Tam
EskidenYeniye
 

Erdoğan için ´çalışamazlık raporu´ planı ortaya çıktı

Türkiye, Ergenekon´un merhum Bülent Ecevit´i yatalak hale getirip getirmediğini konuşurken şok bir bilgi daha ortaya çıktı. Küçük´ün bilgisayarında yapılan aramada, ´Dördüncü Bölüm Saralı Ülke´ isimli ilginç bir belge bulundu. Ergenekon iddianamesine de giren belgenin bir bölümünde, Başbakan Erdoğan´dan bahsediliyor. Başbakan´ın siyasetten silinmesi için bazı önerilerde bulunuluyor. Bu sinsi amaca ulaşmak için tavsiye edilen yöntem, yabancı değil. Yalçın Küçük olduğu ileri sürülen şahıs; Başbakan´ın da tıpkı Ecevit gibi, Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´a havale edilmesini öneriyor; gittikçe hastalansın; yerinden kalkamaz hale gelsin diye. Bu satırlar Ergenekon örgütünün Bülent Ecevit için çalışamazlık raporu aldırmaya çalıştığına dair iddiaları da güçlendiriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Erdoğan için ´çalışamazlık raporu´ planı ortaya çıktı

Türkiye, Ergenekon´un merhum Bülent Ecevit´i yatalak hale getirip getirmediğini konuşurken şok bir bilgi daha ortaya çıktı. Küçük´ün bilgisayarında yapılan aramada, ´Dördüncü Bölüm Saralı Ülke´ isimli ilginç bir belge bulundu. Ergenekon iddianamesine de giren belgenin bir bölümünde, Başbakan Erdoğan´dan bahsediliyor. Başbakan´ın siyasetten silinmesi için bazı önerilerde bulunuluyor. Bu sinsi amaca ulaşmak için tavsiye edilen yöntem, yabancı değil. Yalçın Küçük olduğu ileri sürülen şahıs; Başbakan´ın da tıpkı Ecevit gibi, Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´a havale edilmesini öneriyor; gittikçe hastalansın; yerinden kalkamaz hale gelsin diye. Bu satırlar Ergenekon örgütünün Bülent Ecevit için çalışamazlık raporu aldırmaya çalıştığına dair iddiaları da güçlendiriyor.

ÖYLE SANIYORUM, RECEP TAYYİP ERDOĞAN´I DA HABERAL´A GÖTÜRMEK GEREKİYOR. ERDOĞAN İÇİN ÇALIŞAMAZLIK RAPORU ALMAK MÜMKÜNDÜR. Ergenekon sanığı Yalçın Küçük´e ait olduğu iddia edilen bu sözler, örgütün Ecevit´ten sonra Başbakan Erdoğan´ı da yatalak hale getirmek istediğini ortaya koydu. Küçük´ün bilgisayarında yapılan aramada, Dördüncü Bölüm Saralı Ülke isimli ilginç bir belge bulundu. Ergenekon iddianamesine de giren belgenin bir bölümünde, Başbakan Erdoğan´dan bahsediliyor. Başbakan´ın siyasetten silinmesi için bazı önerilerde bulunuluyor. Bu sinsi amaca ulaşmak için tavsiye edilen yöntem, yabancı değil. Yalçın Küçük olduğu ileri sürülen şahıs; Başbakan´ın da tıpkı Ecevit gibi, Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´a havale edilmesini öneriyor; gittikçe hastalansın; yerinden kalkamaz hale gelsin diye...

HASTANEDEN KAÇMASIN!

