Tam
EskidenYeniye
 

Zırhlı Birlikler Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 sanıklı davanın görülmesine devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.02.2019 15:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 sanıklı davanın görülmesine devam edildi.

28.01.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tanık sıfatıyla ifade veren Adem Demir, 15 Temmuz 2016'da Zırhlı Birliklerde tank sürücüsü olarak görev yaptığını, saat 23.00 sularında takım komutanının arayarak kışlaya çağırdığını anlattı.

Tümene girişinden sonra bir süre garajlar bölgesinde beklediğini, daha sonra cephaneliğe gittiğini aktaran Demir, bu sırada bölgeden bir helikopterin ayrıldığını gördüğünü beyan etti.

Cephaneliğe gittiğinde kapıların kırılmış ve içeriden mühimmat alınmış olduğunu anlatan Demir, "Cephaneliklerin kapıları kırılmıştı, uçaksavar mühimmatı yüklenmiş galiba tanklara. Bir tartışma sesi duydum. Bir grup teğmen ile başlarında binbaşı Özkan (Gürkol) vardı. Tankların dışarı çıkıp çıkmaması yönünde tartışma yapılıyordu. Bu esnada bir el ateş sesi geldi. Bülent (Yaşar Bilazer) başçavuş bizi arka tarafta topladı, tankların dışarı çıkarılmasının istenilebileceğini söyledi. Bize etrafa dağılmamızı ve soranlara tank sürücüsü olduğumuzu söylemememizi istedi." diye konuştu.

Tanık Demir, ilerleyen saatlerde tankların emniyetini sağlayarak bölgeden ayrıldığını aktardı.

Darbe girişimini babası haber vermiş

Tanık sıfatıyla ifade veren Muhammet Sait Ulaş da darbe girişimi sırasında Zırhlı Birlikler Okulunda kursiyer teğmen olarak eğitim gördüğünü ifade etti.

Olay günü beylik tabancalarının kendilerine dağıtıldığını, mesai bitimi sonrası kışladan ayrıldığını anlatan Ulaş, akşam saatlerinde mesaiye çağırılmaları üzerine Zırhlı Birliklere döndüğünü bildirdi.

Bölük binasına geçerek bir süre beklediğini, ilerleyen saatlerde telefonla arayan babasının darbe girişimi olduğu konusunda kendisine bilgi verdiğini aktaran Ulaş, bölük astsubayının odasına giderek bir süre televizyondan gelişmeleri takip ettiğini dile getirdi.

Bölük astsubayı tarafından içtima yapıldığını, daha sonra davanın tutuksuz sanıklarından Sefa Alkan'ın teğmenleri Teknik Kurul Binasında topladığını belirten Ulaş, Alkan'ın, "Siz doğru olan tarafı seçtiniz." diyerek darbe girişimi bastırılana kadar kursiyer teğmenleri burada beklettiğini anlattı.

Olay günü kışlada nöbetçi olduğunu beyan eden tanık Sefa Özer, eski üsteğmen İbrahim Zengin'in terör saldırısı olduğunu söyleyerek kursiyerleri tümene çağırdığını, Zengin'in emriyle kışlaya gelen kursiyerlere uzun namlulu silah dağıtımı yapıldığını anlattı.

Özer, mühimmat almak için cephaneliğe gittiğinde bölgede birkaç teğmenin cephanelik sorumlusu olan uzman çavuşu mühimmat vermesi yönünde baskı altına aldıklarını gördüğünü anlattı. Tanık Özer, mühimmat vermeyi kabul etmemesi üzerine teğmenlerden birinin uzman çavuşun silahını alarak tehditler savurduğunu bildirdi.

Kendi silahında mermi olmadığı için teğmenlere direnemediğini söyleyen Özer, söz konusu teğmenlerin G3 silah mühimmatlarını alarak bölgeden ayrıldıklarını aktardı.

Cephanelik bölgesinde tankların dışarı çıkarılmasına yönelik faaliyetlerin bir kısmına da şahit olduğunu anlatan tanık Özer, sanık eski yarbay Fatih Çubukçu'nun bir tank sürücüsüne tankı kışla dışına çıkarması emrini verdiğini belirtti.

