Tam
EskidenYeniye
 

Baykal Kaset Komplosu davası

Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski bazı MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 171 kişinin yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.02.2019 15:51 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski bazı MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 171 kişinin yargılandığı davaya devam edildi.

11.02.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tanıklar, sanıklar, yakınları ve taraf avukatları katıldı.

İstihbarat Daire Başkanlığında, 1998-2011 yıllarında Teknik Şube'de malzeme alma işlemlerini yaptığını ifade eden A.D, SEGBİS yöntemiyle tanık olarak duruşmaya katıldı.

'Böcek' diye tabir edilen dinleme cihazları alınınca kendisine geldiğini ifade eden A.D, bu cihazların kayıtlarını yaptığını söyledi. A.D, sanık Ali Özdoğan'ın Teknik Şube Müdürü olarak geldikten sonra malzeme sayısında artış meydana geldiğini ifade etti. A.D. 'Böceklerin ve malzemelerin nerede kullanıldığına dair hesabını göremez hale geldim. Normalde alınan malzeme senetle verilir, sonra karşılığında rapor getirilirdi, teslim edilirdi. 2009 yılından sonra sır gibi olmaya başladı böceklerin hesabı. O dönemde birçok böcek alınıyor, gidiyor fakat cevabı gelmiyordu.' diye konuştu.

O dönemki müdürü Özdoğan'a istihbarattaki FETÖ yapılanmasından bahsettiğini ifade eden A.D, 'Kendisine detayları anlattığımda bana, 'Kardeşim iftira atma, öyle bir şey yok.' dedi. Ben bu durumları sorgulamaya başlamıştım. Bunun üzerine 2010 yılı sonunda elimdeki bütün malzemeleri aldılar ve beni tayine gönderdiler.' ifadelerini kullandı.

Bodrum katında gizli oda

Teknik şubede FETÖ'cü sanıkların gizli bir odada görüştüklerine şahit olduğunu bildiren A.D, 'Ahmet Yılmaz Ekiz, Enes Çığci ve İlker Usta, binanın eksi 2. katında bir oda yaptılar. Ben de bir gün sayım yapmak için bodrum katındaki odaya gittim. Odada kimse yoktu ancak bir baktım Çiftçi ve Ekiz odada duruyor. Nasıl girdiniz buraya, nereden çıktınız diye sordum. Arka tarafta raflar vardı. Raf gibi gözüken kısmın arkasında bir oda vardı, oradan çıkmışlar.' dedi.

A.D, sanık Abdül Köksal'ın çilingir olduğunu, bunun için kursa gittiğini söyledi. Kendisinin de çilingir eğitim kursuna gitmek istediğini söylediğinde talebinin reddedildiğini ifade eden A.D, daha sonra bu kursa gidenlerin hepsinin komiser olduğunu söyledi.

Bir dönem grubun sohbetlerine katıldığını belirten A.D, 'Bir keresinde sohbete gittiğimde hoca gelecek diye bekliyoruz, bir baktım Abdül Köksal geldi. Normalde bu benim altımdaki memur, bana emrivaki yapamaz. Ben dinlemeden o sohbetten çıktım.' sözlerini kullandı. Tanık A.D, Abdül Köksal'ı farklı bir yerde daha gördüğünü belirtti.

A.D, bir Kurban Bayramı öncesi kendilerine video izlettirilip para istendiğini aktararak, şunları söyledi:

'Elvankent'te sabah kahvaltısı yapılacağını söylediler. Önce bir video çıkarttılar duygu sömürüsü yapmak için. Kurban kesimi ile ilgili videoda bir baktım ki Abdül Köksal da var. Onun orada ne işi olduğunu sorduğumda kendilerine yardım ettiğini söylediler.'

Emniyet'teki odasında 11 yıldır çalıştığını ancak daha sonra kendisinin FETÖ'yü sorgulamaya başladıktan sonra pasifize edildiğini ifade eden tanık A.D, 'Benim kontrolümdeki mallarımı görmedim. Benim odamın kilidi değiştirildi ve ertesi gün odama giremedim.' dedi.

'Terör operasyonları diye evlerin kapılarını açtırdılar'

Çilingir Ömer Elvan da duruşmada tanık sıfatıyla verdiği beyanda, kendilerini Emniyet personeli olarak tanıtan kişilerin, terör operasyonları kapsamında hücre evlerinin açılacağı gerekçesiyle kendisine kapı açtırdıklarını söyledi. Tanık Elvan, 'İlk geldiklerinde gece saat 12 civarıydı. Terörle ilgili bir hücre evi olduğunu ve onu açtırmak istediklerini söylediler. Babam da emekli polis memuru olduğu için bana güvendiklerini ve o yüzden bana geldiklerini söylediler. Vatan millet meselesi olunca ben de gittim, sabaha karşı bitti işim ve kapıyı açıp kilidi değiştirdim.' ifadelerini kullandı.

