Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Futbol Yapılanması davası

İstanbul'da, FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin 6 sanıklı davada mütalaasını açıklayan savcı, eski futbolcular Zafer Biryol ve Ersin Güreler'in örgüt üyeliği suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç için etkin pişmalık kapsamında verdikleri bilgiler nedeniyle daha düşük ceza verilmesini isteyen savcılık İsmail Şengül'ün ise beraatine karar verilmesini talep etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.12.2019 14:04 İstanbul'da, FETÖ'nün futbol yapılanması kapsamında eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç, Uğur Boral, Ersin Güreler ve antrenör İsmail Şengül'ün 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanmalarına devam edildi.

10 Aralık'ta İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Ömer Çatkıç ile sanık avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan cumhuriyet savcısı celse arasında taraflara tebliğ edilen esasa ilişkin mütalaasını tekrarladığını kaydetti.

Mütalaada eski futbolcular Zafer Biryol ve Ersin Güreler'in Bylock kullanıcısı olmaları, örgüt lideri Fetullah Gülen'in talimatları doğrultusunda Bank Asya'ya para yatırmaları ve yargılama aşamasındaki tutumlarının dikkate alınarak örgüt üyeliği suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Savcılık mütalaasında ifadelerinde itiraflarda bulunarak örgüt hakkında açıklamalarda bulunan sanıklardan Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti. Savcılık örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılanan bu üç ismin 5 yıldan 11 yıl 2 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Savcılık mütalaasında sanık İsmail Şengül'ün ise beraatine karar verilmesini istedi.

Savcının esasa ilişkin mütalaasını açıklamasının ardından söz alan tutuksuz sanık Ömer Çatkıç, 'Ne yaşandıysa her şeyi anlattım. Beraatimi talep ediyorum' dedi.

Duruşmada söz alan sanık avukatları, esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunma yapmak için ek süre talep etti.

Mahkeme heyet, adli kontrol tedbirlerinin devamına hükmederek, sanıklar ve avukatlarının esasa ilişkin mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için ek süre vererek duruşmayı erteledi.

MÜTALAA

Savcılık mütalaasında, sanıklar hakkındaki suçlamalara tek tek yer verildi.

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan İstanbul Cumhuriyet Savcısı İkram Coşkun'un hazırladığı esasa ilişkin mütalaada, örgütün yapısı ve 15 Temmuz darbe girişimi dahil eylemlerinden bahsedildi.

Davada yargılanan tutuksuz 6 sanığın da tek tek haklarındaki suçlamalara ilişkin görüşlerine yer verilen mütalaada, sanık Bekir İrtegün'ün 2007 yılından itibaren FETÖ/PDY'nin sohbet adı altındaki toplantılarına gittiği, örgüte kurban bağışında bulunduğu belirtildi. İrtegün'ün kriptolu haberleşme programı Bylock kullanarak örgüt ile organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemleri ile FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçunu işlediği kaydedildi.

Mütalaada sanığın, etkin pişmanlık kapsamında vermiş olduğu samimi bilgilerin örgüt içerisindeki konumu ile uyumlu ve örgütün faaliyetleri hakkında aydınlatıcı bilgiler olduğu, bu haliyle etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiği ifade edildi.

Sanık Bekir İrtegün'ün savcılık ifadesinde, sanık eski futbolcu Uğur Boral ile birlikte sohbetlere katıldığını beyan etmesi üzerine 16 Kasım 2017 tarihinde Uğur Boral'ın da aynı soruşturma kapsamında ifadesinin alındığı anımsatıldı. Sanık Uğur Boral'ın 9 Ocak 2014 tarihinde Banka Asya'da katılım hesap açtırdığı ve 940 bin lira bu hesabına yatırdığının tespit edildiği belirtildi.

Mütalaada, sanığın 2002 yılından itibaren FETÖ/PDY'nin sohbet adı altındaki toplantılarına gittiği, örgüte burs ve himmet adı altında bağışta bulunduğunu bilgisine yer verildi. Sanığın bu şekilde örgüt ile organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemleri ile FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçunu işlediği vurgulandı.

Diğer sanık İrtegün gibi etkin pişmanlık kapsamında vermiş olduğu samimi bilgilerin örgüt içerisindeki konumu ile uyumlu ve örgütün faaliyetleri hakkında aydınlatıcı bilgiler olduğu, bu haliyle sanığın etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiği kaydedildi.

Mütalaada, Sanık Bekir İrtegün'ün, birlikte sohbetlere katıldıklarını beyan ettiği sanık Ömer Çatkıç'ın da kriptolu haberleşme aracı Bylock programı kullanıcısı olduğunun tespit edildiğine yer verildi.

Sanık Ömer Çatkıç'ın Bank Asya hesap hareketlerin incelendiğine FETÖ/PDY elebaşısının bankanın mevduatının artırılmasına yönelik talimat verdiği dönemde bir hesap artışının olmadığının anlaşıldığı belirtildi. Mütalaada, ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen sanığın, tutuklandıktan sonra samimi şekilde ifade vermek istediğini beyan ettiği ve etkin pişmanlıktan yararlanarak verdiği ifadesi yer aldı.

