Tam
EskidenYeniye
 

Gülen'in MİT Köstebeklerine dava

Ankara'da, eski MİT personeli Enver Altaylı'nın da arasında bulunduğu 4 şüpheli hakkında yürüttüğü FETÖ soruşturması tamamlandı. Şüpheliler eski MİT personeli Enver Altaylı, damadı Metin Can Yılmaz, eski MİT personeli Mehmet Barıner ve Seda Chamatzoglou şeklinde. İddianamede, Altaylı'nın bir mektubu da delil olarak yer alıyor. Güncel gelişmeler hakkında FETÖ elebaşına bilgiler veren Altaylı'nın mektubun sonuç kısmında, 'Muhterem Efendim, lütfen bizi dualarınızdan mahrum bırakmayınız. Burada şu hususu tekrar ifade etmek isterim. Gönlümde zatı alilerinize karşı garazsız ve coşkun bir sevgi kaynaması var. Efendim ellerinizden öper huzurunuzda saygı ile eğilirim' ifadeleri bulunuyor. İddianamede, Altaylı'nın örgütün tepe yöneticileriyle irtibatlı olduğu, FETÖ/PDY'nin Türkiye sorumlusu firari Mustafa Özcan ile sık sık görüştüğü, özellikle 17-25 Aralık 2013 operasyonları sonrasında defalarca görüştüğünün tespit edildiği belirtiliyor. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün önce FETÖ'nün ABD'deki Uzak Doğu İmamı Hüseyin Kara ile görüşme kaydının bulunduğu vurgulanıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.02.2020 13:06 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski MİT personeli Enver Altaylı, damadı Metin Can Yılmaz, eski MİT personeli Mehmet Barıner ve Seda Chamatzoglou hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

21 Ocak'taki gelişmeye göre, iddianamede, Altaylı'nın örgütün tepe yöneticileriyle irtibatlı olduğu, FETÖ/PDY'nin Türkiye sorumlusu firari Mustafa Özcan ile sık sık görüştüğü, özellikle 17-25 Aralık 2013 operasyonları sonrasında defalarca görüştüğünün tespit edildiği belirtildi. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün önce FETÖ'nün ABD'deki Uzak Doğu İmamı Hüseyin Kara görüşme kaydının bulunduğu vurgulandı.

GÜLEN'E MEKTUPLAR

İddianamede, şüphelilere ait dijital incelemelerde Altaylı'nın örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e 'Muhterem Efendim' başlığıyla mektup yazdığının tespit edildiği belirtilerek, mektuptaki yazı içeriğinde iç karışıklık ve kan döküleceğinden bahisle ülkeye dış müdahalenin arzu edildiği intibası uyandırdığı belirtildi.

Altaylı'nın mektubunda 'Kötüler, peşin hükümlüler, art niyetliler elbette yalan ve iftiralarını devam ettireceklerdir' diyerek FETÖ/PDY'ye destek verdiği, 'Ergenekon Davası Üzerine Bazı Düşünceler' kısmında da Ergenekon davası sanıklarının Rus istihbarat yetkilileri ile ilişkilendirildiği belirtildi.

Mektupta Altaylı'nın 'Necip Hablemitoğlu cinayetinin akabinde temasta olduğum kardeşimize cinayetin bu malum çete tarafından işlendiğini söylemiştim' ifadelerini de kullandığı belirtildi.Güncel gelişmeler hakkında FETÖ elebaşına bilgiler veren Altaylı'nın mektubun sonuç kısmında, 'Muhterem Efendim, lütfen bizi dualarınızdan mahrum bırakmayınız. Burada şu hususu tekrar ifade etmek isterim. Gönlümde zatı alilerinize karşı garazsız ve coşkun bir sevgi kaynaması var. Efendim ellerinizden öper huzurunuzda saygı ile eğilirim' ifadeleri yer aldı.

