Tam
EskidenYeniye
 

Çengelköy: Darbeye 50 müebbet

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezinin işgaliyle burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 14'ü eski polis 114 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Esas hakkındaki mütalaasını sunan savcı, 50 sanığın 'Anayasayı İhlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini talep etti, 57 er ile 7 askeri öğrenciye ise ceza verilmemesini istedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.11.2018 19:20 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezinin işgaliyle burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 14'ü eski polis 114 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Savcılık esas hakkındaki mütalaasını sundu.

13.11.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen 39. duruşmada 48 tutuklu sanık ile 6 tutuksuz sanık hazır bulundu.

Duruşma savcısı Caner Babaloğlu mütalaasının hazır olduğunu belirterek, 29 sayfalık mütalaasını özetleyerek okudu.

MÜTALAA

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezi'nin işgali ile burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin, 14'ü eski polis 114 sanığın yargılandığı davadaki mütalaa verildi. Mütalaada, sanıklar Mürsel Çıkrıkçı ile Muammer Aygar'ın 'azmettiren' sıfatıyla maktullere yönelik eylemlerden sorumlu olduğu belirtildi.

Cumhuriyet Savcısı Caner Babaloğlu açıkladığı 29 sayfalık mütalaasında, Kuleli Askeri Lisesi'nin komutanları eski albaylar Mürsel Çıkrıkçı ve Muammer Aygar ile 14 çevik kuvvet polisinin de aralarında bulunduğu 50 sanığın 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Rütbeli 36 askerin 'terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istenilen mütalaada, rütbeli askerler Şafak Gündoğdu, Ayhan Şahin, Mahmut Dağüstü, Mustafa Paycı, İbrahim Küçükbostan, Sadık Atıcı, Abdullah Çoban ve Recep Ayıtdere hakkında maktuller Mustafa Cambaz Hasan, Kader Sivri, Gökhan Esen, Halil Kantarcı, Burak Cantürk, Osman Yılmaz ve Fatih Dalgıç'ı 'nitelikli kasten öldürme' suçlarından dolayı 7'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Sanık Mahbub Ulusoy'ın maktuller Mustafa Hasan Cambaz ve Kader Sivri'ye yönelik 'iştirak halinde silahla kasten öldürme' suçundan 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenilen mütalaada, sanıklardan Mevlüt Acar'ın maktuller Gökhan Esen, Halil Kantarcı, Burak Cantürk ve Osman Yılmaz'a yönelik 'silahla kasten öldürmeye yardım etme' suçundan 90 yıldan 120 yıla kadar, sanık Aykut Satmaz'ın da bu maktullere karşı aynı suçtan 'Kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanma' suçu delaletiyle 120 yıldan 156 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenildi.

Mütalaada, 14 sanığın maktul Murat Akdemir'i 'silahla kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenirken, sanıklardan Mürsel Çıkrıkçı ile Muammer Aygar'ın 'azmettiren' sıfatıyla maktullere yönelik eylemlerden sorumlu olduğu belirtildi.

Eski okul komutanına 5 bin 190 yıla kadar hapis istemi

Sanık Muammer Aygar'ın 130 müştekiye karşı 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan toplam 3 bin 379 yıldan 5 bin 190 yıla kadar, aralarında eski Albay Mürsel Çıkrıkçı'nın da olduğu 9 sanığın 84 müştekiye karşı 'aynı suçtan 2 bin 184'er yıldan 3 bin 360'ar yıla kadar hapsi istenilen mütalaada, bu suçtan sanıklar Mahbub Ulusoy, Kartal Genç ile Raif Kaya'nın 43 müştekiye karşı eylemlerinden dolayı bin 142'şer yıldan 2 bin 219'ar yıla kadar, sanık Mehmet Karapekmez'in de 45 müştekiye karşı bin 169 yıldan bin 788 yıla kadar, sanıklar Aykut Satmaz ve Mevlüt Acar'ın aynı suçtan 41 müştekiye karşı bin 141'er yıldan bin 758'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Mütalaada, sanıklar Mürsel Çıkrıkçı ve Muammer Aygar'ın 41 kişiye yönelik 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 61'er yıldan 305'er yıla kadar, yine bu sanıklar yönünden 'kasten yaralama' suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapsi istedi.

