Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği ve üyeliği suçlarından hapis cezasına çarptırılan eski Danıştay üyeleri Galip Tuncay Tutar, Vahit Bektaş ve Bülent Olcay'ın, 'görevi kötüye kullanma' suçu yönünden Yüce Divan'da yargılanmasına başlandı. Yargıtay'da görülen diğer bir davada ise eski Danıştay üyesi Ramazan Erol, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.12.2020 14:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği ve üyeliği suçlarından hapis cezasına çarptırılan eski Danıştay üyeleri Galip Tuncay Tutar, Vahit Bektaş ve Bülent Olcay'ın, 'görevi kötüye kullanma' suçu yönünden Yüce Divan'da yargılanmasına başlandı. Yargıtay'da görülen diğer bir davada eski Danıştay üyesi Ramazan Erol, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

24 Kasım'da, Anayasa Mahkemesi Yüce Divan'da görülen duruşmada, Hasan Tahsin Gökcan başkanlığındaki heyette, üyeler Basri Bağcı, Yıldız Seferinoğlu, Recai Akyel, Emin Kuz, Rıdvan Güleç, Yusuf Şevki Hakyemez, Selahattin Menteş, Celal Mümtaz Akıncı, Engin Yıldırım, Kadir Özkaya, Burhan Üstün, Hicabi Dursun ve Muammer Topal yer aldı.

Duruşmada, Bülent Olcay'ın avukatı Osman Emre Tekin ile Vahit Bektaş'ın avukatı Aytekin Erçoban'ın duruşmaya katılmasına karar verildi. Avukatının bulunmaması nedeniyle söz verilen sanık Tutar ise 'Avukatım tutuklu, 2-3 aydır görüşemiyorum.' dedi.

Duruşmada, iddianame yerine geçen Danıştay İdari İşler Kurulunun, sanıkların 'görevi kötüye kullanma' suçundan Türk Ceza Kanunu'nun 157. maddesi gereğince cezalandırılması talepli son soruşturma açılmasına ilişkin kararı okundu.

İddianame yerine geçen son soruşturma raporunda, sanık Vahit Bektaş'ın, Sakarya Şeker Fabrikasına verilen para cezasının kaldırılmasına ilişki dava, 2014'te Bakanlar Kurulunun kararıyla izin almadan yardım toplayabilen kuruluşlar listesinden çıkarılan kimse Yok mu Derneğine ilişkin dava ile Adalet Akademisinde hazırlık eğitimine 2 gün gelmediği için memuriyet görevine son verilen hakim adayı Gülay Tezcan hakkındaki Danıştay'daki davada, FETÖ talimatıyla oy kullandığı, fikir birliği içinde örgüt lehine hareket ettiği öne sürülüyor.

Son soruşturma raporunda, sanık Bülent Olcay'ın da Kimse Yok mu Derneğinin yardım toplama izniyle ilgili davadaki oylamada FETÖ talimatı doğrultusunda oy kullandığı, sanık Galip Tutar'ın ise aynı davanın İdari Dava Daireleri Kurulundaki görüşmeleri sırasında sanık Vahit Bektaş ile görüşerek kararın yazımının geciktirilmesini isteyerek görevini kötüye kullandığı iddia ediliyor.

İddianame yerine geçen raporun okunmasının ardından sanıklardan Vahit Bektaş'a savunma için söz verildi. Vahit Bektaş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadesinde, Adapazarı-Sakarya Şeker Fabrikası ile ilgili para cezasına ilişkin dosyada verilen kararla ilgili kendisine telkinde bulunulduğunu, Bank Asya'nın iştiraklerinden Sakarya Şeker Fabrikası lehine karar vermesinin istendiğini belirtti.

Ancak dosyada kendisinin aleyhte oy kullandığını söyleyen Bektaş, savcılık ifadesinde de lehe oy kullandığını söylemediğini aktardı.