Çatkıç'ın da FETÖ/PDY'nin sohbet adı altındaki toplantılarına gittiği, kurban bağışı adı altında örgüte yardım ettiğinin belirlendiği kaydedildi. Bylock kullanarak örgüt ile organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemleri ile FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçunu işlediği vurgulandı.

Mütalaada, diğer sanıklar İrtegün ve Boral gibi sanık Çatkıç'ın da etkin pişmanlık kapsamında verdiği bilgilerin örgüt içerisindeki konumu ile uyumlu ve örgütün faaliyetleri hakkında aydınlatıcı ve faydalı bilgiler olduğu, bu haliyle etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiği belirtildi.

Zafer Biryol

Mütalaada, sanık Ömer Çatkıç'ın, birlikte sohbetlere katıldıklarını beyan etmesi üzerine sanık Zafer Biryol hakkında soruşturma işlemlerine başlanıldığı açıklandı. Sanığın örgütün tepe yönetiminde bulunduğu öne sürülen Selman Kuzu ile 2014 yılında irtibat kurduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Sanığın kollukta alınan ifadesinde Bylock programını indirdiğini kabul etmesine rağmen daha sonraki beyanlarında bunu kabul etmediği belirtildi. Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğünce sanık hakkında Bylock kaydı bulunmadığına dair tespite de yer verildi. Mütalaada, sanık Ömer Çatkıç'ın, Emre isimli örgüt abisinin kendisi gibi sanıklar Esin Güreler, İsmail Şengül ve Zafer Biryol'a da Bylock yüklediği yönündeki beyanı birlikte değerlendirildiğinde, sanığın Bylock programını tespit edilemeyen bir hat veya ADSL aracılığı ile kullandığının kabulünün gerektiği vurgulandı.

Ayrıca sanığın kolluk aşamasında alınan ifadesinde 2016 yılına kadar örgütün sohbet adı altındaki toplantılarına katıldığı yönündeki beyanlarından yargılama aşamasında vazgeçtiği hatırlatıldı. Sanığın 17-25 Aralık'tan sonra sohbetlere katılmadığı, eylemlerinin bu tarihten önce olduğu yönünde savunma yaptığı ifade edildi. Bu hususlar da dikkate alındığında yargılama aşamasındaki beyanlarının samimi beyanlar olmadığı ve bu nedenle sanık hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmaması gerektiği kanaatinin oluştuğu belirtildi.

Mütalaada sanık Zafer Biryol'un 2006 yılında Pensilvanya'ya giderek FETÖ/PDY elebaşısı Fetullah Gülen ile görüştüğüne işaret edildi. Sanık Biryol'un 2003 yılından 2016 yılına kadar örgütün sohbet adı altındaki toplantılarına katılması, örgüte himmet adı altında bağışta bulunması, Bylock programını kullanmasına yer verildi. Sanık Biryol'un örgüt ile organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemleri ile FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçunu işlediği ifade edildi.

Sanık Ersin Güreler hakkında ise yargılama aşamasında alınan savunmasında daha önceki beyanlarını tekrar edecek şekilde beyanda bulunarak suçlamaları kabul etmediği vurgulandı. Sanık Güreler hakkında CİMER'e yapılan FETÖ ile irtibatlı olduğuna ilişkin ihbara da yer verilen mütalaada, 2003 yılından başlayarak 2014 yılına kadar örgütün sohbet adı altındaki toplantılarına katıldığı belirtildi. Güreler'in, örgüt elebaşısının talimatı doğrultusunda Ocak 2014'te Bank Asya'daki hesabında 200 bin TL'lik artış gerçekleştirdiği kaydedildi. Güreler'in örgüt ile organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemleri ile FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçunu işlediği ifade edildi.

Beraat istemi

Mütalaada, sanıklar Zafer Biryol ve Ömer Çatkıç'ın ifadelerinde 2014 yılında İsmail Şengül ve Ersin Güreler ile birlikte sohbetlere katıldıklarını beyan etmeleri ayrıca Ömer Çatkıç'ın bu toplantıda Emre isimli örgüt abisinin sanık İsmail Şengül dahil hepsine Bylock yüklettiğini beyan ettiği anımsatıldı.

Bunun üzerine hakkında soruşturma işlemlerine başlanılan sanık İsmail Şengül'ün, terör örgütü FETÖ/PDY üyeliği suçunu işlediğine dair mahkumiyetine yeterli kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı kaydedildi.

DİĞER DAVA

Öte yandan Fetö'nün futbol yapılanmasıyla ilgili daha önce de bir dava açılmıştı. 2016 yılında GS'li eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında açılan davada Tütüneker beraat etmiş, Demiriz ise 6 yıl hapse mahkum edilmişti. Arif Erdem ise halen firari konumda.

Paralel yapı-13 Haziran (2018) 'İstanbul 6 sanık Futbol Yapılanması' davası
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı-Futbol Yapılanması

(21 Aralık 2019, 14:04)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14517    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.988.083