Tam
EskidenYeniye
 

Batmaz'ın Abisinin davası

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde yakalanan ve darbeyi yöneten örgütün sivil imamlarından olduğu gerekçesiyle yargılanan Kemal Batmaz'ın ağabeyi tarih profesörü Şakir Batmaz, 'terör örgütü yöneticiliği' iddiasıyla yargılandığı davada 3'ncü kez hakim karşısına çıktı. Meslekten ihraç edilen Batmaz'ın tahliye talebi reddedildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

30.12.2018 16:32 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde yakalanan ve darbeyi yöneten örgütün sivil imamlarından olduğu gerekçesiyle yargılanan Kemal Batmaz'ın ağabeyi tarih profesörü Şakir Batmaz, 'terör örgütü yöneticiliği' iddiasıyla yargılandığı davada 3'ncü kez hakim karşısına çıktı.

19.12.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın üçüncü duruşmasında tutuklu sanık Şakir Batmaz ile avukatı hazır bulundu. Savcılığın tutukluluk halinin devamını talep ettiği tutuklu sanık Şakir Batmaz, "20 aydır çok ağır şartlarda tutukluyum. Hem fiziki, hem ruhi olarak son derece yıprandım. Tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 28 Aralık'a erteleyerek, tutuklu sanık Batmaz'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

28.12.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4'üncü kez hakim karşısına çıkan Şakir Batmaz, 'örgüt yönetici ve üyesi' olmadığını ileri sürerek beraatini istedi.

Duruşmada dönemin rektörü Fahrettin Keleştemur ve rektör yardımcısı Hasan Yetim de tanık olarak dinlendi. Daha önceki duruşmalarda kafe işletmecisi A.K.'nin, kendisini ile aralarında diyalog geçtiğini iddia ederek, verdiği ifadelerin yalan olduğunu öne süren Prof. Dr. Hasan Yetim, "A.K. ile aramızda 'emir büyük yerden' tarzında bir diyalog geçmedi. Şakir Batmaz ile enstitü müdürü olduğu için bunun dışında bir görüşmemiz olmadı. Bana yansıyan bir söylemi olmadı. Dekan olarak, özel istediği bir kişi de olmadı" dedi.

Dönemin rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur da, "Rektörlüğüm döneminde kimseyi, bir kurumun temsilcisi olarak muhatap almadım. Şakir Batmaz, resmi toplantılar için yanıma gelirdi. Bunun dışında bir görüşmemiz olmazdı. Tanık Ahmet Ş.'nin ifadesinde, Şakir Batmaz'ın, benim makam odama geldiğinde 'ayakta hazır olda karşılardı' iddiası yalan ve saçmadır. Rektör olduğum dönemde Şakir Batmaz, söz konusu gruba mensup olarak bilinirdi ama benim yanıma o grubu temsilen hiç gelmedi. Onunla ilgili bana bir şikayet olmadı. Rektörlük seçimlerinde aktif olarak çalıştığına şahit olmadım. Görev yaptığım dönemde atama yaparken, FETÖ grubuna mensup kişileri atamamaya özen gösterdim' ifadelerini kullandı.

Mahkeme başkanı, Şakir Batmaz'ın kullandığı telefon numarasına ait HTS raporunun mahkemeye ulaştığını açıkladı. Raporda tespit edilen bazı numaraların daha önce FETÖ davalarında yargılanıp ceza alan ve halen yargılanmakta olanlarla, firari olan bazı FETÖ şüphelilerine ait olduğunu da ifade eden mahkeme başkanı, bu görüşmeler arasında, örgüt içinde farklı pozisyonlara sahip kişiler olduklarının iddia edildiğini söyleyerek, 'ByLock' kullanıcısı, KPSS şüphelisi olarak Ankara'da yargılanan bir kişi, emekli astsubay, memurların imamı, esnaf imamı, FETÖ'nün kaymakamlardan sorumlu kişisi A.C., askerlerin mahrem imamı, darbeye teşebbüsten yargılanıp ağırlaştırılmış müebbet cezası alan İ.T., örgütün Kayseri'deki sözde üst düzey kişilerinden A.İ., emniyet imamı, Hava Kuvvetleri İstanbul imamı ve Kemal Batmaz'la aynı şirkette çalışan F.D., Ankara'da darbe dosyasında yargılanan M.T., Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda binbaşı olan ve İstanbul'da darbe davasında sanık olan G.O., darbe davasında yargılanan bazı komisyon üyelerinin de aralarında olduğu görüşmeler olduğu iddia edilirken, bazı FETÖ şüphelileri ile Şakir Batmaz'ın, farklı aralıklarla görüşmeleri olduğunun tespit edildiğini söyledi.

