Tam
EskidenYeniye
 

Muhafız Alayı Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.09.2018 15:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin davada, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanığın yargılanmasına devam edildi.

13.09.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, sanıklar ve taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, darbe girişimi sırasında vatani görevini yerine getiren, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı eski komutanı albay Muhsin Kutsi Barış'ın habercisi er E.A. savunma yaptı.

Daha önce savcılıkta tanık olarak verdiği beyanı ve soruşturma aşamasındaki ifadelerini kabul eden E.A, 15 Temmuz'da eski alay komutanı Tanju Poshor'un geldiğini ve habercilere dönerek, 'IŞİD saldırısı var, büyük bir yerin korunmasına gidiyoruz.' dediğini, bu yüzden de terör saldırısı olduğunu düşündüğünü öne sürdü.

Darbe girişimiyle alakası olmadığını iddia eden E.A, kanuna aykırı bir emir almadığını, vatani görevini yapmak dışında bir amacı bulunmadığını savundu.

E.A, FETÖ veya başka bir örgüte de üye olmadığını ifade etti.

Daha sonra mahkeme başkanı, sanık E.A'nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında tanık sıfatıyla alınan ifadesini okudu.

E.A, tanık beyanında alay komutanının darbe girişiminden önceki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başyaveri albay Ali Yazıcı, eski albaylar Fırat Alakuş, Genelkurmay Başkanının eski başdanışmanı Albay Orhan Yıkılkan, KKK eski genel sekreteri Uğur Karaca, Osman Kılıç ve eski yarbay Ümit Gençer ile sık sık görüştüklerini, bu görüşmelerin de genelde alaydaki sosyal tesislerin VİP kameriyesinde ve karargahın yanındaki kameriyede gerçekleştirildiğini söylediğinin ifade edilmesi üzerine, beyanının doğru olduğunu belirtti.

Bir gün önce şarjöre mermi bastırmış

Okunan tanık beyanına göre, darbe girişiminden bir gün önce Barış'ın kendisine beylik tabancasının şarjörünü vererek mermi bastırdığını, bu sırada diğer haberci er K.P'nin, başyaver Ali Yazıcı'nın kameriyede olduğunu söylemesi üzerine alay komutanı ile elinde şarjör bulunur halde indiklerini anlatan E.A, daha sonra alay komutanının dolu şarjörü aldığını ifade etti.

Alay komutanının o güne kadar beylik tabancasını yanında taşımadığını, belindeki silahlıkta plastik maket tabanca taşıdığını belirten E.A, Barış'ın 15 Temmuz'da da belinde tabancası bulunduğunu kaydetti.

Barış'ın makam odasında 8 bin G3 mühimmatı bulunduğunu, o akşam mesai bitiminde habercilere 'İçeride mühimmat var. Kapıları güzelce kilitleyip kontrollerinizi yapın, dikkatli olun.' demesinden sonra öğrendiğini bildiren E.A, buradan kameriyeye geçen alay komutanının harici elbiseli Ümit Gençer ile bir süre görüştüğünü anlattı.

E.A, bu mühimmatın 15 Temmuz sabahı 09.30 sıralarında birliğe gelen jandarma okullar komutanlığında görevli binbaşı Tarık Görener'in aracına yüklendiğini de ifade etti.

Alay komutanının bu sırada cuma günü rutin olarak yapılan eğitim toplantısına katılmadığına dikkati çeken E.A, 10.30 gibi makamdan çıktıklarında Ali Yazıcı'nın geldiğini ve alay komutanıyla ayak üstü görüştüklerini kaydetti.

E.A, alay komutanının kışlada biraz gezdikten sonra Ali Yazıcı ile Kızılırmak Salonu'nda tekrar buluştuğunu ve birlikte kahvaltı edip daha sonra VİP kameriyede görüştüklerini, kameriyeye yürürken Yazıcı'nın arkasına dönüp kendisine el işaretiyle biraz daha geriden gelmesini bildirdiğini aktardı.

Kameriyede bulundukları sırada Orhan Yıkılkan ile birisinin Fırat Alakuş olduğunu tahmin ettiği iki sivil ile eski alay komutanı Tanju Poshor'un geldiğini belirten E.A, kendisinin uzakta kaldığını, onları duymadığını, görüşmenin bir süre devam ettiğini dile getirdi.

Duyulmamak için radyonun sesini açtırmış

E.A, 15.00 gibi başyaver Yazıcı ve alay komutanı Barış ile Genelkurmay Başkanlığı'na gittiklerini, yolda Yazıcı'nın 'Müzik açın ama sesi öne gelsin, arkaya gelmesin.' şeklinde emir verdiğini kaydetti.

