Tam
EskidenYeniye
 

Yeniden Yapılanmaya Darbe

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

25.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesinin kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle adliyenin konferans salonunda görülen ilk duruşmada, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Mahkeme başkanının iddianameyi okumasının ardından, örgütün "mühendisler sorumlusu" olduğu iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Kemal G. savunma yaptı.

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla daha önce yargılandığı 4. Ağır Ceza Mahkemesinde 6 yıl 3 ay hapis cezası aldığını hatırlatan Kemal G, ziraat mühendisi olması ve bazı meslektaşları ile görüşmesi nedeniyle iddianamelerde "mühendisler sorumlusu" olarak anıldığını, bunun doğru olmadığını ileri sürdü.

Tahliye olduktan sonra İstanbul'dan getirdiği parayı Kayseri ve çevre illerdeki örgüt mensupları ile ailelerine dağıttığı iddiasını da kabul etmeyen sanık, aracında ele geçirilen 24 bin doların ise şahsi parası olduğunu savundu.

Yaptığı maddi yardımların ise insani amaçlı olduğunu öne süren sanık Kemal G, iddianamede yer alan "Örgüt üyelerinin beraat ettiklerine dair rüya gördüğü ve bunu da yine örgüt mensuplarına anlattığı" iddialarına ilişkin de "Çok rüya görmem." ifadesini kullandı.

Firari örgüt mensuplarını yurt dışına kaçırdığına dair suçlamayı da kabul etmeyen Kemal G, "Sucuğun içene 900 dolar koyarak Samsun'a gönderdiğim iddiası da doğru değildir. Eşimle 7,5 aydır tutukluyuz. Tahliye ve beraatimizi istiyorum." dedi.

- Tape kayıtları sorulunca hatırlamadı

Sanığın savunmasının ardından mahkeme başkanının iddianamede geçen tape kayıtlarını sorması üzerine ise sanık Kemal G, bu konuşmaları hatırlamadığını ileri sürdü.

Örgütün "memurlar sorumlusu" olduğu iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Mehmet Ali Ç. de suçlamaları kabul etmedi. Tutuklu sanık Mehmet Ali Ç, daha önce örgütün dershanelerinde tarih öğretmenliği yaptığını, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yargılandığını ve 7 yıl 6 ay hapis cezası aldığını hatırlattı.

Zeytinyağı ticareti yaptığını ve sanıkların birçoğunu bu nedenle tanıdığını öne süren sanık, "İbrahim" kod adını kullandığının ise doğru olmadığını öne sürdü.

Tutuklu sanıklardan "öğretmenler sorumlusu" olduğu iddiasıyla yargılanan Selami Y. de daha önce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığını, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığını ve öğretmenlik mesleğinden ihraç olduğunu anlattı.

İddiaları kabul etmeyen Selami Y, 7,5 aydır tutuklu bulunduğunu kaydederek, beraatini ve tahliyesini talep etti.

- FETÖ firarisi "af çıkacak" diye teslim olmamış

Tutuklu sanık İzzet U. ise çevre mühendisi oluğunu ve daha önce yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığını kaydetti.

İstanbul'dan getirilen paranın örgüt üyelerine dağıtılmasına aracılık ettiği iddiasını kabul etmeyen İzzet U, şunları ileri sürdü:

"Daha önce aynı koğuştan tanıdığım bazı firari sanıkları iş yerimde çalıştırdım. Haklarında yakalama kararı olduğunu bilmiyordum. Öğrenince, gidip teslim olmalarını istedim. Onlar da af çıkacağını belirterek, biraz daha beklemek istediklerini söylediler. Gaybubet evi temin ettiğim ve örgüt mensuplarını burada sakladığım iddiası doğru değildir."

Sanık İzzet U'nun kardeşi tutuksuz sanık Selim U. da örgüt üyeliği suçlamasın kabul etmeyerek beraatini istedi.

Sanık Kemal G'nin tutuklu eşi Hülya G. de tahliyesini ve beraatini talep etti.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

26.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunun kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle adliyenin konferans salonunda dün başlayan davanın ikinci celsesinde, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanık A.A. ifadesinde, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini ve 4 yıl boyunca gerçekleri anlatmadığı için çok pişman olduğunu söyledi.

Daha önce emniyet ve sulh ceza mahkemesinde verdiği ifadeleri reddettiğini, FETÖ'nün yapısının içerisinde uzun yıllardır bulunduğunu anlatan A.A, örgüte 1996 yılında katıldığını anlattı.

