Tam
EskidenYeniye
 

FETÖ'nün 'Kacsaatoldu' Trolüne dava

Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı '@kacsaatoldu'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianameye itirafları yansıyan Yılmaz, örgütün talimatıyla çok sayıda sosyal medya hesabı açarak algı yönetimi yaptıklarını belirtti, örgüt mensubu herkese partili, solcu, sağcı, dindar, hesap açma talimatı verildiğini, her görüşten insana ulaşarak hükümetin yıpratılmasının ve oy kaybetmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.06.2020 20:26 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı ‘@kacsaatolduson'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

2 Haziran'daki gelişmeye göre, iddianamede, şüpheli Yılmaz'ın FETÖ lehine attığı paylaşımlar tek tek sıralandı. Şüpheli ‘Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı '@kacsaatolduson'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile Gaziantep'te gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz, geçtiğimiz ay çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Daha önce başka bir FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanıp tahliye edildiği belirlenen Yılmaz'ın örgütün talimatıyla çok sayıda sosyal medya hesabı açarak algı yönetimi yaptıklarını itiraf ettiği belirlenmişti.

Hüseyin Yılmaz, 'Amaç sosyal medyada algıyı yönetmekti. Bu anlamda herkese partili, solcu, sağcı, dindar, hesap açma talimatı verildi. Her ay bunun değerlendirmesi yapıldı. Sağcı hesap açılmasının sebebi milliyetçi kesimi, solcu hesap açılmasının amacı solcu kesimi, dindar hesap açılmasının amacı dini kesimi sayfa etrafında toparlayarak, onların görüşleri doğrultusunda algı yaratıp, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümetine karşı antipati oluşturarak oy kaybı sağlamak, seçilmiş hükümeti yıpratmaktır. Takipçi sayısının artırılması için gerekirse takipçi satın alınması söylendi. Bu yapıda büyük bölgeler küçük bölgeleri, küçük bölgeler de illeri takip ediyordu. En tepede Türkiye sorumlusu vardı' demişti.


İDDİANAME DÜZENLENDİ

'@kacsaatoldu' hesabını 2014 yılında örgütten gelen talimatla aktif ettiğini kaydeden Yılmaz ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheli hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Başsavcılık şüpheli Hüseyin Yılmaz hakkında 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, şüphelinin hesap üzerinde FETÖ lehine yaptığı paylaşımlar tek tek sıralandı. Şüphelinin örgüt içinde sosyal medya hesap yöneticisi olarak örgüt hiyerarşisi içerisinde 'yönetici' sıfatıyla faaliyetlerine devam ettiği kaydedildi. Sürekli şekilde örgüt içinde önemli konumda bulunduğu anlaşılan şahıslarla irtibat içinde hareket ettiği, örgüt mensuplarınca da kullanıldığı anlaşılan SİGNAL vs. programlar ile örgüt mensupları ile irtibat sağladığı belirtildi. Şüphelinin etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediği kaydedilen iddianamede, 15 kişiyi teşhis ettiği, bunlardan 14'ünün daha önce 'Terör Örgütü Üyeliği' suçundan işlem gören kişiler olduğu, 1 kişinin de yurt dışında olduğunun anlaşıldığı, bu nedenle şüphelinin etkin pişmanlık kapsamına sokabilecek şekilde kısıtlı bilgi verdiği kaydedildi. Hazırlanan iddianame Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

İDDİANAMENİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nca '@kacsaatoldu' hesabını 2014 yılında örgütten gelen talimatla aktif ettiği belirlenen Yılmaz hakkındaki soruşturmayı tamamlanmış, 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan iddianame düzenlendiği öğrenilmişti. Başsavcılıkça hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı. İddianamede, 17/25 Aralık Yargı Darbesi sonrasında, FETÖ/PDY Terör Örgütü mensuplarına yapılan operasyonların etkinliğini azaltmak, devlet görevlilerini itibarsızlaştırmak maksadıyla, sosyal medya platformları üzerinden ulusal ve uluslararası arenalarda örgütle mücadelede aktif rol oynayan kişi, kurum ve kuruluşları karalayıcı mahiyette paylaşımların yapıldığı anlatıldı. Devletin gizli kalması gereken bilgilerinin deşifre edilmeye çalışıldığı, toplumda korku, panik oluşturulmaya yönelik yanlış ve yanıltıcı söylemlerin servis edildiği ve suni olarak toplumsal hareketler başlatılmaya çalışıldığı kaydedildi.