Sonra tekrar kışlaya döndüklerini ve albay Barış'ın 1 no'lu nizamiyede görevli nöbetçi komutanı çağırıp 'Tatbikat için gelen herkesi içeri al, polisler ve toma araçları gelirse içeri alma.' şeklinde emirler verdiğini anlatan E.A, ayrıca kaç askeri bulunduğunu, mühimmatlı olup olmadığını, ne şekilde nöbet tuttuklarını sorduğunu belirtti.

E.A, nizamiye sorumlusuyla otoparkın olduğu yere geçen Barış'ın, nizamiye komutanına burada mevzi alınabileceğini, buranın korunaklı olduğu şeklinde sözler söylediğini anlattı.

Alay komutanının daha sonra 25 no'lu nizamiyeye yürüyüp burada bir üsteğmenle de görüştüğünü belirten E.A, Barış'ın 17.30 civarı konuta geçtiğini ifade etti.

E.A, başyaver Yazıcı'nın emir subayı olduğunu bildiği astsubay Atahan Tatar'ın kapının önünde beklediğini, Barış'ın ona 4 bin 500 lira verdiğini dile getirerek, Tatar'a verilen sivil aracın şoföründen paranın dolara çevrilip alay komutanına teslim edildiğini öğrendiğini aktardı.

'Tatbikat başladı'

Alay komutanının 20.30-21.00 civarı makam aracını konuta istediğini, bunun üzerine şoför G.K. ile onu konuttan aldıklarını belirten E.A, araçtayken cep telefonu ile konuşan Barış'ın 'Tatbikat başladı.' dediğini söyledi.

E.A, alay karargah giriş kapısında alay komutanını nöbetçi amir binbaşı Haydar Aktaş'ın karşıladığını, normalde nöbetçi amirinin Niyazi Dereli olduğunu ancak nöbet değişikliği yapıldığını öğrendiğini anlattı.

Uzman Çavuşlar Fatih Gazel ve Yusuf Yaylacı'nın hücum yeleklerini ve kompozit başlıklarını giydiğini ifade eden E.A, ayarlanan 10 uzman çavuşun da yarbay Gençer ve Albay Poshor'un yanında hareket etmekle görevlendirildikleri bilgisini verdi.

Alay komutanı Barış'ın kendilerine de 'IŞİD saldırısı' olduğunu söylediğini anlatan E.A, alay komutanının iki MP5 silah, iki telsiz, bir tam takım hücum yeleği ile beraberinde Gençer ve Bozçal bulunduğu halde makamdan ayrıldığını bildirdi.

Alay komutanının Tekçe Meydanı'nda bekleyen binbaşı Fedakar Akça'nın yanına giderek, uzman çavuşların telefonlarını bırakmalarını söylediğini, Akça'ya dönerek 'Genelkurmayı korumaya gidiyorsunuz, gazanız mübarek olsun.' dediğini tanık beyanında söylediğinin hatırlatılması üzerine E.A, bunun da doğru olduğunu kaydetti.

E.A, daha sonra da alay komutanı ile revire gittiklerini, komutanın revirin alt katına inerek, birlikten olmadığını bildiği 10 kadar subayın önündeki, isminin Ertuğrul Yavuz olduğunu öğrendiği albaya, 'Sen benim mihmandarımsın.' subaylara da 'Gittiğiniz yerde iki nöbetçi var, onların silahlı olduğunu sanmıyorum. Yapmanız gerekeni biliyorsunuz.' dediğini anlattı.

E.A, mahkeme başkanının sorusu üzerine bu subayları ilk kez gördüğünü ve birlikten olmadıklarını ifade etti.

Ardından binbaşı Haydar Aktaş ve iki subayın alay komutanının aracına, kalan subayların da ambulansa binip buradan ayrıldığını ifade eden E.A, alay komutanının da Ertuğrul Yavuz ile makama geçtiğini söyledi.

E.A, makam odasının kapısının açık olduğunu, Barış'ın sürekli telefonla görüştüğünü ve neşeli olduğunu belirtti.

Binbaşı Haydar Aktaş'ın alay komutanının yanına 00.30 gibi geldiğini, makamdan çıkarken Iphone 6 telefonunu kendilerine vererek, imha edilmesini istediğine de tanık beyanında yer veren E.A, mahkeme başkanının soruları üzerine, pahalı olduğu için Aktaş'a tekrar telefonu ne yapacaklarını sorduklarını söyledi.

Telefonu söküp saklamalarını istemesi üzerine sim kartı çıkarıp cihazı da helikopter kısmına koyduklarını aktaran E.A, sabah olup durum ortaya çıktıktan sonra sim kartı ve telefonu bulup, yetkili komutanlara teslim ettiklerini kaydetti.

E.A, sabah alay komutanının gözaltına alındığını dile getirdi.

Duruşma, tutuksuz sanık beyanlarının ardından yarına ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-08 Mayıs (2017) 'Ankara 521 sanık (ilk 534) Darbe/Cumhurb. Muhafız Alayı' davası

(15 Eylül 2018, 15:01)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13446    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.905.346