Tam
EskidenYeniye
 

Ankara: Casusluk savcısı davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında dava açılan İzmir'deki 'askeri casusluk kumpası' davasının savcısı Zafer Kılınç'ın, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı davada mütalaasını sunan savcı 15 yıla kadar hapis cezası istedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.03.2020 12:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında dava açılan İzmir'deki 'askeri casusluk kumpası' davasının savcısı Zafer Kılınç'ın, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı davada mütalaasını sunan savcı 15 yıla kadar hapis cezası istedi.

3 Mart'ta Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davaya tutuklu sanık Kılınç ve avukatı katıldı.

Mahkeme başkanının, dava dosyasına gelen evrakları okumasının ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasının hazır olduğunu belirtti.

Mütalaasını açıklayan savcı, sanık Kılınç'ın FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı olan ByLock'u kullandığını, örgütün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından firar ettiğini belirtti. Sanığın, örgütün gaybubet evlerinde saklandığını ifade eden savcı, Mustafa Bilgili ile Halil İbrahim Kütük'ün kaldıkları evde Kılınç'ın parmak izinin bulunduğunu kaydetti.

Yargılama aşamasında sanığın FETÖ mensubu olduğunun anlaşıldığını vurgulayan savcı, Kılınç'ın 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Sanık Kılınç ve avukatı, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak için ek süre talebinde bulundu.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık ve avukatına savunma için ek süre verilmesine hükmetti. Kılınç'ın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

İLK DAVA 2017'DE İZMİR'DE AÇILDI

Eski savcı Zafer Kılınç'ın Ankara'daki bu davası aslında ikinci dava. İlk dava daha önce 2017'de İzmir'de açılmıştı. Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı, hazırladığı iddianameyle Zafer Kılınç hakkında, 'Görevde yetkiyi zincirleme kötüye kullanmak', 'Özel hayatın gizliliğini zincirleme ihlal ve ifşa etmek', 'Hakaret' ve 'Verileri yok etmemek' suçlarından 8 yıla kadar hapis ceza istemiyle dava açmıştı. Karşıyaka 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, 1'inci sınıf savcı olan Zafer Kılınç'ın yargılanması için dosyayı Yargıtay'a göndermişti.

ANKARA'DAKİ DAVANIN İDDİANAMESİ

Savcı Kılınç hakkında daha sonra Ankara'da ayrı bir dava açıldı. 31 Mayıs 2018'de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, İzmir'deki 'Askeri Casusluk' davasının savcısı olan ve meslekten ihraç edildikten sonra Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanan Zafer Kılınç hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan'ın hazırladığı iddianamede, Kılınç'ın 24 Ağustos 2016'da meslekten çıkarıldığı, bu kararın 29 Kasım 2016'da kesinleştiği belirtildi.

İDDİANAMEDEN

Ankara Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne 23 Ağustos 2016'da bulunulan ihbarda Keçiören Çambaşı Caddesi'ndeki bir adreste oturanların, 15 Temmuz'dan sonra eve bayrak astıkları belirtilerek, 'Dün, içlerinden birisi valizlerle gitti, taşındı. Diğerleri de taşınacaklarmış. Şahısların avukat ve FETÖ'cü olduklarını duyduk. İsimlerini bilmiyorum. Ev sahibine ulaşırsanız isimlerini öğrenirsiniz' denildiği aktarılan iddianamede, hakim kararıyla polisin evde arama yaptığı, delil topladığı ve incelemede limonata şişesinin üzerinde Kılınç'ın parmak izine rastlandığı kaydedildi.

İddianamede, Kılınç'ın, eşine ait GSM hattı üzerinden ByLock kullandığı bildirilirken, Kılınç'a ilişkin Ankara Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen rapora da yer verildi.

Buna göre raporda, 'Kozmik Oda' soruşturmasını yürüten ve FETÖ'den yargılanan eski savcı Mustafa Bilgili ile eski hakim Halil İbrahim Kütük'ün aynı evde kaldıklarının belirlendiği vurgulandı.