Bu dosyaya bakan daire heyetinin oy birliğiyle karar verdiğini, kendisinin de bunun onanması yönünde oy kullandığını anlatan Bektaş, 'Yani ortak eylem birliği içinde hareket etme yok. Adapazarı Şeker Fabrikası lehine oy kullanılan karar önüme getirilmiş, örgüt lehine hareket ettiğime ilişkin ifademde ve dosyada bir delil yok.' savunmasını yaptı.

Adalet Akademisi'nde hazırlık eğitimine iki gün gelmediği için memuriyet görevine son verilen hakim adayı Gülay Tezcan hakkındaki dosyada kullandığı oyla ilgili de suçlandığını belirten Bektaş, bu dosyanın görüşülmesi sırasında, 'İki gün göreve gelmemiş, raporları var. Bu işlem şekil yönünden hukuka uygun gözükse de vicdanen, iki gün göreve gelmemenin bu kadar ağır cezası olmamalı. Esas aşamasında buna göre karar vereceğim.' dediğini aktardı. Bektaş, verdikleri bozma kararı sonrası bu kişinin mesleğine geri döndüğünü belirtti.

Vahit Bektaş, 2014'te Bakanlar Kurulu kararıyla 'izin almadan yardım toplayabilen kuruluşlar' listesinden çıkarılan Kimse Yok mu Derneği'ne ilişkin Danıştay'daki davada verdiği karar nedeniyle de suçlandığını söyledi.

Bu derneğe ilişkin açılan davada Daire'nin, Bakanlar Kurulu kararının yürütmesinin durdurulmasına karar verildiğini, yapılan itiraz üzerine dosyanın kendisinin görev yaptığı Danıştay İdari Dava Daireleri'ne geldiğini anlatan Bektaş, 'Dosya gelmeden önce müzakere öncesi kimse bana 'şöyle karar verin' diye telkinde bulunmadı. O tarih itibarıyla zaten bu yapıya yakın, sempatiyle bakan birisiydim. Oy birliğiyle gelmiş bir karardı. Derneğin amacını, niyetini, yardım toplama ötesindeki esas amaçlarını o anda algılamış bir insan değildim. Mevzuata da uygun bir karardı. Karar bu şekilde heyete geldi, müzakerede de çok tartışılmadı. Oylamada oy çokluğuyla itiraz kabul kararı verildi.' diye konuştu.

Heyetten çıktıktan sonra bir Danıştay üyesinin, bu kararın uygulanmasının olumsuz sonuçlar doğurabileceğini, azlık oylarının yazımının geciktirilmesini istediğini anlatan Vahit Bektaş, 'Benim böyle bir şey yapma imkanım olmadığını söyledim. Olay burada bitti. Sonrasında da ıslak imzaya geldi, matbu bir karar yazdım, imzaladım. Kararın yazımının seçimlerden sonrasına kalması talebini yerine getirmedim. Sonuçta, verdiğim karar sonucu kamu zararı oluşmamıştır, dolayısıyla görevi kötüye kullanma suçunun unsurları oluşmamıştır.' dedi.

Yargıtay'da FETÖ üyeliği suçundan yargılandığını, buradaki suçlamaların da FETÖ lehine görev yapması nedeniyle açıldığını anlatan Bektaş, sonuçlanmış bir davayla ilgili kinci kez yargılandığını savunarak, davanın reddine, davanın reddi düşüncesinin uygun bulunmaması halinde beraatine karar verilmesini talep etti.

Vahit Bektaş'ın avukatı Aytekin Erçoban da Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde, bu dosyanın tamamının tartışıldığını, sonunda da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiğini hatırlattı. Erçoban da davanın reddine, bunun olmaması durumunda müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi.

Galip Tuncay Tutar savunma için süre istedi

Sanık Galip Tuncay Tutar, savunma yapmaya hazır olmadığını, tebligatın kendisine geç ulaştığını, duruşma gününden dün haberinin olduğunu kaydetti.

Savunmasını hazırlamak için süre isteyen Tutar, avukatının FETÖ nedeniyle tutuklandığını, 2-3 aydır irtibatının bulunmadığını belirterek, müdafi yardımından yararlanmayı talep etti. Sanık Tutar ayrıca, bir sonraki duruşmaya SEGBİS ile katılma talebinde de bulundu.