Örgütün "mühendisler sorumlusu" olduğu iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık K.G. tarafından örgüt adına birçok organizasyona davet edildiğini anlatan A.A, şunları kaydetti:

"2009-2010 yıllarında çocuğumu cemaatin okullarına yazdırdım. Belirli dönemler sohbetlere katılırdım. Sohbetlerin katılımcıları sürekli değişiyordu. K.G'nin davetiyle adliye önünde gerçekleştirilen Zaman gazetesinin protestolarına ve Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkçe olimpiyatlarına katıldım. Zaman gazetesi aboneliğim ile Bank Asya'da altın hesabım vardır. Bank Asya'daki hesabı K.G'nin talebi üzerine açtırdım. Kendisi sohbet imamıdır. Bizlerden kurban parası, himmet parası istiyorlardı. Keşke daha önceden bildiklerimi anlatsaydım."

"Kadınlar kollarındaki bilezikleri verdi"

A.A, 17/25 Aralık sürecinden sonra K.G'nin Bank Asya'daki hesaplarına para yatırmasını söylediğini öne sürerek şöyle devam etti:

"Sohbetlerde üzerimizde manevi baskı oluşturuyorlardı. 2013 yılında Kozaklı'da toplantı yapıldı. Toplantıya bu yapının en üst kademesinde bulunanlardan Yunus Serin (firari) geldi. Toplantıda öyle konuştu ki kadınlar kollarındaki bilezikleri ve kulağındaki küpeleri, erkekler ise cebindeki paraları çıkarak verdi. Yanında para taşımayanlar ise kredi kartı pos cihazından çektirerek para verdi. Daha sonra 17/25 olayları olunca bizden Bank Asya hesabımıza para yatırmamızı istediler. Ben de hesabıma 20 bin lira yatırdım."

Sanık AA, duruşmada örgütle bağlantısı olduğunu öne sürdüğü yaklaşık 20 kişinin de ismini verdi.

Tutuklu sanık H.H.Ü de kendisinin herhangi bir terör örgütüyle bağlantısının bulunmadığını ve örgütsel herhangi bir hareketin içerisine dahil olmadığını savundu.

Tutuksuz sanık M.E. ise 24 yıllık diş teknisyeni olduğunu ve K.G.'yi tanımadığını söyledi.

Polisin evinde ayrı ayrı zarflar içerisinde bulduğu 12 bin liranın sattığı arabanın ücreti olduğunu ifade eden M.E, "İddianamede bahse konu olan K.G'yi tanımam, eşim tanır. Ben kendinden para almadım. Örgütsel hiyerarşi içerisinde yer almadım. Ağzım çok yandı. Geçimimi sağlamak için çok işte çalıştım. Mağdurum. Beraatimi istiyorum." savunmasında bulundu.

Tutuklu sanıklar Z.Ş, M.K. ve A.B. de örgüt üyeliği suçlamalarını kabul etmeyerek beraatlerini talep etti.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

27.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunun kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle adliyenin konferans salonunda önceki gün başlayan davanın üçüncü celsesinde, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Sanık A.C. ifadesinde, matematik öğretmeni olduğunu, aynı örgüt kapsamında daha önce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak 6 yıl 3 ay hapis cezası aldığını ve bu cezanın Yargıtay tarafından onandığını anımsattı.

HTS kayıtlarındaki "bütün haberler baharı işaret ediyor" ifadesini af söylentileri nedeniyle dile getirdiğini öne süren A.C, "Kaldığım yer gaybubet evi değildi. Bir arkadaşım, af çıkmasını beklediklerini belirterek, isterse yanında kalabileceğimi söyledi. Cezam onandığı için ben de af çıkacak beklentisi ile teklifi kabul ettim ve orada bir süre kaldım." şeklinde konuştu.

Hükümlü sanık S.P. ise üniversitede hukuk eğitimi aldığını ve daha önce yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığını söyledi.

Cezaevinden tanıdığı tutuksuz sanık S.U'nun iş yerinde çalıştığını dile getiren S.P, "Cezamın onandığından haberim vardı. Af çıkacak haberleri nedeniyle ümitlendiğim için teslim olmadım. Kaldığım ev gaybubet evi değildi. Yeni yapılanmayla bir ilgim yoktur." diye konuştu.

"Ceza aldıktan sonra teslim olmayı düşünmedim"

Hükümlü sanık D.A. da ihraç öğretmen olduğunu ve daha önce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada aldığı cezanın onandığını kaydetti.

Ceza aldıktan sonra teslim olmayı düşünmediğini kaydeden D.A, "Çünkü af çıkacağı söylentileri vardı. Ben de çıkmasını bekliyordum. Kardeşimin kimliğiyle dolaştığım iddiası da doğru değildir. Eşyalarımı toplarken, yanlışlıkla almışım." dedi.