Başbakan´ın hasta edilmesi için yazılan öneriler, bununla sınırlı kalmıyor. Hastaneden çıkmaması için başına da jandarma dikilsin deniyor: Örgütün bu sinsi plan ile ülkeyi getirmek istediği nokta ise, dehşet verici. Başbakan´ın yatalak hale gelip, memleketi yönetememesinin; dahası devletin krize girip ülkenin kaosa sürüklenmesinin milletin menfaatine olacağı belirtiliyor. ( Samanyoluhaber)

Mahkeme, Ecevit´e operasyon iddialarının üstüne gidiyor

Ergenekon davasına bakan mahkeme, eski Başbakan Ecevit´in iktidardan düşürülmesi için kumpas kurulduğu iddialarını incelemeye aldı. Verilen ara karara göre, sanık Haberal´ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi´nden, Ecevit´le ilgili 2002´deki raporlar istenecek. Böylece yapılan tedavinin doğru olup olmadığı açığa çıkarılacak. Ülkede kaos çıkarmak için planlanan suikastların ve darbe teşebbüslerinin görüşüldüğü ikinci Ergenekon davasında önceki gece önemli bir gelişme yaşandı. Davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 39. duruşmada verdiği ara kararla, 57. hükümetin Başbakanı merhum Bülent Ecevit´in Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde geçirdiği günleri mercek altına aldı. Mahkeme, Ecevit´in tedavisiyle ilgili tüm evrakların, raporların, varsa film, grafik ve tüm belgelerin tutuklu sanık Mehmet Haberal´ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi´nden istenmesine hükmetti. Böylece, söz konusu raporların Adli Tıp Kurumu´na gönderilmesi ve Ecevit´e uygulanan tedavinin doğru olup olmadığının incelenmesi sağlanacak. Ara kararda ayrıca, ´Poyrazköy´ ve ´Amirallere suikast´ iddianamelerinin ve eklerinin de dava dosyasına konulması isteniyor.

Tedavisi kesilince ayağa kalkan hasta: Ecevit

Eski Başbakan Ecevit´in ismi Ergenekon davasında darbe teşebbüsleriyle ilgili olarak gündeme gelmişti. Kendisine hastanede ´iş göremez´ raporu verileceği, buna dayanılarak başbakanlıktan düşürüleceği ve yerine Hüsamettin Özkan´ın getirileceği iddia edilmişti. Ecevit´in yıllarca koruma müdürlüğünü yapan Recai Birgün, iddianameye giren tanık ifadesinde 2002´de yaşanan şaibeli olayları şöyle anlatmıştı: Dünyada tedavisi kesilip ayağa kalkan tek insan Ecevit´ti. Yaşananlar, 57. hükümetin düşürülmesi için yapılan bir operasyondu.Üçüncü Ergenekon iddianamesinde tutuklu sanık Mehmet Haberal ile ilgili bölümde eski Başbakan Bülent Ecevit´le ilgili çok çarpıcı iddialar yer almıştı. AK Parti hükümeti ve TBMM´ye yönelik darbe yapılması için emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur´la faaliyette bulunduğu ileri sürülen Mehmet Haberal´ın, Ecevit´in başbakan olduğu koalisyon hükümeti döneminde de benzer çalışmalara girdiği iddia edildi. 2000 yılından itibaren ölene kadar merhum Ecevit´in koruma müdürü olan DSP Milletvekili Recai Birgün, Ecevit´in 2002 yılındaki Başkent Hastanesi´ndeki tedavi sürecinin ayrıntılarını anlattı. Birgün´ün ifadesi doğrultusunda, 4 Mayıs 2002´de rahatsızlık geçiren Ecevit´in Başkent Hastanesi´ne kaldırıldığı ve 11 gün hastanede kaldığı belirtildi. 27 Mayıs 2002´de Başkent Hastanesi´nden çıkan Ecevit´in eve geldikten sonra Başkent Üniversitesi doktorlarını kabul etmeyerek Demiyolları Hastanesi´nde çalışan Dr. Mücahit Pehlivan tarafından tedavisinin devam ettirildiği kaydedildi. Öte yandan Mayıs 2002 tarihinden itibaren Ecevit´in hastalığı ile ilgili çeşitli haberlerin ve yorumların ağırlık kazandığı belirtilen iddianamede, Emin Çölaşan´ın da 2 Temmuz 2002´de Hürriyet´te ´Ecevit´in başbakanlık yapamayacak durumda olduğu, evinde iyi beslenemediği, hatta yıkanmadığı, derisindeki lekelerin ve kabarmaların bakımsızlıktan kaynaklandığı şeklinde yazdığı yazıya dikkat çekildi.

