Tam
EskidenYeniye
 

Sakarya 222 sanıklı Darbe davası

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin, 86'sı tutuklu 222 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.07.2018 17:37 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin, 86'sı tutuklu 222 sanığın yargılanmasına devam edildi.

10.07.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar, avukatları ile yakınları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmada, 8 sanık ve avukatı esas hakkındaki savunmasını yaptı.

Tutuklu sanık K.D, esas hakkındaki savunmasında haklarındaki suçlamaları reddetti.

Mütalaada 'terör örgütü yöneticisi' olduğunun belirtildiğini aktaran sanık K.D, 'Fakat bununla ilgili bir delil yoktur. Hakkımda bu iddia ile ilgili bir ifade yoktur. Bu yüzden bu suçlamayı reddediyorum. Darbe direktifi okunduğu sırada daha önce de belirttiğim gibi Çark Kışlasında değildim okunan 4 mesajdan haberim yoktur, sıkıyönetim direktifini okumam ve öğrenmem mümkün değildir. Benim direktiften haberim yoktur, bu yüzden bu suçlardan beraatımı istiyorum.' dedi.

Sanık K.D, Valilik bölgesine gidince tutuklu sanık eski albay A.Ü'nün Valiliğe kimsenin yaklaştırılmaması yönündeki emrinden sonra farklı bir durumun olduğunu anladığını belirterek, 'O bölgeden uzaklaşarak bir vatandaşın evine sığındım. Darbe gerçekleşmiş olsaydı emre itaat etmediğim ve vatandaşın evine saklandığım için yargılanacaktım. Darbeci değilim, suç işlemek kastı ile hareket etmedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum.' ifadesini kullandı.

Tutuklu sanık L.Y. de eski beyanlarını tekrar ettiğini söyledi.

Çark Kışlasında terör saldırısı olacağının ifade edildiğini ve Valiliğe gittiklerini savunan L.Y, 'Valiliğe gidince vatandaşlar darbe olduğunu, Genelkurmay Başkanı'nın kaçırıldığını söyledi. Valilik kampüsü içerisindeki polis merkezine gittim ve teslim oldum. Cebir, şiddet uygulamadım, silah kullanmadım. FETÖ ile hiçbir ilgim yoktur, atılı suçlamaları kabul etmiyorum, tahliyemi ve beraatımı istiyorum.' şeklinde savunma yaptı.

Tutuklu sanık İ.A. da olay günü suç işlemek maksadıyla hareket etmediğini öne sürerek, 'Darbe girişiminden dolayı büyük mağduriyet yaşadım. Severek yaptığım mesleğimi kaybettim. Vatan haini, terörist değilim. Haksız mağduriyetimin biraz giderilmesi için tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.' dedi.

Tutuklu sanık A.Ç. de daha önce verdiği savunmaları tekrar ettiğini dile getirerek, 'FETÖ ile hiçbir irtibatım, iltisakım yoktur. Bu örgüt tarafından yapılan darbe girişimini desteklemem mümkün değildir. Valilik bölgesinde halkın linç etmesinden korktuğum için havaya ateş ettim, kimseye zarar vermedim, halkı sakinleştirmeye çalıştım. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum, beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.' diye konuştu.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyelerini ve beraatlarını istedi.

Sanıkların avukatları da müvekkillerinin beyanlarına katıldıklarını belirterek, tahliyelerini ve beraatlarını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık ve avukatların esas hakkındaki savunmalarını yapması için duruşmaya yarına kadar ara verdi.

11.07.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, bazı tutuklu sanıklar, avukatları ile yakınları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmada, tutuklu 9 sanık ve avukatı esas hakkındaki savunmasını yaptı.

Tutuklu sanık C.Z, esas hakkındaki savunmasında daha önce verdiği beyanlarını tekrar ettiğini söyledi.

Valilik bölgesine gittiklerinde hizmet binasından ateş açıldığını belirten sanık C.Z, 'Ahmet Üzer bizim taraftan ateş edilmemesi gerektiğini söyledi. C kapısına gittiğimizde Ahmet Üzer'in havaya ateş ettiğini gördüm. Suçlamaları kabul etmiyorum. Suç işlemek kaydıyla hareket etmedim, silah kullanmadım. Olayların farklı olduğunu anlayınca güvenlik güçlerine teslim oldum. FETÖ ile hiçbir bağlantım yoktur. Vatanına canla başla mücadele ederken bir gecede hatta bir saatte nasıl vatan haini olduğumu mahkemenize soruyorum. Önceki savunmalarımı tekrar ediyorum, tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.' diye konuştu.