Özer, sürücünün, "Tankta mühimmat yok, zaten çıksak ne yapacağız." demesi üzerine Çubukçu'nun, "Tankları dışarı çıkarın, gerekirse halkın üzerine atın." dediğini söyledi.

"Ben tankı halkın üzerine süremem"

Tanık sıfatıyla ifade veren İsmail Öztürk, olay tarihinde er olarak vatani görevini Zırhlı Birliklerde yaptığını, akşam saatlerinde televizyondan darbe girişimi olduğuna dair haberleri gördüğünü anlattı.

İlerleyen saatlerde ismini bilmediği bir binbaşının tankların dışarı çıkması yönünde emir verdiğini aktaran Öztürk, tank mürettebatından bir uzman çavuşun, "Ben tankı halkın üzerine süremem." diyerek garajlar bölgesine dönmeye çalıştığını beyan etti.

Öztürk, bunun üzerine darbeciler tarafından tanka ateş açıldığını aktardı. Tanık Öztürk, darbecilerin uzman çavuşu tankın içinden çıkararak ellerine kelepçe vurup bir kulübede alıkoyduğunu dile getirdi.

Diğer tanıkların da dinlenilmesinin ardından duruşma yarına bırakıldı.

29.01.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tanık sıfatıyla ifade veren Abdullah D, olay tarihinde Zırhlı Birliklerde kursiyer olarak eğitim gördüğünü, 15 Temmuz 2016'da izinli olduğu için rutin mesai saatlerinde tümende bulunmadığını aktardı.

Akşam saatlerinde kursiyerlerin kışlaya çağırılması üzerine birliğine katıldığını, neden çağırıldığını bilmediğini belirten Abdullah D, ilerleyen saatlerde bölük astsubayının odasındaki televizyondan darbe girişiminden haberdar olduğunu kaydetti.

Bölük astsubayı odasına sanık eski yarbay Fatih Çubukçu'nun geldiğini ve bölük astsubayı ile Çubukçu arasında kısa bir konuşma geçtiğini anlatan Abdullah D, "Bölük astsubayı Çubukçu'ya, 'Sizin verdiğiniz emirler ile okul komutanının verdiği emirler çelişiyor. Siz silah dağıtın diyorsunuz, okul komutanı (Sefa Alkan) neden dağıttığımı soruyor' dedi. Bunun üzerine Çubukçu, 'Arkadaşlar adam elinde emir yazısı ile gelmiş, arkadaşların bir kısmı şu an nizamiyede, bir kısmı cephanelikte. Emirleri şu an ben veriyorum' dedi. O ana kadar tümende kim ne yapıyor, darbe girişimine destek veren var mı bilmiyordum." ifadelerini kullandı.

Tanık Abdullah D, Çubukçu'nun bölgeden ayrılmasından sonra bazı devre arkadaşlarını aradığını, bölük astsubayı tarafından kursiyerlerin nerede olduğuna dair yoklama yapıldığını, sabah saatlerinde kendisinin de aralarında bulunduğu bazı kursiyerlerin gözaltına alındığını anlattı.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

30.01.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tanık sıfatıyla ifade veren M.Ö, 2009'dan itibaren FETÖ ile irtibatının bulunduğunu, kendisinden sorumlu örgüt üyesinin "Hamdullah" kod isimli kişi olduğunu anlattı.

Hamdullah'ın yönlendirmesiyle yaklaşık 2 yıl sanık eski üsteğmen Sinan Ünal ile aynı evde kaldıklarını beyan eden M.Ö, belirli aralıklarla eve gelen Hamdullah'ın, Ünal ve kendisi ile örgütsel kapsamlı sohbetler yaptığını kaydetti.

Hamdullah'ın, zaman zaman kendisini ankesörlü telefonla aradığını, Ünal'ı da aramış olabileceğini dile getiren M.Ö, hem kendisine hem de Ünal'a, Hamdullah tarafından kod isim verildiğini ancak sanık Ünal'ın kod adını hatırlamadığını ifade etti.

Tanık M.Ö, 2013'te tayininin başka ile çıkmasından sonra, Ünal'ın örgütsel bağı bulunup bulunmadığını bilmediğini söyledi.

FETÖ soruşturması nedeniyle meslekten ihraç edildiğini aktaran Ö.Ö, 2010'da teğmen rütbesiyle mesleğe başladığı dönemde sanık eski üsteğmen Sinan Ünal ile aynı evde örgüt sohbetlerine katıldıklarını beyan etti.