Mahkemenin bu konuyu incelemesi karanlıkta kalmış çok ilginç bilgileri açığa çıkarabilir

Hüsamettin Özkan´ın da 8 Temmuz 2002´de 61 milletvekili ile birlikte DSP´den istifa ettiği ve İsmail Cem´le birlikte Yeni Türkiye Partisi´ni kurduğu hatırlatıldı. DSP Milletvekili Birgün´ün, Ecevit´in 11 Temmuz 2002´de Başkent Üniversitesi´ndeki randevusuna gitmemesinin gerekçesini, Gitseydi, kendisine ´çürük´ veya ´iş göremez´ raporu verilecek ve bu rapora dayanılarak başbakanlıktan düşürülecekti. şeklinde açıklaması da iddianameye girdi. Merhum Başbakan Ecevit´e yönelik yapıldığı iddia edilen hastane operasyonunda başaktör olan Mehmet Haberal´ın Ergenekon davasında sanık olması bu iddiaları 8 yıl sonra tekrar gündeme getirdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, herhangi bir adli işleme tabi olmamış bu sürece ilişkin dosyaları Başkent Hastanesi´nden istedi. Bu şekilde 2002 yılında Ecevit´in başbakan olduğu koalisyon hükümetine yönelik bir operasyon yapıldığı iddiası da aydınlığa kavuşabilecek. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin ara kararı mahkeme heyetine başkanlık yapan üye hakim Hasan Hüseyin Özese tarafından açıklandı. Buna göre, Hasan Ataman Yıldırım´ın talebini kabul eden mahkeme heyeti, Yıldırım´ın adının geçtiğini belirttiği ´Poyrazköy´ ve ´Amirallere suikast´ iddianamelerinin ve eklerinin dijital ortamda İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nden istenmesini kararlaştırdı. ( Zaman)

Ecevit´in şöförü: Mahkemenin Ecevit dönemini incelemesi milat

15 Şubat 2010: İzmir Milletvekili Recai Birgün, 2002´de eski Başbakan Bülent Ecevit´i iktidardan düşürmek için ´işgöremez raporu´ verme girişimlerini incelemeye alan mahkemenin kararını ´milat´ olarak değerlendirdi. 57. hükümet döneminde Ecevit´in koruma müdürü olan Birgün, Zaman´a yaptığı açıklamada, Karanlık dönem mutlaka aydınlatılmalı. dedi. 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ecevit´in tedavisine ilişkin raporları tutuklu Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın başhekimi olduğu Başkent Hastanesi´nden isterken, dava dosyasında çok sayıda önemli delil bulunuyor. Recai Birgün´ün Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılara verdiği tanık ifadelerinin yanı sıra, Mustafa Balbay´da ele geçirilen hard diskteki GUNOY.TXT isimli belge de dosyaya girdi. Birinci Ergenekon davası sanığı Hikmet Çiçek´ten elde edilen Ecevitin olduru isimli dosyadaki bilgiler ise baştan sona Birgün´ün ifadelerini doğrular nitelikte.