Aradan 5 ay geçtikten sonra aynı kişinin tekrar gelip aynı kapıyı tekrar açmak istediklerini söylediğini aktaran Elvan, kapıyı açtığını ve daha sonra olay yerinden ayrılırken evin sahiplerinin geldiğini söyledi. Durumu fark eden ev sahibinin karakolu aradığını, Hakan denilen kişinin de kendisini evine gönderdiğini ifade etti.

Elvan, aynı polis memurunun 3'üncü kez gelerek Dikmen'de yine terör operasyonu gerekçesiyle kapı açtırmak istediklerini söylediğini aktararak, 'Eve gittiğimiz bu kapıyı zorlarsak kilide zarar verebiliriz dedim. Bunun üzerine kilide zarar verilmesini istemediler ve ben de terastan girdim.' diye konuştu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

12.02.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tanıklar, sanıklar, yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Tanık polis memuru E.A, SEGBİS yöntemiyle duruşmaya katıldı. E.A, Kars İstihbarat Şube Müdürlüğü teknik büroda 2010'da şark görevini yaparken, bir gün iş çıkışında Mehmet Demiray isimli personeli ve yanındakileri örgüte ait FEM Dershanesi'nde gördüğünü söyledi.

Bunun üzerine kendilerine, FEM Dershanesi'nde ne işleri olduklarını sorduğunu ifade eden E.A, 'Bana komiserlik sınavına girecekleri için sınava çalıştıklarını söylediler. Ben de şaşırdım ve bunun FEM Dershanesi ile ne alakası olduğunu sordum. Daha sonra öğrendim ki komiserlik sınavına girmişler ve sınavı kazanmışlar.' ifadelerini kullandı.

Tanık E.A, 2010 sonu ya da 2011 başında İstihbarat Daire Başkanlığında çalıştığı bir gün nöbetçiyken malzemelerin bulunduğu depodan duruşmanın sanıklarından İlker Usta'yı çıkarken gördüğünü belirterek, 'Gece 02.00'de İlker Usta'yı elinde kapalı çantalarla çıkarken gördüm. 'Hayırdır bu saatte ne malzemesi, ben nasıl malzeme vereyim sana?' diye sordum. Bunun üzerine Usta, 'Bana soru sorma, Sedat Zavar amirle görüş' şeklinde yanıt verdi. Sedat amire sordum, o da 'Sen bu yapılanları sorgulama, yargılama' dedi.' diye konuştu.

Taltif alanlar, ByLock'tan tutuklanmış

E.A, 2013'te gönüllü olarak ikinci şark görevini yapmak amacıyla Kars'a geldiğini belirterek, yapılan görevler karşılığında diğer personele taltifler verildiğini, ancak kendisinin bir kez dahi taltif almadığını söyledi. E.A, 'Şubede 43 kişi çalışıyorduk, ancak ödüllendirme amaçlı verilen taltifler, hep 37 kişiye gitti. Biz 4-5 kişi, taltif hiç alamayınca başkomisere 'Neden alamıyoruz, bizim bu işlerde hiç mi emeğimiz yok?' diye sordum. Bunun üzerine bana 'Git şube müdürünle görüş' şeklinde yanıt verdi. Sonradan öğrendim ki, bunlar o malum yapıya mensuplarmış. Çoğu ByLock'tan tutuklandı.' dedi.

Daha sonra söz verilen sanık Sedat Zavar ve İlker Usta ise E.A. ile girdikleri böyle bir diyaloğu hatırlamadıklarını öne sürdü.

SEGBİS vasıtasıyla dinlenen eski polis memuru Hüseyin Coşkun da 'etkin pişmanlık hükümlerinden' faydalandığını söyledi.

Mahkeme başkanının, duruşmanın sanıklarından Abdül Köksal'ı tanıyıp tanımadığını sorduğu Coşkun, 2013-2014 arasında Ankara'daki komiser yardımcılığı kursunda aynı sınıfta olduğu Köksal'ı, o dönem örgütün evlerinde gördüğünü söyledi. Katıldığı 4-5 kişilik sohbet grubunun olduğunu belirten Coşkun, Köksal'ın kendi sohbet grubunda olmadığını, onunla örgütün kitap okuma programlarında karşılaştığını belirtti.