KAŞİF KOZİNOĞLU İÇİN UYARMIŞ

İddianamede, ele geçirilen dijital verilerde şüpheli Enver Altaylı'nın, kumpas davaları sırasında tutuklanan ve Silivri Cezaevi'nde hayatını kaybeden Kaşif Kozinoğlu'nun Ergenekon konusunda istihbarata bilgi verdiğini ve yönlendirme yaptığını, MİT içinde MİT müsteşarı veya müsteşar yardımcısı olmaya çalıştığını, o da olmaz ise operasyon daire başkanı olmak için çaba harcadığını iddia ettiği ve yazıştığı kişiye 'Eğer böyle bir şey olursa Allah memleketi, devleti, Fetullah Hoca efendiyi, cemaatin önde gelenlerini korusun. Bu bir felaket olur' dediği anlatıldı.

İLKER BAŞBUĞ İÇİN MEKTUP YAZMIŞ

Altaylı'nın yine başka bir mektupta Gülen'e, İlker Başbuğ'un Genelkurmay Başkanı olması ardından bilgiler vererek, 'Yeni Genelkurmay Başkanı'nın zatıalinize ve yapılan hizmetlere bakışı son derece menfidir. Yeni görevine başlar başlamaz bazı generallerin yakın takip ve dinlemeye alınmaları konusunda verdiği talimat son derece üzücüdür. Bu 7 generalin izlemeye alınmalarının gerekçesi zatı alilerinize taraftar oldukları iddiasıdır. Ancak ben hakikatin şu olduğu kanaatindeyim; Herhalde bunlar inanç sahibi ve yakın çevrelerinde şahsınız ve hizmetler hakkında müsbet mütalaalarda bulunan kimselerdir. Ancak burada dikkati çeken durum; 20 MİT görevlisi ve 7 generalin aynı zamanda, aynı muameleye maruz kalmalarıdır' diye ifade kullandığı belirtildi. İddianamede bu mektupların, 2008 tarihinde yeni atanan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un örgüt üyeleri tarafından gözaltına alınıp, cezaevine atılması kumpasının bir başlangıcı olduğu yönünde değerlendirmede bulunuldu.

42,5 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede, Altaylı'nın, 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme', 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme' suçlarından 42,5 yıla kadar, Metin Can Yılmaz ve Mehmet Barıner'in 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme' suçlarından 35 yıla kadar, Seda Chamatzoglou'nun ise 'silahlı terör örgütüne yardım etme' suçundan 15 yıla kadar hapsi istendi.

HTS kayıtları 'Hablemitoğlu' yalanını ortaya çıkardı

İddianamenin detayları da ortaya çıkmaya devam ediyor. Hakkında FETÖ yöneticiliği ve casusluk suçlarından dava açılan eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın, öldürülmesinden 3 ay önce Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu ile birden fazla görüştüğü belirtiliyor.

Altaylı, 21 Ekim 2016 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda verdiği ifadede eski bir siyasetçinin ofisinde Hablemitoğlu ile FETÖ'nün Türkiye imamı Mustafa Özcan'ın bir araya geldiğini öğrendiğini ama kendisinin orada olmadığını iddia etti. Ancak Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Savcısı Zafer Ergün tarafından yürütülen soruşturmada, FETÖ'cü Altaylı'nın bu konuda yalan ifade verdiği, HTS kayıtları ve tanık anlatımlarıyla ortaya çıkarıldı. Altaylı'nın eski bir siyasetçi aracılığıyla, Hablemitoğlu ile 3 ayda birden fazla kez görüştüğü belirlendi. Görüşmelerde Türkiye imamı Mustafa Özcan'la birlikte oldukları da yine yoğun HTS trafiği kayıtlarından tespit edildi. Hablemitoğlu'nun Alman Vakıfları ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile ilgili çalışmaları nedeniyle bu görüşmelerin gerçekleştirildiği değerlendiriliyor.

FETÖ'cü eski MİT görevlisi Enver Altaylı'nın, 'silahlı terör örgütü kurucu ve yöneticisi ile casusluk' suçlarından hakkında açılan davanın iddianamesinde, Hablemitoğlu soruşturmasında, dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen tarafından, 21 Ekim 2016 tarihinde tanık olarak alınan ifadesi de yer aldı. Altaylı'nın ifadesinde FETÖ ve Hablemitoğlu ile arasındaki ilişkinin açığa çıkmaması için yalan söylediği ortaya çıktı.

