Tam
EskidenYeniye
 

Kriptolar panikte: İtiraf fırtınası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanması kapsamında örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör-sabit kontörlü hattı kullananlara yönelik soruşturmada, İstanbul'da Kasım 2017'den bu yana gözaltına alınıp etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların sayısı 617'ye yükseldi. Yapılan her itirafın soruşturmada bir çok yeni ismi ortaya çıkardığı belirtiliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.10.2019 20:17 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanması kapsamında örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör-sabit kontörlü hattı kullananlara yönelik soruşturmada, İstanbul'da Kasım 2017'den bu yana gözaltına alınıp etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların sayısı 617'ye yükseldi. Yapılan her itirafın soruşturmada bir çok yeni ismi ortaya çıkardığı belirtiliyor.

24 Eylül'de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 29 Kasım 2017'den itibaren tespit edilen şüpheli sayısı 4 bin 447 oldu.

Bu şüphelilerden 2 bin 775'i hakkında daha önce darbe girişimi veya örgüt suçundan herhangi bir soruşturma açılmadığı ortaya çıktı.

Soruşturma kapsamında 29 Kasım 2017'den bugüne kadar 18 ayrı operasyon gerçekleştirilirken, 2 bin 422 şüpheli gözaltına alındı. Bu şüphelilerden bin 501'i tutuklandı.

Gözaltına alındıktan sonra 'itirafçı' olarak etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların sayısı ise 617'ye yükseldi.

Tutuklama istemiyle sevk edildiği hakimlik önünde etkin pişmanlıktan yararlanan ve delil durumu nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli sayısı ise 291 oldu.

'Deşifre edilmesi elzemdir'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik örgüt içi haberleşme amacıyla kullanılan ankesör-sabit kontörlü hatlar ve hücre yapılanmasına ilişkin şüpheliler hakkında hazırlanan sevk yazısında, detaylı bilgilere yer verildi.

Savcılığın sevk yazısında, terör örgütünün en geniş çaplı silahlı eylemi olan 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin, uzun zaman öncesinden örgütün 'anayasal düzeni değiştirme' amacı doğrultusunda planlandığına vurgu yapıldı.

Yazıda, şartlar itibarıyla en uygun zamanda, hücre tipi örgütlenme modeline uygun olarak, terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen ve üst yönetimince planlanan darbe girişiminin, hayata geçirilmesi için 'abi-imam' tabir edilen yönetici vasfını haiz sivil unsurları vasıtasıyla alt kademelerde yer alan devletin silahlı gücünü kullanmaya yetkili askerlerden oluşan hücrelere gizli ve şifreli olarak iletildiği anlatıldı.

Örgüt yöneticilerince iletilen talimatın, koşulsuz olarak uygulayan, yıllar gelen süreçte bu duruma göre şartlanmış militan unsurlarınca eyleme geçirildiği aktarılan sevk yazısında, örgüt üyelerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine 1980'li yıllardan itibaren başlayan sızmasının 1990'lı yıllardan itibaren sistematik şekilde gerçekleştiği şeklindeki olguya göre örgüt mensuplarının halen mevcudiyetlerini devam ettirdiği kaydedildi.

Sevk yazısında, örgütün, TSK'da halen aktif olarak faaliyet yürüttüğüne dair şu tespit yapıldı:

'Deniz Kuvvetleri yapılanmasının Marmara Bölgesi'ndeki en üst seviyesindeki 'Halit' kod isimli sözde imama bağlı olan, ByLock kullanıcısı olduğu ve bir devlet okulunda öğretmenlik yaptığı tespit edilen 'Engin' kod adlı Ersin Karabölük isimli şüpheliden ele geçirilen örgütsel dokümanlar örneğinde olduğu gibi günümüzde dahi faaliyetlerine, örgütsel muhaberatı ve sızmanın devamını sağlamak, örgüt mensubu askerlerinin, özellikle darbe girişiminden sonra yoğunlaşan operasyonlar karşısında motivasyon ve morallerini artırmak amacıyla devam etmektedir.'