Tutuksuz sanık Ö.A. ise çevre mühendisi olduğunu, örgüt üyesi olmadığını, yardım, yataklık ve para transferinde bulunmadığını öne sürdü.

Tutuksuz sanık Ş.K, ihraç edilmiş öğretmen olduğunu, aynı örgüt kapsamında daha önce yargılandığını ve 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığını anımsattı. Suçlamaları kabul etmeyen Ş.K, beraatini istedi.

Tutuksuz sanık İ.C. de mühendis olduğunu, daha önce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığını ve örgütün gizli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezası aldığını anlattı. İstanbul'dan gelen örgüt paralarını Sivas'a götürüp dağıttığı iddiasının doğru olmadığını öne süren İ.C, beraatini talep etti.

Tape kayıtlarına rağmen 20 bin dolar aldığını hatırlamadı

Duruşmada tanık olarak dinlenen hükümlü, örgütün sözde "Nevşehir il sorumlusu" H.S. ise mahkeme başkanının okuduğu, Nevşehir'de bulunan iş yerinde, tutuklu sanık K.G. ile arasında geçen ve bu kişiden zarf içinde 20 bin dolar para aldığına ilişkin tape kayıtlarını hatırlamadığını ve kimseden zarf almadığını öne sürdü.

Duruşma savcısı mütalaasında, etkin pişmanlıkta bulunan sanık A.A. ile A.B'nin tahliyesini, diğer tutuklu 9 sanığın ise mevcut durumunun devamını istedi.

Savcının mütalaasının ardından mahkeme başkanı tarafından söz verilen sanıklar, tahliye ve beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, etkin pişmanlıkta bulunan tutuklu sanıklar A.A. ile A.B'nin tahliyesine, tutuklu 9 sanığın ise kuvvetli suç şüphesi nedeniyle mevcut durumlarının devamına karar verdi.

Üç gündür devam eden duruşmalara katılmayan tutuksuz sanıklar F.Ç. ve G.O'nun yakalanması için müzekkere yazılmasına hükmeden heyet, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İddianame

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının; FETÖ'ye bağlılığı devam ettirme, örgütü ayakta tutma, üyelerine ve ailelerine maddi manevi yardımda bulunmak amacıyla Kayseri ve çevre illerde güncel bir yapılanma içine girdikleri iddia edilen 11'i tutuklu 26 sanık hakkında hazırladığı iddianame, 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

Sanıkların "silahlı terör örgüne üye olmak" suçundan cezalandırılmalarının istendiği 260 sayfalık iddianamede, "Topladıkları paraları, dosyada bulunun birtakım şüphelilerin desteği ile Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Ankara ve Konya gibi civar illerde örgüt kapsamında tutuklu bulunan veya yargılama sonucu tahliye olan örgüt üyelerinin kendilerine veya yakınlarına, her daim yanlarında olduklarını bilmeleri amacıyla organize bir şekilde dağıtıyorlar." ifadesi yer almıştı.

İddianamede, FETÖ'ye bağlılığı devam ettirme, ayakta tutma, üyelerine ve ailelerine maddi manevi yardımda bulunma ve yeniden canlandırma amacıyla silahlı terör örgütünün Kayseri ve civar illerde yeni bir yapılanmaya girdiği, sorumlu kişilerin "mühendisler sorumlusu" Kemal G, "memurlar sorumlusu" Mehmet Ali Ç, "öğretmenler sorumlusu" Selami Y. ve "diyanet sorumlusu" Nizami Ö. olduğu bildirildi.

Şüphelilerin birçoğunun mühendis ve öğretmen olduğu belirtilen iddianamede, içlerinde ihraç polis memuru ve asker ile esnaf ve firari konumda bulunan örgüt mensuplarının da bulunduğu, daha üst konumda ise "Asım" ve "Salih" kod isimli açık kimlikleri tespit edilemeyen örgüt mensuplarının yer aldığı ifade edildi.

Organize şekilde yardım yapmışlar

Örgütün Kayseri sorumlularından Göksu'nun, üst kademeden aldığı emir ve talimatlar doğrultusunda araçla, yanına bir yardımcı alarak İstanbul'a gittiği, burada örgüt mensuplarından her defasında yaklaşık 25 bin dolar aldığı bilgisine yer verilen iddianamede, "Bir kısım paraları Kayseri'de bazı örgüt mensubu şüphelilerden himmet olarak, bir kısım paraları da örgütün yurt dışında bulunan mensupları üzerinden tahsil edip, dosyada bulunun birtakım şüphelilerin desteği ile Kayseri, Kırşehir, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Ankara ve Konya gibi civar illerde örgüt kapsamında tutuklu bulunan veya yargılama sonucu tahliye olan örgüt üyelerinin kendilerine veya yakınlarına, her daim yanlarında olduklarını bilmeleri amacıyla organize bir şekilde dağıtıyorlar." değerlendirmesinde bulunuldu.