Tutuklu sanık Ö.Ö. de savunmasında hayatı boyunca FETÖ ve hiçbir cemaatle bağlantısının olmadığını ileri sürerek, şu ifadeleri kullandı:

'Sözleşmeli subay olmam sebebiyle darbe girişiminin planlanmasında rol almam mümkün değildir. Valiliğe gidince Ahmet Üzer'in 'TSK yönetime el koydu' şeklindeki anonsunu duyduktan sonra personelimin şarjörünü çıkarttırdım. Daha sonra kendi rızamla Yenikent Polis Merkezine gittim, şarjörsüz tüfeğimi ve beylik tabancamı teslim ettim. Karakola ilk girenlerden olduğum kamera kayıtlarıyla sabittir. Darbe gerçekleşmiş olsaydı askeri mahkemede yargılanacaktım. Ben ve personelim valilikteki olaylardan uzak durmaya çalışmıştır. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum, FETÖ ile benim ve ailemden birinin ilgisi yoktur. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.'

Tutuklu sanık M.K. da 15 Temmuz darbe girişiminde örgüt üyesi olmayan personelin alarm, tatbikat ve terör saldırısı gibi nedenlerle toplatılmaya çalışıldığını kaydetti.

FETÖ'nün 15 Temmuz'da örgüt üyesi olmayan personeli öne sürdüğünü aktaran sanık M.K, 'O gece yaşadığım olayları daha önce samimi bir şekilde ifade etmiştim. Kamera kayıtları incelendiğinde darbe girişimine destek vermeyip saat 00.49'da Yenikent Polis Merkezi'ne sığındığım görülecektir. Darbe başarılı olsaydı sıkıyönetim mahkemelerinde yargılanacaktım. Sizden adaletin yerini bulmasını istiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı ve tahliyemi istiyorum.' şeklinde konuştu.

Tutuklu sanık S.G. de önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyledi.

15 Temmuz gecesi alarm verilmesi üzerine önce Sakarya Kışlası'na daha sonra Çark Kışlası'na gittiklerini belirten sanık S.G, 'Buradan da terör saldırısına karşı Valiliğe gittik. Valilik bölgesinde hiç bir olaya karışmadım, olay günü hiçbir şekilde silah kullanmadım. Hiçbir suça karışmadan, kimseye teslim olmadan Yenikent Polis Merkezi'ne gittim. Sıkıyönetim direktifini duymadım. Benim ve ailemin FETÖ ile hiçbir bağlantısı yoktur. Mütalaada isnat edilen hiçbir suçu işlemedim. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.' ifadesini kullandı.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyelerini ve beraatlarını istedi.

Sanıkların avukatları da müvekkillerinin beyanlarına katıldıklarını belirterek, tahliyelerini ve beraatlarını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık ve avukatların esas hakkındaki savunmalarını yapmaya devam etmeleri için duruşmaya yarına kadar ara verdi.

12.07.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile yakınları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmada, 9 sanık ve avukatı esas hakkındaki savunmasını yaptı.

Tutuklu sanık C.C, önceki beyanlarını tekrarladığını kaydetti.

Mütalaaya katılmadığını belirten C.C, 'Darbeci olmadığıma ilişkin birçok delil sundum. FETÖ'cülerle bir ilgim yoktur. Suç işlemedim, suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Tutuklu sanık A.Ö. de önceki savunmalarını tekrar ettiğini dile getirerek, 'O gece ile ilgili ifadelere bakıldığında kimseye emir vermediğim açıkça ortadadır. Bazı erler Çark Kışlası'nda benim tarafımdan bırakıldıklarını, darbeyle ilgili herhangi bir şey söylemediğimi anlattılar. Vatanıma karşı bir davranış sergilemedim. Takdir yüce mahkemenizindir. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.' ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanık S.D. de esas hakkındaki savunmasında savcılık ve mahkemede daha önce verdiği beyanlarını tekrar ettiğini belirtti.

Çark Kışlası'nda sıkıyönetim direktifinin okunduğu sırada orada olmadığının kamera kayıtlarıyla anlaşılacağını öne süren S.D, 'Bilgi kirliliği içerisinde valiliğe götürüldük. Herhangi bir eylemde bulunmadım, darbe teşebbüsünde olduğuma ilişkin herhangi bir delil yoktur. Herhangi bir terör örgütü ile bağlantım yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.' diye konuştu.

Tutuklu sanık C.B. de savunmasında suçlamaları kabul etmediğini dile getirerek, 'Ne FETÖ'cüyüm ne darbeciyim. 15 Temmuz darbe girişimi mağduruyum. Sıkıyönetim direktifini duymadım. Tanık, sanık ve müşteki beyanlarında hakkımda suç teşkil edecek bir ifade yoktur. Silah kullanmadım, kimse ile karşı karşıya gelmedim, herhangi bir olaya karışmadım. FETÖ ile hiçbir ilgim yoktur, 2 yıldır tutukluyum, vatan haini ilan edildim. Suçsuzum, beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyelerini ve beraatlarını istedi.

Sanık avukatları da müvekkillerinin beyanlarına katıldıklarını belirterek, tahliyelerini ve beraatlarını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık ve avukatların esas hakkındaki savunmalarını yapmaya devam etmeleri için duruşmaya yarına kadar ara verdi.

13.07.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesince özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile yakınları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmada, 9 sanık ve avukatı esas hakkındaki savunmasını yaptı.