Tanık beyanlarının tamamlanmasının ardından duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

13.02.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tanıklar, sanıklar, yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmaya video konferansla bağlanan gizli tanık 'Kılıç', çilingir olduğunu, davanın sanığı Özgür Türker'in terör örgütünün hücre evlerine yönelik operasyonlar yapıldığı gerekçesiyle 2009-2013 yıllarında bazı ev ve otomobil kapılarını açtırdığını belirtti.

Kılıç, ev ve otomobillerin kapılarını açtığı sırada Türker'in yanı sıra iki, üç kişinin daha yanlarında olduğunu söyledi.

Belirttiği dönemde Kızılay tarafında, örgüt evi olduğunu söyledikleri bir apartmana girdiklerini anlatan Kılıç, 'Akşam saatleriydi. İsmini Okan Aytekin olarak hatırladığım kişi vardı. Kapının kilidini açtım, ekip içeri girdi. İçeride kameralar ve dinleme cihazları vardı, onları söküp aldılar.' şeklinde konuştu.

Kılıç, 'Dosya gibi bir şey vardı içeri, kitaplıkta. Oraya bir kamera yerleştirdiler ancak diğer işlemleri göremedim çünkü ben evlerin içine girmiyordum.' bilgisini paylaştı.

Balgat'ta MHP Genel Merkezi'ne yakın binaya da girdiklerini dile getiren Kılıç, 'Yine Okan Aytekin orada vardı. Yine kapıyı açtım ve yeni anahtar yaptım. Ben oradan ayrıldım ancak Okan ve yanındakiler orada kaldı.' ifadelerini kullandı.

'Lüks araçla girerken kimlik sorulmuyordu'
Kılıç, Beytepe'de Angora Evleri Sitesi'nde de bir evin kapı kilidini açtığına dikkati çekerek, şunları söyledi:

'Angora Evleri'ndeki kapıyı açtığımda şüphelenmiştim. İçeride arama tarama yapmadılar. Ben işlem yaparken bir kişi girdi içeriye. Göbeği söktüm, malzemelerin olduğu araçlar yanımızda olmadığı için anahtarı yapmak için iş yerine gittim. Daha sonra bu evin Deniz Baykal'a ait olduğunu öğrendim. Onlara burayı bana niye açtırdınız, burası Deniz Baykal'ın evi mi diye sordum. 'Evet, Baykal'ın evi' şeklinde yanıtladılar.'

Deniz Baykal'ın avukatı Muzaffer Yılmaz'ın tanığa, sitenin yüksek güvenlikli bir yer olmasına rağmen içeri nasıl girdiklerini sorması üzerine Kılıç, 'Lüks araçlarla içeri girerken kimlik sorulmuyordu. O zaman içeri girdiğimiz araç da cipti. Hatta güvenlik geldi, baktı ve 'Buyurun geçin.' dedi.' yanıtını verdi.

Kılıç, yapılan işlemlerden tedirgin olması üzerine Özgür Türker'in kendisiyle konuşmak üzere evine geldiğine işaret ederek, 'Bu yaptığın işleri kimseye söyleme, bu işleri farklı amaçlardan dolayı yaptık. Sonra sen sıkıntıya girersin, bu olayları sağda solda anlatma, sıkıntı yaşarsın.' diye beni uyardı. Hatta bana 'Sana bir telefon verelim, senin ifadeni almaya geldikleri zaman bize bu telefondan ulaş.' da dediler.' ifadesini verdi.

Daha sonra kendisine para da teklif edildiğine dikkati çeken Kılıç, ifadesine 'Özgür bana para getirdi ve almamı söyledi. Ben de para istemediğimi söyledim, kabul etmedim. Sonra gelmemeye başladılar. Çalıştığım iş yerine benim eşim, çoluğum çocuğum var korkuyorum dedim.' sözlerini de ekledi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde sanık ve avukatlarının taleplerini dinleyen mahkeme, daha sonra ara kararını açıkladı.

Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Hakkında yakalama kararı bulunan sanıkların yakalama emirlerinin infazının beklenmesini kararlaştıran mahkeme, tutuksuz sanıklar hakkında uygulanan adli kontrol kararının devamına hükmetti.

Mahkeme, sanık Zeki Güven'in yargılanma aşamasında hayatını kaybettiği için mal varlığındaki tedbirin kaldırılması ve ilgili yerlere yazı yazılmasına karar verdi.

Paralel yapı-28 Eylül (2017) 'Ankara 171 sanık Deniz Baykal ve MHP milletvekillerine kaset kumpası' davası

(16 Şubat 2019, 15:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=13989    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.963.270