İşte Ecevit´i daha da kötüleştiren tedavi süreci

Anayasa kitapçığının ´fırlatılmasıyla´ başlayan ekonomik kriz Bülent Ecevit´in başında bulunduğu 57. koalisyon hükümetini köşeye sıkıştırmıştı. Bünyesi zaten zayıf olan Ecevit, şahsına yöneltilen eleştiriler sebebiyle iyiden iyiye bunaldı. Birileri artık koltuğu bırakmasını istiyordu. Vücudu bu kadar baskı ve strese dayanamadı. 4 Mayıs 2002´de aniden rahatsızlandı ve Başkent Üniversitesi Hastanesi´ne kaldırıldı. Gün boyu yapılan tetkikler sonucunda bağırsak enfeksiyonu teşhisi konuldu. Bir gün sonra 5 Mayıs´ta yapılan son kontrolün ardından taburcu edildi. Yaklaşık bir hafta kadar evinde dinlendi. Ve mesaisine 14 Mayıs´ta başladı. O günlerde Türkiye, Bülent Ecevit´in sağlık durumuna kilitlenmişti. Bazı kesimler sürekli Ecevit´in sağlık durumunu gündeme getiriyordu. Ekonomi çevreleri de Başbakan´ın tedavi sürecinin uzamasını endişeyle takip ediyordu. Ecevit, 17 Mayıs günü yeniden hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık üç saat süren tetkikler sonrasında Ecevit´in sağlık durumuna ilişkin bir rapor hazırlandı. 5 profesörün imzasıyla kamuoyuna açıklanan duyuruda Ecevit´in, kaburgasında kırık, doku zedelenmesi ve sol ayak damarlarında iltihaplanma meydana geldiği belirtildi. Bu kez tedavisinin 1 hafta süreceği açıklandı.

Ecevit, hastanede ´hasta´ oldu

Tedavisine hemen başlanmıştı ancak günler geçtikçe Ecevit´in sağlık durumu daha da kötüleşiyordu. Yapılan test ve tetkiklere yaşı ilerlemiş ve direnci zayıf olan Bülent Ecevit´i bırakın, genç ve sağlıklı bir insanın bile dayanması çok zordu. Eşi Rahşan Ecevit bu sürece daha fazla dayanamadı. 27 Mayıs´ta eşini adeta kaçırır gibi hastaneden çıkardı. Başbakan, hastaneden çıkışında kendisi için hazırlanan kürsüde kısa bir açıklama yaparken yanında bugün Ergenekon tutuklusu olan Prof. Dr. Mehmet Haberal da vardı. Ecevit´in Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde yaşadıkları yıllar sonra Ergenekon soruşturmasıyla gündeme geldi. İddiaya göre, Ecevit´e ´iş göremez´ raporu verilerek, başbakanlıktan ayrılması, onun yerine başka bir ismin geçmesi sağlanacaktı. Bu işi planlayan ise Ergenekon´du. Söz konusu iddiayı aynı soruşturma kapsamında savcılara ifade veren Ecevit´in o günkü koruma müdürü Recai Birgün de dile getirdi. Oynanan karanlık oyunun farkına vardıklarını söyledi. Savcılık ifadesinde, Dünyada tedavisini kesip ayağa kalkan tek insan Sayın Bülent Ecevit´ti. Ne zaman tedavi kesildi, ayağa kalktı. O gün yaşananlara da 57. hükümete yapılan operasyonların bir parçası olarak baktık. 57. hükümetin iktidardan düşürülmesi için yapılan bir operasyondu. demişti.Ergenekon davasına bakan mahkeme de iddiaları araştırmaya karar verdi ve son görülen duruşmada, söz konusu hastaneden Ecevit´in tedavisine ilişkin bütün rapor ve evrakların istenmesine hükmetti. O dönemi Zaman´a değerlendiren Recai Birgün, gelişmenin bir ´milat´ olduğunu söylüyor. Birgün, şu ifadeleri kullanıyor: 57. hükümet iç ve dış kuvvetlerin birlikte bir operasyonuna maruz kalmıştır. Mahkemenin tedavi sürecini incelemeye alması ile bu düşünce teyit edildi. O dönemi hatırlarsanız, olayları düşünürseniz, hükümetin istifası için yapılan çağrı, baskı, siyasi ve askeri demeçleri hatırlarsanız bu operasyon açıkça görülür. Bu karanlık süreç mutlaka aydınlatılmalıdır. Gelişmeleri ümitle takip ediyorum. ( Zaman)