Tutuklu sanık M.S, savunmasında kendi iradesi dışında valiliğe götürüldüğünü ileri sürdü.

Komutanının kime hizmet ettiğini bilemediğini, bunu sorgulamak gibi bir yetkisinin olmadığını dile getiren M.S, 'Darbe suçunu işlemek kastı ile hareket etmedim, hain değilim. Önceki savunmalarımı tekrar ediyorum, suçsuzum, beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Tutuklu sanık C.G.A. da daha önce verdiği ifadelerini tekrar ettiğini söyledi.

Darbe girişiminde bulunulduğunu valiliğe gittiklerinde anladığını iddia eden sanık C.G.A, 'Darbe teşebbüsünde yer almadım, silah kullanmadım, hiçbir canlıya zarar vermedim. FETÖ üyesi hiç bir zaman olmadığım dosyamdaki delillerden bellidir. Bu yargılamada yetkili kişiler bellidir, sorumluluk onlardadır. İddianame ve mütalaada tarafıma isnat edilen suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.' diye konuştu.

Tutuklu sanık M.B. de önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, şunları söyledi:

'Alarm verilmesi üzerine önce Çark Kışlası'na buradan da terör saldırısı gerekçesiyle valiliğe intikal ettirildik. Valilik bölgesinde TSK'nın yönetime el koyduğuna ilişkin bilgiler gelmeye başladı, darbe girişiminde bulunulduğunu anladım. Böyle bir girişimin içerisinde olmamak için boş bir arazide belli bir süre bekledim ve polise sığındım. Halkla karşı karşıya gelmedim, hiç kimseyi engellemedim. Hiçbir suç işlemedim, emir veren değil emir alan personel konumundayım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.'

Tutuklu sanık A.G. de alarm verilmesi üzerine kendi kışlasına buradan da Çark Kışlası'na gittiklerini söyledi.

Burada okunan sıkıyönetim direktifini duymadığını aktaran A.G, 'Ben valiliğe gitmedim, götürüldüm. Hiçbir cemaate, dini yapıya üye olmam mümkün değildir. FETÖ üyesi, terörist ve hain değilim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyelerini ve beraatlerini istedi.

Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyelerini ve beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık ve avukatların esas hakkındaki savunmalarını yapmaya devam etmeleri için duruşmaya 16 Temmuz'a kadar ara verdi.

MÜTALAA

Geçen celse açıklanan mütalaada, aralarında meslekten ihraç edilen askerler, 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun, Kurmay Albay Bahri Gürhan, eski Sakarya İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İlhan Aysan'ın da bulunduğu 86'sı tutuklu 127 sanığın, 'Anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Mütalaada, ayrıca 3 sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis, 'Anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları talep edilen ve soruşturma safhasında adli kontrol kararıyla tahliye edilen 15 sanık ile yargılama aşamasında tahliye olan 29 sanık için yakalama kararı çıkartılması, davada yargılanan 92 tutuksuz sanık hakkında ise beraat talebinde bulunulmuştu.

İddia makamı ayrıca, Sakarya Valiliği'nin kuşatılmasına yönelik yönetici durumunda oldukları değerlendirilen ihraç edilen 9 askerin 'silahlı örgüt kurmak ve yönetmek' ile mağdur/müşteki sayısınca 12'şer kez 'adam öldürmeye teşebbüs' suçlarından da cezalandırılmalarını istemişti.

İDDİANAME

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği'nin işgaline ilişkin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgütün sözde 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz, meslekten ihraç edilen askerler 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun, Kurmay Albay Bahri Gürhan, eski Sakarya İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İlhan Aysan, Albay Ahmet Üzer, Yarbay İsmail Öcal, Binbaşı Ali Şahin, Yüzbaşı Yavuz Soyer, Üsteğmen Kayhan Demir ile 171 asker ve bir sivil şüpheli hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun 'anayasayı ihlal' suçunu düzenleyen 309, 'kasten öldürmek' suçunu düzenleyen 81. ve 35. maddeleri uyarınca birer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 185 yıl altı aydan 319'ar yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Subay, astsubay, erbaş, erler ve bir sivilden oluşan 42 sanık hakkında da çeşitli suçlardan hapis cezaları talep edilen iddianamede, 50 sanık hakkında ise 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un müşteki olarak bulunduğu iddianamede, Valiliğin işgali sırasında yaralanan 19 vatandaş da mağdur olarak yer alıyor.

Mahkeme heyeti, eski AK Parti Milletvekili Ali İnci, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik ve polis memuru Abdullah Karabulut'un davaya müdahil olma taleplerini kabul etmişti.

Mahkeme heyeti, örgütün elebaşı Fetullah Gülen hakkında aynı suçlardan Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ve 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz hakkında da Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığından, dosyalarının ayrılmasına ve bu mahkemelere gönderilmesine karar vermişti.

Paralel yapı-04 Ocak (2017) 'Sakarya 222 sanık (ilk 224) Darbe Yapılanması' davası

(14 Temmuz 2018, 17:37)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13249    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.561.741