'HİÇ GÖRÜŞMEDİM'

Altaylı, eski bir siyasetçinin Ankara'daki ofisinde, Doç.Dr. Hablemitoğlu ile FETÖ'nün Türkiye imamı Mustafa Özcan'ın görüştüğünü öğrendiğini söyledi. Hablemitoğlu'yla hiç görüşmediğini ileri süren Altaylı, FETÖ imamı Mustafa Özcan'la 'Orta Asya'daki Türk öğrencilerin Türkiye'de barınmalarının sağlanması' amacıyla temas kurduğunu savundu. Altaylı ifadesinde şunları söyledi: 'Mustafa Özcan ile Necip Hablemitoğlu'nu görüştürmek için bir girişimim olmadı. Eski siyasetçinin bürosunda Necip Hablemitoğlu ve Ramazan Toprak (eski askeri hakim) ile karşılaşmadım. Necip Hablemitoğlu ile hiç görüşmedim. 1993-1994 yılından bu yana (…) numaralı hattı kullandım. Almanya ve ABD'de bir GSM hattım var. Mustafa Özcan ve eski siyasetçi ile ayrı ayrı görüştüğümde Necip Hablemitoğlu ile olan görüşmeyi yaptıklarını öğrendim. Görüşmenin Necip Hablemitoğlu'nun Alman Vakıfları ile ilgili yazmış olduğu kitabın yayınlanmasından sonra, öldürülmesinden kısa süre önce gerçekleştiğini hatırlıyorum.'

HTS KAYITLARI YALANI ORTAYA ÇIKARDI

DHA'nın edindiği bilgilere göre Altaylı'nın yalan ifadesini, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma ortaya çıkardı. Hablemitoğlu'nun öldürüldüğü tarih ve öncesindeki aylarda çıkartılan HTS kayıtlarında, bu görüşmelerin de izleri tespit edildi. Teknik analizden çıkan sonuçlar sonrası ifadesi alınan Altaylı'nın, Özcan ve Hablemitoğlu ile yoğun HTS kayıtları belirlendi. Altaylı'nın yalan söylediği tespit edildikten sonra yakın takibe alındığı ve sonrasında FETÖ bağlantısının ortaya çıkartılarak gözaltına alındığı belirtildi.

CIA'nın soğuk savaş stratejilerini Türkiye'de uygulamaya çalışmış

İddianamede, CIA'in soğuk savaş stratejilerini, Türkiye'de uygulama girişiminin arkasında olduğu tespiti yapıldı. Enver Altaylı'nın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgütün iki numarası kabul edilen Mustafa Özcan ile birlikteliğinin sadece örgüt bağlantısıyla izah edilemeyeceği, örgütün tüm karanlık planlarının stratejisti olduğu değerlendirilmesi yapıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan kapsamlı iddianamede önemli tespitler yer aldı. Altaylı'nın, FETÖ'nün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dünya kamuoyunda karalamak ve darbe girişimi de dahil tüm faaliyetlerinin arkasındaki isim olduğu değerlendirmesi yapıldı. İddianamede Altaylı'nın FETÖ ile 'alelade bir bağlantısının' bulunmadığı vurgulandı.

TÜRKİYE MUHALİFLERİ İÇİN ORTAK SÖYLEM GELİŞTİRDİ

Altaylı'nın FETÖ adına yürüttüğü faaliyetlerin anlatıldığı iddianamede şöyle denildi; 'Enver Altaylı, Necip Hablemitoğlu ile yazacağı (Köstebek) kitaptan önce Mustafa Özcan'ın talebi üzerine görüşme arayışlarına girdi. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Orta Asya Türk Cumhuriyetlerindeki menfaatlerine, ABD'nin Orta Asya faaliyetlerine zarar verdiği düşünülen Kaşif Kozinoğlu'nun tasfiyesine yönelik raporlar hazırladı. Ancak MİT veya askeri üst düzey bürokrasi tarafından bilinebilecek konularla ilgili raporlar düzenledi, etkili sonuçlar aldı. Dünya kamuoyunu etkilemeye yönelik dezenformatif raporlar hazırladı. Bu uydurma raporlarda belirtilen söylemler, gerek ülke içinde ve gerekse Türkiye Cumhuriyeti muhalifi ülkeler nezdinde ortak söyleme götürdüğü açıkça görüldü.'

