaltına alındı. Diğer şüphelileri yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Şüphelilerin ikametlerinde aramalar devam ediyor. Şüphelilerden 59'nun aktif görevde olduğu 8'nin daha önce ihraç edildiği öğrenildi.

12) İstanbul: 122'si muvazzaf 271 askere gözaltı

6 Temmuz'daki operasyonda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'ye yönelik soruşturmada, aralarında muvazzafların da bulunduğu 271 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Soruşturmada, FETÖ'nün 'örgüt imamı' ile bazı askerler arasında ankesörlü veya sabit kontörlü telefon hatlar aracılığıyla irtibat sağlandığı tespit edildi. Askeri öğrencilerin de aynı darbeci askerler gibi "mahrem imamlar"ıyla ankesörlü hatlardan görüştüğü de ilk kez bu soruşturma kapsamında ortaya çıktı.

Çalışmalar sonucunda,122'si muvazzaf 271 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 48 ilde operasyon başlatıldı.

Detaylar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ''örgüt imamı'' tarafından ankesör veya sabit hatlardan arananların tespit edilmesi, itirafçı beyanları ve yapılan teşhisler üzerine yeni isimlere ulaşıldı.

Soruşturma kapsamında, tespit edilen Üsküdar'ın Mimar Sinan, Bulgurlu ve Ünalan mahallelerindeki 4 ayrı hatta sözde ''örgüt imamları'' tarafından aralarında muvazzaf asker, Hava Harp Okulu ve askeri lisede öğrencilerin de bulunduğu 934 askerin irtibat kurduğu belirlendi.

Söz konusu 934 şüpheliden 372'si hakkında daha önceden darbe girişimi veya örgüte iltisaklı oldukları gerekçesiyle adli soruşturma yapıldığı ve bir kısmının tutuklu olduğu,114'ü hakkında 'terör örgütüne üye olmak' suçundan soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

Üç farklı dosya

Soruşturmanın ilk aşamasında, terör örgütü mensubiyeti bulunamayan ve söz konusu ankesör/sabit hatlı kontörlü telefonlarla yalnızca 'ardışık' olarak irtibatı tespit edilen 271 şüpheli hakkında üç farklı dosya hazırlandı.

Buna göre ilk dosyada 15 Temmuz darbe girişimi öncesi Hava Harp Okulu ve askeri lise öğrencisi olan 120 şüpheli, çeşitli nedenlerle TSK'dan ilişkisi kesilmiş 14 şüpheli, aralarında albay, binbaşı ve yüzbaşının da bulunduğu 122 muvazzaf olmak üzere toplam 256 şüpheli yer aldı.

İkinci dosyada örgütün sözde GATA yapılanmasına sızdırılmış olan haklarında tanık anlatımları bulunan ve ankesör/sabit hatlarla irtibatı tespit edilen ve halen görevde olan bir albay ile ihraç edilen 5 albay ile bir yarbay 7 şüpheli bulunurken, darbe girişimine iştirak ettiğine dair yeterli delil elde edilemeyen ancak örgüt tarafından TSK'ya sızdırıldığına dair ifadelerin bulunduğu ve yine ankesörlü telefonlarla irtibat kurulan emekli tuğgeneral ile ihraç edilen 1 yarbay, 4 yüzbaşı, 2 astsubay olmak üzere 8 şüpheli tespit edildi.

Soruşturma kapsamında, toplam 271 şüpheli hakkında İstanbul Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama ve el koyma kararına istinaden eş zamanlı olarak İstanbul merkezli 47 ilde operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda şu ana kadar 102 şüpheli gözaltına alındı.

Askeri öğrencilerin de aynı darbeci askerler gibi "mahrem imamlar"ıyla ankesörlü hatlardan görüştüğü de ilk kez bu soruşturma kapsamında ortaya çıktı.

Söz konusu 271 şüpheliden 1'inin emekli tuğgeneral, 120'si Hava Harp Okulu ve Askeri Lise Öğrencisi, 29'unun farklı sebeple TSK'dan ihraç olan, 122'sinin de muvazzaf asker olduğu bildirildi.

Muvazzaf ve ihraç edilen askerlerin de aralarında bulunduğu 271 şüphelinin rütbeleri ise şu şekilde:

''1 emekli tuğgeneral, 10 albay, 1 yarbay, 11 binbaşı, 14 yüzbaşı, 14 üsteğmen, 16 teğmen, 83 astsubay, 1 uzman çavuş, 120 askeri öğrenci.'

BU ÖRGÜT NEREYE KADAR YAYILDI?

