Tam
EskidenYeniye
 

Sızma 1977'de başladı

İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan raporda, örgütün TSK'ya elemanlarını 1977'den itibaren yerleştirmeye başlayarak, bu yapılanmayı oluşturduğu belirtildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.12.2020 09:45 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan raporda, örgütün TSK'ya elemanlarını 1977'den itibaren yerleştirmeye başlayarak, bu yapılanmayı oluşturduğu belirtildi.

12 Aralık'taki gelişmeye dair elde edilen bilgilere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca örgütün TSK içerisindeki yapılanmasının temellerinin tespitine ve ilk ne şekilde gerçekleştiğine ilişkin rapor hazırlandı.

Örgütün askeriyedeki yapılanmasına ilişkin detaylı bilgiler ve 1977-1990 arasındaki idari ve adli soruşturmalarda yapılan işlemler ve alınan ifadelere yer verilen raporda, örgütün 40 yılı aşan süredir değişik bir strateji izleyerek Türkiye'nin devlet yapılanmasında ve sosyal yaşamında örgütlendiği anlatıldı.

Raporda FETÖ'nün, adeta paralel bir devlet yapılanması vücuda getirerek devlet bürokrasisi içerisinde etkin bir konuma geldiği, 2012'den itibaren devlet egemenliğini ele geçirmek için açıktan eylem ve faaliyetlerde bulunmaya başladığı vurgulandı.

Örgütün kamuoyunda 17-25 Aralık 2013 sürecinden önce ve sonra da açık bir şekilde devlet otoritesini ele geçirmek maksadıyla illegal yöntemlerle faaliyetlerine devam ettiği anlatılan raporda, nihayetinde de 15 Temmuz 2016'da özellikle TSK içerisinde oluşturduğu yapılanmaya güvenerek darbe teşebbüsünde bulunduğu kaydedildi.

20 bin 694 kişi tespit edildi

Raporda, örgüt içi haberleşme amacıyla kullanılan sabit kontörlü hat-ankesör soruşturması kapsamında bu güne kadar 20 bin 694 kişinin tespit edildiği, bunlardan 7 bin 354'ünün etkin pişmanlık kapsamında itirafçı olduğu, 7 bin 433'ünün tutuklandığı, bin 593'nün firari olduğu aktarıldı.

Örgütün TSK'daki mahrem yapılanmasının temellerinin tespiti ile ne şekilde yapılandığının ortaya çıkarılması için soruşturma başlatıldığı anımsatılan raporda, ilgili komutanlıklar ve Milli Savunma Üniversitesi (askeri okullar) ile gerekli yazışmalar yapılarak, 1977-1990 arasında idari ve adli soruşturma kapsamında hakkında işlem yapılan, askeri okullardan ilişiği kesilen personel ve öğrencilerin belgelerinin istenildiği belirtildi.

515 kişi hakkında soruşturma yapıldı

Gelen evraklar üzerinde yapılan incelemede söz konusu yıllar içerisinde 515 kişi hakkında soruşturma yapıldığı belirtilerek, bunlara ilişkin belge ve bilgilere yer verildi.

Raporda, bu şahısların, özellikle askeri okullardan ilişiği kesilen veya öğrenime devam eden askeri öğrencilerin FETÖ/PDY örgütsel bağlantılarıyla, örgütün sözde TSK yapılanmasındaki işlevsel hareketleri ve 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü içerisindeki durumları sayısal ve mantıksal olarak ele alındığı kaydedildi.

Raporda, 1977-1990 yılları arasında dönemin askeri okul disiplin kurallarının kararları ile soruşturma geçiren askeri öğrencilerin ifadelerine de yer verildi.

Tespit ve değerlendirmeler

Hakkında o dönem soruşturma yapılan 515 kişiden 276'sının askeri okulla ilişkisinin kesildiği, 239'unun öğrenci olarak askeri okullarda öğrenimine devam ettiği anlatılan raporda, askeri okuldan atılanların 63'nün ise kamu kurumlarında önemli noktalara kadar yükseldiği belirtildi.