'EKONOMİK KRİZ ŞART'

İddianamede yer verilen 17 Ağustos 2017 tarihli araştırma tutanağı içeriğinde Altaylı'nın FETÖ'nün kullandığı argümanlara paralel şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde yürüttüğü faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi. Bu araştırma tutanağında, '2017 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında ABD'de çeşitli temaslarda bulunduğu, ABD'de FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile doğrudan irtibatı bulunan örgüt mensubu Bilal Ekşili ile buluşarak; 'Türkiye'de muhalif güçlerin tamamının birlikte hareket ederek halkın sokaklara indirilmesinin önemli olduğu, ancak gelişmelerin halkın cebine dokunması gerektiği, sokak hareketinin başarılı olabilmesi için ekonomik krizin şart olduğu, Almanların bu yönde çalışmaya başladıkları ve her türlü tedbiri almaya devam edecekleri, bu bilgiyi Almanlardan aldığı' şeklinde beyanlarda bulunduğu tespit edildi.

ESKİ MİT'ÇİYİ HALKBANK DAVASINDA GİZLİ TANIK YAPMAK İSTEDİLER

İddianamede dikkat çeken önemli bir tespit de ABD'de görülen Halkbank davasıyla ilgili yapıldı. ABD'ye kaçırmaya çalıştıkları İran masasında görevli MİT'çi Mehmet Barıner'i, Halkbank davasında gizli tanık yapmaya çalıştıkları tespiti yapıldı. ABD'de görülen Halkbank davası için hazırlanan uyduruk raporların Enver Altaylı'dan ele geçirilen dijital materyallerde ortaya çıktığı da belirtilen iddianamede şöyle denildi; 'Bu bağlamda ABD'de görülen dava için hazırlanan uydurma raporun da yine şüpheliden ele geçirilen dijital materyallerde ele geçirildiği, yine aynı konuyla ilgili olarak daha etkili sonuç alınacağı düşüncesiyle MİT mensubu iken İran masasında çalışmış bulunan Mehmet Barıner'i istedikleri gibi kullanabilecekleri, düzmece ifadelerle Türkiye'yi daha da sıkıştırmak amaçlı olarak ABD ülkesine kaçırmak üzere iken suçüstü yakalandılar.'

İRAN MASASINDA ÇALIŞTIĞINI KANITLAMASINI İSTEDİLER

İddianamede gizli tanık olarak kullanılmak istenen Barıner ile Enver Altaylı'nın damadı, şüpheli Metin Can Yılmaz arasındaki görüşme de aktarıldı. Şüpheli Metin Can Yılmaz'ın, kaçırılmak istenen MİT'in İran masasında çalışmış olan eski personeli Mehmet Barıner'e 'Sen yurt dışına çıkıp nihai olarak bir ülkeye yerleştikten sonra kayınpederim seni arayarak bir teklifte bulunacak, bunu kabul edersin veya etmezsin onu bilemem, ama etmediğin takdirde orada hayatını sürdürürsün, yollarımız ayrılır' dediği bildirildi. İddianamede şu değerlendirme yapıldı;

'Bu sözler ile şüpheli Mehmet Barıner'i ABD ülkesine kaçırmayı amaçladıkları, o tarihte ABD ülkesinde devam eden ve kamuoyunda Halkbank davası olarak bilinen yargılamayı dezenformatif şekilde etkilemeyi amaçladıkları, 'Senin çalıştığın yerle ilgili orada çalıştığına dair bir belge elinde var mı?' şeklindeki sözlerinden açıkça anlaşıldığı, ayrıca bu durumun tüm dosya kapsamında toplanan deliller, yazışmalar ve ikrarlarla da sabit olduğu, nitekim şüphelinin de bu hususa ilişkin tevil yollu ikrar sayılabilecek açıklamalarda bulunduğu anlaşıldı.'

