Tam
EskidenYeniye
 

Eski Amiral: Suikast iddiaları doğru.. Yenisi: Doğru değil

Deniz Kuvvetleri Komutanı Uğur: Bana mermi sıkılsa göğüslerini siper ederler Eski Komutan emekli Orgeneral Ataç: Suikast iddiaları yalan değil, yalan değil. Bugünlerde askeri yetkililerin yaptığı açıklamalar inanılmaz gaflar içeriyor. Dün Habertürk´te açıklamaları çıkan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, uzun açıklamalarında çok sayıda skandal cümleler sarfetmiş, iddianamelere ve mahkemelere yansımış iddiaları yalanlamıştı. Deniz Kuvvetlerinin şimdiki komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit de intihar eden Yarbay Berk Erden´in cenaze töreninde iddianamelere yansımış suikast iddialarını yalanlamış ve böyle bir şey olamayacağını iddia etmişti. Oysa bir önceki komutan Oramiral Metin Ataç ise suikast iddiaları doğruladı. Suikast düzenleyecek sanıklardan çok sayıda delil ve suikast notu bulunmasına ve sonra bunların iddianameye yansıyarak mahkemelerde dava açılmasına rağmen komutanların var olan soruşturma ve delilleri yok göstermesi, hatta 400 gram patlayıcıyla çocuklarla dolu denizaltının batırılması fikri saçmalık´ diyerek iddiaları küçümsemeleri en hafif tabiriyle yargıya müdahale olarak yorumlanıyor. Askerlerin moralini düzeltmek için, olan olayları yalanlamanın iletişimin muazzam geliştiği zamanımızda işe yaramayacağına ve suçlulara sahip çıkılarak, iddialar örtbas edilerek asker morali düzeltmeye kalkmanın halkın moralini bozacağının gözardı edildiğine dikkat çekiliyor: ´Suç neredeyse ortaya çıkarılsın cezalandırılsın. Yasalar önünde hiç kimsenin ayrıcalığı olmasın.´

Önceki haber title=Sonraki haber

Eski Amiral: Suikast iddiaları doğru.. Yenisi: Doğru değil

Deniz Kuvvetleri Komutanı Uğur: Bana mermi sıkılsa göğüslerini siper ederler. Eski Komutan emekli Orgeneral Ataç: Suikast iddiaları yalan değil, yalan değil. Bugünlerde askeri yetkililerin yaptığı açıklamalar inanılmaz gaflar içeriyor. Dün Habertürk´te uzun açıklamaları çıkan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, çok sayıda skandal cümleler sarfetmiş, iddianamelere ve mahkemelere delilleriyle yansımış iddiaları yalanlamıştı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit de intihar eden Albay Berk Erden´in cenaze töreninde iddianamelere yansımış suikast iddialarını yalanladı ve böyle bir şey olamayacağını iddia etti. Oysa bir önceki Komutan olan Oramiral Metin Ataç ise suikast iddialarını doğrulamıştı. Suikast düzenleyecek sanıklardan çok sayıda delil ve suikast notu bulunmasına ve sonra bunların iddianameye yansıyarak mahkemelerde dava açılmasına rağmen komutanların var olan soruşturma ve delilleri yok göstermesi, hatta ´Çocuklarla dolu bir denizaltının 400 gram patlayıcıyla batırılması fikri saçmalık´ diyerek iddiaları küçümsemeleri en hafif tabiriyle yargıya müdahale olarak yorumlanıyor. Askerlerin moralini düzeltmek için, olan olayları yalanlamanın iletişimin muazzam geliştiği zamanımızda işe yaramayacağına ve suçlulara sahip çıkılarak, iddialar örtbas edilerek asker morali düzeltmeye kalkmanın halkın moralini bozacağına dikkat çekiliyor: ´Suç neredeyse ortaya çıkarılsın cezalandırılsın. Yasalar önünde hiç kimsenin ayrıcalığı olmasın. Hiç kimse delilsiz suçlama yapmasın ama delille suçlama yapılmışsa hele savcılar ve hakimler karar vermişse onların iddiaları ve kararları küçümsenmesin.´

Deniz Kuvvetleri´nde görevli subayların uyuşturucu ve seks partisi düzenlediği ihbarıyla başlayan soruşturmada, uyuşturucu araması sırasında eski ve yeni Deniz Kuvvetleri komutanlarına yönelik suikast içeren ifadelerin bulunan not ele geçirilince araştırma derinleştirilmiş ve 9´u tutuklu 19 sanık hakkındaki iddianame İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edildi. Suikast şüphesi doğuran notta hedef gösterilen iki amiralden, suikast iddiasıyla ilgili birbirinin tersi açıklamalar geldi.