Sanık Mürsel Çıkrıkçı'nın 'Mala zarar verme' suçundan 37 yıldan 306 yıla kadar hapsi istenirken, sanık Muammer Aygar'ın 31 yıldan 281 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Ayrıca savcılık bazı sanıkların 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' 'Kasten yaralama', 'mala zarar verme', 'hakaret', 'iş yeri dokunulmazlığını ihlal', 'iş ve çalışma özgürlüğünün ihlali' gibi suçlardan değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmalarını talep etti.

Mütalaada, 57'si er 7'si askeri öğrenci olan 64 kişiye ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilmesi ve tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamı istendi.

'Erler ve askeri öğrencilerin yönetme ve yönlendirme kabiliyetleri yok'

Sanık erlerin terhisli pozisyonda vatani görevlerini yapmakta oldukları, sanık askeri öğrencilerin ise Kuleli Askeri Lisesinde eğitim gördükleri, darbe teşebbüsü gecesi gelişen olayları yönetme, yönlendirme kabiliyetlerinin olmadığı belirtilen mütalaada, er ve askeri öğrencilerin irade ve istekleri dışında asker olmalarından da faydalanılarak komutanları tarafından kışla dışına çıkartıldıkları ve darbe teşebbüsü eylemlerine zorla dahil edildikleri, er ve askeri öğrencilerin bulundukları hal ile durum itibariyle olayın ne olduğunu ve ne yaptıklarını anlayabilecek konumda olmadıkları, herhangi bir silahla ateş etme gibi somut eylemde bulunmadıkları tespitlerine yer verildi.

Sanıklardan Amrah Amirov, Hacı Musa Çiftçi ve Seydi Tuncer yönünden duruşmada, davanın tefriki ile ayrı bir esasa kaydedilmesine karar verildiğinden bu sanıklar yönünden değerlendirme yapılmadığı belirtildi.

Savcılığın mütalaasını açıklamasından sonra müşteki avukatlarının beyanlarının alınmasına geçildi.

Söz alan bir kısım müşteki avukatı, savcılığın mütalaasına karşı sanıkların cezalandırılmalarını isterken, haklarında ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilmesi istenilen erlerin ise tek tek değerlendirilmeleri gerektiğini belirtti.

Mahkeme Başkanı Ömer Günaydın, yarın sanıklara ve avukatlarına söz verileceğini söyledi.

Duruşma, yarına ertelendi.

14.11.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan 40. duruşmaya, 48 tutuklu sanık ile avukatları katıldı.

Duruşmada, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Milli Savunma Bakanlığı avukatlarıyla bazı müştekiler de hazır bulundu.

Duruşma, tutuklu sanıkların ve avukatlarının esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarıyla devam etti.

Esas hakkındaki savunmasını yapan tutuklu sanık eski yüzbaşı Hüseyin İnce 15 Temmuz'da nöbetçi subay olduğunu ifade etti.

Darbe girişimine ilişkin faaliyetlerde bulunmadığını iddia eden İnce, 'Albay Mürsel Çıkrıkçı'nın 'Ordu yönetime el koydu, sıkıyönetim ilan edildi' şeklindeki ifadelerini duymadım. Okulun bahçesinde değildim. Benim darbe girişimindeki tek suçum o gün nöbetçi olmamdı. Darbe girişimini öğrendikten sonra öğrencileri güvenli bir yere götürdüm. FETÖ üyesi değilim. Beraatımı, tahliyemi talep ediyorum.' şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme Başkanı Ömer Günaydın, sanığın ankesörlü hattan ardışık arandığını, bununla ilgili kendisi hakkında soruşturma başlatıldığını hatırlattı. Sanık İnce, bu soruşturmayla ilgili belgelerin elinde olmadığını, belgeler eline geçtikten sonra savunma yapabileceğini kaydetti.

Cumhuriyet savcısının kendileri hakkında ceza verilmesine yer olmadığı şeklinde mütalaa verdiğini söyleyen bazı tutuksuz sanıklar da bu mütalaaya katıldıklarını ifade ederek, beraatlarını istedi.

Sanık avukatları da müvekkillerinin suça karışmadıklarını iddia ederek, beraat talebinde bulundu.

Duruşma, tutuklu sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınmasına devam edilmek üzere yarına ertelendi.

15.11.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan 41. duruşmada savunma yapan tutuklu sanık eski teğmen Furkan Üzel mütalaada kendisine isnat edilen tüm suçlamaları reddetti.