REKLAMDAN ALINAN GELİR FETÖ'YE GİTTİ

Bu kapsamda yapılan çalışmalarda 'Kaçsaatoldu?' isimli Twitter hesabının üç farklı hesapla bağlantılı olduğu, bu hesaplarda çeşitli meslek gruplarından şahıslara yönelik örtülü reklamlar yapılarak bu reklamlardan elde edilen gelirlerin FETÖ'nün üst düzey sosyal medya sorumlularının hesaplarına gönderildiği belirtildi. İddianamede, örgüte ait sosyal medya hesapları olan @kacsaatolduson, @kacsaatoldusonn, @kacsaatoldunet vb. sosyal medya hesaplarının şüpheli Hüseyin Yılmaz tarafından yönetildiğine ilişkin deliller elde edilmesi üzerine şüphelinin 1 Mayıs'ta gözaltına alındığı kaydedildi. Yılmaz'ın gözaltına alındığı tarihe kadar FETÖ ile irtibat halinde olduğu ve örgüt mensuplarınca kullanıldığı anlaşılan SIGNAL programı üzerinden Zafer Kod Abdullah P. ile yazışmaların olduğu belirtildi. İddianamede, şüpheli Yılmaz'ın söz konusu soruşturma öncesinde başka bir FETÖ soruşturması kapsamında hakkında delillerin bulunduğu, bu kapsamında şüphelinin örgütün uygulaması kriptolu haberleşme ByLock programını kullandığının, örgüte müzahir kurumlarda yönetici olarak görev aldığının ve örgüt içinde Hasan (K) kod adını kullandığının ortaya çıktığı belirtildi.

ÖRGÜTTE 'MÜDÜR' POZİSYONUNDA

Şüpheli hakkında örgüt içerisinde Mahrem imamların üstünde 'Müdür' olarak faaliyet gösterdiği gerekçeleriyle 'FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme' suçundan 18 Eylül 2019 tarihinde iddianame tanzim edildiği ve atılı suçtan Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde derdest dosyasının bulunduğu belirtildi. İddianamede, şüphelinin örgütün sosyal medya hesaplarının yönetilmesine ilişkin ve diğer örgütsel faaliyetlerinin ayrı ve yeni bir suç olarak ele alınması gerektiğinin anlaşılmış olduğundan hakkında yeni bir soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

ALGI DOLU PAYLAŞIMLARI TEK TEK SIRALANDI

İddianamede, şüpheli Yılmaz'ın '@Kaçsaatoldu' adına açılan hesaplar üzerinden Fetullahçı Terör Örgütü'nün algı yönetimi faaliyetleri doğrultusunda yaptığı paylaşımlar tek tek sıralandı.

ÖRGÜT ADINA FAALİYETLER

İddianamede, şüpheli Hüseyin Yılmaz'ın ByLock kullanıcısı olduğu ve örgüt yapısı içerisinde aktif olarak görev aldığı, sosyal medya hesapları üzerinde FETÖ'nün algı yönetimi faaliyetleri doğrultusunda paylaşımlar yaparak örgütün sosyal medya hesap yöneticisi konumuyla faaliyet yürüttüğü kaydedildi. Şüphelinin, örgütsel faaliyet ve yoğunluğu, örgüt içindeki konum ve statüsü ile Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Hükümetini terör örgütünün amaçları doğrultusunda yıpratmaya yönelik faaliyetlerinin tespit edildiği belirtildi.