Ataç: Yalan değil yalan değil

Soruşturmanın başladığı dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Metin Ataç, emekliye sevk edildiği Ağustos YAŞ Toplantısı´ndan bir gün önce KKTC Silahlı Kuvvetler Günü Resepsiyonunda, iddialardan tutuklama olaylarının ardından haberi olduğunu söylemişti. Ataç ?Soruşturma nasıl gidiyor, durum ne? sorusuna ?Yalan değil, yalan değil? karşılığını vermişti.

Yiğit: Doğru değil

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ise intihar eden Albay Berk Erden´in cenaze töreni sırasında ?İsmi geçen iki albay bana bir mermi sıkılırsa göğsünü siper edecek arkadaşlar? diyen Yiğit ?Deniz Kuvvetleri´nde subayların aldığı nefesten haberimiz olur. Personelimizin bir cunta faaliyeti içerisinde olması ve bizim bunu haber alamamamız mümkün değildir? diyerek suikast ve cunta iddialarını yalanladı.

İşte teğmenlerden çıkan o not

9´u tutuklu 19 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, sanık teğmenler Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan´ın Kocaeli´ndeki evinde yapılan aramada bulunan bir belgeye de yer verildi. ?Buzdolabının altında motor kısmının yanında siyah poşet içerisinde 2 ayrı siyah ve beyaz olmak üzere poşet bulunduğu? belirtilen iddianamede ?poşet içerisinde 50 uzun 9 mm MKE yapımı fişek ve 50 kısa 9 mm MKE yapımı fişek ile katlanmış vaziyette beyaz kağıt üzerine siyah kalemle yazılmış ?Alb. Tayfun Duman?dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin Paşa´ya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş Orhan Yücel Albay üzerinden iletecek. Size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz? ibaresi yer alıyordu. (Star)

Yasalara göre hareket etmesi gereken sorumluluk mevkiindeki komutanlardan inanılmaz ifadeler.. Peki o halde hiçbir terörist teslim olmasın, hepsi öldürülsün mü?.. Suikast hazırlığı yaptıkları delillerle belgelenen subaylar serbest mi bırakılsın bu mu denilmek isteniyor?.. Hem sivil yasalara saygılıyız deniliyor hem yasalara göre yapılan soruşturmalar küçümseniyor, deliller yok sayılıyor..

Oramiral Yiğit´ten inanılmaz ifadeler: Habur´dan teröristler ellerini kollarını sallayarak giriyor, benim personelim silahlı terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyor

İzmir´de askerî lojmanda intihar ettiği açıklanan Güney Deniz Saha Komutanlığı´nda görevli Kıdemli Kurmay Albay Berk Erden´in cenaze törenine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Deniz Kuvvetleri içindeki cunta yapılanmaları ile ilgili de yorumda bulundu. Personelini tanıdığını kaydeden Yiğit, cuntayı haber almamalarının mümkün olmadığını iddia etti. Oramiral Yiğit, Devam eden soruşturmalar ve davalarla ilgili bir kuvvet komutanı olarak açıklama yapmanız yargıya müdahale şeklinde yorumlanıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? sorusu üzerine ise ilginç ifadeler kullandı: Şu ana kadar yargıya müdahale edecek bir şey söylemedim. O şekilde anlaşılmışsa da günlerdir basında yapılan yayınları çok dikkatli izliyoruz. Eğer bu saldırılar böyle olursa, biz personelimizle tek vücut halindeyiz. Moralleri bozulsa da ettikleri yemine bağlı olarak her zaman göreve hazır olduklarını söylüyorlar. Halkımıza düşüncelerimizi iletmeyi bir borç saydım. Çünkü halkımıza saygımız bizim gözümüzde çok önemli. Onun için bugüne kadar sabırla bekledik. Ama böyle onur intiharları oluyor. Onun için susmak mümkün değildir. Yiğit, kendisine yönelik suikast iddialarına ilişkin soruya da şu karşılığı verdi: Ben üst düzey bir komutanım. Üst düzey isimlere her zaman suikast ihbarı olabilir. Beni esas üzen, masum subaylarım üzerine yıkılmasıdır böyle bir operasyonun. Bana düzenleneceği söylenen suikast iddiasında ismi geçen 2 albayım, eğer bana bir mermi sıkılırsa göğsünü siper edecek arkadaşlardır. Habur´dan terör örgütü üyeleri ellerini kollarını sallayarak giriyorlar. Benim vatanları için canını vermeye hazır personelim silahlı terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyor. Bunu da halkımızın takdirine sunuyorum. ( Zaman)