"Yurt dışına kaçmak için keşifte bulunmuşlar"

Bazı şüphelilerin, haklarında soruşturma olan, ceza alabilecek ya da örgüt için kritik isim olarak değerlendirilen kişilerin, Yunanistan üzerinden yurt dışına yasa dışı yollarla çıkarmak üzere başkaca örgüt mensupları ile Marmaris, Kuşadası, Çeşme'de araştırma ve keşif faaliyetlerinde bulundukları aktarılan iddianamede, şu bilgilere yer verildi:

"Bazı şüpheliler, yapmış oldukları örgütsel faaliyetlerin kolluk kuvvetleri tarafından deşifre edilmemesi amacıyla geçmiş yıllarda örgütün gizli haberleşme aracı olarak kullandığı ByLock benzeri bir program olan, şüpheli Göksu'nun beyanına göre Falcon isimli program olduğu değerlendirilen programla haberleşiyorlar. Şüphelilerden bazıları firari olarak gaybubet evlerinde saklanıyor, firari bazı şüpheliler ise yakalanmamak için başkalarına ait kimlikle dolaşıyor. Sürekli birbirleri ile irtibat halindeler. Haklarında işlem yapılan şüphelilerin bir çoğu ile işlem yapılmayan veya dava açılmayan bazı kişilerin de ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilmiştir."

Çoğunluğunun daha önceden haklarında aynı suçtan kamu davası açılan ve mahkumiyet alan şüpheliler olduğu da dikkate alındığında bunların halen örgüte sıkı sıkıya bağlı ve örgüt hiyerarşisi içerisinde görev alarak eylemlerini sistematik, organize ve gizliliğe riayet edecek şekilde devam ettirdikleri kaydedilen iddianamede, bu şekilde atılı suçları işlediklerine vurgu yapıldı.

"Not defterinde 'Cemaati ayakta tutma' yazısı"

İddianamede, şüpheli Fahri Çevik'in evinde yapılan aramada, içerisinde "Cemaati ayakta tutma" yazan not defteri ele geçirildiği bilgisi yer aldı.

Şüphelinin emniyetteki beyanında, ev aramasında bulunan not defterinin uzun zamandır kütüphanesinde durduğunu ve bu yazıdan haberinin olmadığını anlattığına yer verilen iddianamede, "Her ne kadar Fahri Çevik bu iddiayı kabul etmese de şüpheli Göksu ile İstanbul'dan para getiren şüpheli Remzi Aksoy'la arasında yakın irtibat olması ve ev aramasında ele geçirilen not defterinin de içeriği dikkate alındığında, bu kişinin örgütü ayakta tutmak amacıyla örgüt üyelerine para dağıtma işinde aktif olarak rol aldığı anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.

"Nevşehir-Kayseri arası kuryelik yaptı"

İddianamede, şüpheli Gazi Ocak'ın ifadesinde, örgütün sözde Nevşehir il sorumlusu Hüseyin Sönmez'i daha önce tutuklu olduğu dönemde aynı koğuşta kalmaları nedeniyle tanıdığını, tahliye olduktan sonra birkaç kez ziyaret ettiğini ve 25 Ocak 2019'daki görüşmelerinde bu kişinin, kuryelik görevini kendisine vereceğini söylediğini anlattı.

Ocak'ın, Sönmez'in ısrarcı kişiliği nedeniyle teklifi kabul etmiş gibi yaptığını öne sürdüğü iddianamede, şunlar kaydedildi:

"Hakkında daha önce soruşturma ve kovuşturma olmasına rağmen eylemlerini sonlandırmamış, organik bağını koparmamış, örgütün Nevşehir il sorumlusu Sönmez ile bu yapının mensuplarına finans sağlamak adına hareket etmiştir. Güncel yapılanma içerisinde örgüt mensuplarına yardım etmek ve destek vermek amacıyla Sönmez'in talimatı ile Nevşehir-Kayseri arası kuryelik yaparak örgüt mensuplarına para dağıtılmasına aracılık etmiş ve böylece üyelik suçunu işlemiştir."

(07 Mart 2020, 11:04)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14663    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.595.919