FETÖ'nün özellikle silahlı kuvvetler, emniyet, yargı gibi hassas ve kritik görülen kurumlarda örgütlenirken gizlilik esasına azami ölçüde riayet eden ve her birinin diğerini tanımadığı ancak yöneticilerden gelen talimatla aynı anda harekete geçebilen, hücre tipi örgütlenme şeklinde faaliyet yürüttüğü belirtilen sevk yazısında, 'Örgütün bu nedenle günümüzde dahi örgüt yapılanması ve mensuplarının tamamıyla deşifre edilemediği, kamu görevlisi görünümündeki militanların örgütsel tabirle 'tedbir' adı altında muhtelif meşrep ve siyasi görüşlere sahipmiş gibi kendilerini dışarıya karşı lanse ettikleri hususları bir arada nazara alındığında bu derece gizlilik esasına göre yıllardır devam eden süreçte örgütlenmiş bir yapının tamamıyla deşifre edilmesi, millet ve devletimizin birliği, dirliği ve bağımsızlığı için elzemdir. Örgütün en çok önem verdiği ve gizliliği en üst seviyede sağlamaya çalıştığı mahrem yapılanmasının deşifresi ile örgütün moral/ motivasyonunun düşeceği, örgütten kopmaların hızlanacağı ve etkin pişmanlık/itiraf oranının artacağı değerlendirilmektedir.' denildi.

Ankesör yöntemine, '7 Şubat MİT kumpası'nda başlandı

Sevk yazısında, örgütün hücre yapılanması kapsamında haberleşme amacıyla kullandığı ankesör- sabit kontörlü hatlara ilişkin yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen tespitlere de detaylı şekilde yer verildi.

Ücret karşılığı kullanılan sabit hat ve ankesörlü hatlarla iletişimin örgütün irtibat kurma yöntemlerinden biri olduğu belirtilen yazıda, bunun 'gizlilik' ve 'deşifre olmama' kuralına riayetle örgütsel amaçlı olarak gerçekleştirildiği vurgulandı.

Sevk yazısında, terör örgütünün bu yönteme genel olarak 7 Şubat 2012'de emniyet ve yargı birimleri içerisindeki örgüt militanları tarafından gerçekleştirilen örgütsel eylemlerden MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın gözaltına alınmaya çalışılmasından sonraki döneme tekabül eden tarihte örgütün üst yönetiminin talimatıyla geçildiğine dikkati çekildi.

Özellikle 17-25 Aralık 2013 sürecinden sonra 'sulandırma' tabir edilen ve örgüte mensup olmayan kamu görevlilerinin sahte ihbarlarla örgüte mensupmuş gibi gösterilmesi faaliyetlerinin söz konusu olmasına rağmen, örgüt üst yönetiminden, bu hatlarla askeri personelle iletişim metodu açısından bir 'sulandırma' talimatı gelmediği aktarıldı.

Söz konusu ankesörlü hatların 'sulandırma' olarak tabir edilen faaliyet için kullanılmadığı, ayrıca veri havuzundaki HTS içeriklerinin incelenmesiyle bu tür hatlarla iletişimin terör örgütünün en önem verdiği sözde TSK mahrem yapılanması haricinde diğer mahrem nitelikli yapılanmaya mensup şahıslar tarafından da kullanıldığının anlaşıldığı vurgulandı.

Ankesör-sabit kontörlü hat detayları

Aramaların tek yönlü olarak (sivil şahsın sorumlu olduğu asker grubunu, hücresini, diğer bir sivil unsuru araması) gerçekleştiği anlatılan sevk yazısında, bu yönteme genel uygulama olarak 2012 yılı itibarıyla geçildiği belirtildi.

Sevk yazısında, spesifik olarak bu yıl öncesinde de benzer nitelikli aramaların mevcut olduğu ifade edilerek, kamu kurumları içerisinde kurulu hatlarla (askeri birlik içerisinde kurulu ankesörlü hat gibi) iletişime ise örgütsel gizlilik kuralı ve kolluk birimlerinin takibinden kurtulma amacıyla başvurulmadığı anlatıldı.

Savcılığın sevk yazısında, ayrıca sivil yönetici unsurun, askeri birlik içerisinde kurulu bir hattan sorumlusu olduğu askeri aramasının hayatın olağan akışına aykırı olduğuna işaret edildi.

Bu tür aramaların amacının örgüt mensubu askerle irtibatı sağlamak olduğu, yapılan buluşmalarda ise sivil yönetici tarafından askerin motive edildiği ve örgüte bağlılığın devamı açısından örgütsel propaganda amaçlı söylem ve eylemlerde bulunulduğu aktarıldı.

Fişleme arşivi oluşturuldu

Örgüt üyesi askerin görev yaptığı birlikte örgüt mensubu olmayanları siyasi düşünce ve yaşam tarzları, sosyal ve medeni durumlarına göre fişleyerek sivil yönetici unsura ilettiği aktarılan sevk yazısında, bu şekilde silsile yoluyla üste iletilen ve örgütsel amaçlarla kullanılan bir arşiv oluşturulduğunu kaydedildi.