Darbe girişimine bilerek katıldığı takdirde kendisi hakkında kamera kayıtları, müşteki ve tanık beyanları olması gerektiğini ifade eden Üzel, hiçbir beyanda adının geçmediğini öne sürdü.

15 Temmuz darbe girişiminde silahını kullanmadığını iddia eden Üzel, 'Adım mütalaada ateş edenler arasında geçiyor. Başta Yarbay Erdal Kılınç (tutuklu sanık) olmak üzere tüm rütbelilerin ateş açtığı belirtiliyor. Ateş açıldığı esnada ben yemek ayarlamak için içerideydim. Ateş açtığıma ilişkin hiçbir kamera kaydı yok.' şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme Başkanı Ömer Günaydın'ın Tokat'ta bir büfeden FETÖ'nün ankesörlü hattından kendisinin arandığını sanığa hatırlatması üzerine Üzel, 'Ben o arama hakkında hiçbir şey hatırlamıyorum.' diye konuştu.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık eski üsteğmen Mustafa Paycı, mütalaada kendisinin 7 kişiyi öldürmek, 84 kişiyi öldürmeye teşebbüs etmekten sorumlu tutulduğunu söyledi.

İddiaların hiçbirini kabul etmediğini kaydeden Paycı, 'Bu bölgelerde ateş açtığıma dair herhangi bir görüntü kaydı yok. Bazı sanıklar 'ateş açmayın' yönündeki emrimi mahkeme salonunda söylediler. Ateş açtığıma ilişkin tek bir delil yoktur. Restoran sahibi benden şikayetçi olmuştur. Ancak orada çalışan başka hiç kimse benden şikayetçi olmadı. Ben zor kullansam onlar da şikayetçi olurdu. İddia edildiği gibi 'TSK yönetime el koydu' ifadelerini kullanmadım.' şeklinde iddialarda bulundu.

Davanın en rütbeli sanığı Kuleli Askeri Lisesi Komutanı eski albay Mürsel Çıkrıkçı darbe girişimine ilişkin tüm suçlamaları reddettiğini, ilk savunmasında söylediği tüm ifadelerin geçerli olduğunu belirtti.

15 Temmuz'da yazılı ve sözlü olarak terör olaylarına müdahale emri aldığını ifade eden Çıkrıkçı, 'Dolayısıyla darbe maksatlı kanunsuz emir almadım. Olay günü kimseye ateş açmadım. Sivillerin silah kullandığını düşünüyorum. Olay günü bana ait olduğu iddia edilen ses kaydı usulsüz alınmıştır, kabul etmiyorum.' diyerek beraatını istedi.

Savunma yapan bazı sanıklar da kendilerini isnat edilen suçları kabul etmediklerini belirterek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Tutuklu sanık avukatları da müvekkillerinin suça karışmadıklarını iddia ederek, beraatlarını istedi.

Duruşma, tutuklu sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınmasına devam edilmek üzere yarına ertelendi.

16.11.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan 42. duruşmada, tutuklu sanıkların cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasına karşı beyanları alındı.

Söz verilen tutuklu sanıklar, darbe girişimi maksadıyla herhangi bir eylemde bulunmadıklarını ve suçsuz olduklarını iddia etti.

Bir kısım tutuklu polisse mütalaaya karşı, suçsuz olduklarını savunarak, Mürsel Çıkrıkçı'nın telefon görüşmesi yaparak kendilerini kandırdığını, askerlerin kendilerini silahla duvara dizdiklerini, itiraz edenlere ise dipçikle vurduklarını söyledi.

Kanuna aykırı bir emri yerine getirmediklerini öne süren sanık polisler, araçlarının yoldan çıkamadığı için askerin olduğunu bölgeden geçtiklerini, bir kısım müşteki beyanlarına da atıfta bulunarak, vatandaşa kötü davranmadıklarını, darbe girişimini gerçekleştirmeye çalışan komutanları kendilerinin gözaltına aldıklarını anlattı.

Darbeden haberleri olmadığını iddia eden sanık polisler, üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini istedi.

Duruşma, sanıkların beyanlarının alınmasına devam edilmesi için 19 Kasım Pazartesi gününe ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-27 Kasım (2017) 'İstanbul 114 sanık (ilk 103) Darbe/Çengelköy'deki olaylar' davası

(17 Kasım 2018, 19:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13719    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.281