Tam
EskidenYeniye
 

Fetö'nün 100 kilo altınına dava

Isparta'da, FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen firari eski cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş'ın tutuklanan amcası kuyumcu Faruk Akkaş'ın hakkında 10 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Kamuoyuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez açıkladığı Fetö'ye ait 100 kilo altının ele geçirildiği olayına dair açılan davada, Faruk Akkaş'ın eşi ve kardeşinin bir bankada, sahte kimliklerle kiraladıkları kasada 100 kilogram altın ve Akkaş'ın alacaklısı olduğu 70 çek yaprağını ele geçirildiği belirtildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.10.2018 11:35 Isparta'da, FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen firari eski cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş'ın tutuklanan amcası kuyumcu Faruk Akkaş'ın hakkında 10 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

26 Ekim'deki gelişmeyle ilgili edinilen bilgilere göre, Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, "17/25 Aralık kumpası"nı kuran savcılardan FETÖ mensubu, meslekten ihraç edilen firari Muammer Akkaş'ın amcası kuyumcu Faruk Akkaş, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyon kapsamında 19 Şubat'ta Antalya'da gözaltına alındı. FETÖ/PDY'nin 'mütevelli heyet yapılanması'nda bulunduğu, örgüte ait bir okulun da yönetim kurulu üyesi olduğu iddia edilen Faruk Akkaş, 20 Şubat'ta Isparta'da çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

KİRALIK KASADA 100 KİLOGRAM ALTIN

Soruşturmada, Faruk Akkaş'ın eşi ve kardeşinin bir bankada, sahte kimliklerle kiraladıkları kasada altın sakladıkları belirlendi. Emniyet ekipleri, düzenledikleri operasyonda kasada saklanan 100 kilogram altını ve Akkaş'ın alacaklısı olduğu 70 çek yaprağını ele geçirdi.

FETÖ'YE AİT OKULLARIN YÖNETİM KURULU BAŞKANIYMIŞ

FETÖ/PDY'nin kasası olduğu iddia edilen tutuklu sanık Faruk Akkaş ile tutuksuz sanıklar eşi Saadet Akkaş ve kayınbiraderleri İsmail Sedat Çilcan ile Şenol Çilcan hakkında Isparta Cumhuriyet Savcılığınca iddianame hazırlandı. Isparta 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin kabul ettiği iddianamede, Faruk Akkaş hakkında 'Silahlı terör örgütü olmak' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede, FETÖ/PDY'nin darbe girişiminden 8 gün sonra BİMER'e Faruk Akkaş'ın, FETÖ üyesi olduğuna dair ihbarda bulunulduğu, daha sonra farklı tarihlerde birçok ihbarın yapıldığı kaydedildi. İhbarlar üzerine Akkaş'ın telefon görüşme kayıtlarının incelendiğinin belirtildiği iddianamede, "Faruk Akkaş'ın, FETÖ/PDY şüphelisi 51 kişiyle irtibatlı olduğu, 2 oğlunun FETÖ'ye ait Altınbaşak okullarında öğrenim gördüğü tespit edilmiştir. Ayrıca sanığın, Altınbaşak Eğitim Yayın ve Ticaret Limited Şirketi ve Altınbaşak Eğitim Yayın Turizm Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve yüzde 20 hisse sahibi olduğu belirlenmiştir" denildi.

'TÜM PARASINI KİRALIK KOYDU'

İddianamede, 22 Ekim 2017 tarihinde ve daha sonraki tarihlerde Isparta İl Emniyet Müdürlüğü'ne, FETÖ/PDY'yi firari olarak aranan Faruk Akkaş'ın, bütün parasını eşi Saadet Akkaş'ın annesi 'Pembe Çilcan' adına bankaya yatırdığı, Pembe Çilcan'ın ölmesi üzerine sahte evrak düzenlenerek paranın Saadet Akkaş'ın kardeşlerinden birinin üzerine geçirdiği ihbarı yapıldığını belirtildi.