'Fetö'ye yönelik benzer operasyonlar hemen her gün çeşitli illerde gerçekleşiyor. Fetö'nün henüz ortaya çıkarılamamış mensuplarının çokluğu ve bunlardan bir çoğunun muvazzaf olarak TSK'da görev yaparken yakalanması kamuoyunda endişeye neden oluyor. Geçtiğimiz hafta yaptığımız bir haberde de 211'i muvazzaf toplam 425 gözaltı yaşanan iki büyük operasyonu duyurmuştuk. 11 Mayıs'ta İstanbul'da, FETÖ'nün TSK'deki yapılanmasına yönelik soruşturmada, 211'i muvazzaf 300 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiş, 300 şüpheliden 150'si gözaltına alınmıştı. 8 Mayıs'ta İzmir'de gerçekleşen operasyonda ise son bir yılda 3 kez yeniden yapılanmaya çalışan Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) ortak operasyonlarıyla büyük darbe vurulmuş, FETÖ'nün Ege Bölgesi'ndeki 'Altın şehir' yapılanmasını organize eden 125 şüpheli gözaltına alınmıştı.'

ERDOĞAN: ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM EN FAZLA DARBEYE KARŞI DİKKATLİ OLACAĞIZ

Bu satırlar, daha üç hafta önceki 20 Mayıs 2018 tarihli 'Kripto askerlere 173 gözaltı daha' başlıklı haberimize ait idi. Ancak haberde dikkati çektiğimiz kripto yapının nereye kadar yayıldığının bilinememesi endişesinin 312'si muvazzaf 589 gözaltı haberimiz sonrası halen varlığını koruduğu söylenebilir. 2018 sonuna kadar Fetö'ye yönelik açılmış davaların tamamlanacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi en üst yetkililer tarafından geçtiğimiz günlerde dile getirildi. Fetö ile mücadele için çıkarılan Olağanüstü Hal Durumu'nun artık gerekmeyebileceği açıklamaları çeşitli isimlerce yapılıyor. Ancak yine Erdoğan'ın, yeni dönem meclis açılışında AK Parti Grup Toplantısında dile getirdiği 'Hala kendini gizlediğini sanarak sağda solda faaliyet yürüten ve sinsice bekleyen FETÖ'cüler olduğunu biliyoruz. Milletimiz müsterih olsun, nerede olurlarsa olsunlar birer birer tespit edecek ve gereğini yapacağız' açıklaması bu endişeyi aslında onun da taşıdığını gösteriyor. Bunu güçlendiren bir başka detay daha, Erdoğan'ın konuşmasında dikkati çekiyor. Erdoğan o konuşmasında, 'önümüzdeki dönemde en çok vesayete ve darbeye karşı dikkatli olunacağı' cümlesini kullandı.AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Temmuz günü TBMM'de AK Parti'nin ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında çeşitli mesajlar veren Erdoğan, FETÖ'yle mücadele konusunun da kesintisiz ve kararlı bir şekilde sürdürülmeye devam edileceğine dikkat çekti. Erdoğan, FETÖ davalarını yakından takip ettiklerini ve davaların büyük bir bölümünün yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. Erdoğan, temyiz aşamalarının da bitmesiyle mahkumiyet alan FETÖ'cülerin, ülkemiz ve milletimize yaptıkları ihanetin bedellerini ömürlerini dört duvar arasında tamamlayarak ödeyeceklerini dile getirdi. Dünyanın en sinsi terör örgütü olarak tanımladığı FETÖ'yle mücadelenin kolay olmadığını aktaran Erdoğan, 'Bu yapı kendi gerçek militanlarını gizlemek için çok sayıda insanı kalkan olarak kullanmaktan çekinmemiştir' dedi.

Suçlularla masumların ayırt edilmesi için titiz bir çalışma gerçekleştirildiğini anımsatan Erdoğan, 'Komisyonumuz isabetli görmediği ihraçlarla ilgili göreve iade kararı veriyor. Bu çerçevede attığımız bir adım daha var. FETÖ'yle mücadele kapsamında tutuklanan ve mahkum olanlarla ihraç edilenlerin bir kısmının eş, çocuk, anne ve babalarının pasaportlarına idari işlemle ihtiyaten tahdit konulmuştu. 15 Temmuz'dan sonra FETÖ mensupları yurt dışına kaçmaya başlamıştı. Artık soruşturma ve davalar belli bir aşamaya geldiği için bunlardan 181 bin 500 kişiyle ilgili pasaport tahdidi şayet mani bir hal yoksa birkaç gün içinde kaldırılacaktır. Mahkeme kararıyla konan tahditler bu kapsamında dışındadır. Kaçarak kurtulduklarını sanan FETÖ'cüleri de birer ikişer getirerek adaletin karşısına çıkartıyoruz. Ülkemize çok ağır sosyal, siyasi ve ekonomik maliyeti olan FETÖ'nün kökünü kazıyana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Yeni yönetim sistemimiz bu konuda çok önemli imkanlar sağlıyor. Hala kendini gizlediğini sanarak sağda solda faaliyet yürüten ve sinsice bekleyen FETÖ'cüler olduğunu biliyoruz. Milletimiz müsterih olsun, nerede olurlarsa olsunlar birer birer tespit edecek ve gereğini yapacağız' ifadelerini kullandı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Kripto askerlere 173 gözaltı daha
FETÖ'ye iki şok baskın: 425 gözaltı
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'

(08 Temmuz 2018, 13:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13230    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.061.272