Haberal´ın hastanesinden tepki: Ecevit´in raporları eşinin ve devletin elinde

Başkent Üniversitesi Hukuk Müşavirliği, eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit´in bütün raporlarının eşi Rahşan Ecevit ve dönemin Başbakanlık Müsteşarı Ahmet Şağar´a teslim edildiğini bildirdi. Başkent Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde ´Başkent Üniversitesini kasten hedef alan görsel ve yazılı medyada, merhum eski Başbakan Bülent Ecevit´in rahatsızlığının üzerinden 8 yıl geçtikten sonra gerçek dışı iddialarda bulunulduğu´ savunularak, kamuoyuna açıklama yapılmasının zorunlu hale geldiği belirtildi. ´Bülent Ecevit´in 4 Mayıs 2002 tarihinde Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesine kendi arzusuyla geldiği, Ecevit´in mevcut sağlık sorunlarının tüm tıbbi yöntemler kullanılarak tedavi edildiği´ kaydedilen açıklamada, 17 Mayıs 2002-26 Mayıs 2002 tarihleri arasında tedavisinin sürdürüldüğü ve 15 gün arayla kontrollerine gelmek üzere 27 Mayıs 2002 tarihinde taburcu olduğu ifade edildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Başkent Üniversitesi: Rektörümüz Haberal´ın arkasındayız

´Hastaneden taburcu edildikten sonra merhum Bülent Ecevit´in bütün raporları eşi Sayın Rahşan Ecevit ve dönemin Başbakanlık Müsteşarı Sayın Ahmet Şağar´a teslim edilmiştir. Yani bu raporlar yıllardır Sayın Rahşan Ecevit´in ve devletin elindedir. Merhum Bülent Ecevit´in hasta dosyası ise hastane kuralları, hasta hakları ve etik kurallar gereği Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde muhafaza edilmektedir. Merhum Bülent Ecevit hastanemizden taburcu olduktan sonra 7 ay daha Başbakanlık yapmış, 4.5 yıl yaşamış ve bu dönemde Başkent Üniversitesinin kuruluşu olan Kanal B televizyonuna da 2 kez kendi konutunda konuk olmuştur. Sonuç olarak, amacı Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarını kuran Sayın Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın çalışmalarını engellemek ve 10 aydır herhangi bir yasal sebep göstermeksizin özgürlüklerinden mahrum bırakılarak sağlığı da ciddi bir şekilde zedelenmiş olan kurucu rektörümüzün karşısına bu tip gerçek dışı kasıtlı ve yapay olaylar çıkararak üniversitemizi zedelemeye çalışanları, hem kişisel, hem de kurumsal bazda şiddetle kınıyoruz. Bu konuda bütün yasal haklarımızı da kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunuyoruz.´ ( AA)

Başbakanlık Müsteşarı: Raporları Ecevit´e teslim ettik

16 Şubat 2010: Eski Başbakanlık Müsteşarı Ahmet Şağar, eski başbakanlardan Bülent Ecevit´in sağlık durumuna ilişkin Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi´nden gönderilen raporların, 10 Temmuz 2002 tarihinde kendisi tarafından Başbakan Bülent Ecevit´e teslim edildiğini bildirdi. Şağar, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: Merhum Başbakan Bülent Ecevit´in sağlık durumu ile ilgili olarak Başkent Hastanesi tarafından Başbakanlık´a gönderilen raporlar, resmi evrak giriş kaydı yapıldıktan sonra çelik kasada muhafaza edilmiştir. Başbakanlık müsteşarlığı görevimden ayrıldığım 10 Temmuz 2002 tarihinde söz konusu raporlar, yerime o gün itibarıyla vekaleten atama yapılmamış olduğu için, dönemin Başbakan Yardımcısı Sayın Şükrü Sina Gürel´e sunulmuştur. Ancak Gürel´in, raporların kendisine değil, Sayın Başbakan´a sunulmasını istemesi üzerine, aynı gün bizzat tarafımdan Başbakanlık Konutu´nda Sayın Başbakan´a elden teslim edilmiştir. Ayrıca 13 Temmuz 2002 tarihinde Başbakan Ecevit tarafından yapılan basın açıklamasında da, raporları bizzat kendisinin teslim aldığı belirtilmiştir. Başbakanın bu açıklaması da, ulusal yazılı ve görsel basında yer almıştır. ( AA)

(14 Şubat 2010, 21:08), son güncel.: (16 Şubat 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1488    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.942.665