Bu ihbarlar üzerine savcılıkça yapılan soruşturma kapsamında banka hesaplarının incelenmeye alındığı vurgulandığı iddianamede, "Yapılan incelemede, Faruk Akkaş ve Pembe Çilcan adına kiralık kasa olmadığı, İsmail Sedat Çilcan'a ait bir adet 314 nolu kiralık kasa, Şenol Çilcan'a ait 152-182-56-48 ve 80 nolu 5 adet kiralık kasanın olduğu tespit edildi. Kasalar incelediğinde ise yaklaşık 100 kilo altın ve toplam 575 bin liralık çek, senet ve nakit para ele geçirildi" ifadelerine yer verildi.

ZİYNET EŞYALARI İÇİN EŞİNE TALİMAT VERMİŞ

İddianamede, halen Isparta Cezaevi'nde tutuklu bulunan Faruk Akkaş'ın savunmasına da yer verildi. Akkaş, ifadesinde şunları kaydetti:

"2016 yılı sonunda finansal problemler nedeniyle bankalara çok borçlandım. Dükkanımdaki altın ve ziynet eşyalarını hacze kaptırmamak için eşim Saadet Akkaş'a bir bankaya koyup dükkanı kapatmasını söyledim. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında psikolojik olarak kendini kötü hissettiğinden Isparta'dan ayrıldım. Yaklaşık 1,5 yıl sonra Antalya'da, basından FETÖ/PDY üyesi olduğum gerekçesiyle arandığımı öğrendim. Eşim ve kardeşlerinin kiralık kasa için yaptığı işlemlerden haberim yok. Ancak kiralık kasadaki mücevherat bana aittir. Altınbaşak şirketine verdiğim borçlara karşılık çek aldım. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum."

SAHTE İMZAYLA ANNESİNİN KASASINI KARDEŞİNE DEVRETMİŞ

İddianamede diğer sanıkların ifadelerine de yer verildi. Tutuksuz sanık İsmail Sedat Çilcan ifadesinde, eniştesi Faruk Akkaş'ın 15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre sonra evi terk ettiğini söyledi. Eniştesinin giderken işlettiği iki kuyumcu dükkanının anahtarlarını kız kardeşine bıraktığı belirten İsmail Sedat Çilcan, şunları kaydetti:

"Kız kardeşim bir kaç ay kardeşim Şenol ile bu dükkanları işletmeye çalıştı. Ancak eniştem Altınbaşak firmasının ortağı olduğu için bu firmanın borçlarından dolayı icra tebligatları ve banka ihtarları gelmeye başladı. Kız kardeşim, icra ve hırsızlık korkusuyla bana bu altınları nasıl muhafaza edebileceğini sordu. Ben de kendisine 'bizim bankada kasa kiralayıp' koyabileceğimizi söyledim. İcra korkusuyla annem Pembe Çilcan ve kardeşim Şenol Çilcan adlarına usulüne uygun şekilde 5 kasa kiraladık. Sonrasında annem hastalığı nedeniyle Antalya'da hastanede yatmaya başladı. Hastalığı ilerleyince kendi adına olan kasaları devretmek istedi. Şubeye gelecek durumu yoktu. Ağır hastalığı nedeniyle kendisinden bu yönde bir yazılı talimat veya imza alamadım. Bu nedenle de bankadan ilgili evrakı temin edip, annemin yerine imza attım. Annem adına olan kiralık kasaları kapatma işlemi yaptım. Bir gün sonra da annem öldü. Bu kasaları boşaltmadan kardeşim Şenol Çilcan adına kiraladım. Böylece kasalardaki eşyalar hiç çıkmadan kardeşim Şenol Çilcan'a devredilmiş oldu."

Diğer tutuksuz sanık Şenol Çilcan ise ifadesinde, altınları banka kasasına koymayı bir kamu bankasında çalışan kardeşi İsmail Sedat Çilcan ile düşündüklerini söyledi.

Faruk Akkaş'ın eşi Sanık Saadet Akkaş ise annesinin üzerine olan kiralık kasaların kardeşi üzerine aktarılması işlemine dahil olmadığını, annesinden imzasının nasıl alındığını, işlemin nasıl yapıldığını bilmediğini beyan etti.

BANKADA KASA DEVRETMEK ISLAK İMZA VE NOTERDEN VEKALETNAME İLE OLUR

İddianamede, kasa kiralama prosedürüyle ilgili banka çalışanlarının ifadesine de yer verildi. Banka çalışanları, ifadelerinde, "Bankamızdan kasa kiralamak veya kiralık kasasını devir etmek isteyen müşterilerimizin mutlak suretle bankacılık kanununa göre ıslak imzasının görevli huzurunda veya noterden alınan vekaletname ile gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde olmadığı zaman kesinlikle işlem yapılmamaktadır" şeklinde beyanda bulundu.