HTS raporundaki görüşmelerinin, bilimsel faaliyetler kapsamında olduğunu, örgütsel bir amaç taşımadığını iddia eden Şakir Batmaz ise, "22 Deniz Kuvvetleri personelinin 7'si araştırma yaptığım Beşiktaş Deniz Müzesi personelleridir. 4'ü ise, sivil personeldir. 7 personelin 6'sı halen görevdedir. Deniz Kuvvetleri Personeli ile bilimsel faaliyetler neticesinde görüşmelerim oldu. İddianın temelinde bilimsel faaliyetlerin olduğu görülmektedir. İddiaların gerçek dışı olduğunu ortaya koymaktadır. Gerekirse 22 personelinde tanık olarak dinlenmesini istiyorum" diye konuştu.

HTS raporundaki birçok ismin akademisyen olduğunu da belirten Batmaz, "Yoğun bir telefon görüşmesi yapan bir insanım. Görüşmelerimdeki kişilerin çok büyük bir kısmı akademisyen olan isimler" dedi.

Mahkeme başkanının, cep telefonundan 12 saat sinyal alınamamasını sorması üzerine FETÖ şüphelisi Batmaz, "15 Temmuz akşamı bir yakınımızın düğünü vardı. Bütün yakınlarımız annemin Nevşehir'deki evinde toplanmıştık. Bunların içinde kardeşim Kemal Batmaz'ın eşi ve çocukları da vardı. Normalde düğüne Kemal'in de katılması gerekiyordu. Ancak o düğünde değildi. Olaylar patlak verince, menfur olay yaşanınca, Kemal'in eşi, kardeşimi merak etti. Ona ulaşmak istedi. Ulaşamayınca Kemal Batmaz'ın eşi ve çocuklarını, onların arabasıyla alıp, Ankara'ya ardından da İstanbul'a gittim. Uçakla da geri döndüm. Şarjım bittiği için 12 saat sinyal alınamamış olabilir. Daha sonra Kemal'in, Ankara'da tutuklandığını öğrendik" dedi.

Duruşma savcısı mütalaasının hazır olduğunu açıkladı. Savcı, FETÖ sanığı Batmaz'ın, dosyaya sonradan giren itirafçı olan ve örgütün sözde 'İç Anadolu Siyaset İmamı' olduğu iddia edilen A.Ö.'nün ifadeleri, ERÜ'deki bazı akademisyenlerin ifadeleri, HTS kayıtlarında irtibatlı olduğu bazı FETÖ şüphelilerinin olmasını gerekçe göstererek, 'Örgüt yöneticiliğinden' cezalandırılmasını istedi.

20 aya yakındır tutuklu olduğunu ve mağdur olduğunu belirten Şakir Batmaz da tahliyesini isteyerek, "Daha önce beraat etmiş, onun öncesinde takipsizlik kararı verilmiş olması, 'ByLock' kaydında ismimin olmaması, ERÜ'de itirafçı olan bir kişinin ifadesinde dahi bana ait bir bölümün olmamasının göz önüne alınmasını istiyorum. Son derece ağır cezaevi şartlarındayım. Bunlar telafi edilemez durumlardır. Tanık ifadeleri çelişkili ve soyuttur. Mağdur durumdayım. Suçsuzum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararla, tutuklu sanık Şakir Batmaz'ın, tutukluluk halinin devamına karar vererek, sanığın mütalaaya ve HTS raporunda çıkan bazı isimlere karşı savunma yapmak için süre istemesi üzerine duruşmayı 9 Ocak 2019'a erteledi.

DAVA

Kayseri'de 2016 yılı Ağustos ayında ERÜ'de görev yapan akademik ve idari personele yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 96 şüpheliden Şakir Batmaz dahil 26 ERÜ personeli tutuklanmıştı. 'Terör örgütü üyesi olduğu' iddiasıyla tutuklanan Batmaz, daha sonra tahliye edilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 2017 yılı Kasım ayında Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan Batmaz, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından Velihattin Eldemir'e ifade veren Batmaz, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilerek, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şakir Batmaz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminde Akıncı Üssü'nde Adil Öksüz ile birlikte darbeyi yöneten Kemal Batmaz'ın ağabeyi.

Şakir Batmaz hakkında Ankara'daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açılan dava dosyası, yetkisizlik kararı verilerek Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Davanın iddianamesinde Şakir Batmaz'ın profesör olarak görev yaptığı Erciyes Üniversitesi'nde örgütün bir numaralı ismi olarak bilindiği ifade ediliyor. Batmaz'ın Erciyes Üniversitesi yönetimini, FETÖ'nün hakimiyeti altına sokmasının ardından üniversitede, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in tedavisi amacıyla GEN-KÖK (Genetik ve Kök Hücre Tedavi Merkezi) kurulduğu iddialarına yer veriliyor. Şakir Batmaz hakkında 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-28 Kasım (2018) 'Kayseri 1 sanık Kemal Batmaz'ın Abisi Şakir Batmaz/örgüt yöneticiliği' davası

(30 Aralık 2018, 16:32)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13832    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.910.413