Tam
EskidenYeniye
 

Örtülü Ödenek darbe hazırlıkları için kullanılmış

Eruygur döneminde büyük bölümü darbeye zemin hazırlamak ve gizli dinleme merkezi için harcanan örtülü ödenekten, darbe toplantılarına katılanların kontör ve sigara masrafları bile karşılanmış.

Önceki haber title=Sonraki haber

Örtülü Ödenek darbe hazırlıkları için kullanılmış

Eruygur döneminde büyük bölümü darbeye zemin hazırlamak ve gizli dinleme merkezi için harcanan örtülü ödenekten, darbe toplantılarına katılanların kontör ve sigara masrafları bile karşılanmış.

Ergenekon sanıklarından Jandarma eski Komutanı Şener Eruygur döneminde örtülü ödenekten yapılan ve nereye harcandığı bilinmeyen 7,5 milyon liralık kaynağın sırrı çözüldü. Eruygur´un bilgisayarında çıkan harcama kayıtlarını mercek altına alan BDDK murakıpları, söz konusu kaynağın büyük kısmı ile dinleme cihazı alınırken bir kısmı ile de, darbelerin (Sarıkız, Ayışığı, Yakamoz ve Eldiven) zeminini hazırlamak için oluşturulan Cumhuriyet Çalışma Grubu´nun (CÇG) faaliyetlerinde kullanıldığını belirledi. Çay, sigara, kontör gibi ihtiyaçlar da örtülü ödenekten karşılanmış.

Eruygur´un CD´lerinde bulundu

Örtülüden yapılan 13 milyon liralık harcamanın 7,5 milyon liralık kısmı gizli dinleme merkezi için, Mehmet Sanibal, Recep Cömert, Şükrü Öner, Sedat Kıyak ve M. Cem Beyazıt´a aktarıldı.1,2 milyon liralık kaynağın ise, CÇG´nin darbe altyapısı için kullanıldığı tahmin ediliyor. Eruygur´dan ele geçirilen 13 nolu CD´deki bilgilere göre, CÇG´ye 2003-04´te 200 bin dolar kaynak aktarılması kararlaştırılmış.

Hilafetin ilgasına bin 500 lira: 3 Mart 2004´te Ankara Ticaret Odası´nda yapılan ve kuvvet komutanlarının katıldığı, ?Hilafetin İlgasının 80. Yılı Programı? için örtülü ödenekten bin 500 liralık kaynak aktarıldı. Programda, ?milli ordu göreve? sloganları atılmıştı.

Stadyumda propaganda: CÇG´nin faaliyetlerine katılanlara Atatürk posteri ve takvimlerin masrafı da ödenekten. Gençlerbirliği Stadına afiş asılması, 3 adet maç bileti, 5 adet branda afiş, bir toplantıya katılanların sigara ve kontör masrafları da örtülü ödenekten.

Hükümet karşıtı yazara destek: Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan hakkında hakaretler içeren kitapların yazarı olarak bilinen Ergün Poyraz´a da örtülü ödenekten 2 bin 600 lira ve 450 dolar elden ödeme yapıldı. 3 bin lirayla da Poyraz´ın kitapları satın alındı.

´Milyoner çavuş´ serbest bırakıldı

Ergenekon´un üst düzey sorumlusu olarak yargılanan Orgeneral Şener Eruygur´un Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı 2002-2004 yılı döneminde Jandarma hesabından aktarılan 14 milyon 330 bin liranın kaybolan 7.5 milyon liralık kısmı ile ilgili soruşturmada milyoner kurye olarak sorgulanan emekli Astsubay Recep Cömert serbest bırakıldı. Yurt dışına çıkış yasağı konulan Cömert´in imha tutanaklarını imzalayan kişi olduğu belirlenirken soruşturma sırasında parayı kullandığı iddia edilen kişilerle Eruygur´un emekliye ayrılmasının ardından belgeleri imha edilen kişilerin aynı olduğu ortaya çıktı. ( Star)