Faruk Akkaş, eşi ve kayınbiraderlerinin yargılanmasına 15 Ocak 2019 tarihinde Isparta 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

İDDİANAME DETAYLARI

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 4 sanık hakkında hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpasını kuran savcılarından firari Muammer Akkaş'ın amcası Faruk Akkaş'ın, eşinin ve kardeşinin sahte kimlikle kiraladıkları banka kasasında 100 kilogram altının çıkmasına ilişkin ayrıntılara yer verildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheliler Faruk Akkaş, S.A., Ş. Ç. ve İ. S. Ç. hakkında hazırlanan iddianame, Isparta 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İddianamede, tutuklu sanık Faruk Akkaş'ın, "Silahlı terör örgütüne üye olma", tutuksuz sanıklar S. A. ve kardeşi Ş.Ç'nin, "Örgüte bilerek isteyerek yardım etme", İ.S.Ç'nin ise "Örgüt adına suç işleme, özel belgede sahtecilik" suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.

İddianamede, sanıklar ve banka kasasında 100 kilogram altının çıkmasıyla ilgili ayrıntılara da yer verildi.

Faruk Akkaş ile ilgili çeşitli tarihlerde FETÖ/PDY üyesi olduğu ve örgüte finansal destek sağladığı yönünde ihbarlar yapıldığı belirtilen iddianamede, bir şüphelinin beyanında Akkaş'ın bir dönem örgüt yapısının içinde sohbetlere katıldığı aktarıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bilgisine başvurduğu T.T'nin, Faruk Akkaş'ın da katıldığı yemek ve toplantılarda Fetullah Gülen'in taleplerinin dile getirildiği, bu taleplerin genelde maddi anlamda yardım şeklinde olduğu vurgulanan iddianamede, Akkaş'ın 2008'den beri örgütün Bank Asya'sında hesap açtığı, örgüt çağrısı üzerine Eylül 2014'te 30 bin lira para yatırıldığı, hesabı yüksek miktarlı bankacılık işlemleriyle aktif kullandığı bildirildi.

İddianamede, düzenlenen raporlarda, şüphelilerin para transferi yaptıkları kuruluşların FETÖ ile irtibatlı kuruluşlar olduğu, Altınbaşak Eğitim Yayın Turizm Ticaret A.Ş.'nin de MASAK raporlarında belirtilen ve yurt dışında faaliyet gösteren "Gülenist" kuruluşlara Isparta'da bulunan bankalar aracılığıyla para gönderdiği vurgulandı.

Sanığın telefon görüşme kayıtlarında, FETÖ/PDY şüphelisi 51 kişiyle irtibatlı olduğu, bu kişiler arasında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu belirtildi.

Haberinin olmadığını iddia ettiği kasadaki mücevherat kendisine aitmiş

İddianamede ifadesine de yer verilen sanığın kuyumcu dükkanını 1983 yılında babası S.A. ile kurduğunu, 1992'de de babasından devraldığına değinilerek, şunlar kaydedildi:

"2016 sonunda finansal problemler nedeniyle bankalara çok borçlandığım için dükkandaki altın ve ziynet eşyalarını hacze kaptırmamak amacıyla eşime dükkandaki bütün ziynet eşyalarını bir bankaya koyup, dükkanı kapatmasını söyleyerek, Isparta'dan ayrıldım. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında psikolojik olarak kendimi kötü hissettiğimden, Isparta'dan ayrıldım. 1,5 yıl kadar önce Antalya'dayken basından FETÖ/PDY üyesi olduğum gerekçesiyle arandığımı öğrendim. FETÖ/PDY üyesi değilim. 10 yılı aşkın süredir aynı telefon hattını kullanıyorken, 20 Temmuz 2016'dan sonra ihtiyaç duymadığım için bu telefonu kullanmadım. Eşim ve çocuklarımla irtibat kurmadım. Örgüt sohbetlerine katılmadım. Örgüt tarafından organize edilen Bosna Hersek gezisine katıldım. 2008'de şirket ortaklarının teklifi üzerine kar amacıyla Altınbaşak Eğitim Yayın Ticaret A.Ş'nin 1/5 hissesini satın aldım. Şirketin ve bünyesindeki okulların FETÖ/PDY ile iltisaklı olduğunu bilmiyordum. Örgütün il sorumlusu olduğu iddia edilen kişi öğretmendi. Müracaatı üzerine Altınbaşak A.Ş.'ye sorumlu müdür atadık. Onun müdürlükten ayrılmasından sonra il sorumlusu olduğu iddia edilen kişiyi sorumlu müdür atadık. Bank Asya'nın örgüte ait olduğunu bilmiyordum. Eşim ve kayınbiraderlerim tarafından kiralık kasa için yapılan işlemlerden haberim yok. Kiralık kasadaki mücevherat bana ait. Altınbaşak şirketine verdiğim borçlara karşılık bu şirketten kendi lehime çek aldım."

