Tam
EskidenYeniye
 

Donanma Komutanlığı Darbe davası

Kocaeli'de, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'nda yaşanan olaylara ilişkin görülen davada, mahkeme heyeti tarafından dosyaları ayrılan 7'si tutuklu 35 sanığın yargılandığı dava görülmeye başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.12.2018 20:26 Kocaeli'de, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'nda yaşanan olaylara ilişkin görülen davada, mahkeme heyeti tarafından dosyaları ayrılan 7'si tutuklu 35 sanığın yargılandığı dava görülmeye başlandı.

17 Aralık'ta, dava sabah saatlerinde sanıkların Kocaeli Kapalı Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde özel olarak yaptırılan 250 kişi kapasiteli salona getirilmesi ile başladı. Kocaeli Kapalı Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde bulunan 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu yargılanan sanıklar Tezcan Kızılelma, Zabit Kişi, Ömer Faruk Gülbahçe, Halil İbrahim Temel, Ali İhsan Gürler, tutuksuz yargılanan sanıklar ve avukatlar hazır bulundu. Hacı Darıcı ve Hasan Tüncay ise tutuklu olarak yargılandıkları davaya Silivri Cezaevinden SEGBİS aracılığı ile bağlandı. Cumhurbaşkanlığı Avukatı Abdullah Yörük'ün de takip ettiği davada İbrahim Tosun, Sezgin K., Sait K., F. G. ve Y.U. tanık olarak dinlendi.

Farklı bir dosyadan 8 yıl 1 ay 15 gün cezası bulunan İbrahim Tosun, SEGBİS aracılığı ile tutuklu olduğu cezaevinden davada tutuksuz yargılanan İ.Ç. hakkında tanıklık yaptı. Tosun, duruşmada verdiği ifadesinde İ.Ç.'yi babalarının aynı kurumda çalışıyor olması vesilesi ile tanıdığını ve küçüklükten beri arkadaş olduklarını ifade etti. İ.Ç.'nin Kocaeli'ye taşındığını öğrendiğinde ziyaretine gittiğini iddia eden İbrahim Tosun, "Bu yapılanmayla herhangi bir bağlantım yok. İ.Ç. ile babalarımızın aynı kurumda çalışıyor olmasından dolayı tanışıklığımız var. Daha sonra ben Konya'ya gittiğimde İ.Ç. ile görüşmemiz oldu. Daha sonra ben İ.Ç.'nin Kocaeli'ye taşındığını öğrendiğim. Ben mahrem abi değilim. Kendisine bir ziyarette bulundum. Bu ziyaret kesinlikle örgütsel bir bağlantı değildir. Görüşmelerimiz iki arkadaşın masumane görüşmesiydi bu. Onun da FETÖ ile bağlantısının olmadığını düşünüyorum" dedi.

Tanıklar Gölcük Donanma Komutanlığında yaşananları anlattı

Daha sonra 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi sırasında Gölcük Donanma Komutanlığında Üs Savunma Harekat Merkezi tarafından görevlendirildikleri sırada darbe girişimine katkı sağladıkları iddiası ile tutuksuz yargılanan İ.Ç. ve R.P. ile ilgili darbe girişimi sırasında yaşadıkları olayları anlatmak için SEGBİS aracılığı ile duruşmaya katılan tanıklar, Gölcük Donanma Komutanlığında yaşanan gelişmeleri anlattı. SEGBİS aracılığı ile duruşmaya bağlanan Sezgin K., sanıklardan İ.Ç. ve R.P.'nin darbe girişimini destekler harekette bulunmadığını ifade etti. Yine duruşmaya SEGBİS aracılığı ile katılan Sait K. ise görev aldığı Gölcük Donanma Komutanlığı kapısında Üs Savunma Harekat Merkezi tarafından görevlendirildiğini ve darbe girişimi sırasında davada yargılanan İ.Ç. ve R.P. ile herhangi bir bağlantısının olmadığını söyledi.

"Haberleri izleyince olaylar kafamda şekillenmeye başladı"

Duruşmada tanık olarak SEGBİS aracılığı dinlenen F.G. ise astsubay rütbesi ile Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanlığında görev yaptığı sırada 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde yaşanan olaylar hakkında tanıklık ederek, "22.30'da telefonlara aranarak güvenlik alarmının kırmızıya yükseltildiği ve bölüğe gelmemiz söylendi. Birlikte tüm askerlerin silahlandırıldığını gördüm. Bunun emniyet planı dahilinde olduğunu düşündüm. Bize daha önce tebliğ edilen kırmızı kod planına uygun olarak yapılmıştı. Terör nedeni ile alınan bir ihbar olduğunu düşündüm. Ancak daha sonra haberleri izleyince olaylar kafamda şekillenmeye başladı. Askerleri silahsızlandırarak koğuşlarına götürdük ve başlarına çavuş diktik. Ben o gün askerleri başlarına bir şey gelmemesi için silahsızlandırarak koğuşlarına götürdüm. Olaylara karışmasın, başlarına bir şey gelmesin diye bekledim. Benim yokluğumda nöbetçi subaylar askerleri içtima alanına çıkartmış. Ömer Faruk Gülbahçe'yi o akşam kapıdaki iş makinelerinin neden geldiğine bakmaya giderken gördüm. Kapıdaki asker anons geçerek seslerinden dolayı tanklar geldiğini telsizden anons etti. Daha sonra gelenlerin tank değil, iş makinesi olduğunu anons etti" dedi.