(08 Şubat 2020, 13:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14612    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Harp'teki 63 Müebbet Onandı

08.02.2020 16:42 Ankara'da, Yargıtay, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundan Genelkurmay Başkanlığına giderek darbecilere destek verdikleri iddiasıyla yargılanan 63 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onadı. 7 Şubat..
Tamamı 8.2.2020

Fetö Suikast Timi'ne Yağma davası

08.02.2020 16:57 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek için Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldıran 'suikast timi'ndeki 37 hükümlünün..
Tamamı 8.2.2020

Savcı Zekeriya Öz'e yeni dava

08.02.2020 16:47 İstanbul'da, firari Ergenekon savcısı Zekeriya Öz hakkında görevde olduğu dönemde tutuklu sanık Taner Büber'e yalan beyan vermesi karşılığında tahliye vaadi verdiği gerekçesiyle yeni iddianame hazırlandı. 21 Ocak'taki..
Tamamı 8.2.2020

Mobeseci Aktepe'nin cezası onandı

08.02.2020 16:38 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi 21. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan eski istihbaratçı Basri Aktepe'ye Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olduğu..
Tamamı 8.2.2020

Şanlıurfa 6 Müebbet gerekçesi

08.02.2020 16:26 Şanlıurfa'da, 5. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin 20. Zırhlı Tugay Komutanlığındaki yaşananlara yönelik 6 sanık hakkında 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçunda..
Tamamı 8.2.2020

Boydak Kardeşlerin cezaları onandı

08.02.2020 16:18 Kayseri'de, eski Boydak Holding yöneticilerine Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında verilen mahkumiyet kararları Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi tarafından hukuka uygun bulundu. 29 Ocak'taki gelişme..
Tamamı 8.2.2020

Kaynak Holding'e 4 Hapis

08.02.2020 15:16 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)'nün finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding'in eski yöneticilerinin arasında bulunduğu 4 tutuklu sanığın yargılandığı davada sanıklar 13 ile 9 yıl aras..
Tamamı 8.2.2020

Kosova'da Paketlenen Sanığa Hapis

08.02.2020 14:40 İstanbul'da, FETÖ'nün yurtdışı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Kosova'dan Türkiye'ye getirilen sanık Hasan Hüseyin Günakan'ın yargılanması sona erdi. 28 Ocak'ta İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruş..
Tamamı 8.2.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

08.02.2020 14:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davaya devam edildi. 26.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR..
Tamamı 8.2.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

08.02.2020 13:43 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya sanıkların savcılığın esas hakkındaki mütalaasına karşı savun..
Tamamı 8.2.2020

Ergenekon yargısı yargılanıyor

08.02.2020 13:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi. 03.02.2020..
Tamamı 8.2.2020

İzmir 66 sanıklı darbe davası

08.02.2020 16:15 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 137 sanık hakkında İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen hükmün ardından, istinaf tarafından 66 sanık yönünden duruşma açılması kararı üzerine san..
Tamamı 8.2.2020

Jandarma Darbe davası

08.02.2020 14:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahındaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davaya, esas hakkındaki savunmaların alınmasıyla devam ..
Tamamı 8.2.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

08.02.2020 14:19 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi davasında iddia makamı, eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri tutuklu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 24 Ocak'ta Balı..
Tamamı 8.2.2020

Tuskon Fetö davası

08.02.2020 15:59 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik 55 sanıklı davada, kapatılan TUSKON'un başkanı firari sanık Rızanur Meral'in eşi sanık Zeynep Meral savunma yaptı. 03.02.2020 GÜNKÜ D..
Tamamı 8.2.2020

Zonguldak 21 sanıklı Fetö davası

08.02.2020 16:33 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik, farklı meslek gruplarından 21 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 28 Ocak'ta Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki du..
Tamamı 8.2.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
41.198.231