Hasan Atilla Uğur: Örtülü ödenek, devletin menfaati doğrultusunda harcandı

Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur, avukatlar vasıtasıyla basın mensuplarına örtülü ödenekle ilgili yazılı açıklama gönderdi. Uğur, örtülü ödeneğin, Başbakanlık, Gümrük Müsteşarlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü´nce devletin ve milletin menfaatleri doğrultusunda tamamen ´gizli´ olarak harcandığını savundu. Silivri Cezaevi´nde Ergenekon davasını takip eden basın mensuplarına avukatlar aracılığıyla yazılı açıklama gönderen emekli Albay Hasan Atilla Uğur, örtülü ödenekle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, ´Gizli hizmet gideri ve haber alma ödeneği´ olarak adlandırılan bu harcamanın, Başbakanlık, Gümrük Müsteşarlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü´nce devletin milletin menfaatleri doğrultusunda, tamamen ´gizli´ olarak sarf edilen bir ödenek olduğu savunuldu. Bu ödenek kapsamında yapılan faaliyet ve harcamaların açıklanmasının suç olduğu ifade edilen açıklamada, Bunun açıklanması halinde TCK´nın 329´uncu maddesinin birinci fıkrasında suç teşkil etmektedir. 5 yıl ile 10 yıl arasında hapis cezası gerektirmektedir. denildi. Soruşturma konusu olan ödenekle 9 Jandarma Bölge Komutanlığı ve 81 İl Jandarma Komutanlığı haber alma ve istihbarat görevlerinin icra edildiği dile getirilen açıklamada, Ayrıca, mevzuat gereği ´gizli´ olarak alım yapılan özel teknik malzeme araç ve gereçleri ilgili jandarma birliklerine tertip edilmiştir. Bildiğim ve basında takip ettiğim kadarı ile yine Başbakanlıkça bir yıl içinde kullanılan örtülü ödenek tutarı yüzlerce milyon Türk lirasıdır. Elbette ki bu ödenekleri kullanan kurum ve amirlerine ´nerede kullandın? ne tür faaliyetler yaptın?´ diye sorulması ´devletin sırlarının´ deşifre olmasına neden olacaktır ki bu suçtur. ifadesine yer verildi. ( Cihan)

Şifreli darbe konuşma telefonları örtülü ödenekten

19 Ocak 2010: Herkesi dinleyen Ersöz ve ekibinin, kendilerinin dinlenmesini engellemek için jandarma bütçesinden kriptolu cep telefonu aldığı öğrenildi. Örtülü ödenekten 765 bin lira ´kriptolu haberleşme sistemi´ için kullanılmış. Ergenekon yöneticilerinden olmakla suçlanan Jandarma Komutanı Şener Eruygur ile sanık Tuğg. Levent Ersöz´ün, aralarında kriptolu telefonlarla görüştükleri ortaya çıktı.Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur döneminde yaşanan ´örtülü ödenek skandalı´nda yeni belgeler ortaya çıktı. Eruygur ile emekli Tuğg. Levent Ersöz´ün, aralarında kriptolu telefonlar kullandıkları, kriptolu haberleşme sistemleri için kaynağı da örtülü ödenekten karşıladıkları belirlendi. Eruygur döneminde örtülü ödenekten yapılan 13 milyon liralık harcamanın, ayrıntılarını araştıran BDDK murakıplarının raporuna göre kriptolu haberleşme sistemi TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü´nden (UAKAE) alındı. Bu sistem karşılığında ise örtülü ödenekten 765 bin 778 lira ödendi. Bu sisteminin, ´cep´lerin dinlenmesini önlediği bildirildi.

Örtülüye ayrı iddianame

Bir yıldır ´Darbeye zemin hazırlama çalışmaları´nda kullanıldığı iddia edilen paranın peşine düşen savcıları ´örtülü ödenek´ sorularına Jandarma ´gizlidir bilgi verilemez´ cevabı verdi. Savcıların ´kayıp örtülü´ ilgili ayrı bir iddianame hazırlayacağı belirtildi.

Telefon takibine 6.3 milyon

Eruygur ve Ersöz´ün özel bir dinleme sistemi kurduğu iddia edilmişti. Örtülü ödeneğin kayıp 7.5 milyon lirasından 6.3 milyonunun telefon takip merkezi oluşturulmasında harcandığı tespit edildi. ( Star)

Gizli dinleme cihazları için örtülü ödenekten İngiliz Şirkete 1 milyon dolar

20 Ocak 2010: Jandarmanın örtülü ödeneğinden 1 milyon doların İngiltere´de dinleme cihazı üreten bir şirkete transfer edildiği belirlendi. Şirket yöneticisinin Ergenekon´a ´kulak´ temin ettiği öne sürülen Şanlı ile iş yaptığı anlaşıldı. Örtülü Ödenek konusunda adı geçen emekli albay Atilla Uğur, örtülü ödeneğin devletin yüce menfaatleri için kullanıldığını, gizli olduğunu ve araştırılmasının suç olduğunu iddia etmişti. Gazetecilerin, politikacıların ve işadamlarının Jandarma tarafından gizlice dinlendiği, Ergenekon davası duruşmalarında ortaya çıkmıştı. Çeşitli kesimden sivil vatandaşların jandarma komutanını ziyaretinde konuşulanların bile gizli şekilde kayıt edilmesi ve bu gizli dinleme ve kayıtların ´devletin yüce menfaatleri´ ardına gizlenmeye çalışılması, isnat edilen ´gizli dinlemelerin Ergenekon Terör Örgütü kapsamında yapıldığı´ suçlamasını doğruluyor. Yeni Şafak´ın manşetinde yer alan habere göre; Ergenekon sanığı Şener Eruygur´un Jandarma Komutanlığı yaptığı 2002-2004 yılları arasında buharlaşan 7,5 milyon liralık örtülü ödenek soruşturmasında ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Bu dönemde İngiltere´ye 1 milyon dolar gönderildiği saptandı.