Kendisinin, 2002'den itibaren FETÖ ile bağının bulunduğunu bildiren Ö.Ö, belirli aralıklarla örgüt tarafından ankesörlü telefonla arandığını kaydetti.

- Sefa Aygün hakkında iddialar

Tanık F.B, ilkokul döneminde gittiği dershane vasıtasıyla FETÖ yapılanmasıyla tanıştığını, yapıya ilişkin tanıdığı isimlerden birinin de davanın sanıklarından eski üsteğmen Sefa Aygün olduğunu ifade etti.

FETÖ bağlantısı nedeniyle astsubaylık görevinden ihraç edildiğini söyleyen F.B, ilerleyen dönemde Aygün'ün örgütle bağına dair somut bir bilgisinin bulunmadığını söyledi.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

31.01.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Olay tarihinde Zırhlı Birliklerde kursiyer astsubay olarak eğitim gören tanık Yılmaz Kiper, 23.00 sularında sanık eski üsteğmen İbrahim Zengin'in araması üzerine tümene geldiğini anlattı.

Talimat üzerine silah ve mühimmat alarak subay temel kurs bölüğüne gittiğini belirten Kiper, sanık eski yarbay Fatih Çubukçu'nun terör saldırısı olduğu yönünde açıklama yaptığını beyan etti.

Olay gecesi, kışlaya gelen personelin tank mürettebatı olacak şekilde sanık eski binbaşı Özkan Gürkol tarafından eşleştirildiğini, tanklarla kışla dışına çıkmaları talimatı verildiğini anlatan Kiper, bunu reddetmeleri üzerine Gürkol'un kendilerini azarladığını söyledi.

Kışla dışına çıkmak istemeyen askerlerin bölgeden ayrılmak istediğini ancak Gürkol'un bir tanka ateş ettiğini anlatan Kiper, "Gecenin karanlığından faydalanarak kaçmaya çalıştık ancak bu sırada Gürkol'un emrinden kaçan tanka ateş açması sonucu bizi de vurabileceğini düşünerek korktuk. Bir süre beklemek zorunda kaldık." ifadelerini kullandı.

Bir süre sonra bulunduğu bölgeden ayrıldığını aktaran Kiper, ilerleyen saatlerde kanunsuz bir emri yerine getirmemek için bölük binasında beklediğini dile getirdi.

Sözde konsey üyesi Akyüz beyanda bulunmadı

Tanık sıfatıyla ifadesi alınmak üzere duruşmada hazır edilen sözde yurtta sulh konseyi üyesi eski kurmay albay Bilal Akyüz, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Genelkurmay çatı davasında yargılanmasına devam edildiğini, esas hakkındaki savunmasını henüz yapmadığı için beyanda bulunmak istemediğini dile getirdi.

Söz alan sanıklar Faruk Yaman ve İsa Sancaklı'nın 15 Temmuz akşamı kendilerini Zırhlı Birlikler'e gitmeleri yönünde bir telkinde bulunup bulunmadığını sorduğu Akyüz, soruları cevapsız bıraktı.

Darbeyi televizyondan öğrenmiş

Olay tarihinde Zırhlı Birlikler tümeninde kursiyer teğmen olan tanık Adem Yücesoy, 15 Temmuz'da beylik silahlarının dağıtıldığını, bir gün sonra atış yapılacağının söylendiğini ifade etti.

Akşam saatlerinde alarm verilmesi üzerine kışlaya geldiğini ve verilen emirle uzun namlulu silah aldığını anlatan Yücesoy, neler olduğunu sorduğunda Genelkurmay'a terör saldırısı olduğunun söylendiğini belirtti.

Bir süre sonra devre arkadaşları ile bölük astsubayının yanına gittiklerinde televizyondan darbe girişimini öğrendiğini ve bölük astsubayınca içtima yapıldığını beyan eden Yücesoy, komutanlarının bilgisi dahilinde kanunsuz bir olaya karışmamak için sabah saatlerine kadar beklediğini söyledi.

Diğer tanıkların da dinlenilmesinin ardından duruşma yarına bırakıldı.

01.02.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklarla taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, sanık eski albay Muharrem Erdem'in talebiyle, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasının ardından "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski korgeneral Metin İyidil tanık sıfatıyla dinlenildi.

