Tam
EskidenYeniye
 

Beddualar yalama oldu: 9 itirafçı daha

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 27 kişiden 9'u etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu. Örgüte ilişkin bildiklerini anlatan şüphelilerin, örgütle bağlantısını bildikleri askerlerin isimlerini verdiği, örgütteki "mahrem imamlarını" da teşhis ettiği öğrenildi. Mahkemeye sevk edilen 9 itirafçı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Fetullah Gülen aylar önce verdiği bir videosunda itiraflarda bulunanlara beddua etmiş, ahiretlerini kaybettiklerini dahi iddia etmişti. Ancak bedduaya rağmen itiraflar giderek artıyor ve örgütün özellikle kripto isimleri bir bir ortaya çıkıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.10.2018 12:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 27 kişiden 9'u etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu.

23 Ekim'de ortaya çıkan gelişmeye dair gelen bilgilere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Ekim'de, FETÖ'nün "mahrem imamlarıyla" irtibatlı oldukları iddiasıyla 33'ü üsteğmen, 3'ü teğmen 36 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Aralarında pilotların da bulunduğu şüphelilerden 27'si, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 18 ilde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

İfade işlemleri için emniyete getirilen şüphelilerden 9'u etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheliler, örgüte ilişkin bildiklerini anlattı.

Şüphelilerin, örgütle bağlantısını bildikleri askerlerin isimlerini verdiği, örgütteki "mahrem imamlarını" da teşhis ettiği öğrenildi.

Mahkemeye sevk edilen 9 itirafçı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İtiraflardan elde edilen bilgilerle yeni operasyonların düzenleneceği bildiriliyor. Fetullah Gülen aylar önce verdiği bir videosunda itiraflarda bulunanlara beddua etmiş, ahiretlerini kaybettiklerini dahi iddia etmişti. Bedduaya rağmen itiraflar adeta çığ gibi artarken ve örgütün özellikle kripto isimleri bir bir ortaya çıkarken Gülen'in uzun süredir bu konuda sesinin çıkmaması dikkat çekti.

İtirafçı teğmen FETÖ'nün taktiğini anlattı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski teğmen Tarık K, ortalamayı yükseltmeleri için örgütün 2014'teki askeri hakimlik sınavı sorularını bir grup arkadaşıyla kendisine de verdiğini, mülakatta eleneceklerini bildikleri halde sınava girdiklerini itiraf etti.

28 Ekim'de ortaya çıkan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Tarık K, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanıp itirafçı oldu ve örgüte ilişkin bildiklerini anlattı.

Hukuk fakültesi öğrencisiyken örgüte ait evlerde kaldığını belirten Tarık K, Ankara'da meslek sınavlarına hazırlandıkları dönemde farklı üniversitelerden hukuk mezunu 5 kişiyle kaldıkları evde abi konumundaki "Alper" kod adlı kişinin kendileriyle ilgilendiğini söyledi.

Örgütün, 2014'te yapılan askeri hakimlik sınavına başvurmalarını istediğini anlatan Tarık K, şunları kaydetti:

"Evde kalan herkes bu sınava başvurdu. Sınavdan iki gün önce Alper abi eve gelip herkesle tek tek görüştü. Benimle görüşürken askeri hakimlik sınavına hazırlık soruları olduğunu söylediği 4-5 sayfalık soru ve cevaplarını içeren bir metin verdi. Bunları hemen incelememi istedi. Sınavda hep aynı tarz soruların çıktığını ve yine bu tür sorular çıkabileceğini söyledi. Ardından metni benden alarak evden ayrıldı. İki gün sonra İstanbul'da sınava girdim.

Sınavda bana hazırlık soruları diye verilen soruların aslında girmiş olduğum sınavın soruları olduğunu anladım. Eve döndüğümde Alper de eve geldi ve bizden sınav hakkında kesinlikle konuşmamamızı istedi."
"Ortalamayı yükseltmek için sınava giriyorsunuz"

Askeri hakimlik mülakatı yaklaşırken örgütün kendilerini ortalamayı yükseltmek için sınava soktuğunu öğrendiklerini bildiren Tarık K, "Alper, sınava çalışan başka kişiler olduğunu, bizim ortalamayı yükseltmek için sınava girdiğimizi söyledi. Bizim mülakatta eleneceğimizi bildirdi." diye konuştu.

Kendilerine "Siz Hava Kuvvetlerine devam edeceksiniz." denildiğini, mülakatta eleneceğini bilerek sınava girdiğini ifade eden Tarık K, ön muayenede diş teli ve düz taban başlangıcı gerekçe gösterilerek elendiğini belirtti. Tarık K, karara itiraz etmediğini, mülakatın ardından Ankara'ya dönüp aynı evde meslek sınavlarına çalışmayı sürdürdüğünü anlattı.

Hakimlik sınavına çalışırken kendilerine beyaz kaplı, bandrolsüz soru bankası kitaplarının verildiğini kaydeden Tarık K, şu itiraflarda bulundu:

"Bu kitapları ev dışına çıkarmamız, kitaplar üzerinde işaretleme yapmamız kesinlikle yasaktı. Buna gerekçe olarak bandrolsüz kitap taşımanın başımızı derde sokacağı söylenmişti. Bu bana mantıklı gelmişti. Bu kitaplara hiç çalışmadım. Estetik kaygılardan tamamen uzak bir şekilde hazırlanmış kitaplardı, fotokopilerden oluşmaktaydı. Hakimlik sınavı sonrası bu kitaplar derhal bizden toplandı. Kitaplarda sınav soruları olup olmadığını bilmiyorum ama evden sadece bir kişi bu sınavı kazandı.