Sevk yazısında yine askeri birlik içerisinde görev dolayısıyla vakıf olunan bilgilerin örgüt mensubu asker tarafından sivil yöneticiye verildiği, sabit hatların HTS kayıtları incelendiğinde de örgütün, 15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 6-7 ay sonra bu yöntemden deşifre olması nedeniyle vazgeçtiği belirtildi.

Yazıda, söz konusu iletişim yönteminin darbe girişiminden hemen önce sivil unsurlarca sorumlu olduğu asker hücresine darbe girişimi talimatını iletme amacıyla düzenlenecek toplantıya çağırma amacıyla da kullanıldığının, darbe girişimine iştirak eden ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma talebiyle açıklamalarda bulunan bazı örgüt mensubu askerlerin ifadelerinden anlaşıldığı anlatıldı.

Hücre yapılanması

Savcılığın sevk yazısında, yönetici sivil unsurun sorumlu olduğu örgüt mensubu askerleri aramasından sonra belirlenen buluşma yerinde aranılan hatların takılı bulunduğu cihazların götürülmediği veya götürülse bile kapatıldığı anlatılarak, bu tedbirin de ortak yer baz istasyonundan sinyal verilmesini önleme amacı taşıdığı aktarıldı.

Kural olarak her sivil yöneticinin sorumluluğunda birden fazla ve birbirinden bağımsız hücrenin bulunduğuna işaret eden sevk yazısında, örgütün hücre yapılanmasına ilişkin şu bilgilere yer verildi:

'Hücrelerin 2-3 askerden (askeri öğrenci ve muvazzaf personel) oluştuğu, bu askerlerin de aynı kuvvete mensup olup aynı rütbede bulundukları, istisnai olarak farklı rütbe ve kuvvetlere mensup askerlerden bir hücre oluşabildiği, terör örgütü mensubu askerlerce gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin de hiyerarşik olarak en üstte yer alan kuvvet imamlarının darbe girişiminde kullanılacak bir kısım hücreleri aşağı doğru dikey silsile vasıtasıyla talimat iletilmesi şeklinde harekete geçirmesi sonucunda gerçekleştiği, darbe girişiminde kullanılmayan hücrelerin ikinci bir darbe girişimi veya sair örgütsel faaliyetler için bekletildiğinin terör örgütünün örgütlenme biçimi ve geçmiş faaliyetleri nazara alındığında izahtan vareste olduğu anlaşılmıştır.'

Sevk yazısında, sivil yöneticinin sorumlusu olduğu askerin numarasının son iki rakamını kendi telefon rehberinde '10', '100' veya '99' rakamına tamamlayacak şekilde kaydetmesinin en fazla başvurulan tedbirlerden biri olduğu belirtilerek, bu nedenle yanlışlıkla son iki rakamın '10', '100' veya '99' rakamına tamamlanmış haliyle yapılan aramaların da gerçekleşebildiği anlatıldı.

Yine asker şahsın telefon numarasının dördüncü rakamına '4' ekleme, ikinci ve üçüncü rakamlarını yer değiştirme ve tüm rakamlara '1' ekleme veya '1' çıkartma gibi yöntemlerinde de söz konusu olabildiği vurgulandı.

Sevk yazısında, sivil unsurun sorumluluğunda birden fazla askerin bulunması halinde tedbir gereği her birinin ayrı ayrı sabit hatlardan arama kuralının olduğu anlatılarak, ardışık nitelikte aramaların sivil unsurun tedbirsizliğinden kaynaklandığı ifade edildi.

Yapılanma tarafından kullanılan hatlardan birinin HTS raporu incelendiğinde ardışık olmayan aramaların, ardışık aramalara göre daha fazla olduğu kaydedildi.

'Cevapsız arama da bir örgütsel iletişim metodu'

Savcılığın sevk yazısında şu tespitlere yer verildi:

'Yapılanmada her yönetici sivil unsurun deşifre olmamak amacıyla kendi tedbir ve iletişim metodunu kendisinin belirlediği, bu metotlardan örnek vermek gerekirse kısa süreli arama, cevapsız çağrı bırakma (0 saniye aranma kaydı), aynı hattan parça parça kısa süreli arama şeklinde olabiliyor. 0 saniye aranma kaydı olarak görünen aranma kayıtlarının örgütsel iletişim metotlarından biri olduğu anlaşılmıştır. Bu anlamda çağrı bırakmanın 'öğretmen' tabir edilen asker şahıs sorumlusunun 'öğrenci' tabir edilen asker şahsa aynı yerde buluşma talimatı verdiği anlamına geldiğinin bir kısım itirafçı örgüt mensubu ifadelerinden anlaşılmaktadır.