Duruşmada daha sonra sanık Bülent Olcay'a savunma için söz verildi. Savunmasında öncelikle usul itirazlarını dile getiren Olcay, hukukun üstünlüğü ilkesine aykırı olarak Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde yargılandığını, yargılamada kabul edilemez hak ve hukuk ihlalleri yaşadığını ileri sürdü.

Yüksek yargı üyesi olması nedeniyle özel soruşturma hükümlerine göre yargılanması gerektiğini savunan Olcay, Yargıtay'daki yargılamalarda adil yargılanma hakkını ihlal edildiğini öne sürdü.

Olcay, silahlı terör örgütüne üye olma suçunun kişisel bir suç olmadığını, yargılamasının Yargıtay yerine Yüce Divan'da yapılması gerektiği yönündeki taleplerinin duruşmalarda dikkate alınmadığını ifade etti.

Bülent Olcay, 'Hukukun ayaklar altına alınmasına ızdırabım var. Bir akademisyen olarak dertlerimi anlatıyorum. Danıştay üyesi bir terörist olarak karşınızdayım, silahım bile olmadı. Kimse Yok mu Derneğinin lehine oy kullanmakla suçlanıyorum. Benimle birlikte 6 Danıştay üyesi de muhalefet kararı vermiştir. Diğer üyeler yargılanmamaktadır.' dedi.

Olcay, Anayasa Mahkemesine yaptığı bireysel başvurusunun bu yargılamada bekletici mesele yapılmasını talep etti.

Usul itirazlarının ardından esasa ilişkin savunma yapan Olcay, verilen kararla kamu zararının ortaya çıkmadığını, dosyadaki davacı Kimse Yok mu Derneği'nin kapatıldığını, davalı Bakanlar Kurulunun da lağvedildiğini söyledi. Olcay, bu davaya ilişkin dosyanın da Danıştay'da işlemden kaldırılmasına karar verildiğini aktardı.

'Hukuk aleminde var olmayan bir dosyadaki üç satırlık karşı oyum nedeniyle yargılanıyorum.' diyen Olcay, karşı oy kullanan yargıcın yargı yetkisini kullandığını, bunun sorgulanamayacağını ifade etti.

Kendisiyle birlikte 6 üyenin yazdığı karşı oy gerekçesinde, 'yürütmenin durdurulmasına ilişkin daire kararının yerinde olduğu'nun yazıldığını belirten Bülent Olcay, Daire'nin oy birliğiyle verdiği kararın altında imzası bulunanların emekli olanlar dışında hala görevde olduklarını dile getirdi.

Olcay, 'Bense bu karar yerindedir dediğim için Yüce Divan'dayım. Hakimin bağımsız ve tarafsız olmasının ihsan hakları bakımından önemi büyüktür. Hiç kimseden telkin, talimat almadım. Hiçbir gruba yanaşmadım, beklentiye girmedim, hiçbir seyahate gönderilmedim, seçimlere aday olmadım, arkamda kimse yoktu. Hiçbir idari göreve getirilmedim.' savunmasını yaptı.

Duruşmada Olcay, Danıştay'ın 10 Mayıs 2013'teki kuruluş yıl dönümündeki sempozyumda yaptığı konuşmasının izlenmesini istedi. Ekrana yansıtılan görüntü ile Olcay'ın o tarihte yaptığı, 'yargıç tarafsızlığı ve bağımsızlığı'na ilişkin konuşması heyete izletildi.

Bunun ardından savunmasına devam eden Olcay, görevi kötüye kullanma suçunun maddi ve manevi unsurlarının oluşmadığını öne sürdü.

Karşı oy kullanmanın, görevin yerine getirilmesi olduğunu, görevi kötüye kullanmak için kamunun zararına neden olunması gerektiğini ifade eden Olcay, 'Kararda talimat, korku, baskı, örgüt veya cemaati kayırma ile hareket ettiğimi gösteren bir somut, nesnel veri olmadan suçlanmaktayım. Haksızlığa karşı verdiğim başka kararlar da vardır. 42 senedir hukukçuluk yapıyorum, bana taraflı davranıyorsun derlerse ayıp etmiş olurlar. Beraatıma karar verilmelidir.' diye konuştu.