7 Aralık 2014'te yapılan idari yargı hakimliği sınavından 61, 21 Aralık 2014'te yapılan adli yargı hakimliği sınavından ise 57 puan aldım. Bu kitaplara çalışmadığım için FETÖ'nün bize bu sınavların sorularını verip vermediğini bilmiyorum. Soruların verildiği muhabbetini Ankara Barosunda staj yaptığım dönemde staj grubundaki arkadaşlardan öğrendim.

Hakimlik sınavına hazırlandığım dönemde Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi medeni hukuk alanında yapılan cari alımlar ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarının yaptığı hukukçu subay alımlarına ilişkin sınavlara müracaat ettim."

Adresini bulmuşlar

"Alper" kod adlı örgüt mensubunun 2015'te kendisini Balgat'ta bulunan örgüt evine yönlendirdiğini anlatan Tarık K, örgüt evlerinde birlikte kaldığı kişilerin isimlerini verdi. İtirafçı Tarık K, "Bu eve gittiğimde subay alımlarına başvuru yapıp yapmadığımı sordular ve kimlik bilgilerimi aldılar." dedi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının sınavını kazanıp temel eğitim için İzmir'e gittiğini belirten Tarık K, burada da örgütle ilişkisinin sürdüğünü, Emrah K, Mustafa E. ve Muhammet T. D. ile bir grup olarak örgüt evine gittiklerini iddia etti.

Temel eğitimin ardından Ankara'ya döndüğünü, burada kendisinden "Harun" isimli örgüt üyesinin sorumlu olduğunu kaydeden Tarık K, darbe girişimi ve sonrasında yaşadıklarına ilişkin şunları söyledi:

"Darbe girişiminin ardından 'Harun' isimli mahrem abi Cebeci'de kaldığım eve geldi. Bu adrese taşındığımı sadece çok yakın arkadaşlarım biliyordu. Adresimi ayrıca Hava Kuvvetleri Komutanlığının KY sistemine işlemiştim. Bu nedenle Hava Kuvvetleri KY yetkisi olan bir kişinin benim bilgilerime bakarak Harun'u yönlendirdiğini düşünüyorum. Bu sırada kardeşim de evdeydi. Karşılaşmamaları için dışarı çıktım. Beni dışarıda bekleyen beyaz renkli arabaya bindirdi. Bana neden gelmeye devam etmediğimi sordu. Darbe nedeniyle bir daha evlere gelmeyeceğimi söyledim.

Darbeyi cemaatin yapmadığını, bir yanlış anlaşılmanın olduğunu söyleyerek beni ikna etmeye çalıştı. Kesinlikle gelmeyeceğimi söyledim. Araçta daha önce görmediğim iki kişi daha vardı. Bu kişiler konuşmadılar."

"Komisyonda tuttuğum Excel tablosunu istediler"

Darbe girişiminin ardından eylül ayında Hava Kuvvetleri Komutanlığında hakkında işlem uygulanan kişilerin yazdıkları dilekçeler için oluşturulan komisyonda görevlendirildiğini belirten Tarık K, gelen dilekçeleri değerlendirdiklerini, dilekçe gönderen kişilere ilişkin diğer komisyon üyelerine göndermek için Excel tablosu tuttuğunu, FETÖ'nün bu tabloyu kendisinden istediğini anlattı.

Tarık K, şunları kaydetti:

"Komisyonda görev yapalı iki ay olmuşken bir akşam kapım çaldı. Tanımadığım iki kişi kapıda duruyordu. Kim olduklarını sordum. Harun'un adını verdiler. Müsait olmadığımı söyledim ancak ısrar ettiler. Bir an önce konuşup evden gönderme derdindeydim. Salona aldığımda benim tüm bilgilerimi bir çırpıda söyleyiverdiler. Yaptığım isim değişikliğini, adli müşavirliğin yoğunluğunu, komisyonda yaptığımız işleri, yeni adresimi bulmalarının ne kadar kolay olduğunu...

Ben şaşkınlık içindeyken komisyonda tuttuğum Excel tablosunu bir CD'ye atıp getirip getiremeyeceğimi sordular. Başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi hissettim. Ben en basit bilgileri dahi kimseyle paylaşmamıştım. 15 Temmuz hain kalkışmasıyla, kendi vatandaşının üzerine kurşun sıkmasıyla benim için ölmüş olan cemaat bu teklifle bir kez daha öldü. Sert bir şekilde bir daha asla görüşmeyeceğimizi söyleyerek onları evimden gönderdim. Bu tarihten sonra hiçbir örgüt mensubuyla görüşmedim."

Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Gülen: İtirafçılar kafir, ahiretleri gitti!
Beddua tutmadı, tanıklar artıyor
Bir beddua da itirafçılara
Beddua sanıkları vuracak
Gülen'in bedduasından utanıyorlar
'Beddualarınız tutmuyor' fırçası

(29 Ekim 2018, 12:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13623    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.252.210