Sabit kontörlü hat ve ankesörlü hatların sağlıklı olarak tespit edilebilmesi için kolluk marifetiyle saha çalışması yapılması ve tespit edilen hatların, oluşturulacak hat içeriğinin HTS havuzuna dahil edilmesi, havuzun belirtilen ölçütler doğrultusunda genişletilerek yeni numaraların dahil edilmesi, havuzdan bir hat içeriğinin asker şahıs aranmalarına ilişkin genel profilinin çıkartıldıktan sonra ve asker şahsın diğer hatlarla (ülke genelinde kurulu, zaman dilimi içerisindeki görev yerlerinde bulunan) da irtibatlı olup olmadığının tespit edilmesi, ayrıca mümkün olduğunca hattın özgülenme amacına ilişkin, hattı kullanan örgüt mensubu askerlerden sorumlu sivil unsurlardan itirafçı konumunda olan şahıslara hattın kurulu bulunduğu yerle ilgili yer gösterme işleminin yaptırılması ve hattın kurulu olduğu yerin varsa işletmecisinin beyanının tespiti ile belirtilen işlemler sonucu ulaşılacak tespitlerin periyodik aralıklarla güncellenmesinin terör örgütünün sözde TSK yapılanmasının ülke genelindeki bütünsel tablosunu ortaya koyacağı tespit edilmiş ve değerlendirilmiştir.'

Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar

(14 Ekim 2019, 20:17)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14435    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Büyükada Ajan Toplantısı

22.02.2020 15:11 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 22.2.2020

Hrant Dink davasına devam edildi

22.02.2020 15:56 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANAN..
Tamamı 22.2.2020

Gülen'in Doktorlarına 15 Hapis

23.02.2020 09:59 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, eski Sağlık Mensupları Derneği (SAMADER) ile devamı niteliğinde olduğu öne sürülen Adana Küresel Doktorlar Derneği'ne üye olan ..
Tamamı 23.2.2020

Fetö'nün Avrupa Casuslarına Dava

23.02.2020 11:07 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk vatandaşlarına ilişkin kişisel verilerin ve bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgelerin kanunlara aykırı olarak bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine verildiği iddiasıy..
Tamamı 23.2.2020

Fetö'nün Gata Yapılanması davası

23.02.2020 11:34 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) yapılanmasında bulunduğu ve örgüt üyesi olmayan pilotlara elenmeleri için tansiyon ilaçları yazdığı öne sürülen eski kardiyoloji doktoru..
Tamamı 23.2.2020

ÖSYM Başkanı Demir'e 4. dava

23.02.2020 11:52 Kayseri'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ÖSYM eski Başkanı Ali Demir ve ÖSYM eski Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen hakkında, toplam 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 22 Şubat'ta Kayseri Cumhuriyet Başs..
Tamamı 23.2.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

22.02.2020 14:34 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davaya devam edildi. 10.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR<..
Tamamı 22.2.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.02.2020 14:50 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulun..
Tamamı 22.2.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 14:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 22.2.2020

Hakkari 5 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 14:57 Hakkari'de, Yüksekova ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan tutuksuz 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21 Şubat'ta Hakkari 1. Ağır Ceza ..
Tamamı 22.2.2020

Malatya 5 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 16:39 Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat ve mahkumiyet kararları bozu..
Tamamı 22.2.2020

Sakarya: Gülen'in Telekulak Polisleri

22.02.2020 16:43 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 7 Şubat'ta Sakarya 2. Ağır Ce..
Tamamı 22.2.2020

Baba-Oğul Kavurmacılar'a Hapis

22.02.2020 16:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik TUSKON davasından dosyaları ayrılan tutuksuz sanık Mustafa Şevki Kavurmacı, tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı ve firari sanık Ahmet Said..
Tamamı 22.2.2020

Baklavacı Güllü'ye 8 Yıl Hapis

22.02.2020 16:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik açılan TUSKON davasından dosyası ayrılan baklavacı Faruk Güllü 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 12 Şubat'ta İstanbul 23. Ağır Ceza..
Tamamı 22.2.2020

Kosova'da Paketlenen Sanıklar

22.02.2020 15:00 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına yönelik MİT ile Kosova istihbaratının ortak çalışması sonucu yakalanan Mustafa Erdem ve Yusuf Karabina'nın yargılandığı davada mütalaa açıklandı. 20 Şubat'ta İstanbul 30. ..
Tamamı 22.2.2020

Odatv Hakim-Savcıları Yargılanıyor

22.02.2020 14:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçlarından Yargıtay ..
Tamamı 22.2.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
41.334.014