Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Askeri Yargısı yargılanıyor

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin eski Genelkurmay adli müşavirleri Muharrem Köse ve Hayrettin Kaldırımcı'nın da aralarında yer aldığı 21 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.12.2018 16:54 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin eski Genelkurmay adli müşavirleri Muharrem Köse ve Hayrettin Kaldırımcı'nın da aralarında yer aldığı 21 sanığın yargılanmasına devam edildi.

19 Kasım'da Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmada tanıklar dinlendi.

Duruşmada, eski askeri hakim Özkan Doğdu, buradaki tanıklardan eski yarbay Bedrettin Özgür'ün amiri olduğunu, eski Albay Ümit Şaban Gül ile de aynı kampüste görev yaptıklarını anlattı.

Doğdu, Ümit Şaban Gül ile ilgili emekli asker olduğunu belirten 'Gürol' isimli biriyle konuştuğunu söyledi.

Konuşma sırasında Ümit Şaban Gül'ün hala görevde olduğunu belirtmesi üzerine mahkemece Gürol Doğan olabileceği ifade edilen kişinin 'Nasıl olur, bunlar cemaatçi.' diye tepki gösterdiğini anlatan Doğdu, Doğan'ın bu durumu amirlerine iletmesini istediğini bildirdi.

Doğdu, bu konuşmayı amiri Bedrettin Özgür'e söylediğini ifade ederek, sonradan sorduğunda onun da dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal'a ilettiğini, MİT'e de intikal ettirilen konu hakkında olumsuz bir dönüş olmadığını bildirdiğini aktardı.

Doğdu, 'Ben her ikisinin de 4,5 yıllık çalışma sürecinde atılı suçlarla ilgili bir söylem ya da davranışını görmedim.' diye konuştu.

Tanık beyanının ardından söz alan Ümit Şaban Gül, Gürol Doğan Hava Harp Okulunda öğrenciyken kendisinin yönetici olduğunu, ancak doğrudan tanışıklıkları bulunmadığını söyledi.

Gül, Doğan'ın hipnoz kabiliyeti bulunduğunu, bu yüzden dönemin Hava Kuvvetleri Savcısı Ahmet Zeki Üçok tarafından Kayseri'deki bir soruşturma için çağrıldığını anlatarak, Doğan'ın oradaki sanıkları konuşturmak için hipnoz tekniğini kullandığını, bu durumu da kendisine anlattığını ifade etti.

Gül, kendisiyle konuştuğunu Ahmet Zeki Üçok'a da söylediğini, onun da 'O FETÖ'cü, ona niye anlattın.' demesi nedeniyle Doğan'ın kendisine 'FETÖ'cü' dediğini öne sürdü.

Tanık emekli Albay İ.K.Ö. de FETÖ'cü olarak bildiği, darbeye de karışan ve bugün pek çoğu tutuklu bulunan kişilerin ismini 2009'da yazdığı bir dilekçeyle şikayet ettiğini, müteakiben 2010'da da askeri savcıya ifade verdiğini aktardı.

İ.K.Ö, 'Balyoz davası' nedeniyle cezaevinde 3,5 yıl yattıktan sonra çıktığında 2014'te savcı Ali Müjdat Eski'ye ifade verdiğini, onun da sanıklar hakkında 'kovuşturmaya yer yoktur.' diye bir karar çıkması durumunda tazminat davaları açılabileceğini ifade ettiğini aktardı.

İ.K.Ö, bu davanın da sanıklarından Eski'nin kendisini ya iyi niyetle uyardığını ya da aba altından sopa gösterdiğini kaydetti.

Şikayette bulunduğu kişilerin büyük çoğunluğu amiral olduğu için yetkisizlik kararıyla dosyanın Genelkurmay Askeri Savcılığına gönderildiğini söyleyen İ.K.Ö. ancak davanın sanıklarından firari durumdaki eski savcı Kurtuluş Kaya'nın imzasıyla kovuşturmaya yer yoktur kararı verildiğini bildirdi.

Sanık ve taraf avukatlarının sorularının ardından duruşmaya ara verildi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Genelkurmay Adli Müşaviri eski tuğgeneral Hayrettin Kaldırımcı için tanıklık yapan ve 'Yörük Ali Paşa' olarak bilinen emekli Tuğgeneral Ali Aydın'ı dinledi.

Aydın, 'Balyoz davası'nda yargılandığını, 32 ay hapis yattığını ve 18 yıl ceza aldığını, Yargıtayda beraat ettiğini anlattı.

'FETÖ ile benim kan davam var. Onun için benim ufacık bir kuşkum olsa FETÖ'den yargılanan bir insan için gelip ifade vermem.' diyen Aydın, Hayrettin Kaldırımcı'nın 1979, kendisinin de 1980 mezunu olduğunu bildirdi.

