Tam
EskidenYeniye
 

Baykal Kaset Komplosu davası

Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayımlanmasıyla ilgili FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 171 sanıklı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.04.2019 12:51 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayımlanmasıyla ilgili FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 171 sanıklı davaya devam edildi.

02.04.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tanıklar, sanıklar, yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada tanık beyanlarını alan mahkeme, eski CHP Milletvekili Nesrin Baytok'un oturduğu bina görevlisi Hüseyin Yüksel'i dinledi.

SEGBİS vasıtasıyla dinlenen Yüksel, Nesrin Baytok ailesinin 2008-2009'da görev yaptığı binaya taşındığını belirtti.

Mahkeme başkanının bu dönemde olağanüstü bir duruma rastlayıp rastlamadığını sorduğu Yüksel, rastlamadığını söyledi.

Deniz Baykal'ın buraya gelip gittiğini anlatan Yüksel, ortaya çıkan görüntülerin ardından emniyette ifadesinin alındığını, kendisine izlettirilen görüntülerden evin Baytok'a ait olduğunu söylediğini bildirdi.

Bina girişi ve otopark katında kameralar olduğunu ancak haftada bir görüntülerin silindiğini de dile getiren Yüksel, buna rağmen binaya girip çıkan şüpheli birilerine görmediğini aktardı.

Yüksel, emniyet aşamasında kendisine gösterilen görüntülerle ilgili 'CD'deki görüntüler bizim binanın görüntüleriydi. Nesrin hanımın evine ait bir görüntüydü.' diye konuştu.

Mahkeme başkanının soruları üzerine Yüksel, Deniz Baykal'ın korumalarla gidip geldiğini, Nesrin Baytok'un ise koruması bulunmadığını ancak şoförü olduğunu ifade etti.

Boşanma talimatını 'Pensilvanya' vermiş

Tanık Didem Yetişik de sanıklardan eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdür Yardımcısı Sedat Zavar'ın örgütle bağı olduğuna yönelik, SEGBİS vasıtasıyla beyanda bulundu.

Kendisinin, Abdullah Yetişik ile evlenmesinden sonra örgütle ilişiği bulunduğunu, kocasıyla aynı dönem mezunu Sedat Zavar ve eşinin de aynı şekilde FETÖ bağlantısı olduğunu ileri sürdü.

Erzurum'da görev yaptıkları sırada da Sedat Zavar'ın alt kat komşusu olduğunu anlatan Yetişik, örgütün toplantılarına da katıldıklarını söyledi.

Yetişik, 2013'te terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in bulunduğu Pensilvanya'ya gittiklerini, burada boşanmalarına yönelik talimat verildiğini belirtti. Yetişik, 'Kadın olarak dinlemezseniz, örgütsel faaliyetlere, toplantılara katılmazsanız, Fetullah Gülen'den boşanma kararı geliyor.' diye konuştu.

Başörtülü olmasına rağmen evlendikten sonra örgüt talimatıyla başını açtığını söyleyen Yetişik, Pensilvanya'ya da 'cemaat' tarafından götürüldüklerini anlattı.

Yetişik, aynı şekilde Sedat Zavar ve eşinin de 2002'de örgüt elebaşının yanına gittiğini bildiğini söyledi.

Örgütten atılması ve boşama talimatının ardından kocasının evden ayrıldığını ve gelmediğini ifade eden Yetişik, Sedat Zavar ile konuşması ve onun aracılık etmesi üzerine eşinin döndüğünü aktardı.

Yetişik, ancak 2015'te bir boşanma davası açtığını ve hala boşanma işlemlerinin sürdüğünü kaydetti.

Diğer tanık beyanlarının ardından duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

03.04.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen ve tutuklu ve tutuksuz sanıklarla avukatlarının katıldığı duruşmada bazı tanıklar dinlendi.

Tanıklardan Ankara Anahtarcılar Kilitçiler Çilingirler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Polat, 1990'dan beri emniyet ve resmi kurumlarla çalıştığını anlattı.

Ancak şu anda kamu kurumlarına giremediğini belirten Polat, 'En son Başbakanlığa gittim, '3 kasa açılacak' dediler. Kasanın bir tanesini açtım, polis 'Sizi dışarı alacağım' dedi.' diye konuştu.

FETÖ'ye yönelik soruşturmaların başlamasının ardından emniyetten bazı yetkililerin kendilerinden bilgi talebinde bulunduğunu anlatan Polat, o dönemde sanıklardan Özgür Türker'in de kendisiyle görüşmek istediğini öğrendiğini bildirdi.

Elemanıyla birlikte bir sabah Türker ile buluştuklarını aktaran Polat, bir simitçiye gitmeyi önerdiğini ancak Türker'in 'Orada kamera vardır' demesi üzerine arabada konuştuklarını anlattı.

Polat, 'Türker, cihaz yerleştirme olaylarında kendisinin olmadığını söyledi. Ben de 'Olayın içinde yoksan zaten yoksundur. İfadeye çağrılırsam bildiğimi anlatırım' dedim.' ifadesini kullandı.

Dava kapsamında bahsedilen yerlerin kapılarını açmaya kendisinin gitmediğini, eleman gönderdiğini ifade eden Polat, gizli tanık 'Kılıç'ın kendisinin eski elemanı olduğunu belirtti.