Tanık, Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanlığında yaşadıklarını anlattı

Davada tanıklık eden görevden açığa alınmış olan Y.U., Hatay'a tayin edildiği 15 Temmuz darbe girişimi günü taşınmak için evinde eşi ile birlikte eşyalarını toplarken gelen bir haber üzerine eski görev yeri olan Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanlığına durumu öğrenmek için gittiğini söyleyerek, davada tutuklu yargılanan Binbaşı Mustafa Özdemir ile arasında yaşananları anlattı. Y.U., komutanlığa gittiğinde karşılaştığı eski İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Mustafa Özdemir'in kendisine sıkı yönetim yazısının olduğu bir mesajı gösterdiğini ve direktifin Tuğamiral Tezcan Kızılelma tarafından iletildiğini belirterek, kendisinin de verilen emre uyması gerektiğini söylediğini belirtti. Emire uymayacağını belirterek yanından ayrıldığını ifade eden Y.U., daha sonra komutanlık önünde bulunan polis memurları ile iletişim kurarak, içeride gerçekleşebilecek darbe girişimine karşı olduğunu söylediğini kaydetti.

Tanıklar dinlenildi

FETÖ'nün TSK yapılanmasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki askerlerin mahrem abisi olduğu ve "Mahir" kod adını kullandığı iddia edilen, başka bir davadan "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan eski öğretmen İbrahim Tosun, duruşmada tanık olarak dinlenildi.

Tutuksuz sanık dönemin Donanma Komutanlığı Hazır Kıta Nöbetçi Astsubayı İdris Çekirdekçi'yi, babalarının arkadaş olmasından dolayı tanıdığını belirten Tosun, kendisiyle birkaç kez görüştüğünü söyledi.

Bunun örgütsel bir görüşme olmadığını, FETÖ ile bir bağının bulunmadığını ileri süren Tosun, "Örgütün TSK yapılanmasında mahrem abi olduğum iddiaları doğru değildir. Yasa dışı hiçbir işin içinde olmadım. İdris Çekirdekçi ile bir araya gelmem tamamen eski bir arkadaşımla masumane bir görüşmedir. Çekirdekçi'nin FETÖ'cü olduğuna dair bir bilgim yok.'diye konuştu.

Darbe girişimi sırasında Güvenlik Tabur Komutanlığı'nda görev yapan Sezgin K, İzmir Foça Sulh Ceza Hakimliği'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla duruşmaya bağlanarak, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin tanıklık yaptı.

Tutuksuz sanıklar İdris Çekirdekçi ve Raif Pekgöz'ü tanıdığını belirten Sezgin K, darbe girişimi akşamı vatandaşların Donanma Komutanlığı merkez kapısı önünde toplandığını ve tepki gösterdiğini dile getirerek, "O akşam televizyondan ne olup bittiğini anlamaya çalışıyordum. Cumhurbaşkanının darbeye karşı halkı sokaklara davet ettiğini seyrettim. Güvenlik taburu olarak 4 tim oluşturuldu. Üssün güvenliği için kapılarda görev aldık. Birbirimizi tanımak için aramızda parola oluşturduk. Kapıda toplanan vatandaşların dağılması için hava ateş edildiğini görmedim ama silah sesleri duydum. Darbeye destek veren veya darbecilerle birlikte hareket eden personel görmedim" ifadelerini kullandı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Yusuf Sevimli'nin sorusu üzerine tanık Sezgin K, "Telsizden, 'Bağlı askerler, Üs Hareket Merkezi'nin emrinden çıktı. Reis kod isimli dönemin Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayretti İmren'in emrine girdi' şeklinde anons duyduğumu hatırlıyorum" dedi.

Darbe girişiminde Donanma Komutanlığı Güvenlik Tabur Komutanlığı'nda astsubay olarak görev yapan Sait K, İskenderun 1. Asliye Ceza Mahkemesi duruşma salonundan SEGBİS aracılığıyla duruşmaya bağlanarak tanıklık yaptı.

O gece 01.00 sıralarında birliğe geldiğini ve üssün güvenliği için hazır kıta olarak görevlendirildiğini anlatan Sait K, şöyle konuştu:

"Kim darbeci kim değil, bilmiyorduk. Kimseye güvenemiyorduk. O yüzden hazır kıtada görevli arkadaşlarla aramızda parola belirledik. Hayrettin İmren'in FETÖ'cü ve darbeci olduğu konuşuluyordu. Kapıda silah sesleri duydum. Telsizden, artık emirleri Hayrettin İmren'in vereceği yönünde anons geçildi. Ancak hazır kıtada görevli askerler onun emrini dinlemedi. İdris Çekirdekçi ve Raif Pekgöz'ün darbeci olduğuna dair bir faaliyetin içinde olduklarını görmedim."

Duruşmada 1 tutuklu sanık tahliye oldu

Mahkeme heyeti, tutuklu yargılanan sanıklardan Hasan Tuncay'ın tahliye edilmesine, Halil İbrahim Temel'in mahkeme hakkındaki yetkisizlik temelinin reddedilmesine ve davanın 8 Ocak 2019 tarihine ertelenmesine karar verildi.

Dava

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'ndaki olaylarda katılanlara yönelik açılan 51'i tutuklu, 15'i firari, 90 sanığın yargılandığı davanın karar duruşmasında 23'ü ağırlaştırılmış olmak üzere 36 sanığa müebbet hapis cezası, 11 sanığa 1 yıl ile 26 yıl arasında cezası verilirken, 8 sanık ise beraat etmişti. Aynı dava kapsamında Deniz Hava Üs Komutanlığı'nda yaşanan olaylarla ilgili bölüm ise 'Delil toplama süreci ve kamera kayıtlarının incelenme sürecinin tamamlanamaması' nedeniyle ayrılmıştı.

Paralel yapı-23 Haziran (2017) 'Kocaeli 90 sanık (ilk 92) Darbe Yap./Donanma Komutanlığı' davası

(29 Aralık 2018, 20:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13837    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.849.561