Hasdal'da tutukluyken tek tip elbise giydirildiğini, hastaneye muhafızlarla götürüldüklerini ve kendilerine kötü muamele yapıldığını anlatan Aydın, yine bu cezaevinde o dönem savcı olarak görevli Hayrettin Kaldırımcı'nın inisiyatif kullanması sonucu açık görüş yapabildiklerini, kötü muamelenin önüne geçildiğini dile getirdi.

Aydın, savcı Zekeriya Öz'ün kendilerine nefes aldıran Kaldırımcı'yı da tehdit ettiğini ifade ederek, 'Siz bir de bunlara yüzme havuzu yapın da yüzsünler.' dediğini öğrendiğini belirtti.

Cezaevindeyken de Kaldırımcı'nın üç kez ziyaretine geldiğini belirten Aydın, daha önce kendisinin ve Kaldırımcı'nın, milliyetçi ve ülkücü kimlikleri dolayısıyla da tutuklandıklarını, suçsuzlukları ortaya çıkınca bırakıldıklarını söyledi.

Aydın, cezaevinden sonra Hayrettin Kaldırımcı ile görüşmeye devam ettiğini dile getirerek, 15 Temmuz'dan iki gün önce ziyarete gittiği Genelkurmay'da FETÖ ile ilgili açılan konu üzerine, örgüt üyelerinin hala görevde olduğunu söylediğini bildirdi. Kaldırımcı'nın da bunun üzerine peyderpey onların atıldığını ifade ettiğini bildiren Aydın, onun yakın zamanda düzenlenecek YAŞ'ta da büyük bir tasfiye yapılacağından bahsettiğini ancak iki gün sonra darbe girişiminin yaşandığını kaydetti.

Aydın, 'Bana görev verseler, Fetullah Gülen'i öldür deseler öldürürüm. Ömrümün sonuna kadar cezaevinde yatmaya razıyım.' diye konuştu.

Hayrettin Kaldırımcı'nın ağabeyi Nurettin Kaldırımcı ile kardeşi Murat Kaldırımcı da tanıklık yaptı.

İtirafçı tanık, FETÖ bağlantısından bahsetti

Başka bir davada yargılanırken etkin pişmanlıktan faydalanan Ö.S.Ö. de SEGBİS vasıtasıyla dinlendi.

Ö.S.Ö, 2014 Temmuz'da Van'a askeri hakim olarak atandığını, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da sıkıyönetim listesine istinaden tutuklandığını söyledi.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak 15 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldığını anlatan Ö.S.Ö, bu duruşmanın sanıklarından Erhan Alp'i tanıdığını, onunla Van'da çalıştıklarını, onun savcılık, kendisinin ise mahkeme kısmında olduğunu dile getirdi.

Ayrıca tutuklu bulunduğu sırada Alp ile aynı cezaevinde ve koğuşta kaldıklarını ifade eden Ö.S.Ö, kendisinin FETÖ bağlantısı olduğunu, Erhan Alp'in de bu örgütle bağlantısı bulunduğunu ileri sürdü.

Ö.S.Ö, cezaevinde kaldıkları sırada konuştukları Alp'in, harp okulundaki öğrencilik döneminde öğrenci baktığını, öğrencilerle ilgilendiğini, meslek döneminde de örgütte öğretmen veya üst konumda olan Mahmut isimli bir şahısla ve Hasan Kayran isimli askeri savcıyla faaliyet yürüttüklerini söylediğini bildirdi.

Örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandığını anlatan Ö.S.Ö, Alp'in de ByLock kullandığını söylediğini ve bunu komşusunun interneti aracılığıyla yaptığını beyan ettiğini öne sürdü.

Tutuksuz sanık Erhan Alp ise söz alarak tanığın beyanlarını kabul etmediğini söyledi.

Alp, 'Kendisi de 16 Temmuz'da tutuklanmış, itirafçı olana kadar cezaevinde kalmıştır. İsim vererek kendisini kurtarmaya çalışan bir arkadaş.' diye konuştu.

Tanık beyanlarının ardından mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme, daha sonra sanıklara söz hakkı verdi.

Duruşmada tanıkların dinlenilmesinin ardından savcılık makamı mütalaasını açıkladı.

İddia makamı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep ettikten sonra sanıklar beyanda bulundu.

Verilen aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme, tutuksuz sanıkların adli kontrol tedbirinin kaldırılması talebini kabul etmedi. Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Duruşma, 21 Ocak 2019'a ertelendi.

Paralel yapı-02 Mayıs (2017) 'Ankara 21 sanık (ilk 22) Askeri Yargı Yapılanması' davası

(01 Aralık 2018, 16:54)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13734    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.761.716