Olay tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muharebe ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olduğunu beyan eden İyidil, Zırhlı Birlikler tümeninin de kendisine bağlı birliklerden biri olduğunu belirtti.

İyidil, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamı emekli Orgeneral Kamil Başoğlu'nun eşinin kendisini arayarak Başoğlu'nun kaçırıldığını söylediğini, televizyondan tankların sokaklara çıktığını görmesi üzerine bağlı birliklerdeki komutanları aradığını ifade etti.

Zırhlı Birliklerin tümen komutanı olan Erdoğan Akyol'u 23.08'de aradığını, Akyol'un görevden alındığını ve yerine Ahmet Bican Kırker'in atandığını kendisine söylediğini anlatan İyidil, mesajın sahte olduğunu söyleyerek Akyol'a birliğinin başına geçmesi emrini verdiğini dile getirdi.

Tümen'de görüştüğü kişilerden birinin de olay tarihinde albay rütbesiyle görev yapan tutuksuz sanıklardan albay Cem Tuce olduğunu kaydeden İyidil, Tuce'den kışla içindeki duruma ilişkin bilgi aldıktan sonra Kırker ile birlikte hareket edenleri vurmaları talimatını verdiğini söyledi.

Etimesgut'taki tümen kışlasına sabah saatlerinde gittiğini belirten İyidil, darbe girişiminde bulunduğu belirtilenlerin gözaltı işlemlerinin yapıldığını beyan etti.

Sanık Muharrem Erdem'in gözaltına alınmasına ilişkin bilgisi sorulan İyidil, bir astsubayın kendisine Erdem'in de 15 Temmuz akşamı darbecilerle hareket ettiğini söylemesi üzerine Kurmay Başkanına gerekli işlemi yapması yönünde talimat verdiğini bildirdi.

Tanık sıfatıyla ifade veren Emre Z, olay tarihinde Zırhlı Birlikler'de kursiyer astsubay olarak eğitim gördüğünü, kışlaya gelişinden sonra verilen emirle cephanelik bölgesine gittiğini dile getirdi.

Sanıklardan eski binbaşı Özkan Gürkol'un kışlaya saldırı beklendiği yönünde beyanda bulunduğunu aktaran Emre Z, cephanelik bölgesindeki tank mürettebatının, "Tankın sorumluluğu bizde." diyerek buna karşı çıkması sonucu yaşananlardan şüphelendiğini belirtti.

Gürkol'un, bölgedeki kursiyer askeri personeli tank mürettebatı oluşturacak şekilde eşleştirdiğini, kendisinin de aralarında bulunduğu kursiyerlere tank kullanmayı bilip bilmediklerini sorduğunu anlatan Emre Z, şüphelendiği için bilmediğini söylediğini ifade etti.

Bunun üzerine bir teğmenin tankın içine girdiğini, Gürkol'un tankların yürütülmesi emrini yinelemesi üzerine tank mürettebatının tankın önüne geçtiğini dile getiren Emre Z, teğmenin, "Ben asker arkadaşlarımı mı ezeceğim." diyerek tankı hareket ettirmediğini söyledi.

- "Asker yönetime el koydu"

Tanık Süleyman K, olay günü ulaştırma eri olarak Zırhlı Birlikler'de vatani görevini yaptığını dile getirdi.

Darbe girişiminin yaşandığı akşam kışla içinde sebebini bilmediği bir hareketlilik yaşandığını, tümene gelen helikopterlerin olduğunu anlatan Süleyman K, darbeci askerlerden birinin, "Hükümet düştü, Erdoğan gitti. Asker yönetime el koydu." ifadelerini kullandığını devre arkadaşlarından birinden duyduğunu bildirdi.

Süleyman K, sanık eski üsteğmen Öztürk Gür'ün darbe girişiminin bastırılmasından sonra kendisine, "Bir şey sorarlarsa gece gördüğün hiçbir şeyi hatırlamadığını söyleyeceksin." dediğini ifade etti.

Davanın görülmesine gelecek hafta devam edilecek.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-26 Nisan (2017) 'Ankara 52 sanık Darbe/Etimesgut Zırhlı Birlikler' davası

(02 Şubat 2019, 15:01)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13948    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.385.907