Hakkındaki Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin verdiği mahkumiyet kararı ve adli sicil kaydı okunan Bülent Olcay, 'Suçlamayı kabul etmiyorum, bunların adli sicilden kısa zamanda silineceğine inanıyorum.' dedi.

Savunmaların tamamlanmasının ardından Başkan Gökcan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekiline taleplerle ilgili söz verdi. Başsavcıvekili Rıdvan Gündoğdu, iddialara konu kararların imzalanmasında gecikme olup olmadığının belirlenmesi için Danıştay Başkanlığına yazı yazılmasına karar verilmesini istedi. Gündoğdu, Bülent Olcay'ın, yaptığı bireysel başvurunun bekletici mesele yapılması talebinin, dosyayla ilgisi bulunmaması nedeniyle reddine karar verilmesini talep etti.

Duruşmaya verilen aranın ardından devam edilecek.

Duruşmaya verilen aranın ardından heyet başkanı Hasan Tahsin Gökcan, ara kararları açıkladı. Buna göre, FETÖ üyeliğinden 9 yıl hapis cezası verilen eski Danıştay üyesi Hamza Eyidemir'in, gelecek duruşmada tanık olarak dinlenmesine karar verildi.

Suçtan zarar gördüğü belirtilen, meslekten ihraç edilen ve açtığı dava sonucu göreve iade edilen hakim Gülay Tezcan'ın, çağrı kağıdıyla duruşmaya çağrılmasına hükmedildi.

Danıştay Başkanlığına yazı yazılarak, Kimse Yok mu Derneği ile ilgili kararın imza sürecinin sorulması, kararların üyeler tarafından hangi tarihlerde imzalandığı, imzalarda gecikme yaşanıp yaşanmadığı hususlarında bilgi istenmesi kararlaştırıldı.

Sanık Galip Tuncay Tutar'a savunmasını hazırlaması için süre veren heyet, avukatı bulunmayan Tutar'a Ankara Barosu'ndan avukat görevlendirilmesi için yazı yazılmasına karar verdi.

Heyet, Bülent Olcay'ın, Anayasa Mahkemesine yaptığı bireysel başvuru dosyasının, bu davada bekletici mesele yapılarak durma kararı verilmesi talebini reddetti.

Duruşma, 16 Şubat 2021'e ertelendi.

Diğer dava: Eski Danıştay üyesi Ramazan Erol'a 7 yıl hapis

Ankara'da, eski Danıştay üyesi Ramazan Erol, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

7 Aralık'ta ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Yargıtay Genel Kurul Salonu'nda görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Erol ile avukatı katıldı.

Esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapan Erol, örgüt üyesi olmadığını iddia etti.

Savunmaların ardından Yargıtay 9. Ceza Dairesi heyetinin aldığı karar, Daire Başkanı Maruf Alikanoğlu tarafından açıklandı.

Ramazan Erol'a, FETÖ üyeliğinden Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 314/2. maddesi gereğince 6 yıl hapis cezası veren mahkeme heyeti, terör suçlarında cezanın yarı oranında artırılmasını öngören 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 5/1. maddesi uyarınca cezayı 9 yıla çıkardı.

TCK'nin 62. maddesindeki indirimi uygulayarak sanığın cezasını 7 yıl 6 aya indiren mahkeme heyeti, Erol hakkında yurt dışına çıkış yasağına da hükmetti.

Bu karara karşı temyiz yolu açık bulunuyor. Temyize gidilmesi durumunda talebi, Yargıtay Ceza Genel Kurulu görüşecek.

Paralel yapı-Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, HSYK üyelerine açılan davalar
Paralel yapı-08 Ekim (2017) 'Ankara 77 sanık Yüksek Yargı Yapılanması' soruşturması/fezlekesi (Yargıtay)
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar

(17 Aralık 2020, 14:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14898    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.411.232