´Hata yapan personelimiz mutlaka vardır´

Cunta ile suçlanan personellerinden haberdar olamamalarının mümkün olmadığını söyleyen Yiğit, 55 bin kişiye kumanda eden bir kuvvetin komutanı olarak diğer kurumlarda olduğu gibi hata yapan personelim de mutlaka vardır. Biz hem bunları kendi içimizde ve gerekirse sivil yargı içinde gerekli cezaları almaları için de insiyatifimizi kullanırız. Deniz Kuvvetleri basının bildiği ya da bilmediği bir çok konuyu öne çıkarmıştır. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne saygılıyız. İçimizde hata yapanları da hiyerarşik mekanizmamız içinde cezalandırırız. Hiçbir kurum bizdeki ceza sistemini bizim kadar sağlıklı uygulayamaz. O kadar titiziz. açıklamasında bulundu. Personelimizin nefes alışını bile hissederiz. diyen Yiğit, sözlerini şöyle sürdürdü: Bu konuda yargı yapmadan önce masumiyet karinesini dikkate alarak, bu güzide subaylarımızı suçlamadan önce herkes aynı soruyu kendisine sorsun: Bu bana yapılsa ne yaparım ben personelimi tanıyan, bu personelimizin komutanları da büyük bir popülasyonu temsil etmiyoruz. Biz çok az bir mevcudu olan kuvvetiz. Bizim personelimiz teğmen çıktığı andan itibaren 20 sene içinde temayüz etmiş ise belirli görevlere gelir. Aynı gemi içinde 200 kişi yaşarız. Küçük gemilerde 40-50 kişi olur. Personelimizin nefes alışını dahi hissederiz. (Cihan)

Amirallere suikast planının kamera görüntüleri çıktı

16 Şubat 2010: Amirallere suikast planında ismi geçen teğmenlerin evine düzenlenen operasyonların polis kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Dün Kanal D Haber´de yayınlanan görüntülerde, Terörle Mücadele polisi, askerî yetkililer ve Narkotik polisi eşliğinde, 18 Temmuz günü sanık teğmenlerden Sinan Efe Noyan ile Faruk Akın´ın Gölcük Değirmendere´deki evine düzenlenen operasyonun ayrıntıları yer alıyor. Evin mutfağında yapılan aramalarda bulunan suikast notunda şu ifadeler yazılı: Albay Tayfun Duman´dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin Paşa´ya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş, Orhan Yücel Albay üzerinden iletecek. Size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz.

Odalarda yapılan aramalarda çok sayıda fişleme belgesi de ele geçirildiği görüntülere yansıdı. Daha sonra evin mutfağına geçen polis ve askerî yetkililer adeta dehşete düşüyor. Buzdolabının motorunun arkasına gizlenmiş siyah ve beyaz renkte iki poşet bulan yetkililer, poşetlerde mermiler ve bir notla karşılaşıyor. Kameraların yakın görüntü yaptığı notta şu ifadeler yer alıyor: Albay Tayfun Duman´dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin paşaya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş, Orhan Yücel Albay üzerinden iletecek. Size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz. Mutfakta aramalarını derinleştiren polis, buzdolabının altında patladığı zaman iz bırakmayan 500 gram ağırlığında yaprak şeklindeki Datasheed isimli suikast bombasına ulaşıyor. Halen tutuksuz yargılanan albaylar Tayfun Duman ve Orhan Yücel için Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, İzmir´de şüpheli şekilde ölen Albay Berk Erden´in cenazesinde Bana kurşun sıkılsa, o albaylar siper olur. demişti. ( Zaman)

Abdullah Harun

(12 Şubat 2010, 13:40), son güncel.: (16 Şubat 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Amirallere suikast planı soruşturmasını başlatan polis operasyonunun kamera görüntüleri

Amirallere suikast planı manşetlerimiz

Kafes´in İzmir ayağına soruşturma

Başbuğ´dan inanılmaz gaflar: ´Böyle rezillik olur mu yeter yahu´

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1483    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.761.760