Raporda, hakkında adli ve idari bilgi-belge bulunan ancak okuldan atılmayıp subay olarak görev alan 239 kişiden, 22'si hakkında '15 Temmuz darbesine teşebbüs etmek', 58'si hakkında da 'örgüte üye olmak' suçundan işlem yapıldığı, diğer 158 şahıs için ise henüz bir işlem gerçekleştirilmediği vurgulandı.

Örgüt, TSK'ya 1977 yıllarından itibaren üyelerini yerleştirdi

İlişkisi kesilen 276 kişiden 9'u hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 69'u hakkında ise 'FETÖ'ye üye olmak' suçundan işlem yapıldığı, 199 kişi hakkında ise FETÖ terör örgütü kapsamında bir işlem yapılmadığı belirtilen raporda, şu değerlendirmeye yer verildi:

'Elde edilen bilgi-belge-ifadeler kapsamlı olarak değerlendirildiğinde, TSK'dan atılmayan 239 askeri öğrenci içerisinden mezun olan ve TSK içerisinde subay rütbesinde görev yapan 22 kişinin 'darbeye teşebbüs' ve 58 kişinin FETÖ/PDY üyeliğinden soruşturma görmüş olması, FETÖ silahlı terör örgütünün TSK içerisindeki kripto yapısını oluşturduklarını göstermektedir. Bu da örgütün TSK'ya 1977 yıllarından itibaren örgüt üyesi yerleştirdiklerini ve sözde TSK yapılanmasına bu yıllarda başlandığını kanıtlanmaktadır.

Bu dönemde TSK ile ilişiği kesilen kişilerin kurumsal alt yapıyı ve işleyişi bildiklerinden ötürü bu soruşturma sonrası TSK mahrem yapılanmasının kurulmasında aktif rol oynadıkları ve üst düzey görevler aldıkları değerlendirilmektedir.'

Askeri öğrenciler

Raporda, adli ve idari soruşturmalar kapsamında askeri okullarda ifadesi alınan 118 öğrenci ile hakkında delil bulunan 177 öğrencinin ilişiği kesildiği anımsatılarak, ancak haklarında açık ve net olarak adli ifadeler olmasına rağmen 119 öğrencinin ise askeri okuldan atılmadığı kaydedildi.

Bu öğrencilerin okuldan atılmamasının sebebi de raporda şöyle anlatıldı:

'Örgütün TSK içerisindeki 'Kripto' yapısını oluşturmak, örgütün talimatına uymayan öğrencileri okullardan attırabileceklerini gösterilerek atılmayan öğrencilere gözdağı vermek, atılan öğrencilerden kamu kurumlarına giren öğrencilere ise örgüt söylemi ile 'şefkat tokadı' atılmış olabileceği değerlendirilmektedir.

İlişkisi kesilen öğrencilerden 63 kişinin ise kamu kurumlarına girmiş olmalarının, başka bir misyon veya görevde bu kişileri kullanabilmek maksadıyla ellerinden tutulmuş olabileceği ve yalnız bırakılmadıkları değerlendirilmektedir. Bu kişilerden 3'nün 'darbe teşebbüsü', 11'nin ise 'FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan işlem görmüş olmaları, örgütle bağlarının kesilmemiş olduğunu somut olarak desteklemektedir.'

Disiplin soruşturmaları

Raporda, 1980-1990 yıllarında yapılan disiplin soruşturmaları incelendiğinde, örgütün askeri okullardaki yapılanmasının hem okul öncesi hem de okul döneminde eleman temin etme şeklinde olduğu anlatıldı.

Yapılan soruşturmalarla birçok örgüt mensubunun deşifre olması üzerine bu yöntemden vazgeçilerek günümüze kadar kullanılan mahrem yapılanma yöntemine geçildiği belirtilen raporda, 'Disiplin soruşturmaları neticesinde bir kısım ilişiği kesilen askeri öğrenci olan örgüt üyelerinin askeri yapıyı çok iyi bilmeleri sebebiyle mahrem yapının oluşturulması ve örgütsel faaliyetlerde sözde TSK mahrem yapılanmasında yönetici pozisyonunda aktif olarak rol aldıkları değerlendirilmektedir.' ifadesine yer verildi.