BYLOCK ŞİFRELERİ DE AYNI

Kılınç'ın kullanıldığı değerlendirilen 515127 ID no'lu ByLock hesabının kullanıcı adının 'ebuakil', şifresinin 'werty12345' olduğu bildirilen raporda, şifrenin Bilgili ve Kütük'ün ByLock şifreleriyle aynı olduğu vurgulandı. Kılınç'ın ByLock hesabı ile FETÖ'nün yargı yapılanmasından sorumlu 'sivil imam' olarak nitelenen Levent Özgüzel'e ait ByLock hesabı arasındaki yazışmaların incelendiği bildirilen raporda, yazışmaların genel itibarıyla İzmir'de açılan 'Askeri Casusluk' davasıyla ilgili olduğu ifade edildi.

BYLOCK'TAN ASKERİ CASUSLUK DAVASINA İLİŞKİN GÖRÜŞMÜŞLER

Özgüzel'in ByLock mesajlarında, onun koordinesinde Bilgili, Kılınç ve Kütük'ün aynı yerde kaldığının zikredildiği aktarılan raporda, 'Tespiti yapılan gaybubet evinde Kılınç'ın parmak izinin tespit edilmesi, 515127 ID no'lu ByLock hesabı kullanıcısının Bilgili ve Kütük ile aynı yerde olduğunun mesaj içeriğinden anlaşılması, bu hesaptan Özgüzel ile yapılan yazışmalardan, kamuoyunda İzmir Askeri Casusluk davası olarak bilinen davaya ilişkin hususların konuşulduğunun tespiti nazara alındığında, 515127 ID no'lu ByLock hesabının şüpheli Zafer Kılınç tarafından kullanıldığı kanaatine varılmıştır.' bilgisine yer verildi.

'FETÖ'NÜN KONTROLÜNDE YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

Gaziantep'te FETÖ'den yargılanan eski başsavcı Durdu Kavak'ın, Kılınç'ı yargıdaki FETÖ mensupları arasında saydığına vurgu yapılan iddianamede, Kavak'ın, eski İzmir Başsavcıvekili Kadir Gülcü'nün, Askeri Casusluk soruşturmasını Kılınç ile hareket ederek İbrahim Okur'dan aldıkları talimatla yürüttüklerini söylediği ve 'Bu soruşturmanın hükümeti sıkıştırmak için yürütüldüğü kanaatindeyim ve yine FETÖ'nün kontrolünde yapıldığını düşünüyorum' dediği belirtildi.

Eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur'un da ifadelerinde Eskişehir'de görev yaptığı dönemde İlhan adlı bir savcının evinde toplandıklarını, toplantıdakiler arasında Kılınç'ın da olduğunu, seçim günü kimin hangi görevi yapacağının kararlaştırıldığını anlattığına yer verilen iddianamede, deliller bütün olarak değerlendirildiğinde, 'Kılınç'ın örgütün talimatıyla iş ve işlemler tesis ettiği, FETÖ'nün ideolojisini, amaçlarını, faaliyetlerini benimsediği, kendi iradesini örgütün iradesine terk ettiği, örgüt hiyerarşisi içinde hareket ettiği, örgütün haberleşme programı ByLock'u kullanarak örgütle organik bağ kurduğu ve örgütün yargı yapılanması içinde yer aldığına ilişkin yeterli derecede şüphe bulunduğu' bildirildi.

İddianamede kolluk, savcılık ve hakimlik ifadelerinde Kılınç'ın susma hakkını kullandığı aktarıldı.

İddianamenin kabulü durumunda Kılınç, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Hudut birliklerinin, 16 Nisan 2018'de İpsala yakınlarındaki askeri yasak bölgede yaptıkları denetim sırasında, Yunanistan'a kaçmaya çalışırken, İzmir'deki 'askeri casusluk' davasının meslekten ihraç edilen savcısı Zafer Kılınç'ın yakalandığı, yanında eşi ve 2 çocuğunun da olduğu açıklanmıştı.

Paralel yapı-31 Mayıs (2018) 'Ankara 1 sanık Casusluk Davası Savcısı Zafer Kılınç' davası
Paralel yapı-24 Şubat (2017) 'İzmir 1 sanık Casusluk Davası Savcısı Zafer Kılınç' davası (Yargıtay)

(08 Mart 2020, 12:05)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14652    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.647.023