FETÖ'YÜ ÖVEN TWEETLERİ ARŞİVLEMİŞ

Dijital materyalleri üzerinde yapılan incelemenin de yer aldığı iddianamede, Yılmaz'ın FETÖ'yü övücü mahiyetteki tweetlerden ekran alıntısı yaparak arşivlediği belirlendi.

NOT DEFTERİNE 'VPN' KAYDETMİŞ

Şüphelinin telefonunda bulunan 'Not defteri'nde farklı VPN numaraları ile diğer ülkelerin ağları üzerinden nasıl paylaşım yapılacağı ve nelerin yapılması gerektiği, yasa dışı bağlantılar yapılmasını ve sürekli VPN numaralarını bulabilecekleri internet adresi bulunan sayfaları tarif eden not elde edildiği kaydedildi. Yine aynı not defteri içerisinde kayıtlı olan, farklı ülkelere ait VPN sunucu numaraları yazılı olan notlar elde edildiği ve VPN'lere nasıl bağlanılması gerektiğini gösterir not elde edildiği belirtildi.

'PERİHAN TEYZE' İLE DUA SEANSI

Şüpheli Yılmaz'ın 'Perihan Teyze' ismi adı altında kayıtlı şahıs ile FETÖ'nün sözde mağdur, mazlumlar, esirler ve cezaevlerinde bulunan şahıslar için dua yapılması gerektiği şeklinde yazışmalar bulunduğu kaydedildi. Yazışmaların bulunduğu telefonun Yılmaz'ın eşine ait olduğu belirtildi.

ÖRGÜT İÇİNDE ÖNEMLİ KONUM

İddianamede, şüphelinin özellikle yukarıda da belirtildiği üzere örgüt içinde sosyal medya hesap yöneticisi olarak örgüt hiyerarşisi içerisinde 'yönetici' sıfatıyla faaliyetlerine devam ederek sürekli şekilde örgüt içinde önemli konumda bulunduğu anlaşılan şahıslarla irtibat içinde hareket ettiği kaydedildi. Örgüt mensuplarına yapılan operasyonların etkinliğini azaltmak, devlet görevlilerini itibarsızlaştırmak maksadıyla, sosyal medya platformları üzerinden ulusal ve uluslararası arenalarda örgütle mücadelede aktif rol oynayan kişi, kurum ve kuruluşları karalayıcı mahiyette paylaşımların yapılıp, devletin gizli kalması gereken bilgilerinin deşifre edilmeye çalışılarak, toplumda korku, panik oluşturulmaya yönelik yanlış ve yanıltıcı söylemlerin servis edilmek suretiyle ve dosya içerisindeki tüm bilgilerden örgüt yönetici sıfatıyla aktif ve etkin görev üstlendiği kaydedildi.

SUÇTAN KURTULMAK İÇİN

Örgütün kuruluş amaçlarını, ideolojisini, fikir, faaliyet ve eylemlerini benimseyerek gönüllü bir şekilde örgüt hiyerarşisine dahil olmayı tercih ettiği belirtildi. Şüphelinin silahlı terör örgütü kurma ve yönetme suçu açısından süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösterecek ve örgüt ile organik bağ oluşturacak eylemlerinin olduğunun açık olduğu, suç ve cezadan kurtulmaya yönelik savunmasına itibar edilemeyeceği kaydedildi. Şüphelinin etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediği kaydedilen iddianamede, 15 kişiyi teşhis ettiği, bunlardan 14'ünün daha önce 'Terör Örgütü Üyeliği' suçundan işlem gören kişiler olduğu, 1 kişinin de yurt dışında olduğunun anlaşıldığı, bu nedenle şüphelinin etkin pişmanlık kapsamına sokabilecek şekilde kısıtlı bilgi verdiği kaydedildi. Hazırlanan iddianame Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İddianamenin kabul edilmesi ardından Hüseyin Yılmaz, 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan hakim karşısına çıkacak.