Söz konusu rapor üzerine bugüne kadar hakkında adli işlem başlatılmayan şahıslar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

FETÖ'nün TSK içerisine örgüt üyelerini 1977'den itibaren yerleştirmeye başladığı ve sözde TSK yapılanmasını oluşturdukları anlatılan raporda, bu kişilerden bazılarının 15 Temmuz darbe teşebbüsüne katıldığı, diğer kişilerin ise üyelik faaliyetlerine gizlilik içinde devam ettikleri kaydedildi.

Raporda, şu değerlendirmede bulunuldu:

'1977 yılları ile yakın zaman kıyaslandığında, örgüte eleman temini, örgütsel aktivite ve faaliyetler, örgüt üyelerinin konaklama şekilleri, örgütün hiyerarşisi, örgütsel tabir ve jargon, itaat, cezalandırma, iletişimde gizlilik vb. taktik, yöntem ve uygulamaların tamamen benzer olduğu görülüyor. 1977 yılında sözde TSK yapılanması nasıl oluşturulmak istenmiş ise yakın zamanda da aynı şekilde planlanmış olması, bu örgütün taktik ve yöntemlerinin ne kadar etkili ve sistemli olduğu göstermektedir.'

Raporda dikkat çeken isimler

1980-1990 döneminde yapılan soruşturmaya rağmen askeri okuldan atılmayan ancak 15 Temmuz darbesine katılan veya FETÖ'ye üye olmaktan hakkında dava açılıp hapis cezasına çarptırılan bazı isimler şunlar:

'İstanbul'daki darbe faaliyetlerini yürüten eski Albay Ahmet Zeki Gerehan (firari), darbe girişimi sırasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemleri yöneten eski Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanvekili Tuğamiral İrfan Arabacı, FETÖ'nün askeri yargı yapılanmasında yer alarak, 15 Temmuz darbecilerinin sözde sıkıyönetim mahkemelerinde görevlendirilen ve FETÖ'nün Kozmik Oda kumpası davasının sanığı eski Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde sözde sıkıyönetim listesinde Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme Başkan Yardımcısı olarak yer alan, Hrant Dink cinayeti davasının sanığı aynı zamanda MİT tırlarının durdurulması davasında hapis cezasına çarptırılan eski tuğgeneral Hamza Celepoğlu.'

Raporda, askeri öğrenciyken yapılan (1980-1990 yıllarında) soruşturmada okuldan ilişiği kesilen ve hakkında 15 Temmuz darbe girişimi ile FETÖ'den dava açılan bazı dikkat çeken isimler de şunlar:

'Utku Tosun Kuleli, Başbakanlık Sektörel İzleme ve Değerlendirme biriminde görev aldı. Örgütte, 'mahrem imam' olarak görev yaptı. Ahmet Kaya, eski HSYK üyesi olarak görev yaptı. Kaya örgüt üyeliğinden 12 yıl ceza aldı. Eski İstanbul milletvekili Muhammed Çetin, Kuleli Askeri okul öğrencisiyken atıldı. FETÖ elebaşının talimatıyla 17-25 Aralık sürecinde AK Parti'den istifa etti. Maltepe askeri okul öğrencisiyken atılan Cüneyt Yüksel, FETÖ soruşturması kapsamında arama yapılan Yüksel-Karkın-Küçük avukatlık bürosunun ortağı olup halen firari olarak aranıyor. Maltepe Askeri öğrencisiyken okuldan ilişiği kesilen Recep Tanış daha sonra kapatılan Kimse Yok mu Derneği başkanı olarak görev yapmıştı. Kuleli askeri okuldan öğrenci iken atılan Ercüment Güler de kapatılan Bank Asya'da genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.'

Paralel yapı-Gizlenme taktikleri/teknikleri
Paralel Yapı-TSK uzantıları

(18 Aralık 2020, 09:45)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14903    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.421.236