İddianamede, Isparta Emniyet Müdürlüğüne 22 Ekim 2017'de yapılan isimsiz ihbarda ise Faruk Akkaş'ın paralarını eşi ve annesi adına Ziraat Bankası'na yatırdığı vurgulandı.

İhbar mektubunda, annesinin ölmesi üzerine de sahte evrak düzenleyerek paraları eşinin kardeşlerinden birinin üzerine geçirdiği belirtilen iddianamede, "Akkaş'ın kardeşinin aynı bankada müdür yardımcılığı yaptığı, bu işe o yardım etti, bu işin içinde.... Saklanan paralar çuvallar içerisinde avro ya da dolar olabilir." şeklinde ihbarda bulunulduğu aktarıldı.

İddianamede, ihbara konu Faruk Akkaş'ın FETÖ/PDY üyesi olduğu, bu örgütün Isparta'daki en etkili ticari kuruluşlarının yüzde 20 hisseli ortağı ve yönetim kurulu başkanı olduğu ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kaçtığı, 19 Şubat 2018'de Antalya'da yakalandığı bilgisine yer verildi.

İhbarlar üzerine yapılan soruşturmada Isparta Ziraat Bankası Merkez Şubesi'nde yapılan aramada Faruk Akkaş adına kiralık kasa bulunmadığı, İ.S.Ç'ye ait bir kiralık kasa, Ş. Ç'ye ait ise 5 kiralık kasanın olduğunun tespit edildiği aktarıldı.

İddianamede, 314, 152, 182, 56, 48 ve 80 nolu kasalar içerisinde 14 Ayar 348.50 gram set, 22 ayar 208.77 gram burma bilezik, külçe altın, tel bilezik, yüzük, künye ve kelepçe olmak üzere çok sayıda mücevheratın bulunduğu, yine kasalarda Altınbaşak Limited Şirketi amblemi bulunan zarflar içerisinde 25 ve 50 bin lira değerlerinde toplam 16 çek aslının elde edildiği bilgisi yer aldı.

İddianamede, S.A'nın evinde farklı modellerde 290 kol saati ele geçirildiği belirtildi.

Şüpheli S.Ç'nin iddianamede yer alan ifadesinde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından eniştesinin evi terk ettiğini, nereye gittiğini, nerede olduğunu bilmediğini, icra korkusu nedeniyle kız kardeşinden aldığı altın ve paraları kiralık kasalara koyduklarını ileri sürdü.

S. A'nın ise ifadesinde, örgüt üyesi olmadığını, eşinin de örgüt üyesi olduğu konusunda bir bilgisinin bulunmadığını, eşinin borçları nedeniyle altın ve paraları kuyumcu dükkanından alarak, kiralık kasalara koyduklarını savundu.

Banka kasasında çıkan ziynet eşyaları kayıt dışı

Davraz Vergi Dairesi Müdürlüğü'nden getirtilen sicil ve mali bilgiler üzerinde yaptırılan bilirkişi incelemesi raporunda, sanığın 2016 yılında işi terk ettiğinde mal stokunun "sıfır" gösterildiğinin belirtildiği iddianamede, satış hasılatının bir önceki yıldan 4 milyon 315 bin lira daha arttığı, Faruk Akkaş'ın gelir beyanlarına göre banka kasasında ele geçen ziynet eşyası ve emtiaların tamamının kayıt dışı olduğu kaydedildi.

(29 Ekim 2018, 11:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13624    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.011.745