(14 Haziran 2020, 20:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14715    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

FETÖ'cü Yaver Ali Yazıcı davası

14.06.2020 19:12 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16..
Tamamı 14.6.2020

Hanefi Avcı Yargısına Soruşturma

14.06.2020 19:36 Ankara'da, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), kamuoyunda "Devrimci Karargah" adıyla bilinen ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yargılanıp hapis cezası aldığı davanın, FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle meslekten çık..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ Mahrem İmamına 12 Yıl Hapis

14.06.2020 19:45 Ankara'da, FETÖ/PDY mahrem imamlarından olduğu iddiasıyla yargılanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eski denetçisi Ramazan Erçil, 12 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. 4 Haziran'da Ankara 25'inci..
Tamamı 14.6.2020

Fetö Işık Evlerine İçkili Kamuflaj

14.06.2020 20:15 FETÖ'nün özellikle çocukları devşirdiği ışık evlerinin, boş içki şişeleri, sanatçı posterleri ve sol yayınlarla kamufle edilerek yeniden açıldığı belirlendi. Örgütün hijyen evleri ismini verdiği adreslere yapılan opera..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ'nün 'Kacsaatoldu' Trolüne dava

14.06.2020 20:26 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı '@kacsaatolduson'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame mahkemeye..
Tamamı 14.6.2020

Ergenekon Hakimi Çalmuk davası

14.06.2020 16:11 İstanbul'da, 'Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon dava..
Tamamı 14.6.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

14.06.2020 19:02 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 14.6.2020

Fetö Komedyenine Hapis gerekçesi

14.06.2020 19:27 Ankara'da, komedyen Atalay Demirci'ye, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada verilen 5 yıl hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Atalay Demirci, 15 Temmuz'dan sonra örgütle irtibatını devam ettirmiş..
Tamamı 14.6.2020

CHP'li Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na şok

30.05.2020 17:50 CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, kamuoyuna 'Darbe ve İşgal' başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Deniz Baykal'a yakın isimlerden olan ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselen Yılmaz Ateş..
Tamamı 30.5.2020

1 Ş'lık örgütte Ayasofya rahatsızlığı

30.05.2020 17:07 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olan firari Today's Zaman eski Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'da İstanbul'un Fethi dolayısıyla Fetih Suresi okumasını Batı'ya şikayet etti. ..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Destekçisi Ergenekoncuya Hapis

30.05.2020 14:49 İstanbul'da, 15 Temmuz gecesi alçak darbe girişimini alkışlayan sosyal medya paylaşımları sebebiyle hakkında iddianame düzenlenen Avukat Vural Ergül, örgüte yardım suçlaması kapsamında 3 yıl 45 gün hapis cezasına çarpt..
Tamamı 30.5.2020

Donanma Sınav Kumpasına dava

30.05.2020 15:45 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) talimatıyla Deniz Kuvvetleri Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda 2013'teki mülakat komisyonunda kriptolu şifreleme sistemiyle, FETÖ'cü olmayan ad..
Tamamı 30.5.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

30.05.2020 15:56 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz'un, 'silahlı terör örgü..
Tamamı 30.5.2020

Korona soruşturmaları durduramadı

30.05.2020 16:48 Konya'da, FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmaya koronavirüs engel olmadı. Son bir yıl içerisinde itirafçı olan mahrem abilerin ifadelerinde geçen isimlerin tek tek analizi yapan polis, 660 FETÖ ü..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Medyasına 17 Hapis Onandı

30.05.2020 16:34 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına yönelik açılan ve sonuçlanan davaya dair temyiz başvurusuna bakan Yargıtay 16. Ceza Dairesi kararını verdi. 16 Mayıs'taki gelişmeye göre,  Yargıtay, FE..
Tamamı 30.5.2020

Jandarma Darbe davası

30.05.2020 14:32 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin 2016'daki darbe girişimi sırasında, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 15 Mayıs'ta Ankara 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklulu..
Tamamı 30.5.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.874.788