Kilit şirket: Cambridge Lake

1.048.669 dolar tutarındaki para, dinleme cihazları üreten Cambridge Lake şirketinin yöneticisi İngiliz Dean La Vey tarafından Londra´ya yollandı. Transfer tarihleri ise 12 Eylül 2003, 17 Ekim 2003, 2 Ocak 2004 ve 15 Ocak 2004 olarak kayıtlara geçti.

Rem de iki kez havale yapmış

Soruşturmada Ergenekon sanığı Hakan Şanlı´nın ortağı olduğu REM şirketinin de Dean La Vey adına iki kez para havalesi yaptığı tespit edildi. Şirketin eski çalışanı emekli astsubay Ekrem E. sorguda Şanlı ve La Vey´in birlikte iş yaptığını söyledi.

´Örtülü´den İngiliz Dean´e 1 milyon $

Emekli Org. Eruygur döneminde Jandarma´nın örtülü ödeneğinden yapılan 7,5 milyon TL´lik harcamanın 1 milyon dolarının İngiltere´ye transfer edildiği ortaya çıktı. Transfer, telekulak sistemleri üreten Cambridge Lake´e yapılırken, şirket yöneticisi Dean La Vey´in, Ergenekon´a dinleme cihazları temin ettiği ileri sürülen Hakan Şanlı ile iş yaptığı belirlendi. Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Şener Eruygur´un Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı 2002-2004 yılları arasında Jandarma´nın örtülü ödeneğindeki 14 milyon TL´nin kayıp 7.5 milyon liralık kısmıyla ilgili soruşturmada ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Paraların hesaplarına havale edildiği tespit edilen işadamlarına, savcılık ve polis sorgusunda sorulan sorular, örtülü ödenek harcamasında kilit isimlerden birinin İngiliz Cambrigde Lake Limited Şirketi´nin yöneticilerinden Dean La Vey olduğunu ortaya koydu. Örtülü ödeneğin kayıp 7.5 milyon TL´lik kısmından 1 milyon doların Dean Lavey´e aktarıldığı belirlendi.

İngiliz şirkete yüklü transfer

Ergenekon savcısı, ´örtülü´den 5,3 milyon TL´nin aktarıldığını tespit ettiği Mehmet S´nin Rem Mümessillik ve Dış Ticaret A.Ş. eski danışmanlarından işadamı emekli Astsubay Erkmen E.´ye İngiliz Dean Lavey´nin İngiltere´ye yaptığı para transferlerini sordu. Sorgu tutanağına göre, dinleme cihazları, jammer ve kayıt cihazları üreten Cambrigde Lake Limited´in danışmanı İngiliz Dean La Vey, toplam 1.048.669 doları, 12 Eylül 2003, 17 Ekim 2003, 2 Ocak 2004, 15 Ocak 2004´te şirketinin banka hesabına transfer yaptı.

Hakan Şanlı´dan havale ricası

Merkez Bankası´nın tespitlerine göre, Dean La Vey, sözkonusu tarihlerde Yapı ve Kredi Bankası´ndan Cambridge Lake´in LLoyds Bank hesabına 393.000 ve 105.000 dolar transfer yaptı. İşadamı, Rem Mümessillik´in eski danışmanı emekli Astsubay Ekrem E. de Dean La Vey´in İngiltere´deki hesabına 58.00 dolar gönderdi. Savcılar sorguda işadamı Ekrem E´ye toplamda 1 milyon doları geçen paranın kaynağını, talimatı kimden aldığını sordu. Ekrem E. ise Cambridge Lake´le ilişkisinin bulunmadığını Ergenekon´da tutuksuz yargılanan ve jandarmaya dinleme cihazı ithal eden REM şirketinin ortaklarından Hakan Şanlı´nın ricası ile Dean La Vey´in hesabına 108 bin dolar havele ettiğini söyledi.

O şirket Ersöz´e de soruldu

Ergenekon savcısı, hastanede sorguladığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´e örtülü paraların aktarıldığı Cambridge Lake LTD´yi ve yöneticisi İngiliz Dean La Vey´i sordu. Ersöz ifadesinde La Vey´le iş yapan Hakan Şanlı´nın ´jammer´ alımında indirim yaptığını da söyledi.

Örtülünün merkezi Astsubay Recep C.

Örtülü ödenekten usulsüz harcamaların Eruygur´un kasası olduğu ileri sürülen Astsubay Recep C. üzerinden yapıldığı belirlenmişti. BDDK dinleme cihazı ithal eden REM´in yetkilisi Mehmet S´ye ´örtülü´den 5.3 milyon TL, diğer işadamları Muhammer Ö, Şükrü Kıyak ve Mustafa B´ye de para aktarıldığını tespit etmişti. ( Yenişafak)

(18 Ocak 2010, 11:09), son güncel.: (20 Ocak 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon´un finans kaynakları manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1336    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.961.563