Zaman zaman emniyet birimlerinin talebi üzerine polislere çilingirlik eğitimleri verdiğini kaydeden Polat, çilingirlerin bazı sıkıntıları olduğunu belirterek, 'Emniyetten gelip 'Bu kapı açılacak' dediklerinde bir şey soramıyoruz.' dedi.

Sanıklardan Hami Güney söz alarak, devlet adına yaptıkları işlerin illegal hale getirilmeye çalışıldığını öne sürdü.

- Diğer tanıklar

Duruşmada tanık olarak dinlenen B.D, sanıklardan Emre Baykal'ı tanıdığını bildirerek, 'Kendisi devrem olur. Cemaatle tanışmama Baykal sebep oldu. Birlikte sohbetlere gittik. Ben de 6 yıl 3 ay ceza aldım.' diye konuştu.

Tanık E.K. de sanıklardan Mehmet Demirbilek ile birlikte Ankara'da FETÖ sohbetlerine gittiklerini anlattı ve 'Ben zaten liseden itibaren bu yapıdaydım. 2013'te Demirbilek ile aynı sohbet grubundaydım. Ben de 1 yıl 6 ay ceza aldım, hükmün açıklanması geri bırakıldı.' dedi.

Tanık K.D. ise sanıklardan Ali Arslantaş ile Personel Daire Başkanlığında birlikte çalıştıklarını, 1998-2000 arasında kendisinin de katıldığı FETÖ toplantılarında Arslantaş'ı gördüğünü bildirdi.

Mahkeme, davayı yarına erteledi.

- Gizli tanığın beyanı

Çilingir olan gizli tanık 'Kılıç', 13 Şubat 2019'da mahkemeye verdiği ifadede, sanıklardan Özgür Türker'in 'terör örgütünün hücre evlerine yönelik operasyonlar yapıldığı' gerekçesiyle 2009-2013 yıllarında bazı ev ve otomobil kapılarını kendisine açtırdığını, bu sırada yanında iki üç kişi daha olduğunu belirtmişti.

Kızılay tarafındaki bir evin kilidini açtıktan sonra ekibin içerideki kamera ve dinleme cihazlarını söktüklerini, kitaplıktaki bir yere kamera yerleştirdiklerini, Balgat'ta MHP Genel Merkezi'ne yakın binaya da girdiklerini bildiren 'Kılıç', Beytepe'de Angora Evleri Sitesi'nde ise kapı kilidini açtığı evin Deniz Baykal'a ait olduğunu daha sonra öğrendiğini kaydetmişti.

Gizli tanık, 'Onlara, 'Burayı bana niye açtırdınız? Burası Deniz Baykal'ın evi mi?' diye sordum. 'Evet, Baykal'ın evi' şeklinde yanıtladılar' beyanında bulunmuş, lüks araçla siteye girerken kimlik sorulmadığını anlatmıştı.

'Kılıç', yapılan işlemlerden tedirgin olan Özgür Türker'in evine gelerek, 'Bu yaptığın işleri kimseye söyleme. Bu işleri farklı amaçlardan dolayı yaptık. Sonra sen sıkıntıya girersin.' dediğini bildirmişti.

04.04.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklarla avukatları katıldı.

Duruşmada sanıklar ve avukatlarının talepleri alındı. Bazı sanıklar, haklarında başka mahkemelerde açılmış davalar bulunduğunu belirterek, bu davaların birleştirilmesini istedi.

Sanıklardan eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Hami Güney, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesinin eski başkanı Sabri Uzun'un 'tanık' olarak dinlenmesini istedi.

Tutuklu sanıklardan bazıları ve sanık avukatları ise tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyetinin yaptığı müzakerenin ardından ara kararlar açıklandı. Buna göre, mahkeme, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılarak gizli tanık 'Garson'un beyanının bir suretinin dosyaya eklenmesine karar verdi.

Mahkeme, Sabri Uzun'un da arasında olduğu kimi tanık ve gizli tanıkların beyanlarının alınmasını kararlaştırdı.

Sanıklardan Serkan Yurtçu, Akif Buyrukoğlu, Emrah Kanmaz ve Ersin Erdin'i tutuklu kaldıkları süreyi dikkate alarak, tahliye eden mahkeme, sanıklar Ramazan Akyürek, Sedat Zavar, Lokman Kırcılı, Gürsel Aktepe, Erol Demirhan ve Ali Fuat Yılmazer'in ise tutukluluklarının devamına karar verdi.

İDDİANAME

İddianamede, sanıkların FETÖ faaliyetleri kapsamında, 24 mağdur/müştekiye yönelik 10 ikamet, 2 iş yeri olmak üzere 12 ayrı adrese, ses ve görüntü alabilen cihazlar yerleştirildiği, teknik araçlarla izleme ve dinleme yapıldığı, elde edilen ses ve görüntülerin bir kısmının örgüt amaçları doğrultusunda hedefsel olarak internette yayımlandığı belirtilmişti.

Sanıklar 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme', 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'siyasi hakların kullanılmasını engelleme', 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme', 'haberleşmenin gizliliğini ihlal etme', 'kamu görevlisinin sahteciliği', 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme' suçlarından yargılanıyor.

Paralel yapı-28 Eylül (2017) 'Ankara 171 sanık Deniz Baykal ve MHP milletvekillerine kaset kumpası' davası

(06 Nisan 2019, 12:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14122    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.412.357